Přejít na obsah


Fotka

Výprodeje - čekat nebo ne?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
11 odpovědí na toto téma

#1 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 23:14

Obracím se na Vás o radu. Doma stále slyším jen Nekupuj si navigaci počkej na výprodeje nebo sezóní slevy, které jsou prý teď a co budou pak i v dubnu a červnu před létem. Mám počíháno na Etrex 30 a zatím jsem jej našel za zhruba 4200 na heurece. Je nebo má smysl čekat, že by tento (nový) model nějak drasticky klesl na ceně např. na 3500 ? Druhá možnost Dakota 20 za 5200 zda bych mohl pri nejake takove BOOM akci v elektru se dockat ceny např 4500. Čekali byste na ,,zazrak´´ nebo ty dve stovky oželely a koupili si navigaci nyní. Děkuji
  • 0

#2 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 23:50

Podle mého si můžeš bez obav koupit hned. Takové cenové skoky, jaké si představuješ nejspíš nehrozí. Turistické Garminy nemají v ČR příliš velkou konkurenci, tak si drží ceny stále vysoko a mění se minimálně. Pro informaci - před dvěma lety jsem kupoval Oregona 550 za cenu o 500 korun vyšší než je dnes :o
  • 0

Cache non verba


#3 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 0:11

jestli na něco čekat, tak na lepší firmware. Na nižší cenu těžko. Koruna oproti dolaru neposílí, jdeme do sr@ček s celou Evropou a číňani začínají pomalu a jistě zvedat svoje ceny na ovládnutým zahraničním trhu. U čeho očekávám citelný pokles ceny, tak Vista/Legend HCx na bazarovým trhu. To by mělo jít pod 2 tis. jelikož neumí listingy, neumí rastrový mapy, obrázky, atp. a tak je na gcing už lidi chtít nebudou, pro nekešery budou zas zajímavější mobily.
  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 0:39

FW se snad dá aktualizovat, na to se čekat nemusí. Spíš bych čekal, že někdo udělá neoficiální patch a např. do Oregona dodělá skrolovací šipky. Je to málo pravděpodobné, ale pravděpodobnější, než že to udělá sám Garmin.
  • 0

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 6:47

Dva dny po vánocích jsem si koupil Oregon 550t a stál to samé, jako celý loňský rok. Takže s výkyvy cen nepočítám.
  • 0

#6 sdhmarklovice

sdhmarklovice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 7:25

chci se zeptat....podporuje tento pristroj plne hru GC?zahraju si s nim treba i WG?zobrazeni kesi primo v mape a td?dik za odpoved
  • 0

#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 7:53

sdhmarklovice: a ktery mas presne na mysli? V tomto tematu se tech pristroju resilo vic.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 8:01

sdhmarklovice napsal/a:
chci se zeptat....podporuje tento pristroj plne hru GC?zahraju si s nim treba i WG?zobrazeni kesi primo v mape a td?dik za odpoved

Etrex 30 jsem si kupoval o Vanocich. Jen přístroj vyšel na 4480 v czechcomputeru. Celkově jsem za to dal ještě tak o litr víc (baterky, pozdro, držák na kolo). Wherigo přístroj nepodporuje, ale to se mi naopak líbí, neboť je to taková facka Garminu Groundspeaku (navíc vlastníme i Oregon 550t, kde WIGo hrát jde). Zobrazení keší podporuje docela solidně (PQ generováno v Geogetu - Import - Pro nové Garminy), zatím jsem s tím neměl problém. Ovládání je primitivní a hodně rychle si zvykneš. Jediné, čeho se bojím, je, že mě jednou Etrex 30 spadne do bláta a tím se pokazí ten Joyistick. Ale zatím se to nestalo, takže pohoda.
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#9 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 8:31

radek-pol napsal/a:
počkej na výprodeje nebo sezóní slevy


To je hrozná blbost lidí zblblých televizí a novinami.

V oblasti elektroniky (a GPS obzvlášť) se žádné cenové skoky, natož výprodeje konat nebudou. Představ si pozici obchodníka - máš artikl, který se Ti celý rok bez ohledu na počasí, roční dobu apod. prodává stále stejně - velmi dobře. Budeš ho zlevňovat? Proč bys to dělal? To přeci není figurka Santa Clause, která Ti bez slevy bude ležet rok ve skladu...

Cena GPS spadne maximálně o pár procent. Větší změna ceny by se dala čekat když by se objevila nějaká nová modelová řada, či nějaký nový výrobce, který by nasadil nižší ceny, nebo tak něco. Jinak je tenhle segment trhu dost stabilní, takže na výprodeje nevěř. Možná sem tam jednorázová akce na konkrétní přístroj, ale zas v řádu 200-300 Kč.
  • 0

#10 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 9:00

Oproti loňskému roku se cena O550 snížila až o 1000,-Kč, když využiješ slev a kupónů (beru jen ověřené obchodníky, kolega teď kupoval D20 za 4900). Občas se objeví akce i velice lákavé, ale je to jen o náhodě, zda ji objevíš (nespoléhej na Heuréku apod.). Přístroje co sleduji O450 cca 6800, O550 cca 8500 (ne EX).
  • 0

#11 hrabalr

hrabalr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 9:04

Souhlasím s tím, že nemá cenu čekat na pokles cen. Já mám Etrexe 30 z CzechComputeru za cca 5600 Kč, spolu s držákem na kolo. Všechny ceny, které jsou pod 5000 Kč jsou za přístroje bez mapy a to potom nemá smysl kupovat 30, ale stačí Etrex 10. Firnware jsem upgradoval hned po zakoupení bez jakýchkoliv problémů z verze 2.1 na 2.5. Takže, pokud o něj stojíš, kup si ho hned, je to výborná hračka.
  • 0

#12 sdhmarklovice

sdhmarklovice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 13:20

to S474N:mel jsem na mysli Etrex 30
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama