Přejít na obsah


Fotka

Statistiky vlastních keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 11:51

Našel by se tady někdo, kdo by uměl naprogramovat pro GG výpočet statistik na vlastních keších ve stylu nálezů by měsíc? Líbilo by se mi zařadit do statistik sloupcový graf, jako je ve statistice nálezů by měsíc, ale jen na jedné keši. Byla by tedy vidět návštěvnost keše od jejího založení k dnešku... Na závěr nějaká ta zajímavá čísla, nejvíce nálezů v měsíci na keši atd.
  • 0

#2 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 13:02

No tak v zásadě se dají graf i zajímavá čísla stvořit i pomocí GgsExpr a trochou boje s Google Chart. Je to ale malinko primitivní a nešikovná metoda. Nejjednodušší by bylo doplnit funkce přímo do GgStatu, který už má cestu z 80% "prošláplou" grafy pro vlastní nálezy.
  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 17:35

Obavam se, zes otazku polozil spatne. Na tuto otazku je spravna odpoved: Ano, jsou tu i takovi, kteri to umeji. Ale to vis jiste i sam bez odpovedi. :-)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 22:22

sobikovi napsal/a:
Našel by se tady někdo, kdo by uměl naprogramovat pro GG výpočet statistik na vlastních keších ve stylu nálezů by měsíc?

Líbilo by se mi zařadit do statistik sloupcový graf, jako je ve statistice nálezů by měsíc, ale jen na jedné keši. Byla by tedy vidět návštěvnost keše od jejího založení k dnešku...

Na závěr nějaká ta zajímavá čísla, nejvíce nálezů v měsíci na keši atd.


Otázka zní špatně. Správně je "Našel by se tady někdo, komu by se chtělo takovou ptákovinu dělat? Našel by se tady někdo, komu by se samotnýmu zdálo, že zrovna takovou blbinu musí mít i on ve statistikách?" :D :D:D :D

Chvíli jsem uvažoval a pak se mi zazdálo, že třeba i jo... Měl jsem už velkou část cesty prošlápnutou tvorbou grafu FTF lovů (viz náš profil).

EDIT: Aktuální verzi GgsExpr šablony najdeš na Araratu http://geoget.ararat...na_vlastni_kesi.

Výsledek vypadá nějak takhle (pro naši keš GC1M9KT):

Vložený obrázek

Budiž to i návodem, jak dělat vlastní grafy. Nezbytným pomocníkem vám bude určitě i popis http://code.google.c...ing_charts.html.
  • 0

#5 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 0:38

Pro velký zájem :D je venku i další verze, která vyčísluje i hodnoty o keši (jméno, celkový počet nálezů, maximální v měsíci) pro vypsání do statistiky formou tabulky nebo textu... Až bude chvíle, vrazím si ukázku do statistiky, aby bylo jasné, jak může výsledek vypadat.
  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 6:49

Pekna sablona. Kdyz jsem ten plugin delal, nenapadlo by me, k cemu vsemu bude pouzit :-) (docasna tabulka)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 9:21

Díky moc, vložil jsem zatím jen tak do svého template... ... dá se nastavit krok na svíslé ose, aby byl čitelný? Stejně tak i pro roky, u starších keší je to nečitelné, případně měsíce vypnout. Pro to vypisování hodnot o keši je asi potřeba někde v tom template něco zapnout, že? :) ... píšeš že přebírá barevné schéma z template, ale u mne je graf zelený jako u tebe :)
  • 0

#8 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 9:42

sobikovi napsal/a:
... dá se nastavit krok na svíslé ose, aby byl čitelný? Stejně tak i pro roky, u starších keší je to nečitelné, případně měsíce vypnout.


Krok na svislé ose je definován uvnitř pluginu v promenné AxFoundStep. Uprav si dle libosti.

Měsíce vypisuji všechny, roky jen u června (jiný algoritmus mne honem nenapadl). Vymysli, jak by to mohlo fungovat univerzálně a já to zkusím implementovat. Zatím bude nejsnazší zmenšit písmo. ;)

EDIT: Za sebe si dovedu představit vypisovat jen sudé měsíce nebo jen kvartální (3,6,9,12). Zde zároveň upozorňuji, že se vypisují jen měsíce, pro které existuje Found. Proto občas chybí i rok - pokud se v červnu onoho roku nález jaksi nekonal. Obecné řešení - tj. vypisovat i měsíce s nulou by šablonku řádně zesložitilo, proto jsem se na to vykašlal...

sobikovi napsal/a:
Pro to vypisování hodnot o keši je asi potřeba někde v tom template něco zapnout, že? :)


Kdepak. Jen jsem připravil proměnné (viz plugin), které si tam můžeš napsat. Dneska večer to trochu dotáhnu, doplním tabulku s hodnotami, nadpis apod.

EDIT: Vzhledem k tomu, že ty (a já) budeme asi jedni z mála, co tohle využijí, napiš mi, jak by sis představoval vizáž celého bloku, který šablonka vypíše o zadané keši (nadpis, graf, tabulka pod ním, ...)

sobikovi napsal/a:
... píšeš že přebírá barevné schéma z template, ale u mne je graf zelený jako u tebe :)


Právě že jsem psal, že definuju přiblble znova. Barevné schéma jsem neuměl z GgStatí definice získat. Gord už mi poradil. Opravím taky večer...
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 13:30

add měsíce: taky jsem myslel na možnost vypnout zobrazování, jen liché, jen sudé nebo jen kvartální... víc toho asi nepůjde vymyslet add nulové found měsíce... to asi není zase tak zásadní problém když by to bylo supr, kdyby to šlo ;) původní myšlenku jsem měl na zobrazení ne by měsíc, ale jen roční sumáře. Nedalo by se nastavit si to někde, zda chci jen roční nebo měsíční zobrazení? U starých keší už to měsíční zobrazení je hodně obsáhlé, ale neva.. barvy bych si upravil, ale jestli už umíš vytáhnout nastavení z template, pak supr, určitě to bude lepší. nad vzhledem té šablony se zamyslím a pošlu přes SZ
  • 0

#10 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 0:17

Na výše uvedeném místě je druhá betaverze. Aktualizován i obrázek. Seznam změn:

- vykresluje se celý blok s nadpisem, grafem a tabulkou čísel stylem jako sekce FindsByMonth
- nadpis zobrazuje i ikonu a odkaz na keš
- kromě nálezů zobrazuje i DNF v měsících (v ukázce tmavě červenou)
- barvy a šířka bloku jsou přebírány z definice GgStatu
- doplněna průhlednost barů a horizontální mřížka
- sloupce jsou zobrazeny i za měsíce, kdy není Found, ale alespoň jeden libovolný log
- popisy měsíců jsou jen u konců kvartálů a menším písmem, aby se vešly i u starších keší
- krok na ose Y je implicitně 10 (lze nastavit proměnnou uvnitř šablonky)
- tabulka pod grafem obsahuje kromě měsíce s nejvíce nálezy i rok s nejvíce nálezy
- žádné proměnné se již ven nezveřejňují

Zařazení šablonky do hlavní šablony je popsáno uvnitř (ostatně jako i plno jiných věcí). Takto vypíšete blok k vybrané (vlastní) keši:
SETVAR MyCacheID GCxxxxx
INCLUDE_TEMPLATE .\script\GgStat\Template_MyOwnCacheGraph.cfg

Prosím o otestování, hlavně s jinými barevnými sadami, to jsem nezkoušel.
  • 0

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 7:29

Tak jeste jednou: pekne udelana sablona! Urcite vhodna i ke studijnim ucelum pro ostatni, kteri si chteji do statistiky neco vlastniho doplnit a nevedi kudy na to. A jeste jednou se primlouvam, abys ji soupl na ararat. Pokud tam nemas pravo ukladani souboru, klidne ho tam dam.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 10:25

Parádní práce, díky moc. Večer vyzkouším u sebe, včera nebyl čas...
  • 0

#13 gotici

gotici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 11:58

Ahoj, včera mi grafy pěkně fungovaly, ale dneska po aktualizaci Template_MyOwnCacheGraph.cfg se mi zobrazují jen nadpisy a texty (viz příloha), ale vlastní graf ne. V template mám tohle: SETVAR MyCacheID GC23TE6 INCLUDE_TEMPLATE .\script\GgStat\Template_MyOwnCacheGraph.cfg SETVAR MyCacheID GC2GB9H INCLUDE_TEMPLATE .\script\GgStat\Template_MyOwnCacheGraph.cfg Kde dělám chybu?
  • 0

#14 Kopecek-HP

Kopecek-HP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 12:08

Ahoj, podle mne jsi udělal chybu v kopírování nového zdrojového kódu do template, mně to chodí normálně i po aktualizaci. V přiloze máš aktualizované template.
  • 0

#15 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 12:18

Template máš novou, to je zřejmé z výstupu. Vypíše se nadpis i tabulka dole. Graf chybí a to úplně. To mi moc nesedí. Kdyby byla chyba v datech o nálezech, graf by se vykreslil prázdnej. Zkusím to večer doma na tvých ID keší, třeba je u nich něco speciálního, co si takhle z hlavy ani představit nedokážu...:o
  • 0

#16 gotici

gotici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 12:37

Vyzkoušel jsem template od Kopecek-HP a výsledek je stále stejný. To kiReGPS: doufám, že na těch keškách nic zvláštního nebude :). Včera jsem to zkoušel na té první a fungovalo to. Ještě jsem zkusil nechat tam jen tu jednu kešku, ale zase nic. Tak nevím. Ale asi bude spíš chyba někde u mě, protože třeba CWG list, který mi fungoval mi teď taky nejde dostat do statistik.
  • 0

#17 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 12:57

Každopádně je divný, že půlka šablony funguje naprosto korektně a druhá půlka vůbec. Voláš to správně a pokud jsi nezasahoval do kódu šablony Template_MyOwnCacheGraph.cfg, nemůže být chyba mezi Tvojí klávesnicí a židlí. Večer to ověřím...
  • 0

#18 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 13:11

Kopecek-HP: proc kopirovat zdrojovy kod do template? pres INCLUDE_TEMPLATE je to daleko jednodussi a elegantnejsi!

kiReGPS: vypada to paradne, uz to mam ve statistikach. jen jedina vec, nejak mi nejdou cwg, ale nebude to tvym pluginem ale spis nekde jinde, a cevegecek mam asi 10 co jsem nekde dostak, takze mi to je fuk :)

  • 0

#19 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 13:19

mikrom napsal/a:
kiReGPS: vypada to paradne, uz to mam ve statistikach. jen jedina vec, nejak mi nejdou cwg, ale nebude to tvym pluginem ale spis nekde jinde, a cevegecek mam asi 10 co jsem nekde dostak, takze mi to je fuk :)

Pozor! Nejspíš bude, neboť mě taky přestaly fungovat a včera s původní verzí fungovaly! Takže to vypadá na nějaký problém v pluginu.
Jinak se mi to taky moc líbí.

EDIT: Tak beru asi zpět. Zkusil jsem si vypnout ten plugin a CWG se stejně nenačetla. Takže to asi fakt bude někde jinde. Omlouvám se za poplašnou zprávu.
  • 0

#20 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 13:28

...u mě taky problém s grafem - není ...ale když si otevřu výstup statistiky v PC, tak je vše OK
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama