Přejít na obsah


Fotka

Aktivní rušení GPS signálu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 1:24

Dnes jsem narazil na místo, kde někdo aktivně ruší GPS signál. V okruhu cca 30 metrů od souřadnic N 50° 03.449', E 14° 26.715' není signál žádný a v okruhu 50 metrů je velice slabý. Setkal jste se někdo už s takovou situací? Jen dodám, že jsem to zkoušel s 60CSx, Legendem a Samsungem Xcover 271. Všechna zařízení ztrácela na daném místě signál, výhled na oblohu cca 75% a o cca 50metrů dál chytaly GPSky 12 satelitů a EGNOS s přesností 3m.
Odkaz na mapu: http://goo.gl/asWy8
  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 9:14

Neparkuje tam náhodou třeba nějaké auto s rušičkou? Tomu popisu by to mohlo odpovídat.
  • 0

#3 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 10:13

Nebude to nějak souviset s Vazební věznicí nemaj tam náhodou nějaké rušičky špatně nastavené??
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 10:41

Veznice je docela daleko. Navic, proc ve veznici rusit GPSku? Ja bych spise rekl, ze je tam nekde nejake sluzebni vozidlo se sledovanim aktualni polohy, a jeho uzivatel tam ma rusicku, aby zamestnavatel nevidel, ze je s nim zrovna nekde jinde, nez by mel byt. :D
  • 0

#5 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 10:48

Taky se přimlouvám za nějaké firemní auto s GPS a rušičkou, protože jednak věznice je daleko, jednak ve věznici nic nerušej a hlavně teď už je tam signál normální.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#6 vojtisk

vojtisk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 11:20

Z vysoukou pravděpodbností si sehnal toto http://www.zbozi.cz/...y&q=rusicka gps

Pichni tam keš :D
  • 0

#7 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 13:03

Všimla jsem si, že jsem jednou z ničeho nic a totálně ztratila signál poté, co jsem pomalu pěšky prošla pod radarem na měření rychlosti. Signál se znovu chytil až po restartu přístroje. Ale neměla jsem ještě příležitost otestovat, jestli se tak děje pravidelně.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#8 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 14:23

Četl jsem nedávno povídání o tom, jak na jednom emerickým letišti náhodně letadla ztrácela signál GPS, resp. se jevilo jakoby byly najednou o tisíce km (u nich asi majlí) daleko. Nějakou dobu nemohli přijít na problém, až nakonec zjistili, že nedaleko letiště je dálnice a na ní projíždějící kamijoňáci mají rušičky GPS, aby je nemohl zaměstnavatel sledovat. Nevím už, jak to dopadlo, ale docela jsem přemýšlel o koupi rušičky v případě, že by se v minulém zaměstnání p. majitel rozhodl, že nám do aut dá GPS (řadová auta to už měla, referentská zatím ne). To bych pak ale nemohl moc jezdit na drajvky ;)
  • 0
Don't panic!

#9 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 17:12

Na místě stála dvě auta, takže jsem dospěl také k názoru, že rušička je v nich. Já zase znám fintu takovou, že zloději ukradnou auto, někam ho zaparkují, dají dovnitř rušičku a několik dnů čekají, jestli si pro auto náhodou někdo nepřijde. Zkoušel jsem ty dvě auta, co tam stála protáhnout policejní databází kradených aut, ale jako kradená hlášená nejsou. Takže asi ta verze rušení firemní GPSky v autě bude pravděpodobnější i když ty auta jako služební rozhodně nevypadala.
  • 0

#10 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 18:21

jen mozna pro doplneni... do firemich aut se montuji systemy zalozene na sluzbe mobilniho operatora + GPS, takze pro pripadne "ridice - vycuranky" nestaci jen poridit rusicku GPS za par babek, ale chce to i rusicku GSM/GPRS, neb ta vec ma v sobe i SIMkartu... Tolik z hlediska ajtika, kterej byl u vyberovky na poskytovatele "dohledovani aut" .. ;) m.
  • 0

#11 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 18:46

@hickos] VTM? :)
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 18:51

MildaPajda: delas jako by komplexni rusicka stala vic nez "par babek".
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 18:52

jen nevim jak moc pohodlny pak je chodit si zatelefonovat 50m od auta..
  • 0

#14 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 19:01

V tomto případě bylo rušeno jen GPS. Sítě GSM, DCS a UMTS běžely naprosto normálně.
  • 0

#15 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 19:10

btw: jak dlouho muze takovy chovani soferovi prochazet? zamestnavateli pak neprijde divny, ze ma v tracklogu blbosti?
  • 0

#16 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 19:24

Aby nebyly v tracklogu nesmysly, je dobré vědět, co odesílá GPRS za údaje, když GPS nemá signál. Poslední známou polohu ? Nebo nic? Nebo chybové hlášení :( Model: Přijedeš na parkoviště (do místa jednání), zapneš rušičku signálu, nějakou dobu někde jezdíš, pak přijedeš zpět, vypneš rušičku. Pořád jsi "jako" parkoval?
  • 0
Favet (dříve FaVeTteam)

#17 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 19:26

Jen tak pro zajímavost: 151/2000 Sb. Zákon o telekomunikacích (3) Úřad uloží pokutu až do výše 100 000 Kč fyzické osobě, která b) provozuje vysílací rádiové zařízení bez platného povolení nebo generální licence, k) provozuje zařízení, které způsobuje rušení
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#18 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 19:28

Favet napsal/a:
Model: Přijedeš na parkoviště (do místa jednání), zapneš rušičku signálu, nějakou dobu někde jezdíš, pak přijedeš zpět, vypneš rušičku. Pořád jsi "jako" parkoval?

Řešení: Ještě musíš přetočit zpět najeté kilometry.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#19 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 19:42

U nás v podniku GPS ve služebních autech využívají jako záznam trasy a knihu jízd. Také nevím jak zdůvodnit gps data a tachometr, pokud by byl rozdíl.
  • 0

#20 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2012 - 20:15

Petman02 napsal/a:
U nás v podniku GPS ve služebních autech využívají jako záznam trasy a knihu jízd. Také nevím jak zdůvodnit gps data a tachometr, pokud by byl rozdíl.


No co, na parkovišti byla hrozně úzká škvíra mezi autama, tak jsem pár desítek kilometrů namanévroval, než se mi konečně podařilo do ní trefit. :)
  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama