Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#1 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2012 - 22:40

Vážení přátelé,

jak jsem před časem avizoval ve vlákně o PocketDrake, na svět přichází jeho bratříček pro Android. Zatím toho sice neumí tolik, ale na druhou stranu některé věci jsou jinak a snad i lépe. Co mu proti PD chybí bude postupně doplňováno.

Pro ty, co PD neznají ve stručnosti - jde o program, který pracuje s databází GeoGetu, umí si stáhnout data z webu (pro BM omezeně) a má vlastní mapy. Existuje (resp. brzy bude) i synchronizační plugin pro GG.
Není problém mít v kapse celou ČR, osobně teď mám v telefonu téměř 39 000 keší i s listingy (ne, že by to bylo pořeba ;) )

Poznámka pro uživatele GSAK - pro vás tahle aplikace zajímavá nebude, protože nevyužijete hlavní výhodu a to kompatibilitu databáze mezi PC a Androidem.

Více najdete na webu adrake.cz. Ten teprve postupně vzniká, případní přispěvatelé jsou vítáni.

Pokud budete mít nějaké připomínky, pište do issue listu

EDIT 20.2.2012
a:Drake na Google Play
https://play.google....ls?id=cz.adrake
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2012 - 22:55

Vypada to celkem dobre, ale jedno by me zajimalo - jak je myslena veta "ma i vlastni mapy"? To se da nekde stahnout a pak uz nepouzivat dotahovani z netu?
  • 0

#3 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2012 - 22:59

Mapy si a:Drake stáhne sám a uloží pro pozdější použití. Je to v podstatě stejné jako v PocketDrake a koneckonců i v Locusu. Počítám s tím, že mapy z Locusu půjde použít, ale zatím to tak není.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2012 - 23:02

OK, to mi staci jako odpoved, diky :)Jsme zvedava jak to bude vypadat dal :)
  • 0

#5 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 1:35

Nemam slov. Plni se mi sen.
  • 0

#6 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 5:40

Bude umět pracovat i s databází GSAKu? Popř. bude i nějaký synchro makro?
  • 0

#7 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 5:46

Pres kolegu v praci jsem mel moznost tuto aplikaci testovat, a to jiz od verze 0.4..Program mohu doporucit. Sice jeste neni dokonaly, ale s rychlosti jakou autor na programu pracuje, nebude dlouho trvat a program bude dotazen dokonce.... Timto dekuji autorovi za programek.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#8 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 7:14

mr.mates napsal/a:
Bude umět pracovat i s databází GSAKu? Popř. bude i nějaký synchro makro?


Bude vždy pracovat s databází GeoGetu a žádnou jinou. Pokud někdo udělá export z GSAKu, pak prosím, ale databázi GSAKu nikdy podporovat nebudu.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#9 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 14 únor 2012 - 8:43

Aplikace respektive import nepodporuje pocket query, ale pouze gpx soubor. PQ je zazipovaný soubor, který obsahuje dva gpx soubory. Jeden obsahuje data o keších a druhý obsahuje všechny waypointy k daným keším. Tyto zip soubory ale při volbě importu nevidím.

Rychlost importu gpx souboru je následující:
a Drake - 41s (importováno 190 keší BEZ waypointů)
Locus - 8s (importováno 190 keší VČETNĚ waypointů)


Neumím si představit importovat 3000 keší ... to je nějakých 10 minut ...
Aplikace u mě vydržela 5 minut. Makro pro GSAK ode mne bohužel nečekejte :(
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#10 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 9:25

XiXi_team napsal/a:
Neumím si představit importovat 3000 keší ... to je nějakých 10 minut ...

Řekl bych že importovat tam 3000 keší ani nikdo nikdy nebude, aplikace je od začátku určená pro využití geogetí databáze a tedy předpřipravení dat v PC. Pokud trváš na importování PQ v mobilu, pak je asi ta správná volba Locus
  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 9:34

XiXi_team napsal/a:
Neumím si představit importovat 3000 keší ... to je nějakých 10 minut ...
Aplikace u mě vydržela 5 minut. Makro pro GSAK ode mne bohužel nečekejte :(

K čemu by to bylo dobré importovat 3000 keší ? Napadá mne jediná možnost - na eventu jsou publikovány keše a svědomití organizátoři pro účastníky připraví data v GPX (stalo se mi na eventu v Rumunsku). Takže potřebuju tato data nahrát. Ale v takovém případě je počet 3000 někde za hranicemi fantazie a pár sekund navíc by mne nezabilo.
  • 0

#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 10:19

XiXi_team napsal/a:
Aplikace u mě vydržela 5 minut. Makro pro GSAK ode mne bohužel nečekejte :(

Ono to taky jeste neni finalni verze zejo, takze semuze jeste hodne zmenit.

PS: Kdyz jsem si to vcera tak prochazela, tak jsem si vsimla, ze chybi ikonka pro archive log. Ale to je jen detail. ;)
A jeste mam takovej napad, kterej uz se tu nekolikrat mihnul: Kdyz uz to je primo pro GC a melo by to mit vsechno, co tomu pridat moznost kalkulacky? Jedno jestli tam pujde udelat jakejsi odkaz na spusteni libovolny aplikace (aby to bylo bez prepinani) nebo jestli to bude primo v apce. Myslim, ze dost lidi by to uvitalo ;)
  • 0

#13 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 10:26

Arne1 napsal/a:
K čemu by to bylo dobré importovat 3000 keší ?

3000 keší je 50 km okolí Brna. Naprosto běžný případ využití, já si takto pravidelně toto okolí aktualizuji.
K aplikaci, myšleno jako zefektivnění sil - nezamýšlel se autor místo vyvíjení aplikace, která umí stejné věci jako Locus (BTW Locus toho umí mnohem víc a podstatně rychleji), raději navázat spolupráci s Menionem a podílet se na vývoji doplňků pro geocaching, které by se použily v Locusu ? Tak jako to učinili už mnozí jiní, např. adon pro GeoGet, addon pro online keše, ... Je mi do toho houby, ale přišlo by mi to jako elegantnější a využití času a energie ;)
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 10:45

A ja si do PocketDrake (predchudce a:draku) pravidelne aktualizuji celou nasi republiku! Neni to sebemensi problem, prace na par vterin. Jak uz bylo jasne receno, je to delane pro databazi Geogetu, jeho uzivatele proste vezmou jeden soubor a nahraji si jej do PDAcka. To je vse, zadny import neni vubec potreba. Pokud pouzivas jiny program, tak se bud smir s tim, ze je import pomaly, nebo Ludka motivuj, at to zkusi zrychlit. A nebo proste ten tebou pouzivany program nauc, aby generoval Sqlite soubor v Geogetim formatu. A nebo si nainstaluj Geoget, a to GPX naimportuj do nej a pak tu vyrobenou databazi nahraj do PDAcka. Moznosti je spousta, nemyslim si, ze by to byl neprekonatelny problem.
  • 0

#15 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 14 únor 2012 - 10:57

MedoMys napsal/a:
... Tak jako to učinili už mnozí jiní, např. adon pro GeoGet, addon pro online keše, ... Je mi do toho houby, ale přišlo by mi to jako elegantnější a využití času a energie ;)


Je pravda, že chudák kačer neví, co zkoušet a používat dřív :) Jen výpis aplikací pro správu keší na androidu: C:Geo, Columbus, NeonGeo, GeoBeagle, GeOrg, ofiko Geocaching app, a:Drake, Locus addon Live + GG + Gsak.

A mít v Praze několik stovek keší v DB taky není žádná utopie. Nebo cestujete do práce do jiného města. Pak chcete bydliště + cestu + místo práce vždy aktuální. Pokud aplikace podporuje import gpx, tak by i ten měl být optimalizován. Jinak ho tam nedávám. Toť můj názor.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#16 spadi

spadi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 10:58

zatím testuju a poklona autorovi vypadá to userfriendly :D díky
  • 0
Garmin Oregon 300
www.haspirja.webnode.cz

#17 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 11:02

Jupi konečně může jít PDA do zasloužilého důchodu. Moc díky.
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#18 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 11:18

Diky za aplikaci. Osobne tyhle aplikace vyuzivam ve chvilich kdy jedu nekam dal - zejmena pak do mist se spatnym signalem. BTW. Je nejaka aplikace, ktera by umela zobrazit policko POZNAMKA co je Waypointu -- vetsinou si tam zapisuju ruzne indicie a obcas se mi u tech dlouho lovenejch Multin nebo dlouho predlustenejch Mysterek stane, ze se mezi tim neco zmeni a ja pak nevim jake cislo sem pouzil. Co vsak maximalne kvituju je legalni stahovani dat pres GC.live
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#19 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 11:28

Dobesch napsal/a:
BTW. Je nejaka aplikace, ktera by umela zobrazit policko POZNAMKA co je Waypointu -- vetsinou si tam zapisuju ruzne indicie a obcas se mi u tech dlouho lovenejch Multin nebo dlouho predlustenejch Mysterek stane, ze se mezi tim neco zmeni a ja pak nevim jake cislo sem pouzil.


Pokud máš na mysli pole POZNÁMKA u wpt v GeoGetu, tak aDrake to umí (PocketDrake taky). Stejně tak oba programy pracují s poznámkou u keše.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#20 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 11:47

Diky! Pouzito tlacitko DONATE (stejne jako za PocketDrake) ;)
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     





3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama