Přejít na obsah


Fotka

Kacířská myšlenka - forums.groundspeak.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 20:24

Nevím, jestli tady následující téma měl odvahu někdo otevřít, a tak to zkusím sám.
Poslední dobou dost často čtu oficiální geocaching fórum na mobilu a musím říct, že z uživatelského hlediska je to dost zásadní rozdíl oproti čtení tohoto fóra. Chápu, že přeprogramování systému je dost komplikované, a hlavně jsem v této oblasti jen uživatel a laik, a proto si nedovoluji navrhovat jakékoliv změny.
Tou kacířskou myšlenkou je spíše možnost otevření české sekce v následujícím fóru - http://forums.ground...hp?showforum=51. Vzhledem k české konzervativnosti a historii těchto stránek tomu sám moc šancí nedávám, ale zajímaly by mě vaše postřehy k tomuto nápadu.
  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 20:30

Jednotlivá vlákna nemají ve skupinách, jako tady. Kdyby se tam vytvořilo to co tady, asi by jim to trochu zamotalo optické kabely :-) Jinak nevidím důvod, proč psát jinam, když tohle funguje.
  • 0

#3 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 20:31

to má větší šanci myšlenka, že se Ti všichni složíme na stolní počítač, abysi nemusel číst na mobilu... :-D no a nebo to ještě zkus navrhnout připravovanému projektu geozabava :-D ted nevím, co je z toho větší utopie
  • 0

#4 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 20:34

Založ, uvidíš... a my taky uvidíme
  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#5 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 20:51

Smrk napsal/a:
Jednotlivá vlákna nemají ve skupinách, jako tady. Kdyby se tam vytvořilo to co tady, asi by jim to trochu zamotalo optické kabely :-) Jinak nevidím důvod, proč psát jinam, když tohle funguje.

To mě napadlo jako první zásadní nevýhoda, i když někteří si přiřazováním do příslušných fór moc starostí nedělají.
Na PC funguje, na mobilu taky funguje ... ale o dost hůře.

100Dteam napsal/a:
to má větší šanci myšlenka, že se Ti všichni složíme na stolní počítač, abysi nemusel číst na mobilu... :-D

To už za vás udělal můj zaměstnavatel. :-D

hoblik napsal/a:
Založ, uvidíš... a my taky uvidíme

Moc jsem to nezkoumal, ale myslím, že zakládání sekcí je v rukou administrátorů. Uživatelé mohou přidávat jen příspěvky.

Používání multi-quote (vícenásobná citace) je zde dost přívětivé i na PC ;-)
  • 0

#6 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 20:53

Tohle jsem si uz rikal nekolikrat, kdyz jsem treba nahlidnul do polske sekce. Z techto stranek se stala bohuzel uz jen nechutna zumpa, ktere sleduji vicemene uz jen kvuli par vybranym tematum.
  • 0

#7 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 20:55

Mobilní verze gc.cz fóra mi taky chybí. Oficiální forum na mobilu je příjemné, ovšem nedávám moc šancí tomu, že by se tato myšlenka ujala. Přece jen tady běží pár funkcí, které by chyběly - rozdělení fóra do sekcí... a to je vlastně všechno, co je na českém fóru navíc. Konzervatismus ovšem těžko překonáš.
  • 0

#8 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 20:56

maaaca napsal/a:
Tohle jsem si uz rikal nekolikrat, kdyz jsem treba nahlidnul do polske sekce.
Z techto stranek se stala bohuzel uz jen nechutna zumpa, ktere sleduji vicemene uz jen kvuli par vybranym tematum.

Souhlasím s tím, že to tam je v některých sekcích dost mrtvé, ale například fórum o geocoinech je pro sběratele někdy živé až až. :-D
  • 0

#9 muerty3

muerty3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 22:38

Kterak založit kešku ve třech snadných krocích, ajns-cvaj-draj: To si děláš srandu, že? to už je vrchol blbosti
  • 0

#10 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 8:32

Mě tohle fórum slušně funguje i na mobilu - a to mám "hloupý" SE k850i s rozlišením 320x240 :-D
  • 0

#11 muerty3

muerty3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 8:58

muerty3 napsal/a:
Kterak založit kešku ve třech snadných krocích, ajns-cvaj-draj:




To si děláš srandu, že? to už je vrchol blbosti



Tím vrcholem blbosti jsem myslel ten odkaz jak založit kešku ve třech snadných krocích, aby mě někdo špatně nepochopil. :)
  • 0

#12 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 9:02

Stacilo by, kdyby nekdo udelal REST pro pristup k prispevkum. Potom uz se nekdo, kdo tu appku pro mobily napise. A taky bych vylepsil posilani notifikaci z fora na mail, proc tam proboha neni text toho noveho prispevku?
  • 0

#13 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 11:04

geoquino napsal/a:
Moc jsem to nezkoumal, ale myslím, že zakládání sekcí je v rukou administrátorů. Uživatelé mohou přidávat jen příspěvky.
;-)

No to je stejné jako tady. Tady pro založení sekce musíš také požádat administrátora. Takže jestli chceš, napiš jim ať založí sekci pro ČR.
Já jsem o tom také uvažoval, ale spíše pro cizince, kteří potřebují zjistit něco o geocachingu v ČR. Je přeci zbytečné, aby se museli kvůli jednomu dotazu registrovat na zdejším fóru. Z Čechů to asi nikdo moc používat nebude.
  • 0

#14 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 11:14

LudaL napsal/a:
... Takže jestli chceš, napiš jim ať založí sekci pro ČR.
Já jsem o tom také uvažoval, ale spíše pro cizince, kteří potřebují zjistit něco o geocachingu v ČR. Je přeci zbytečné, aby se museli kvůli jednomu dotazu registrovat na zdejším fóru. Z Čechů to asi nikdo moc používat nebude....

Tuto otázku jsme už kdysi probírali tady s tímto závěrem:

kulhal napsal/a:
Díky všem, kteří se k tématu vyjádřili. Myslím, že z diskuse vyplynulo následující:

1. Krátký překlad listingu a zejména hintu do angličtiny je chvályhodná a propagace hodná věc. Pro keše, kde to má smysl.

2. Anglicky vedená diskuse o kešování v Česku může v klidu probíhat na All nations fóru. Pokud by se zvedl zájem, bylo by možně uvažovat o zřízení anglické sekce na tomto serveru. Podmínkou je samozřejmě souhlas provozovatele / admina serveru.

3. Systémová podpora pro vícejazyčné listingy je tou správnou cestou. Asi to nebude přes noc, ale Groundspeak tvrdí, že o tom přemýšlí. Zkusme je popohnat přidáním svého hlasu k tomuto návrhu.

Zmiňovanou sekci All nations sleduji, dotaz týkající se Česka se tam objeví tak jednou za čtvrt roku. Obávám se, že anglicky vedená diskuse pro Česko by tam asi moc živá nebyla.
  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 11:35

Ano, a živě si vybavuju tu původní "diskusi", ze které ta, co o ní píše kulhal, vyplynula...škoda slov a škoda času :(
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 11:37

LudaL napsal/a:
...Je přeci zbytečné, aby se museli kvůli jednomu dotazu registrovat na zdejším fóru. Z Čechů to asi nikdo moc používat nebude.

hlavně spammeři :D
Rozhodně proti.
  • 0

#17 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 18:30

Po nedávném výpadku jsem se rozhoupal k následujícímu - http://forums.ground...howtopic=291841. Kdyby se někdo chtěl vyjádřit, máte možnost.
  • 0

#18 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 19:38

Je uz nekolik regionalnich for, pro toto forum nedoplnit i timto?
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#19 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 19:53

Tohle si pamatuju, ale už to nenajdu. Odhadem tak rok zpátky, taky byl výpadek, možná že to bylo spíš na feedbacku, zamítnuto Groundspeakem pro existenci tohoto fóra. Nějak nechápu, k čemu další fórum. Máš tady gc.cz, diskusi na lide.cz, fórum na lide.cz, diskusi na geokladno.cz, fórum na svetgc.cz, ...
  • 0

#20 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 22:06

Uvidime, taky jsem tam hodil příspěvek. Vzhledem k tomu, že jsme všichni zvyklí chodit sem bude to kdyžtak jenom záloha, ale proč ne, že...
  • 0
Užívej života...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama