Přejít na obsah


Fotka

Kam kráčí geocaching?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#41 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 12:00

kapsa napsal/a:

dr.vota napsal/a: A ještě k těm polopodvodům...sám jsem si tuhle FCPT projel celou a každou krabičku sám zalogoval do logbooku. Takže já mám tady svědomí čisté :)

Polopodvodem jsem myslel samotnej princip, na kterym jsou PWT zalozeny .... ;)
.... a taky to, ze se tyhle zalezitosti zakladaji pod smyslenymi nicky, aby si autori mohli logovat vlastni kese .... :(


Takhle se ale nezakládají jen PT, ale i týmové keše. A dokonce někteří členové týmu běhají i na FTF :-D

Jen čekám, kdy tu někdo začne řešit doping u geocachingu ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#42 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 12:05

Njn, doping, chcete kofein, atropin, etylalkohol, metylalkohol (pro zvýšení výkonu zážehových motorů) nebo epinefrin?
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#43 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 12:06

Jo, ještě oxid dusný (pozor, stimulační účinky má na zážehové motory, ne na lidský organismus :))
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#44 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 12:16

tak to tu tak ctu a myslim, jakoze nevim...tato diskuse je jen omylanim x dalsich vlaken...Ale cele je to takovy uroboros...delejte krabicky jen na hezkem miste...lepsi 1 pekny bod nez 100 mikrovek...nezkladej cache pokud nemas dost odloveno...mas odloveno malo, az budes mit 1000 tak na prijdes...zakladejte na peknem miste... Aneb kdyz budeme zakladat na hezkych mistech, nebudeme mit tolik budu a kdyz nebudeme mit dost bodu, tak tomu nerozumime a nemuzeme zakladat... Nejak mi prijde, ze velka vetsina "respektovanych" clenu komunity dosahla respektu mimo jine, ci spise zejmena, diky poctu nalezenych cachi (u nekterych i diky poctu hidden). A tezko za nimi nekdo prijde a rekne, tohle ti nezeru, mas to na PT... Mam pocit, ze je to zde s body jako s penezi: vsichni tvrdi, ze nejsou dulezite, ale bez nich to nejde a kazdy jich chce mit co nejvic takze tak asi..
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#45 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 12:31

zdalo by se, ze takovyma stokrat omletyma diskuzema o hov_e kraci do pr_ele... a kdyz se nad ne povznesem, tak jsem s vyvojem vcelku spokojenej, protoze na kazdy zbozi se najde kupec a kazdej at si lovi co chce:D.
  • 0

brundi
 


#46 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 12:37

Nosferatu XIII. napsal/a:
Aneb kdyz budeme zakladat na hezkych mistech, nebudeme mit tolik budu a kdyz nebudeme mit dost bodu, tak tomu nerozumime a nemuzeme zakladat...
Nejak mi prijde, ze velka vetsina "respektovanych" clenu komunity dosahla respektu mimo jine, ci spise zejmena, diky poctu nalezenych cachi (u nekterych i diky poctu hidden). A tezko za nimi nekdo prijde a rekne, tohle ti nezeru, mas to na PT...


Problém je v tom, že naprostá většina dlouholetých respektovaných kačerů, na tyhle fóra už nechodí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#47 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 12:56

Největším problémem geocachingu je, ŽE JE MÁLO VÍKENDŮ!!!
Vše ostatní jsou prkotiny:D:D:D
  • 0

#48 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:00

jistě, dřív bylo všechno lepší...dokonce i trpaslíci byli větší... :D
  • 0

#49 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:18

Trhac napsal/a:
Pak se i z pochcaného kelímku stává žádaný archeocacherský nález! :D:D:D Viz např. GCWH74



Jo, Meteor je už vlastně svého druhu taky legenda. Budou se naň pořádat poutě jako na TexCzech. :D

kapsa napsal/a:
Nebo uz jsme fakt klesli tak hluboko, ze je dobra kazda, ktera je cista a nema popsany logbook ??

Pod tohle se ti podepíšu. Samozřejmě chceme nacházet kešky pokud možno čisté a udržované, ale kolikrát si opravdu mnohem víc cením zanedbanou poloutopenou trosku o něčem někde v pustině. Onehdy jsem měl možnost odlovit ve městě jednu krásně propracovanou (a dokonce čerstvě oservisovanou) mikrošku. A přece mě na ní nejvíc zaujal a potěšil ten listing než, s trochou nadsázky řečeno, pozvání do křoví mezi paneláky. :(

kolombo napsal/a:
Kdyby se stále někdo nesnažil bilancovat a posuzovat co a jak je špatně, určitě by to bylo lepší.


Kolombo, ten koho nic nebolí, je mrtvola. :)
Přiměřené starosti a sebereflexe představují spíš než něco zbytečně obtěžujícího důkaz vitality systému. Proč si právě v novoročním čase nevyříkat, co nás těší či trápí? Trhač správně pokazuje, že srovnatelné pochody se odehrávají i v jiných komunitách. A kapsa možná dobře vystihnul, z čeho některé ty, jak se dřív říkávalo, nezdravé společenské jevy, v GC mohou mj. pramenit - z až přehnaného perfekcionismu a snahy vyrocnat se ostatním či je trumfnout - šifrou, provedním skrýše, počtem bodů či nasbíranými odznaky. To, co GC pomáhá postrkovat kupředu, ho tak trochu i užírá. Či naopak? No to je jedno.. Rub a líc té mince od sebe neoddělíme, ale zařídit, aby padala častěji lícem nahoru kolikrát lze. To připomenutí, že nemůžeme a nemusíme být ve všem nej- a dokonalí si pro svou obecnou platnost zaslouží zdůraznit. Pokud se za tu či onu věc nemusíme stydět, pak je dobrá dost, body nebody.
  • 0

#50 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:34

kapsa napsal/a:
.... a co pekneho ti ukazou kesky rozhazene podel silnice, bez listingu, bez nejakyho peknyho mista, bez pointy, bez niceho ?? Neni lepsi si vybrat jednu poradnou, kde aspon neco uvidis, nebo se neco dozvis, pripadne oboji - i kdyz je to jen za jeden "bod" ??


pokud jsi na te trase byl, tak dobre víš, ze to nebylo jen o hnusné silnici. Cestou jsou fajn místa s pěknou přírodou, s nedalekým dřevěným kostelíkem, s bunkrem, s větrnou elektrárnou, s pěknými výhledy, atd. takže shrnuto spolu s mojím osobním názorem na GC. Geocaching je takový jaký si ho uděláme. Někdo má rád holky, jiný vdolky. Každý máme na svůj názor právo, ale současně není třeba se čertit když někdo jiný má názor opačný. Přestaňme však už nadávat a hybaj do přírody (města, PT, na skálu, pod vodu, ... každý si doplní co je mu vlastní) za keškakma!!!
Přeji úspěšný georok 2012 všem. :)
  • 0

#51 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:36

kolombo napsal/a:

Nosferatu XIII. napsal/a:
Aneb kdyz budeme zakladat na hezkych mistech, nebudeme mit tolik budu a kdyz nebudeme mit dost bodu, tak tomu nerozumime a nemuzeme zakladat...
Nejak mi prijde, ze velka vetsina "respektovanych" clenu komunity dosahla respektu mimo jine, ci spise zejmena, diky poctu nalezenych cachi (u nekterych i diky poctu hidden). A tezko za nimi nekdo prijde a rekne, tohle ti nezeru, mas to na PT...


Problém je v tom, že naprostá většina dlouholetých respektovaných kačerů, na tyhle fóra už nechodí.


Neboj Míro, i já sem občas zajdu, abyses tu necítil tak sám :-))
  • 0

#52 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:39

Nosferatu XIII. napsal/a: Nejak mi prijde, ze velka vetsina "respektovanych" clenu komunity dosahla respektu mimo jine, ci spise zejmena, diky poctu nalezenych cachi (u nekterych i diky poctu hidden). A tezko za nimi nekdo prijde a rekne, tohle ti nezeru, mas to na PT ....

A to ja zase jo - teda ne ze bych se v tom nejak vyslovene stoural ale kdyz uz jde o neco vaznejsiho, tak se proste mrknu s kym mam tu cest a kdyz vidim, ze je to jen powertrailovy bodosberac, tak jeho nazoru neprikladam vetsiho vyznamu, i kdyz ma nevim kolik nalezu. Daleko sympatictejsi jsou mi zacatecnici, protoze jednak kazdej nejak zacinal a druhak maji casto zajimave napady ....
Jeste vice to plati pro FTF, ktere se vlivem PT opravdu degradovalo uplne .... :(

Toniczech napsal/a:

kapsa napsal/a:
Nebo uz jsme fakt klesli tak hluboko, ze je dobra kazda, ktera je cista a nema popsany logbook ??

Pod tohle se ti podepíšu. Samozřejmě chceme nacházet kešky pokud možno čisté a udržované, ale kolikrát si opravdu mnohem víc cením zanedbanou poloutopenou trosku o něčem někde v pustině. Onehdy jsem měl možnost odlovit ve městě jednu krásně propracovanou (a dokonce čerstvě oservisovanou) mikrošku. A přece mě na ní nejvíc zaujal a potěšil ten listing než, s trochou nadsázky řečeno, pozvání do křoví mezi paneláky. :(

To jsem fakt rad, ze aspon nekdo a popsal jsi to moc hezky ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#53 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:54

stanleypaulGC napsal/a:Pokud jsi na te trase byl, tak dobre víš, ze to nebylo jen o hnusné silnici. Cestou jsou fajn místa s pěknou přírodou, s nedalekým dřevěným kostelíkem, s bunkrem, s větrnou elektrárnou, s pěknými výhledy, atd. takže shrnuto spolu s mojím osobním názorem na GC. Geocaching je takový jaký si ho uděláme. Někdo má rád holky, jiný vdolky. Každý máme na svůj názor právo, ale současně není třeba se čertit když někdo jiný má názor opačný....

Nebyl a nebudu - PT si uz dnes rovnou hazu na ignore list ale z toho, co popisujes je to presne ten princip, ktery me porad neprestava rozesmivat - kdyz ma jedno zajimave misto dve kesky (treba tradicku a earthku), tak to hned vsichni odsoudi, jak je to hrozny. Kdyz ma ale jedno misto kesi sto, tak uz se ale "vyplati" drzet hubu a jit si radeji zadarmo nasbirat nejaky body do statistiky ....
Ale necertim se, to urcite ne, jen konstatuju, co si o tom myslim a taky z toho pripadne vyvozuji zavery pro sve dalsi pocinani ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#54 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:56

zmiňované FCPT by se asi stalo českou legendou, kdyby vedlo o kilometr dva vedle nádherným udolím řeky Metuje, k Peklu a dál mezi městy Náchod a N.M.n.M . Proč jej owneři dali o kus dál na hnusnou provinční silnici třetí třídy, plnou nepřehledných horizontů kde na krajnici parkují bodochtivě nadržení kačeři, je mi záhadou kterou jsem dodnes nepochopil. Když jsem si tento powertrail v létě projížděl jednoho takového jsem málem sejmul ze silnice. Ale vylézat z auta lovit a logovat něco takového mě ani ve snu nenapadlo. Je tam dokola spousta zajímavějších kusů.
  • 0

#55 Lubka51

Lubka51

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 14:02

Kapso,tvoje názory(a nejen v tomto tématu) podepíšu kdykoliv. Jsi jeden z mála,kteří v geocachingu vidí to,pro co asi původně vznikl. Při těchto diskuzích vždy doufám,že (jak napsal Kolombo) pravověrní kačeři sem nechodí. A že oni tvoří tu vetšinu českých kačerů.
  • 0

#56 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 14:05

Trauma_Zero napsal/a: Proč jej owneři dali o kus dál na hnusnou provinční silnici třetí třídy, plnou nepřehledných horizontů kde na krajnici parkují bodochtivě nadržení kačeři, je mi záhadou kterou jsem dodnes nepochopil ....

Ja to teda pochopil a je to krasne popsano hned v uvodnim prispevku - jde o to, nahrabat co nejvic bodu s co nejmensim usilim a tak, aby to nebyl uplne vyslovenej podvod.
Jinak ale kdyby to cele lezelo nekde v lese, tak se na tom nic nemeni, je to porad to same, jen "uhledneji zabalene" .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#57 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 14:13

Konecne, at si kazdy vybere, co ho tesi, me se zda, ze PT se uz podobaji praci.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#58 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 14:23

Lubka51 napsal/a: Kapso,tvoje názory(a nejen v tomto tématu) podepíšu kdykoliv. Jsi jeden z mála,kteří v geocachingu vidí to,pro co asi původně vznikl.
Při těchto diskuzích vždy doufám,že (jak napsal Kolombo) pravověrní kačeři sem nechodí. A že oni tvoří tu vetšinu českých kačerů.

Diky za duveru, i kdyz nevim, cim jsem si ji zaslouzil - oproti tem opravdu pravovernym jsem porad bridil a taky je pravda, ze sem nechodi, pripadne zdejsi forum nazyvaji "zumpou". Ja sem ale obcas chodim rad, protoze tu jeste porad lze (obcas) potkat zajimave lidi ....

1gato1 napsal/a: Konecne, at si kazdy vybere, co ho tesi, me se zda, ze PT se uz podobaji praci.

Dobry prirovnani ! :) Ja zase rikam, ze mezi "normalni keskou" a PT je rozdil asi jako mezi Ottovym slovnikem a Bleskem .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#59 Lubka51

Lubka51

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 14:40

Kapsa: Tady nejde o důvěru,ale o stejný názor na určitou věc. Já sem často nepíšu,ale dost často to tu čtu. Takže tvoje názory znám. Bohužel i názory mnohých jiných.
  • 0

#60 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 14:44

Toniczech napsal/a:

kolombo napsal/a:
Kdyby se stále někdo nesnažil bilancovat a posuzovat co a jak je špatně, určitě by to bylo lepší.


Kolombo, ten koho nic nebolí, je mrtvola. :)
Přiměřené starosti a sebereflexe představují spíš než něco zbytečně obtěžujícího důkaz vitality systému. Proč si právě v novoročním čase nevyříkat, co nás těší či trápí?


No, to mi povídej, na patách mám puchejře z běžek a lezu s tím na Ještěd :-D

No, jestli se ten server www.geozabava.cz neměl spíše jmenovat www.geobilancovani.cz :-D

Ale vážně: Bilancování není to, že začnu tvrdit, že kdo to nedělá tak, jako já, tak to dělá úplně blbě.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka