Přejít na obsah


Fotka

Server GC temporarily down v roce 2012


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
465 odpovědí na toto téma

#101 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 19:54

To s temi mapami se dalo cekat, ale stejne jsem si posledni dobou vzdy zapinal OSM mapy, protoze jsou mnohem detailnejsi. Mapa mi prijde celkove rychlejsi... Stejne je sranda tady sledovat jak tady po kazdym updatu vsichni rvou jak to ty zas... amici zase zku... B)
  • 0

#102 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 19:54

Nestačím se divit - Mělník - na nové mapě vypadá Vraňansko-Hořínský plavební kanál jako nějaká strouha, která se dá překročit suchou nohou. :D Alespoň si nikdo na té mapě nebude plést soutok s vyústěním plavebního kanálu. ;) A taky je krásně vidět nápad městského úřadu, kdy si plete pojem "obchvat" a "průtah" ("Mělník obchvat 1. stavba" )
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#103 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 19:54

Ještě že máme GeoGet... ale pro bádání v neznámých oblastech které nemám v databázi je to špatné.
  • 0

#104 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 19:56

OSM jsou fajn, leč nejsou zpracované pro celou ČR:( Amapy byly pro celou ČR a mi osobně vyhovovaly max., neboť hodně lovím na kole či pěšky na horách... Takže teď budu nucen rozklikávat jednotlivé kešky a dívat se na jejich polohu na jiných stránkách pomocí vložení gps souřadnic...
  • 0

#105 migin

migin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 19:59

áá tak proto v sobotu byl hapr na mapě. Že se podívám po oklolí a co to, ani jedna keška se mi neukázala.:D
  • 0
Garmin 62s, HTC Touch HD + Powermonkey Explorer + tužka ;)

#106 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:00

dr.vota napsal/a:
zmizely google maps, včetně foto :(

podle objemu zobrazení a ceníku google to vypadá na pěknou pálku http://forums.ground...howtopic=290409
edit: konkrétní částku jsem smazal, nějak mi nebylo hned jasné, jestli jde o měsíční platbu za limit nebo za skutečné denní nadlimitní zobrazení
  • 0

#107 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:00

Mapy se změnili z prostého důvodu Google změnil API a k tomu i licenční politiku a vzhledem k tomu, že Geocaching má průměrně 2 000 000 dotazů do Google map denně. Google nyní stanovil pro firmy třetích stran limit 25 000 dotazů denně a pak už se platí... Nevím kolik to bylo dřív ale prostě to donutilo Groundspeak snížit závislost na Googlu... prostě peníze jsou peníze tak to je
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#108 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:02

Tak jenom nevím, kde soudruzi v americe udělali chybu... teď budou mít úplně stejný počet zobrazení, jen to bude v novém okně, to si u googlů skutečně pomohli.B)
  • 0

#109 Adhil

Adhil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:03

Koukám, že při oddálení na menší ikonky se už nezobrazují premium keše jako oranžové flíčky, ale přímo ikonkou keše - tedy orientaci basic memberům to v mapě zase o něco stěžuje. Zmizel i symbol premium keše u toho "obláčku" po kliknutí na keš na mapě. Tedy že je keš premium se dozvím až ve chvíli, kdy ji chci otevřít a začne mě to směrovat na premium členství. Já rozhodně premium chci, co nejdřív, ale pořád jsem basic (studentím, tak peníze tečou jinam) a tohle orientaci fakt komplikuje.
  • 0

#110 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:11

Že by lživá reklama - dát najít keš a jedna z možností je najít na google maps... Kdepak udělali soudruzi chybu, že po rozkliknutí gmaps jaksi nejsou:)
  • 0

#111 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:15

honzak83 napsal/a:
Že by lživá reklama - dát najít keš a jedna z možností je najít na google maps... Kdepak udělali soudruzi chybu, že po rozkliknutí gmaps jaksi nejsou:)

Normálně fungují - bude závada někde u tebe.
  • 0

#112 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:19

Arne1 napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Že by lživá reklama - dát najít keš a jedna z možností je najít na google maps... Kdepak udělali soudruzi chybu, že po rozkliknutí gmaps jaksi nejsou:)

Normálně fungují - bude závada někde u tebe.

asi myslí odkaz v listingu "Geocaching.com Google Map", což nevede na google maps
  • 0

#113 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:19

Chci se optat zda existuje možnost nějakým způsobem nahrát Mapy.cz na My Topo. Dík.
  • 0

#114 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:20

Arne1 napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Že by lživá reklama - dát najít keš a jedna z možností je najít na google maps... Kdepak udělali soudruzi chybu, že po rozkliknutí gmaps jaksi nejsou:)

Normálně fungují - bude závada někde u tebe.


Já ti nevím, ale google maps tam opravdu nejsou, psal to i přímo groundspeak, že zmizeli... Asi máš nějakou historickou verzi stránek:)
  • 0

#115 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:24

honzak83 napsal/a:
Já ti nevím, ale google maps tam opravdu nejsou, psal to i přímo groundspeak, že zmizeli... Asi máš nějakou historickou verzi stránek:)


Já tam googlí mapy taky normálně mám. Stačí kliknout na třetí odkaz odshora - Google Maps. :-)
  • 0

#116 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:30

Raraku napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Já ti nevím, ale google maps tam opravdu nejsou, psal to i přímo groundspeak, že zmizeli... Asi máš nějakou historickou verzi stránek:)


Já tam googlí mapy taky normálně mám. Stačí kliknout na třetí odkaz odshora - Google Maps. :-)

tak se podívejte na první odkaz shora "Geocaching.com Google Map"
  • 0

#117 filda44

filda44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:31

no ty nové mapy jsou úplně na nic. Vždy jsem používal tlačítko Back to Originals map, protože ani ty beta mi neseděli, ale toto je hrůza a ani se mi to nechce načítat, trvá to příšerně dlouho. ach jo.
  • 0

#118 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:33

Aha, tak ono je to složitější, po kliknutí na jednotlivé kešky se zobrazí nýhled v google maps (i satelitní mapy), při hledání ve velké mapě ovšem google maps chybí...
  • 0

#119 JohnnyM.

JohnnyM.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:34

Tak nevim jak tohle groundspeak myslel, ale zobrazovat eventy nad mapou jako nalezene (ikona smejiciho se smajliku) i kdyz ma na nich clovek jen "will attend" je opravdu krok kupredu... grrrr..
  • 0

#120 filda44

filda44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:36

JohnnyM. napsal/a:
Tak nevim jak tohle groundspeak myslel, ale zobrazovat eventy nad mapou jako nalezene (ikona smejiciho se smajliku) i kdyz ma na nich clovek jen "will attend" je opravdu krok kupredu... grrrr..


to mě teda nedělá
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama