Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#1241 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 13:28

Ahoj předem bych chtěl poděkovat za paradni program na ktery jsem presel z pocket drake. Par stran zpet jsem si vsiml ze mel nekdo stejny problem jako ja. Nainstaluju a:drake a pokud chci overit na gclive tak po zmacknuti tlacitka v a:drake overit na gc.com se mi neotevre prohlizec ve kterem bych zadal jmeno a heslo na gc.com. Problem je tedy v tabletu. 

Mel jsem stejny problem, reseno takto:

Mel jsem tam standard Android prohlizec a vychozi Operu Classic, tu jsem odinstaloval, dale jsem vymazal veskere nastaveni toho Android prohlizece, pouzil u nej volbu Vypnout, takze system proste nemel cim otvirat odkazy, restart tabletu, potom ADrake zmenil chovani ze pri akci GCLive padal, pak teprve jsem opet zapnul v nastaveni Android prohlizec, nastavil ho jako jediny prohlizec pro web odkazy, zkusil otevrit nejakou web stranku - ok. A potom zacal fungovat GCLive  :) Po dodatecne instalaci Opery to porad funguje.


  • 0

#1242 karlos_cze

karlos_cze

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 6:46

Mel jsem stejny problem, reseno takto:

Mel jsem tam standard Android prohlizec a vychozi Operu Classic, tu jsem odinstaloval, dale jsem vymazal veskere nastaveni toho Android prohlizece, pouzil u nej volbu Vypnout, takze system proste nemel cim otvirat odkazy, restart tabletu, potom ADrake zmenil chovani ze pri akci GCLive padal, pak teprve jsem opet zapnul v nastaveni Android prohlizec, nastavil ho jako jediny prohlizec pro web odkazy, zkusil otevrit nejakou web stranku - ok. A potom zacal fungovat GCLive  :) Po dodatecne instalaci Opery to porad funguje.

Pokusil jsem se aplikaci a:drake+ rozjet na tabletu GoClever T76GPS a bohužel jsem se zasekl na přihlášení GC Live jak se zmiňujete předemnou. Zkusil jsem postupovat dle předchozí rady, ale bohužel se mi to nezadařilo.

 

A tak jsem tedy zůstal ve fázi, že pokud se chci pomocí aplikace připojit ke GCLive na displeji se mi zobrazí, že sic probíhá připojování a mám počkat, v tuto chvíli by mi měla vyskočit nabídka kterým prohlížečem chci akci dokončit (protože ať jsem hledal jak jsem hledal, tak mi prostě nejde nastavit jeden prohlížeč jako výchozí) ale tato nabídka se mi nezobrazí.

 

Ten samý problém jsem měl i u neplacené verze, ale ta se mi z ničeho nic rozjela. Bohužel když jsem instaloval + verzi, tak jsem neplacenou verzi smázl, aby se to nepralo a momentálně mi nejde ani jedna z verzí.

 

Mohli byste mi prosím Vás poradit co by se s tím dalo dělat?

Nešel by nějak získat odkaz https://... abych si to načetl ručně?


  • 0

#1243 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 8:01

Pokusil jsem se aplikaci a:drake+ rozjet na tabletu GoClever T76GPS a bohužel jsem se zasekl na přihlášení GC Live jak se zmiňujete předemnou. Zkusil jsem postupovat dle předchozí rady, ale bohužel se mi to nezadařilo.

 

A tak jsem tedy zůstal ve fázi, že pokud se chci pomocí aplikace připojit ke GCLive na displeji se mi zobrazí, že sic probíhá připojování a mám počkat, v tuto chvíli by mi měla vyskočit nabídka kterým prohlížečem chci akci dokončit (protože ať jsem hledal jak jsem hledal, tak mi prostě nejde nastavit jeden prohlížeč jako výchozí) ale tato nabídka se mi nezobrazí.

 

Ten samý problém jsem měl i u neplacené verze, ale ta se mi z ničeho nic rozjela. Bohužel když jsem instaloval + verzi, tak jsem neplacenou verzi smázl, aby se to nepralo a momentálně mi nejde ani jedna z verzí.

 

Mohli byste mi prosím Vás poradit co by se s tím dalo dělat?

Nešel by nějak získat odkaz https://... abych si to načetl ručně?

 

Nejprve k verzím - a:Drake i a:Drake Plus mohou být v jednom zařízení spolu, neperou se.

 

Pokud jde o GoClever T76GPS, tam zřejmě výrobce spáchal cosi nestandardně, už jsem o stejném problému slyšel víckrát. Nevím ale, jak bych s tím mohl pomoci. Pro přihlášení se prostě spouští webový prohlížeč a to je vše. Možná zkus nainstalovat nějaký další - Chrome, Firefox, Třeba ti to pak nabídne výběr a projde to.

 

Ručně to obejít nejde, je tam potřeba komunikace a výměna tokenů mezi aplikací a webem a to rukama neuděláš.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1244 karlos_cze

karlos_cze

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2013 - 10:12

Chrom jsem tam měl, ale bez úspěchu. Zkusil jsem tedy ještě podle rady Firefox, ale taky se nezadařilo  :(

 

Nakonec mi nezbylo nic jiného než přistoupit na Factory settings a nakonec se zadařilo  :D  :D  :D


  • 0

#1245 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 18:24

Teď v release notes u aktualizace na 4.07 Luďku píšeš "Mapsforge library", ten symbol zřejmě znamená, že jde o aktualizaci.

To už opravili tu chybu s pádem při velké oddálení? Nebo je to jen rutinní aktualizace této knihovny?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1246 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 20:01

vypadá to, že chyba s padáním u offline map opravena :) měřítko 25 km na 7 palcovém tabletu a aplikace nespadla ani při načtení více jak 500 keší :)


  • 0

#1247 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 20:19

Ano, chyba je opravena. Akorat to neudelali autori knihovny, ale ja. O vikendu jsem to fixnul a novou verzi poslal Ludkovi. Zaroven jsem to jako Issue 461 pridal jako proposal patch do master vetve. Zajimave je ze v rewrite verzi to je opravene. Chybu zpusobuji vadne data, kdy mapsforge vyhodnoti invalid number of ways. Kdy jich bylo 0. U me se to tykalo oblasti v polsku a nekde v nemecku. viz snapshoty ve vlakne o mapam z osm.paws.cz.


  • 3

#1248 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 20:29

Jsi machr, za sebe i ostatní kolegy uživatele a:Drake moc díky!  A velké díky i Luďkovi za celý a:Drake, s nímž je kešování opravdová radost. :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1249 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 20:59

Ano, lnavrat pomohl, já to jen přilinkoval a vydal. Tímto mu veřejně děkuju, jen víc takových.


  • 5

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1250 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 9:51

Skvělá práce! Konečně mohu bez obav používat přesahové mapy ČR :-) Jaká toť úleva, že mi již neshazují a:drake. Moc děkuji pánové!

 

Měl bych dotaz na úspěšné uživatele a:drakesync se svým mobilním zařízením. Neměl by někdo se svými zkušenostmi čas a chuť napsat blbuvzdorný návod "jak na to"?

 

S tím, že můj "geniální" Sony XPeria Tipo generující cesty s diakritikou nikdy přes režim MTP nerozběhnu jsem se vcelku smířil, přesto by se to ale snad mohlo podařit přes režim USB.

Čím více se v tom ale vrtám a snažím se přijít, proč mi to nejde, tak tím méně tomu rozumím :-( A přitom mi to kdysi šlo, jen přijít na to kde v zápisu *.ini dělám chybu.


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 09 listopad 2013 - 9:51

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#1251 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 16:59

Tak jsem o víkendu poprvé použil tablet s a:drake. Beru ho jako doplnění k PDA s PocketDrake - kromě jiného zatím nevím jak ten tablet přidělat do auta. Zkoušel jsem mapy od PAWS (Česko a Rakousko) a asi dvakrát to spadlo. A zkoušel jsem mapy co mám pro PD, protože jsou velmi kvalitní a říkal jsem si že snad půjdou programově zoomovat (na tom PDA je to strašně titěrné) - při tom pokusu mi to taky spadlo.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1252 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 18:13

Tak jsem o víkendu poprvé použil tablet s a:drake. Beru ho jako doplnění k PDA s PocketDrake - kromě jiného zatím nevím jak ten tablet přidělat do auta. Zkoušel jsem mapy od PAWS (Česko a Rakousko) a asi dvakrát to spadlo. A zkoušel jsem mapy co mám pro PD, protože jsou velmi kvalitní a říkal jsem si že snad půjdou programově zoomovat (na tom PDA je to strašně titěrné) - při tom pokusu mi to taky spadlo.

Ahoj, a kterou verzi aDrake jsi mel? Pokud 4.06, tak tam to sedi v Mapsforge je NPE vyjimka, kterou aDrake 4.07 opravuje. Kazdopadne pokud se ti podari poslat mi Stacktrace na cem to spadlo, tak bych se mohl na to podivat, zda to pujde taky tak lehce opravit. 

Samozrejme dobre by bylo pak zminit, v ktere oblasti CR ti to padalo. Co ja vim,tak vady jdou za hranicemi v okoli Ase a za hranicemi nad Bohuminem. Jedna starsi verze od PAWS mela vadu i nekde pod Brnem. aDrake 4.07 to resi tak, ze ty vadne ctverce v danem rozliseni nezobrazi/je tam bily ctverec.


  • 0

#1253 Irwing_W

Irwing_W

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 20:46

Ahoj,

konečně jsem si zřídil kartu a mohl tak zakoupit placenou verzi, abych podpořil autora. Díky.

A zároveň přidávám nápad na vylepšení:

a) Ke kompasu přidělat ukazatel rychlosti.

B) K inventáři TB/GC přidat možnost stáhnout všech mých zalogovaných předmětů.

c) Po otevření mapy, ať se mapa otevře 1) dle aktuální pozice 2) dle pozice otevírané kešky 3) dle naposledy otevřené mapy. Stává se mi, že otevřu kešku, najedu u ní na mapu a zobrazí mi Tichý oceán. Nebo mám něco špatně nastavené?

 

Díky


  • 0

#1254 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 21:37

...

c) Po otevření mapy, ať se mapa otevře 1) dle aktuální pozice 2) dle pozice otevírané kešky 3) dle naposledy otevřené mapy. Stává se mi, že otevřu kešku, najedu u ní na mapu a zobrazí mi Tichý oceán. Nebo mám něco špatně nastavené?

 

Normálně si mapa pamatuje pozici, při návratu se zobrazí tam, kde byla naposledy. Pokud chceš nastavit mapu na aktuální pozici, ťukni na poslední ikonku (čtyři šipky). No a do třetice, pokud chceš nastavit mapu na kešku, lze použít buď menu (prostřední ikonka) a v něm položku na cíl navigace nebo přes hlavní obrazovku keše znova navigaci nastavit. Podobně se postupuje i při navigaci na waypoint.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1255 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 12:22

Ahoj!

Konecne jsem si take poridil Adrake Plus, nebot si to autor zaslouzi za skvelou praci, kterou pro nas roky dela.

Pouzival jsem delsi dobu verzi 2.0, takze jsem doufal v nektere uzivatelske zmeny, ktere mi tam ale stale chybi:

 

1) Vetsi okno na vysku pro zapis logu. To neustale posouvani textu, kdyz si chci precist co jsem napsal neni nic moc.  :)

 

2) Moznost v mape docasne vypnout modry kruh zobrazujici presnost GPS. Kdyz jsem v lokalite, kde se mi GPS moc nechyta a potrebuji nalezt kesku dle satelitni mapy, tak mi ta modra „mlha“ komplikuje za denniho svetla cteni v mape.

 

3) Praci s GC/TB jsem uplne nepochopil (neloguji on-line), ale velmi by se mi hodila moznost poznacit si u logovane kesky, ktere TB/GC jsem v ni videl (discovered). Nasledne by se do oddeleneho TXT souboru vyexportoval (napr. pri exportu fieldnotes) seznam s „datum/cas, jmeno kesky, jeji kod, tracknumber (ten si rucne opisu dle nalezu z GC/TB)“. Jak jsem si vsiml, nyni se nalez TB/GC zapise primo do logu v exportovanem Fieldnotes.txt, coz povazuji za nebezpecne, pokud to tam zapomenu a zaloguji to s nimi na web.

 

4) Moznost primo v ADrake vypinat v MapsForge nektere zname vrsty napr. cyklotrasy. Nevim jestli to vubec lze. Poradte mi prosim pripadne alespon rucni editaci. Pouzivam „czech_republic_ee.map“ a „osmarender_gccz2“.

 

Omlouvam se za dlouhy seznam, ale zase tak casto sem nepisu, takze mi to snad mistni prominou.  :)

Kazdopadne budu moc rad, kdyz se nektery z navrhu realizuje nebot bude uznan zajimavym.


  • 0

#1256 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 8:31

Diskuse o a:DrakeSync byla přesunuta do nového vlákna http://www.geocachin...367-adrakesync/

Začíná v době, kdy se lnavrat dal do úprav.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1257 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2013 - 0:06

Zřejmě nová unicode verze Geogetu provedla něco zásadního s databází, protože aDrake ve filtru si nějak plete tagy - k tagu načítá hodnoty, které patří odlišnému tagu. :) Hodím to do ticketu...

 

EDIT: tak nesouvisí to s novým GG, ve starší verzi db v mobilu to už dělá taky.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 23 listopad 2013 - 0:30

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1258 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2013 - 9:34

S databazi se taky nic nemenilo, ta byla Unicode vzdycky.


  • 0

#1259 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2013 - 10:34

Na stejny problem jsem narazil asi pred tydnem. Chtel jsem hodnoty pro SvetloTma a vracelo mi to hodnoty tagu FTF. Kdyz jsem k tem hodnotam vypsal i hodnotu kategorie, bylo tam FTF misto SvetloTma. Nechapu to. Trvalo mi 3 hodiny nez me napadlo zkusit hodnotu kategorie tagu v SQL dat do apostrofu misto uvozovek. A ejhle, zacalo to delat to, co to delalo drive.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1260 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2013 - 12:14

No mě to už dnes ráno nedělá, po dalším přenosu db do telefonu. Tak vůbec nechápu, čím to bylo. :blink:


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama