Přejít na obsah


Fotka

Kam kráčí geocaching?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#1 pason

pason

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:18

Kdo by si myslel, že geocaching je hra, prostřednictvím které se člověk dostane na neznámá a zajímavá místa, kde objeví různé skryté a zapomenuté pamětihodnosti nebo přírodní lokality a ještě při jejich objevování zažije dobrodružství a seznámí se s lidmi stejného ražení, může být také hluboce zklamán. V poslední době se mezi kačery pomnožila skupina těch, kteří na nesmyslných místech zakládají sami pro sebe série nesmyslných "trailů", většinou filmovek, které potom ukládají na všechna možná i nemožná místa s jediným cílem: připsat si na "konto" co nejrychleji a s co nejmenším úsilím co nejvíce "bodíků". Rozum zůstává stát, když potom zakladatelé celou serii zaregistrují na neexistujícího kačera, aby se potom sami u té serie mohli napsat jako nálezci a po čase, když se o ní neexistující kačer nestará, tak ji zruší! To je případ stokešové serie na Náchodsku FCPT.... Když jsem četl logy hledačů, kteří tuto serii absolvovali, byl jsem zklamán. Většina z nich za tu nudnou a prázdnou serii ještě poděkovala..... Možná proto, aby svoje okolí mohli "ohromit" co nejvyšším, žel prázdným číslem, kolik už toho našli-nenašli.... Naštěstí potkávám při geocachingu ještě dost těch, kteří nemají žádné "konto", nesbírají žádné "body" , ale milují geocaching....
  • 0

#2 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:25

Nebudme pesimisty, hezkych kesi, je myslim dost a samozrejme, kdo chce muze nadelat a nahledat kesi fury. A svindlovani? Je to jejich skoda. Mne osobne stale kese tesi, ale moje tempo hledani neni zavodni.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#3 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:26

Uáááá, geocaching je hlavně takový jaký si to uděláš TY!!! A žádné výkřiky na foru to nezmění. A FCTP rozhodně nebyl případ, který ty popisuješ. Možná to nebyl šťastný nápad, nicméně je blbost kvůli tomu nasazovat někomu psí hlavu.
  • 0

#4 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:33

Asi tak. Já si to dal na kole a byla to celkem zábava, parkrát dupnout a za pár temp brzdit. :). A proč nepoděkovat, když si s tím Maxik a spol dal práci.
  • 0

#5 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:35

No, nechápu ten pláč nad seriemi, zrovna FCPT byl vlastně první a jako náhrada toho co je v USA, D8nsku, posléze pak v Rakousku a Maďarsku, aby si to i ti, co nemohou tak daleko, si to vyzkoušet. Znám osobně všechny zakladatele tohoto FCPT, kteří jej založili pod společným nickem Kaszalogép ( sekačka, kombajn .. či jak to chcete přeložit z HU) V9m, že se každý z nich staral o určitý úsek a to tak, že dost často vyjížděli na údržbu. To že šel do archivu je jen důsledek toho, že jeden z nich má přírůstek v rodině a tak lovení keší šlo na vedlejší kolej, jeden je pracovně celoročně ve městě, kde kotví Aurora, a zbylí (nebo jen zbylý ) se o celou serii starat nemůže, přece jen to je stovka keší. Čili rozhodnutí o archivaci bylo rozumné. Kdo chtěl, vyzkoušel si, kdo nechtěl, ignoroval ... pokud toto zakladatel vlákna nemíní pochopit, už pro to víc udělat nemohu. Co se týče jiných dalších serií, to ponechám na hodnocení jiným, tam pozadí neznám.
  • 0

#6 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:41

Tak zrovna do tyhle serie museli vlozit sakra hodne prace a casu. Koukni kolik to odlovilo lidi za tak kratkou dobu a brecel tam nekdo, ze uz mesic nikdo nevymenil logbook?!:D:D:D Ja bych tohle nedal, pze bych se z udrzby zblaznil. Nikdo te tyhle hady a obrazce lovit nenuti a ostatnim taky na skore koukat nemusis. Znam kacery, ktery by nikdy nenapadlo jit lovit do mesta filmovky a vychutnavaj si jen lesni kese. Tak to delej jako oni a nebrec tady.:D:D:D
  • 0

#7 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:45

to pason: a co kdyby sis aspon propojil profil zde s profilem na gc.com?! A jinak: nelibi se ti PT? tak je nelov. FCPT bylo super. Tyhle vykriky do tmy od poloanonymu miluju...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#8 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:45

Nový rok a moralisté k sobě patří. Já jsem s vývojem geocachingu v Česku spokojen. Ano, vidím kolem sebe pár keší, které se mi nelíbí. Zároveň ale vidím spoustu jiných, na kterých si autoři dali práci s listingem, nápadem, schránkou, výběrem místa... Stačí jen umět si vybrat.
  • 0

#9 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:24

Fakt, ze se tu cas od casu objevi nejaky kacer, co se snazi moralizovat a vnutit vsem, co je a neni v geocachingu spravne, se tady na foru uz stalo pravidlem. To nema cenu uz v takovych vlaknech ani reagovat. B)
  • 0

#10 3 plus 1

3 plus 1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:26

Když se tady řeší téma FCPT a powretrailů, tak musím uznat, že FCPT se mi fakt líbil, jeli jsme to na kolech a byla to celodenní zábava za pěkného počasí. O keše bylo fakt suprově postaráno, lépe než v mnoha jiných tradičkách. Pak jsem šel Knoflík a opět super. Kešky v super stavu. No zatím mám z powertrailů dobrý pocit a o tomto je. Až mě přestanou bavit, nebudu je dělat.... Já to mám rozdělené, v zimě jezdím do měst a v létě na hory a do přírody. Jak už tady psali jiní vyber si co se Ti líbí a neřeš to, je to přeci jen hra ne?
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:26

V prvé řadě nemám rád výkřiky do tmy od někoho, kdo nemá prolinkovaný profil na gc.com a je tedy pro mne "buřič". Nick je tady zaregistrován evidentně kvůli flame a to se mi nelíbí dvojnásob! Pohled na současný geocaching ti nikdo nebere a jestli to tak vidíš, je to tvoje věc a je to škoda. Možná... Že by to byl pláč nad tím, že nědo zrušil právě tento PT a ty jsi si nemohl nahrabat další stovku bodíků? Asi jo. Já si umím keše vybírat, nemusím mít čistou mapu a jak už tady padlo, dělám si tuhle hru podle sebe. Jestli někdo nahání bodíky a má pak radost z toho, že je na nějaké pozici? Proč ne. Ty jsi si nikdy ve škole neměřil na záchodě pindíka? Určitě ano... jen časem pochopíš, že to o té velikosti není :-D
  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:27

Když se mi něco nelíbí, tak tam nejdu.
  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:42

Osobně nemám moc rád série, ale když je mám cestou, tak už si je i odlovím. Ovšem zrovna FCPT bylo podle mě hezčí, než spousta finálek mysterek ve městech, většina byla i moc pěkně umístěná. A při projížďce na kole to byl krásný výlet pěknou přírodou s krásnými výhledy. Ovšem je pravda, že autem jsou podobné PT podle mě šílené... Na druhé straně taky bych uvítal více spíše jednotlivé tradičky na zajímavých místech v přírodě, ne ty hory mysterek, kdy člověk musí hádat, co se asi autorovi honilo v době tvorby kešek hlavou...
  • 0

#14 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:55

A já už se skoro bál, že letos takovéhle vlákno nevznikne...
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#15 Kozelteam

Kozelteam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:55

S dovolenim taky pripojim nazor. PT se nam moc nezamlouvaji ale taky proto je nelovime ale zaroven neodsuzujeme nikoho kdo je lovi. Kesi v cechach a vubec po svete je tolik ze si kazdej muze vybrat. Na druhou stranu snad vsechny PT sou v prirode a nelovi se drive-in takze nejaky pozitiva tam taky sou. Si asi budu muset nejakej zkusit :-)
  • 0

#16 rytir_fik

rytir_fik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 23:00

Sobiku, tak tohle mi nedelej. tvuj posledni osdtavec jsem citoval zene a tak se tu rozvynula diskuse a zabava... no asi by ses divil, ale to je s hvezdickou....

sobikovi napsal/a:
V prvé řadě nemám rád výkřiky do tmy od někoho, kdo nemá prolinkovaný profil na gc.com a je tedy pro mne "buřič". Nick je tady zaregistrován evidentně kvůli flame a to se mi nelíbí dvojnásob!

Pohled na současný geocaching ti nikdo nebere a jestli to tak vidíš, je to tvoje věc a je to škoda. Možná... Že by to byl pláč nad tím, že nědo zrušil právě tento PT a ty jsi si nemohl nahrabat další stovku bodíků? Asi jo.

Já si umím keše vybírat, nemusím mít čistou mapu a jak už tady padlo, dělám si tuhle hru podle sebe. Jestli někdo nahání bodíky a má pak radost z toho, že je na nějaké pozici? Proč ne. Ty jsi si nikdy ve škole neměřil na záchodě pindíka? Určitě ano... jen časem pochopíš, že to o té velikosti není :-D


  • 0

#17 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 23:10

> Když se mi něco nelíbí, tak tam nejdu. Zas tak jednoduché to není. Ne vždycky se dá dopředu poznat, jestli mi bude keška vyhovovat nebo ne. Ale jasně, pokud nesnáším městské kešky a jdu lovit do centra Prahy, tak je to jen moje chyba.
  • 0

#18 smartincz

smartincz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 23:19

Osobně neřeším jestli cache,které jsem našel byli série či jednotlivé ale jestli se mi cache líbila či ne a co mě nabídla za zajimavé informace .Pokuď se mi cache líbí tak to napíši do logu a pokuď ne tak i tak poděkuji za cache,protože co se líbí mě nemusí se líbit jinému a naopak.Jestli to někdo dělá kvůli bodíkům(kombajnista) tak jeho problém,že se o něco ochuzuje.Já pokaždý když najdu cache tak si ji vychutnám a prohlídnu si vše zajimavé kvůli čemu cache vznikla a neženu se hned po další
  • 0

#19 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 23:50

Mě se FCTP tak špatný nezdálo. Jel jsem ho na kole od 00 k 01 a dál a to byl pro mě nejtěžší úsek. Po ránu zima jak sviňa a plíce taky dostaly zabrat. Absolvoval jsem i několik menších sérií a podle počtu logů a stavu tzv. geodálnic si myslym, že spousta kolegů si ho spíš jen zalogovala než zodpovědně absolvovala. Svědčily o tom i nálepky s mnoha nicky. Předpokládám, že se jede i dvěma autama, zastavuje se ob jednu a loguje jeden třeba za osm. To už je ale jejich boj.Komický je potom to chvástání za kolik to dali.
  • 0

#20 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 0:37

Kam kráčí geocaching? Tak to vím naprosto přesně: Za nejbližší nenalezenou. :D

pason napsal/a:
a po čase, když se o ní neexistující kačer nestará, tak ji zruší! To je případ stokešové serie na Náchodsku FCPT....


No tak u FCPT to máš kolektivní pseudonym. A série nešla do archivu "z moci úřední" pro neaktivitu, ale sami autoři ji řízeně uzavřeli. Tudíž jim nepředhazuj, že se nestarali. Já naopak, co jsem měl možnost na dálku sledovat, myslím že v mezích žánru velmi dobře a zodpovědně. Osobně jsem tam nebyl (procházka tím krajem lákala, ale při mém stylu logování by 100 zápisů navíc znamenalo neskutečnou časovou zátěž :)). Obecně nepovažuju PT za něco, co by se mělo příliš rozmáhat, ale tu a tam proč je nemít, spoustu lidí to očividně nějakým způsobem baví. Pořád je dost jiných keší.

LudaL napsal/a:
Uáááá, geocaching je hlavně takový jaký si to uděláš TY!!!


Naprostý souhlas! Záleží to od každého z nás, jak využije svých možností k lepšímu i ve zdánlivých maličkostech. Prostě říct si: "Někdo s tím může něco udělat, a ten někdo jsi ty!."

Smrk napsal/a:
Když se mi něco nelíbí, tak tam nejdu.

Pokud to leží kolem HC, tak tam volky nevolky jdu. Kritiky je třeba a jak bych ten log mohl sepsat bez bližší představy oč jde?

No, celkově se s určitou rezervovaností připojuju ke kulhalovu pohledu. Na spokojenost to zdaleka není, ale GC mi ani po deseti letech a nepřijde méně zábavný či méně užitečný; pro nejbližší a střednědobou budoucnost o jeho vývoj v naší zemi strach nemám. Určitá negativa a nevyužité možnosti tu jsou, ale to se vynasnažíme řešit. Tu poznamenám, že docela škoda, že tolik studentských prací už popisovalo GC z hlediska rozvoje cestovního ruchu či prodeje navigací, ale doposud nemáme žádnou sociologickou studii, která by zkoumala, co lidi na GC láká, co u něj drží a za jakých okolností nastává odpad. To by totiž mělo praktický význam pro nás samé a mj. by pomohlo přesněji zodpovědět úvodní otázku vlákna.

A abych uzavřel v optimistickém tónu. Zrovna dneska mě několikero kolegů vesměs příjemně překvapilo svou odezvou k řešení nějakých problémů ve svém okolí. I když tedy pro rok 2012 zatím na mém počitadle nálezů 0, nálada vyjádřena hodnocením 1A. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama