Přejít na obsah


Fotka

Rozhovor s FilemoniCZ


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
122 odpovědí na toto téma

#21 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 10:40

golici napsal/a:

Na druhou stranu, myslím že v pravidlech není nic o tom že kačer musí mít kešku v ruce, stačí když je v ní zapsaný jeho nick, to kdo ho tam napsal pravidla neřeší...


jeste aby :D.... nekolik desitek, mozna stovku/dve kesi jsem v ruce nemel ci nedrzel jsem v posvatne ucte logbook a spachal jsem takovy hrich, ze jsem se do nich osobne nezapsal. proste a jednoduse jdeme s kamarady, kdo prvni najde vetsinou otevre a pokud nehori nekdo obzvlastni touhou, tak vsechny podepise (vetsinou takovy dorcadion, ten si to tam krasopisne casto napsat chce :)). opravdu nemam spatny pocit z toho, ze jsme se sklonenymi hlavami a v tiche ucte za odrikavani mantry vsichni svorne nedotkli logbooku a nevzdali hold signalu a neotiskli sva razitka ci napsali tri krizky. :).
  • 0

#22 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 10:43

Dain a Olik: zajiste dovedes rozlisit, ze je rozdil, pokud nekdo stoji u cache nebo spi v aute. A o tom prevozu jednotlivych cachi ani nemluve.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#23 Saturnin

Saturnin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 10:43

Je fakt, že má geocaching spoustu odstínů a jedním z nich je i tohle novodobé šílenství ve sběru bodů. Je to každého věc a dokonce i to, jak je těch bodů dosaženo. Samozřejmě nás velkosběratelé budou přesvědčovat, že je to všechno podle pravidel. Jen si myslím, že by se zmíněné ocenění "Kačer roku" mělo jmenovat jinak...;)
  • 0

#24 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 11:00

Rozhovor byl čitelný, mají jasno co od GC chtějí a za tím si jdou. Ostatní věci se tu řešili už tolikrát, že nechápu proč to stále omílat dokola. Já bych všechny ty žebříčky a počty bodů, statistiky a kdoví co ještě, smazal. Spoustě lidí by se ulevilo :D
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#25 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 11:26

Lanc napsal/a:
Rozhovor byl čitelný, mají jasno co od GC chtějí a za tím si jdou. Ostatní věci se tu řešili už tolikrát, že nechápu proč to stále omílat dokola.

No jo. A pak jsou lidi, co na to omílání pořád dokola reagují. A co ještě víc - jsou tu i tací, co reaugují na ty, co reaugují na omílání. To je ale život. :D

Lanc napsal/a:
Já bych všechny ty žebříčky a počty bodů, statistiky a kdoví co ještě, smazal. Spoustě lidí by se ulevilo :D

To by ale spoustu lidí přestalo bavit! Kačerů by bylo možná méně = keše by nebyly mnohdy tak zlikvidované = ... = to bych "nechtěl". :D

Každému, co jeho jest. Ať je do logbooku v keši zalogován třeba i ten, kdo je s ostatními jen v duchu a půjčí jim razítko - pokud jej to uspokojí. Osobně je mi to jedno. Ať si to užije každý jak chce - pokud tím neohrozí existenci vlastní keše a další možné odlovy na této keši.
Respektuji to. Mohu na to ovšem mít jiný názor a očekávám, že můj názor bude respektován.

Jinak k tomu článku. Myslím si, že je ten rozhovor vedený i napsaný pěkně.;)
  • 0

#26 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 11:47

S474N napsal/a:
Dain a Olik: zajiste dovedes rozlisit, ze je rozdil, pokud nekdo stoji u cache nebo spi v aute. A o tom prevozu jednotlivych cachi ani nemluve.


ma rozlisovaci schopnost te zajiste vubec nemusi trapit :D. jen nam sdel tu svoji, kde je ta spravna hranice? do kolika metru se musi stat a jake ukony se musi provest a ceho vseho se musi jeden dotknout :P.
  • 0

#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 12:24

1. listopadu 2011 FilemoniCZ slíbil na FB, že prošetří svoje chybějící logy v logbookách (přitom na netu byli zalogováni FI) na PT kolem Budapesti...ale výsledku jsme se nedočkali, ani po urgencích.
http://www.facebook....53520514695636/

Tak jak to tedy je? :)

A jinak minutu a půl mezi kešemi na PT se dá zvládnout, to jsme si vyzkoušeli ( i pod minutu, v ideálních podmínkách) na třech-pěti za sebou, ale jako celodenní průměr na 900...no, bez jídla, bez čůrání, bez oddechu...? To už je fakt hustý. :)
  • 0

#28 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 12:31

Coze jsem to tu onehdy rikal o razitku a nasade na smetak ?? ;)
Opravdu je tohle jeste geocaching ??
Ja vim, at si kazdy dela co chce - souhlasim ale zaver at si taky kazdy udela jaky chce ....

https://picasaweb.go...859852947530514
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#29 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 12:42

kapsa napsal/a:

hm, jména hloupých na všech sloupích.
  • 0

#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 12:46

O razítkách na značkách a stromech jsem zatím jen slyšel, to je síla.
  • 0

#31 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 13:14

mikisi napsal/a:
Zvu vas na doufam zajimavy rozhovor s FilemoniCZ - http://geokladno.cz/...r-s-filemonicz/ . Taky dekuji za vsechny vase reakce a podnety s kym si priste popovidat.


Opet diky moc za zajimavy cteni, bavi me cist si a srovnavat nazory jednotlivych kaceru a zpusob a preference jejich odlovu. Pokud jde o tento konkretni rozhovor - k navaznym kritickym spekulacim o zpusobech jejich odlovu behem PT mi neprislusi soudit, nebyl jsem u toho a je mi to fakt jedno, je to ve vysledku jen jejich vec... navic pocet nalezenych kesek myslim porad znamena jen pocet nalezenych kesek, nic vic, nic min, ale chci rict , ze obdivuju a i snad trochu zavidim jejich ochotu obetovat GC tolik casu a penez. At se dari a malymu hodne zdravi!

A pokud jde o tipy na dalsi rozhovory, hodne bych uvital nejake povidani od kaceru z pocatku ceskeho gc, jako jsou např. Dorcadion, Milancer. Toniczech aj. nebo by me treba zajimaly nazory Mel-mana.
  • 0

#32 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 13:16

Zajímavý by byl i rozhovor s někým, kdo právě před chvíli začal... jaké má představy, cíle... Ale takový kačer se bude hledat těžko, znám hodně takových, co si uloví dvě keše za rok na dovolené u moře.
  • 0

#33 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 13:26

Dain a Olik napsal/a:

S474N napsal/a:
Dain a Olik: zajiste dovedes rozlisit, ze je rozdil, pokud nekdo stoji u cache nebo spi v aute. A o tom prevozu jednotlivych cachi ani nemluve.


ma rozlisovaci schopnost te zajiste vubec nemusi trapit :D. jen nam sdel tu svoji, kde je ta spravna hranice? do kolika metru se musi stat a jake ukony se musi provest a ceho vseho se musi jeden dotknout :P.


Ale to je preci jednoduché! Každý, kdo chce logovat bod, se musí libovolnou částí těla dotknout místa uložení keše a pak i logobooku (logovat se může třeba společnou samolepkou či razítkem někde za rohem).
To jsem to elegantně vymyslel a teď si můžu jít odmazat xxxx bodů [:(] [:D]
  • 0
VSA

#34 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 13:33

Je hezky, ze na rovinu rikaj, ze to delaj jenom pro body, pak uz se da pochopit tech 800 nebo kolik za den. Z vlastni zkusenosti, z nekolika powertrailu, musim rict, ze hodne slusnej vykon je dat pres tricet za hodinu. A to jsme dali vzdycky tak jenom jednou za den, kdyz jsme se hecli...
A kdyz uz kapsa cituje z me galerie, tak pridam jeste jednu fotku: https://picasaweb.go...864990374123890 (tech orazitkovanych veci okolo silnice bylo vic a to i na jinych PT...)
  • 0

#35 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 14:26

Rozhovor s FilemoniCZ je dobrý a rozhodně z něj nečísí nepřiměřená hrdost z vedoucí pozice v žebříčku :-). Škoda, že jen málo kdo tu okomentoval i zbytek rozhovoru, tedy že pro takové výsledky je třeba obětovat vlastní čas, peníze, atd.... čeho by jiní schopni nebyli, že mají miminko, a necpou jej do nesmyslných internetových soutěží jako M@X, a většina komentářů se strhla na počet nálezů za jeden den. Sice chápu, že pro mnohé je představa takového množství sebraných keší, které se rapidně blíží počtu nálezů za celou jejich GC kariéru flustrující, ale srovnávat PT v Evropě a v USA opravdu nejde, kdy myslím, že kdyby byla možnost, dalo by se za 24 hodin sebrat i 1500 kousků (celá nová E.T.).
  • 0

#36 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 14:31

Dain a Olik napsal/a:
...kde je ta spravna hranice? do kolika metru se musi stat a jake ukony se musi provest a ceho vseho se musi jeden dotknout :P.


Z důvěryhodných zdojů vím, že některé, právě pro tyto akce, stvořené týmy, se rozdělily na několik skupin a každá logovala VŠECHNY na jiné části powertrailu... Razítko jedné ze skupin, které se v různých fotogaleriích objevuje v různých podobách to jen potvrzuje. Takže budeš omlouvat i to, když je logující v čase logování několik kilometrů od keše?
A samozřejmě ti kteří logují na sloupy, patníky, značky, zábradlí či do své zásoby mikrošek s čistýma logbookama v kufru nemají podle mě právo ani na ten bod, když nesplnili základní pravidlo GC. Ale to je jen věc ownera a jak on k tomu přistupuje. Mohu s tím nesouhlasit, mohu si to sem napsat do příspěvku, ale to je tak všechno co s tím mohu dělat.
Body až na prvním místě. Tohle jednání tzv. přes mrtvoly mě dost zaráží a už ani se sběrem bodů nemá nic společného. Je mi líto kam se dnes část kačerů v GC ubírá.
Přeji všem, kteří hrají fair-play pěkný den.
  • 0
www.povetrnik.cz

#37 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 14:36

Pinokio.CZ napsal/a:
(...)že mají miminko, a necpou jej do nesmyslných internetových soutěží jako XXX (...)


Kážeš tu proti rýpalům a přitom si sám neodpustíš kopanec do nezúčastněného kačera?
Diplomaticky řečeno - to od Tebe není slušné:(
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#38 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 14:45

weselka napsal/a:
Z důvěryhodných zdojů vím, že některé, právě pro tyto akce, stvořené týmy, se rozdělily na několik skupin a každá logovala VŠECHNY na jiné části powertrailu... Razítko jedné ze skupin, které se v různých fotogaleriích objevuje v různých podobách to jen potvrzuje. Takže budeš omlouvat i to, když je logující v čase logování několik kilometrů od keše?


Toto je znamo i u "nejlepsiho" kacera Alamogula a on se tim ani netaji. B)

Osobne si ale myslim, ze jsou horsi kaceri, nez ti, kteri loguji "nepoctive". Ti, kteri nici kese, kradou trackables, jezdi auty po lese apod., jsou pro GC mnohem horsi, nez ti, kteri si rychle nazenou body.
  • 0

#39 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 15:11

Raději rozhovor s někým, kdo vyznává kvalitu.
  • 0

#40 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 16:40

Ja bych si s chuti precetl povidani s Mel-manem. Jeho kesky jsou hodne povedene a maji napad.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama