Přejít na obsah


Fotka

Kam kráčí geocaching?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#21 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 0:54

nálada vyjádřena hodnocením 1A

á tady se někdo díval na Švejka, ...napíšeme, Josef Vyskočil, placený informátor...;)
sorry, ale tuhle poznámku jsem si prostě nemohl odpustit,
Krásný Nový rok všem kačerům.:)
  • 0

Jsem to stále já.


#22 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 02 leden 2012 - 8:12

Nejdřív jsem si přečetl zprávu o stavu aktivních keší v Česku cca 27399. Kdybych sečetl keše všech stale dokolka diskutovaných velkých seríí tak mi vyjde mizivé procento z celku. Myslím je z čeho vybírat. Mám štěstí, že se nespecializuju v jídle, hudbě ani geocachingu. Na co mám právě chuť to si dopřeju. Tuhle jsem chtel jet někam na kole a ejhle parádní serie pro kolo FCPT, Pedal, Padesátka... Onehdá jsem potřeboval pořádně protáhnout šup Šipka, Klobouk, Vrtule, Kapr, Ralley Sudety....¨Chtěl jsem si užít klasiku hura do skal Z pohledu ptáků, Nebe, peklo , ráj.... a podobně...Prostě vybírám si a nezávodím. Stejně počet bodu ostatní zajímá jen z důvodu jestli není vyšší jak ten jeho. Spíš mě vadí keše, které se nedrží tématu a jsou tím pádem geonaschválné. Třeba keš o zámku s výpočtem souřadnic pomocí vědecké kalkulačky. Keš o krásne vyhlídce umístěná v nejhorším chamradí a zahrabaná nejlíp někde v bahně ač je tu plno jiných možností perfektních ukrytu, keš umístěná 3m vysoko na dopravní značce, multikeš v lese v nějhustěších houštinách s uměle vytvořenými indiciemi, že jeden neví jestli tu chodí tolik divokých prasat nebo kačerů, keš na zamudleném místě se zmatečným hintem a samozřejmě keš mudloobveselovací o které všichni v okolí vědí a náramě se baví nenápadným chováním kačera. Pokud ovšem téma keše je prave ty mudly obveselovat, tak nemám námitky. Jen si ji třeba nevyberu. Wetu
  • 0

#23 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 8:45

Toniczech napsal/a:
...celkově se s určitou rezervovaností připojuju ke kulhalovu pohledu. Na spokojenost to zdaleka není, ale GC mi ani po deseti letech a nepřijde méně zábavný či méně užitečný...

Souhlasím. Ta moje spokojenost není tak bezvýhradná jak to vyznělo z mého předchozího příspěvku. Jen nemám rád ty věčné stesky typu "dřív bylo líp", "nemá cenu udržovat keše a jejich obsah", "TB a GC se nevyplatí vypuštět protože je hned někdo ukradne" atd. Úroveň geocachingu v českých zemí je ve srovnání se zbytkem světa velmi dobrá. Krom toho je zcela v našich silách pozvednout ji ještě výš. Jde to.
  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 8:46

Kam by kráčel...vytáhl jsem statistiky, přečtěte si na http://www.geocachin...1362&pid=327181
A navážet se zrovna do FCPT je nefér - kéž by všechny keše měly takovou dobrou péči ownerů jako zrovna tam!
  • 0

#25 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 9:55

dr.vota napsal/a: A navážet se zrovna do FCPT je nefér - kéž by všechny keše měly takovou dobrou péči ownerů jako zrovna tam!

Co je na tom nefer ?? To, ze je nejaka keska opecovavana jeste prece automaticky neznamena, ze je dobra ....
Nebo uz jsme fakt klesli tak hluboko, ze je dobra kazda, ktera je cista a nema popsany logbook ??

Me osobne je milejsi i ta nejobycejnejsi mestska mikroska, pricvakla magnetem na pochcane ryne. I u takove kesky je vysoce pravdepodobne, ze ma nejaky listing, nejakou zajimavost, proste nejakou pointu - kdezto tyhle PT jsou pouhym sberem bodu, kde jde jen o to, nahrabat co nejvic bodu aniz by to byl vysloveny podvod ....
.... a keska, ktera nema aspon samostatny listing, to u me neni keska.
.... a shit zustane shitem, i kdyz bude cisty a udrzovany.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 10:00

Kdyby se stále někdo nesnažil bilancovat a posuzovat co a jak je špatně, určitě by to bylo lepší.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 10:10

kapsa napsal/a:
Me osobne je milejsi i ta nejobycejnejsi mestska mikroska, pricvakla magnetem na pochcane ryne. I u takove kesky je vysoce pravdepodobne, ze ma nejaky listing, nejakou zajimavost, proste nejakou pointu - kdezto tyhle PT jsou pouhym sberem bodu, kde jde jen o to, nahrabat co nejvic bodu aniz by to byl vysloveny podvod ....


... Asi jsme klesli hluboko. To už skoro zavání různými úchylkami, které začínají slovem URO.

Za náš rodinný team - my tyhle pochcané nemusíme. Bez ohledu na jejich historii, listing, či ducha. Máme HC ve městě, taky jsme jich samozřejmě pár našli. Pokud je už předem jasné do čeho jdeme, tak se jim zcela systematicky vyhýbáme.
  • 0

#28 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 10:26

Chtělo by to pořádný Powertrail - vedoucí podél nějakého vedení elektrické energie (bez cest, jen průsek), přes hory a doly, T3-4, aby někteří kačeři přestali na Powertraily nadávat. Nechystáte někdo něco takového?
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#29 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 10:32

Geokešing se samozřejmě vyvíjí. Jsou-li to změny k lepšímu či k horšímu, to musí posoudit každý z nás, protože každému se líbí něco jiného... Pro mně osobně má současný vývoj tyto klady či zápory: + objevuje se čím dál více zajímavých skrýší, různě vypečených, které jsem před pár lety neviděl (i když je možné, že to je jen tím, že jsem na ně tenkrát nenarazil) + kešky se objevují už i v zapadlejších koutech naší republiky (před 5 lety jsem byl v Osoblaze a skoro 20 km odtamtud nebyla jediná keška :-) ) + častěji se u keší potkávám s kačery. Přece jen to potěší, mít si s kým pokecat. - nárůst počtu mysterek - čím dál více kešek ve městech i na pro mě nesmyslných místech (vymyslím mysterku, abych měl založenou kešuli a někam ji frnknu...) - nárůst počtu T5 kešek (začíná mi připadat, že je na každém rohu). Dá se na nich zažít fajn zážitky, ale jedna dvě kešky mi stačí, abych si to vyzkoušel, nemusím jich mít v kraji 20). - Obrazců, PT atd. začíná být až moc - opět jako u T5-kových kešek. pár jich nevadí, ale začíná jich být moc... A všeho moc škodí. - Nás kačerů je už docela hodně. S tím souvisí častější vykrádání keší, větší publicita atp. ovšem s tím nic neuděláme. Snad jen to, snažit se chovat vůči sobě trochu lépe a vysvětlovat těm, kteří se v geokešingu tolik nevyznají, jak se mají chovat. PS.: Tohle je můj názor, mé přání, jak bych si já představoval vývoj geokešingu. Vím, že budete mít každý asi trochu jiný pohled a já vám ho neberu:-)
  • 0

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 10:32

kolombo napsal/a: Kdyby se stále někdo nesnažil bilancovat a posuzovat co a jak je špatně, určitě by to bylo lepší.

Ja teda myslel, ze od toho je forum forem, abychom bilancovali, posuzovali, vymenovali si zkusenosti a podobne. Ale mozna se pletu je tu jen na to, abychom kyvali hlavami jak nemocni osli nad tim, jak je to vsechno super - za nas se tomu rikalo drzet hubu a krok .... :(

cufik_team napsal/a:Za náš rodinný team - my tyhle pochcané nemusíme. Bez ohledu na jejich historii, listing, či ducha ....

Jasan, ja osobne taky mnohem radeji nejake "lesni" ale tady slo o neco jineho, ze i u te nejpochcanejsi se clovek aspon neco dozvi, kdezto u PT jde jen o pouhy tupy a polopodvodny sber bodu. Navic v tch skarpach kolem silnice nebyva jen nachcano, takze v tomto ohledu taky nic moc ....

P.S. - pason ma v uvodnim prispevku naprostou pravdu a je to fakt moc hezky napsane, i kdyz je to spis smutne, vrele doporucuji k precteni ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 10:33

kapsa napsal/a:
Mne osobne je milejsi i ta nejobycejnejsi mestska mikroska, pricvakla magnetem na pochcane ryne.

Zejména, když je už nějaký pátek archívovaná. Pak se i z pochcaného kelímku stává žádaný archeocacherský nález! :D:D:D Viz např. GCWH74
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#32 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 10:43

kapsa napsal/a:
...P.S. - pason ma v uvodnim prispevku naprostou pravdu a je to fakt moc hezky napsane, i kdyz je to spis smutne, vrele doporucuji k precteni ....

no zrovna tohle

pason napsal/a:
...a po čase, když se o ní neexistující kačer nestará, tak ji zruší! To je případ stokešové serie na Náchodsku FCPT....

je lež a na to jsem reagoval.

A ještě k těm polopodvodům...sám jsem si tuhle FCPT projel celou a každou krabičku sám zalogoval do logbooku. Takže já mám tady svědomí čisté :)
  • 0

#33 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 10:50

Roman_Jaromer napsal/a:
Nás kačerů je už docela hodně. S tím souvisí častější vykrádání keší, větší publicita atp. ovšem s tím nic neuděláme. Snad jen to, snažit se chovat vůči sobě trochu lépe a vysvětlovat těm, kteří se v geokešingu tolik nevyznají, jak se mají chovat.

Tenhle stav a podobné diskuse pamatuji z mých dalších koníčků - např. v trampingu (vzpomínám si na plná nádraží, plné Brdy, plné převisy, 30 tisíc lidí na Portě) a v CB rádiu (všechny kanály nacpané, stálé hovory, cvrkot, expedice po kopcích, vlastní časopisy, články v tisku, sanitky na 9. kanále). Byly to náročné časy a názorové bouře stejné. Vždycky jeden tvrdil, že dřív to bylo lepší, čistší, druhý, že někdo musí těm nováčkům vysvětlit, jak se to správně dělá, třetí koumal, co udělá s těmi, kdo nesdílejí jeho ortodoxní představy, čtvrtý na tom chtěl vydělávat, pátý nejezdil ven a nevysílal, ale seděl na diskusním fóru a byl ten nejchytřejší, šestý to parodoval, sedmý záměrně škodil, osmý k tomu vedl děti ve svém oddíle…
Ono se to usadí. Nakonec je až smutné, když za víkend v lese potkám v zeleném akorát hajného a puberťáky s airsoftkami a na kanále chrchlá jen odražená přitopená ruština. :(
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#34 Macrosek

Macrosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 10:54

Nejdriv jsem byl zasadne proti PT. Zastaval jsem (a vlastne to plati porad), ze keska nas ma vytahnout z pelechu nebo od PC nekam do prirody, ukazat neco pekneho a zajimaveho nebo poucneho. Ale pak jsme o PT diskutovali behem loveni celeho Pedalu v listopadu a trosku jsem zmenil nazor. Je to taky prece jen turistika, clovek se vyvenci a nevali se domas na gauci. I kdyz jsou to "jen" bodiky. Akora jsem s diskutujicimi nesouhlasil, ze u PT napr. udelali v USA 900 kesi za den!!!! To bych si sam sobe nikdy neuznal. Jedine pokud bych si to v klidu prosel (projel), klidne i za vic dnu. Ale jak se rika: 1000 lidi, 1000 chuti :)
  • 0
Tomas

#35 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 11:08

dr.vota napsal/a: A ještě k těm polopodvodům...sám jsem si tuhle FCPT projel celou a každou krabičku sám zalogoval do logbooku. Takže já mám tady svědomí čisté :)

Polopodvodem jsem myslel samotnej princip, na kterym jsou PWT zalozeny .... ;)
.... a taky to, ze se tyhle zalezitosti zakladaji pod smyslenymi nicky, aby si autori mohli logovat vlastni kese .... :(

Macrosek napsal/a: Nejdriv jsem byl zasadne proti PT. Zastaval jsem (a vlastne to plati porad), ze keska nas ma vytahnout z pelechu nebo od PC nekam do prirody, ukazat neco pekneho a zajimaveho nebo poucneho.

.... a co pekneho ti ukazou kesky rozhazene podel silnice, bez listingu, bez nejakyho peknyho mista, bez pointy, bez niceho ?? Neni lepsi si vybrat jednu poradnou, kde aspon neco uvidis, nebo se neco dozvis, pripadne oboji - i kdyz je to jen za jeden "bod" ??
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#36 Macrosek

Macrosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 11:16

kapsa napsal/a:
.... a co pekneho ti ukazou kesky rozhazene podel silnice, bez listingu, bez nejakyho peknyho mista, bez pointy, bez niceho ?? Neni lepsi si vybrat jednu poradnou, kde aspon neco uvidis, nebo se neco dozvis, pripadne oboji - i kdyz je to jen za jeden "bod" ??


No jsem to psal. Jsem venku a hybu se. Ja to beru i jako sport, takze pro me to je treba turistika spojena s GC. No samostatne dlouhe multiny me zase tak moc nebavi :) Proste i ten PT nekde kolem cesty me bavi :)

A kdyz to je v souladu s pravidly GC, tak jsem jeden z kaceru, ktery vyuziva i tuto (pro nektere nezajimavou) cast GC. Nic vic :)
  • 0
Tomas

#37 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 11:25

Ano, hlavně vy co děláte ty nádherné keše, tvořte dál a udržujte a vybírejte krásná mista a pěkné ukryty :). A vy co děláte ty horší keše, zlepšujte se, okoukávejte. A vy co na ně chodíte i vy co je tvoříte, uživejte si to:) Happy caching in new year 2 0 1 2! Howg:)
  • 0

#38 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 11:44

HaB1 napsal/a: Ano, hlavně vy co děláte ty nádherné keše, tvořte dál a udržujte a vybírejte krásná mista a pěkné ukryty ....

Ja nikdy neudelal zadnou super kesku ani uzasny ukryt, soustredil jsem se vzdycky spis na to, aby slo o opravdu pekne a zajimave misto. Uz me to ale moc nebavi - vzdyt super je prece mikroska ve skarpe, vsechny to tak moc bavi, tak proc hledat neco pekneho?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#39 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 11:49

kapsa napsal/a:

HaB1 napsal/a: Ano, hlavně vy co děláte ty nádherné keše, tvořte dál a udržujte a vybírejte krásná mista a pěkné ukryty ....

Ja nikdy neudelal zadnou super kesku ani uzasny ukryt, soustredil jsem se vzdycky spis na to, aby slo o opravdu pekne a zajimave misto. Uz me to ale moc nebavi - vzdyt super je prece mikroska ve skarpe, vsechny to tak moc bavi, tak proc hledat neco pekneho?

jo to máš těžký...já píšu kritické logy, kde to tak vidím, a pak mám psí hlavu :D

za poslední DNF log (to jsem si teda dovolil, napsat, že jsem něco nenašel), jsem to dostal rovnou mezi oči:

Zdravím,
někdo můj hint může chápat jako rádoby vtip, někdo jako přesný postup k nalezeni kešky...99% lidi to bere jako druhou možnost a 99% lidi mou keš našlo, pokus se prosím smířit s tím, ze tuto keš díky svým rýpancům nenajdeš.
I tak díky za tvou snahu znepříjemnit pár lidem geocaching...
S hlubokou úctou *****

:D
  • 0

#40 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 11:56

dr.vota: Buď rád, že ji nehodil rovnou do archívu...
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama