Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#921 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 14:56

Rozic napsal/a:
Četl jsem, že toto je celkový problém od androidu verze 4.0 a výš. Otázka tedy zní, jak toto obejít a DB si i přesto do telefonu poslat.

není, na SII s android 4 vidím oba disky jako písmena a funguje to
  • 0

#922 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 15:13

Rozic napsal/a:
Četl jsem, že toto je celkový problém od androidu verze 4.0 a výš.


Blbost. Mam doma dva - Sony Xperia Tipo s 4.0.4 (jde prepnout do MSC rezimu v nastaveni) a HTC Desire C s 4.0.3 (kde je MSC od panaboha).
  • 0

#923 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 15:25

Oprava, mělo by to být od verzí 4.1 Jelly Bean :(
  • 0

#924 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 15:47

Mám Xperii Ray s 4.0.4 ICS a v menu telefonu mám možnost si nastavit režim připojení USB - MTP nabo MSC. Synchronizační plugin pro aDrake funguje pouze v režimu MSC.
  • 0

#925 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 16:05

A právě na Samsungu S3 mini s androidem Jelly Bean je možnost připojení jen PTP (Fotoaparát) a nebo MTP (mediální zařízení). A právě přes MTP se zdá, že je problém..... :|
  • 0

#926 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2013 - 16:14

Já tedy na HTC Desire S s ICS mám USB Mass Storage úplně normálně, ale možná to je vylepšení od HTC, nezkoumal jsem to. Kazdopádně lze použít FTP.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#927 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 7:03

Ad Sony Xperia Tipo. Podle mne jsou problémy způsobeny v tom, že telefon má jak interní tak externí paměť (která je ve skutečnosti druhá interní). Proto neumí správně třetí jednotku tj. SD kartu připojit a nic na ni nainstalovat. A vážně neumí v režimu USB Mass Storage nic jiného než-li tu SD kartu (nastavení-zařízení-xperia-možnosti připojení-režim připojení USB-Režim velkokapacitní úložiště (MSC))

V režimu velkokapacitního úložiště (MSC) je podporována pouze karta SD. Interní úložiště není v tomto režimu k dispozici. Chcete pokračovat?


Osobně jsem to vyřešil manuální úpravou adrake.ini s úpravou na absolutní cesty (podle připojeného písmene např. A: ), překopírováním databáze a:drake na SD kartu. V synchronizačním pluginu načtu editovaný adrake.ini a spustím proces.

V a:drake v nastavení umístění databáze stačí nasměrovat na tu na kartě.

skurakai
  • 0

#928 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 8:19

A neexistuje nejaka commandline utilitka, ktera by s tim MSP zarizenim dokazala komunikovat? Pak by se dal plugin upravit tak, aby si tuhle utilitku zavolal. (nebo klidne i DLL, COm objekt,... vsechno se da z Geogetiho skriptu zavolat.)
  • 0

#929 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 8:27

Určitě se dá komunikovat přes ADB příkazy
http://developer.and...s/help/adb.html

Sám používám pro zkopírování GG DB do telefonu toto:

c:\Data\Dropbox\DataMix\GalaxyS3\ADB\bin\adb.exe push c:\Data\Dropbox\Geocaching\GeoGet\data\geoget.db3 /storage/sdcard0/adrake/cachedb.db3

Cesty mám ovšem napsané natvrdo pro sebe.
  • 0

#930 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 8:43

Pro upřesnění přikládám obrázky, jak v režimu MTP vidí Win7 64bit zařízení s OS Android 4.1 Jelly Bean

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#931 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 9:08

RenierX napsal/a:
Určitě se dá komunikovat přes ADB příkazy
http://developer.and...s/help/adb.html
Vyžaduje to ovšem rootnutý telefon.


Oprava: pro příkaz push by root neměl být potřeba (vyzkoušené to nemám).
  • 0

#932 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 10:34

LudekV napsal/a:

Sedek napsal/a:

ToRo61 napsal/a:
... tak se mi nenabízí žádný XML, ...


a:Drake to najde jen v případě, že jméno xml souboru končí .map, soubor tedy vypadá takhle: nazevsouboru.map.xml. Pak to uvidí, ale není to jediný problém, v a:Drake ten soubor nebude fungovat. Když ale v nějakém editoru (nejlépe notepad) v xml souboru změníš:

renderTheme.xsd" version="1" na version="2"
všechny cesty k souborům file:\patterns --> file:patterns
všechny cesty k souborům file:\symbols --> file:symbols
všechny parametry circle r= --> circle radius=

tak to pojede ;)

Nebo si můžeš to téma stáhnout z adrake.cz, kde už je to upravené.


Dal jsem ke stažení soubor osmarender_gccz2.zip se zmíněnými úpravami, pokud to někdo vyzkouší budu rád.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#933 Sedek

Sedek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 12:20

Speirs napsal/a:
Dal jsem ke stažení soubor osmarender_gccz2.zip se zmíněnými úpravami, pokud to někdo vyzkouší budu rád.


Zkusil jsem to, ale ještě tam chybí úpravit cesty k obrázkům, tzn odstranit lomitko za dvojtečkou:
file:/patterns/--> file:patterns/
a file:/symbols --> file:symbols/
Pak by to mělo být OK.
  • 0

#934 pangogo

pangogo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 13:09

Rozic napsal/a:
A právě na Samsungu S3 mini s androidem Jelly Bean je možnost připojení jen PTP (Fotoaparát) a nebo MTP (mediální zařízení). A právě přes MTP se zdá, že je problém..... :|


Mam Samsung SII s Android 4.1.2 a jde to (slo to i se starsimi verzemi Androidu)

U SII je treba zvolit v menu: Nastaveni/Dalsi nastaveni/Nastroje USB
Pak pripojit kabel
Pak zmacknout "Pripojit pamet k pocitaci"
Vybleje to jeste asi 2-3 dotazy (na vse OK) a jede to:)

Podezrivam Samsung, ze tenhle opruz je jeho dilo, kazdopadne to ale funguje...
Mozna jsou i jine kratsi zpusoby, ale na ty jsme zatim nekap...
  • 0

#935 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 20:15

Sedek napsal/a:

Speirs napsal/a:
Dal jsem ke stažení soubor osmarender_gccz2.zip se zmíněnými úpravami, pokud to někdo vyzkouší budu rád.


Zkusil jsem to, ale ještě tam chybí úpravit cesty k obrázkům, tzn odstranit lomitko za dvojtečkou:
file:/patterns/--> file:patterns/
a file:/symbols --> file:symbols/
Pak by to mělo být OK.


Díky, kdybych se v tom ještě nehrabal, bylo by to dobré.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#936 Sedek

Sedek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 21:06

Speirs napsal/a:
Díky, kdybych se v tom ještě nehrabal, bylo by to dobré.


Není zač, naopak já děkuji, alespoň můžu stáhnout nové téma pro aDrake do mobilu přímo, aniž bych to musel předtím v PC upravit :).
Každopádně jsem to teď vyzkoušel a nyní už funguje bez problémů. Takže ještě jednou dík!
  • 0

#937 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2013 - 20:10

Tak, po upgradu na Android 4.1.2 jsem bojoval s aDrakeSync, nechtěl kopírovat na připojený disk (USB Mass storage) Samsung Galaxy S2.
Databázi tam mám v adresáři /adrake/ na přídavné SD kartě, která je nyní (změna proti staré verzi /mnt/sdcard/external_sd/) připojená jako /storage/extSdCard/
Chybové hlášky podle příkladu:
16.04.2013 18:02:37 - kopíruji: G:\\storage\extSdCard\adrake\adrake.ini -->> C:\Users\drvota\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini
16.04.2013 18:02:37 # Chyba: Přenos souboru selhal!, , G:\\storage\extSdCard\adrake\adrake.ini, -->>, C:\Users\drvota\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini
16.04.2013 18:02:53 - kopíruji: G:\\storage\extSdCard\adrake\map-config.xml -->> C:\Users\drvota\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\map-config.xml
16.04.2013 18:02:53 # Chyba: Přenos souboru selhal!, , G:\\storage\extSdCard\adrake\map-config.xml, -->>, C:\Users\drvota\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\map-config.xml
Po jistém zkoumání a hrabání ve zdrojáku pluginu jsem odhalil příčinu.
Problém je v tom, že při čtení INI souborů se v modulu aDrakeSync.lib.main.pas po načtení jmen souborů tyto převedou do malých písmen (účel této operace nechápu, nejspíš pozůstatek windows éry), což ale udělá z cesty maglajz. Příklad kódu:
{Nacteni nastaveni z aDrake.ini}
procedure ReadADini(All: Boolean; Online: Boolean);
...
    AD_dbFile     := LowerCase(Ini.ReadString('Options', 'DbFile', ''));                 //   ('/mnt/sdcard/adrake/db.db3')
Ono by to fungovalo, kdyby se v cestě nevyskytovala velká písmena - jenže nová verze je tam standardně má u připojené SD karty.
A ta kolize pak nastává při zadání cesty ve formuláři (nastavení) do objektu SetForm_ed_SD_RootPath.Text v modulu aDrakeSync.lib.ini.pas

{Nacte parametry z okna SetForm}
procedure ReadIniSetForm(Name: String);
...
SetForm_ed_SD_RootPath           .Text      := ReadString (Name, 'SD_RootPath'            ,'/mnt/sdcard/');
Tady se totiž pro změnu z důvodu neznámého na malá písmena nepřevádí.
A chyba pak nastává v modulu aDrakeSync.lib.pas, kde se má odstranit z cesty k souborům a adresářům ten mounting point. A on se neodstraní, protože zadání do formuláře je case sensitive, a řetězce se prostě neshodují, tudíž je nenajde.

{Konvertuje Android cestu na cestu pouzitelnou v externim disku}
function ToCardPath(FileName: String): String;
begin
  Result := CardPath + ReplaceString(FileName,SetForm_ed_SD_RootPath.Text,'');     // nahradi cestu k Android SD karte           

Takže workaround: do formuláře se v nastavení zadá cesta ke kartě už lowercase - malými písmeny. A pak to funguje.

Nicméně by to chtělo, aby nějaký tvůrce pluginu, který se v něm vyzná, udělal opravdovou a systémovou opravu - nerad bych se v tom hrabal neznaje souvislosti, aby se to nevyvrbilo zase někde jinde.

(code.google nějak nefunguje, tak to píšu sem, snad si toho někdo z autorů všimne)
Díky :-)
  • 0

#938 nanuqcz

nanuqcz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 12:40

Ahoj,
prosím o radu, nezobrazují se mi v a:Drake mapy. Stáhl jsem si czech_republic.map z http://osm.paws.cz/, czech_republic_mtb_2.map.xml z adrake.cz. Cestu k mapě i tématu nastavil v a:Drake. Ale když teď v a:Drake otevřu mapu, vidím jen plno zelených teček na světle-šedém podkladu - žádná mapa...
  • 0

#939 nanuqcz

nanuqcz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 13:16

Tak už jsem na to přišel. Mapa se zobrazí, ale třeba až po pěti, nebo i deseti minutách. Děje se to při malém zoomu, kdy je na mapě vidět hodně kešek - já jsem si jich pro offline použití stáhl asi 1 500. Takže když si oddálím mapu, a:Drake se snaží zobrazit všech 1 500 kešek, což vede k velmi výraznému zpomalení aplikace a někdy i k pádu a:Drake.

Jde o stejný problém, jaký má c:geo.

Bylo by tedy možné:
- přidat do nastavení úroveň zoomu, od které se v mapě nemají zobrazovat kešky, nebo
- přidat do nastavení maximální počet zobrazených kešek v mapě najednou?

Moc díky :-)
  • 0

#940 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 13:34

Na čem to pouštíš? Já mám v databázi přes 43000 keší a při oddálení mapy mi to načte 2000 keší za 3 sekundy. Nemáš nastavený nějaký náročný filtr, třeba podle tagů?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama