Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#61 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 10:56

vejvar napsal/a:
Ahoj, je nějaká šance že bude adrake schopny pouzivat elektromagneticky kompas a barometr?


Kompas používá, barometr jsem neřešil.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#62 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 11:14

zemekoulani napsal/a:
A neplánuješ náhodou podobnou funkci, jakou má c:geo, že si načítá online keše do online mapy? Víš co myslím?


Aha, uz jsem chtel napsat, ze to preci umi pri prepnuti zdroje na GC.Live, ale koukam, ze bych se seredne mylil.

Myslel jsem si ze pri prepnuti si to taha kompletne data z webu. To bych take uvital, a nebo mozna jeste vic, kombinaci techto dvou moznosti. Tedy natahnout do mapy kese z databaze a porovnat jestli neni pobliz neco novyho co v databazi neni. Nacist jen zakladni udaje a pak, pri zobrazeni listingu teprve dotahnout zbytekk + mit moznost na kliknuti aktualizovat listing kesi z databaze (jak tomu je ted pri pouzivani dat z dtb). Momentalne totiz moc nechapu proc je v nastaveni zdroj dat GCLive, trosku mi to postrada smysl.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#63 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 11:29

Qnik napsal/a:
Myslel jsem si ze pri prepnuti si to taha kompletne data z webu. To bych take uvital, a nebo mozna jeste vic, kombinaci techto dvou moznosti. Tedy natahnout do mapy kese z databaze a porovnat jestli neni pobliz neco novyho co v databazi neni. Nacist jen zakladni udaje a pak, pri zobrazeni listingu teprve dotahnout zbytekk + mit moznost na kliknuti aktualizovat listing kesi z databaze (jak tomu je ted pri pouzivani dat z dtb). Momentalne totiz moc nechapu proc je v nastaveni zdroj dat GCLive, trosku mi to postrada smysl.


Hlavní zdroj dat pro a:Drake je geogetí databáze, s ní se dá pracovat rychle a není problém ukázat i mapu velké oblasti se stovkami keší. Pokud chceš udělat totéž z webu, nedočkáš se. On-line načítání keší v mapě by mělo smysl jen pro malou oblast, možná to časem bude.
Zatím se on-line načítá jen do seznamu, tam to funguje jak píšeš - načtou se základní data a uloží se do databáze. Teprve při otevření detailu se načte zbytek.
V této oblasti je ještě hodně práce...
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#64 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 11:33

V tom případě beru vše zpět. Už když jsem to psal, tak jsem si byl vědom toho, že při velkým odzoomování by to byla šílenost. Jak píšeš, řešení pro velký zoom je ta správná cesta, myslím. Bylo by to příjemné, nicméně ne nezbytné. Zvláště, když to u seznamu už takto funguje.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#65 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 16:38

LudekV napsal/a:

Petman02 napsal/a:
Roman_Jaromer napsal/a:
...
Po naistalování nové verze mám stejný problém. Menu s nabídkou keší se neotevře ani podržením.


Nojo, máte pravdu oba. Upravoval jsem to a testoval jen v emulátoru a jak koukám, nedomyslel jsem to, takže na telefonu, který reaguje i na sílu doteku to blbne. Opraveno v příští verzi, díky.

Hlásím, testuji 0.13, menu v mapě funguje. Díky
  • 0

#66 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 17:11

013 hlásí chybu autorizace při aktualizaci keše z webu. I přes potvrzenou autorizaci se hlásí jako neautorizovaná aplikace.
  • 0

#67 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 17:29

pappp napsal/a:
013 hlásí chybu autorizace při aktualizaci keše z webu. I přes potvrzenou autorizaci se hlásí jako neautorizovaná aplikace.

Vyzkoušel jsem a u mne aktualizace z webu bez problémů.
Xperia Ray + Android 2.3.4 + aDrake 0.13
  • 0

#68 wert69

wert69

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 22:57

Při přechodu na novější verzi se původní přepíše nebo se musí odinstalovat?Díky
  • 0

#69 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 23:23

Prepise. Nastaveni zustava.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#70 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 8:09

Předpokládám, že ta verze 13 je zatím neveřejná... na webu stále jen verze 11 :(
  • 0

#71 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 8:37

Tak jsem dneska udělal první export z aD do GG... a chci se zeptat, zda to nejde dělat nějak "lépe" než všechno znovu importovat... Mám v aD databázi cca 7.000 keší. Našel jsem jednu a u jedné jsem přidal final waypoint. Změna v aD byla tedy jen u 2 keší. Následný export 7t, import 7t a dozvědět se, že byla změna u 7t (místo 2) mne nepotěšila.... ... čekal jsem, že na konci synchronizace budu mít seznam těch 2 keší, kde byla změna a ty pak lehce naimportuji do hlavní databáze GG. Díky za radu.
  • 0

#72 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 8:41

sobik: kdyz kliknes na adrake "wiki" na tu verzi 11, hodi te to na googlacky stranky projektu, tam staci trosku poiklikat abys videl vsechny verze a je tam i 13 ;)
  • 0

#73 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 8:45

petulinka1 napsal/a:
sobik: kdyz kliknes na adrake "wiki" na tu verzi 11, hodi te to na googlacky stranky projektu, tam staci trosku poiklikat abys videl vsechny verze a je tam i 13 ;)

Díky, už koukám že je to tam upraveno :D
  • 0

#74 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 9:34

Zdravím, právě jsem si nainstaloval do GG plugin a:drakesync a nechce mi to běžet. HTC mám připojené jako externí disk. Když zadám přenos aktuální databáze do PDA, tak mi naskočí hláška - viz příloha. Kde dělám chybu? Předem děkuji za pomoc....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#75 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 9:39

vin-lin napsal/a:
Zdravím,
právě jsem si nainstaloval do GG plugin a:drakesync a nechce mi to běžet.
HTC mám připojené jako externí disk. Když zadám přenos aktuální databáze do PDA, tak mi naskočí hláška - viz příloha.
Kde dělám chybu?


Nikde. To je jen varování, aby sis omylem nepřepsal změny v telefonu. Pokud víš, že nejaktuálnější verze databáze je v GeoGetu, dej prostě ANO.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#76 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 9:44

Taky jsem se toho lekl, co to je. Je zavádějící nápis "#Chyba", ovšem stačí si přečíst celej text a je jasno;)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#77 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 9:51

LudekV napsal/a:

vin-lin napsal/a:
Zdravím,
právě jsem si nainstaloval do GG plugin a:drakesync a nechce mi to běžet.
HTC mám připojené jako externí disk. Když zadám přenos aktuální databáze do PDA, tak mi naskočí hláška - viz příloha.
Kde dělám chybu?


Nikde. To je jen varování, aby sis omylem nepřepsal změny v telefonu. Pokud víš, že nejaktuálnější verze databáze je v GeoGetu, dej prostě ANO.


Jenže když dám ano, tak mi nepřenese žádné body do telefonu....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#78 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 9:55

Narazil jsem na problém s načtením databází v GG do seznamu v pluginu. Poradíte jak vybrat tu správnou databázi?
  • 0

#79 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 10:34

Program vypadá dobře, zatím jsem ho jen prozkoumával doma a narazil jsem na pár věcí, co by mohli být jinak: Možná by bylo lepší víc využívat ty 4 androidní tlačítka, konkrétně menu a hledat (obrázek lupy). Např. v mapě by se dalo pod menu zkovat několik možností a skrýt tak ikonky, na které stejně musím kliknout, abych zjistil co dělají. Hodně mě třeba mate ikonka oka, která mění mapový podklad a já si vždy myslím, že to je něco ve stylu skrýt keše. Stejně tak lupa by mohla přemístit do možností vyhledávání nebo něco takového. Další věc už myslím někdo zmiňoval, a to, že pokud si aktualizuji keš z internetu, smažou se mi moje waypointy. Třetí je možnost zobrazení na šířku. Mám telefon z QWERTY klávesnicí a tak bych ocenil otočení displeje při logování nebo psaní poznámky. Poslední je už jen takový detail a to zobrazování atributů. V tuto chvíli je kolem nich bílý rámeček, což v tmavém režimu nevypadá hezky a jsou rozděleny na dva řádky, přestože je tam hodně místa. Na menší rozlišení to asi je lepší, ale dnes už má spousta telefonů víc jak 240 * 320. Jinak díky za skvělou aplikaci a doufám že se vyvyne stejně dobře jako PocketDrake.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#80 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 10:40

Ja jsem se rozhodl jit na importovani databaze do a:drake od lesa. Uz nejaky ten patek mam vsechna sva geogeti data v dropboxu - celou prenosnou instalaci. Tedy i databazi.
Nainstaloval jsem si proto do telefonu program https://market.andro...foldersync.full Folder Sync a nastavil ho tak, aby mi kazdou noc, pokud je telefon na nabijecce (coz je prinejhorsim kazdou druhou), stahl pres wifi databazi geoget.db3 a ulozil ji na SDkartu. Nemusim se tak o nic starat a data se mi sama stehuji kam maji.

Reseni je dobre nejen pro a:drake, ale klidne i pro geoquack nebo locus s geogetim pluginem.

Ne kazdemu tohle jiste bude vyhovovat, ale pro me je to dostacujici. Data v telefonu jsou jen jako nouzovka.

Ma to ale jeden hacek - kazdou noc se mi tak prepisou pripadne tracklogy a fieldnotes a podobna nastaveni, ktera si a:Drake pise do zvolene db. Tuhle cast funkcionality klidne obetuju, kdyz to mam jen jako nouzovku na narazove cteni listingu v terenu. Kdyby nicmene nekoho napadlo jak to resit, zlobit se nebudu.

Co se tyka vektorovych map, tak pro ne rozhodne hlasuju!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama