Přejít na obsah


Fotka

Pomoc s luštěním 101 dalmatinu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 haaja

haaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 21:03

Ahoj,

nevím jestli je to nějak proti pravidlům, ale rád bych se spojil s někým na luštění 101 dalmatinu.

Začal jsem na nich dnes pracovat, budu jich mít prvních 50 hotových, ale mám asi 4 vynechané, kde nevidím jak na ně. Rád bych, kdyby někdo mohl poradit s řešením případně a naopak bych poradil já u těch, kde nebude vědět někdo další.

Co se týká odlovu, rád bych je stihnul v tomhle týdnu od středy do pátku, jestli počasí dovolí a bude podobné jako dnes a měl někdo volnější dny a a chtěl se přidat, třeba jen na části. Dejte vědět.
  • 0

#2 haaja

haaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 22:53

Tak v prvních 60 otázkách mám 3 u kterých si nejsem jistej, ozvali se mi 3 lidé přes SZ, tak využiji jejich nabídku a nechám si trochu poradit. :)
  • 0

#3 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 23:20

Tak dej vedet jake a treba se da nakopnout, je to lepsi nez poslat souradky, protoze serie je fakt poucna a je prima na to prijit sam ...
  • 0

#4 haaja

haaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 0:48

Tak zásek nakonec mám jen u jedné a to je 38. Už jsem psal dobrovolníkům o nakopnutí. Tak uvidíme. :)
  • 0

#5 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 7:25

Hele, ta 38 je fakt jednoduchá - přesně podle hvězdiček v popisu. Kouknul sem na ní až teď na Tvůj popud a řešení "na mě vyskočilo úplně samo" :-D Pořádně se podívej a mysli...
  • 0

#6 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 7:59

Víte čeho se "děsím" že si to člověk takhle "přes zimu" nachystá a vyluští a autor pak posune finálku z nějakého důvodu. A luštit 101 kešek těsně před výpravou je dosti nadlidský úkol, řekl bych.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#7 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 8:42

fremen.cz napsal/a:
Víte čeho se "děsím" že si to člověk takhle "přes zimu" nachystá a vyluští a autor pak posune finálku z nějakého důvodu.

A luštit 101 kešek těsně před výpravou je dosti nadlidský úkol, řekl bych.

tak jich dáš jen 99 a ne 101 no.
Autoři série ve svém profilu publikují změny, takže těsně před výpravou si jen čekneš změny.
http://www.geocachin...a9c06856ca&ds=2
  • 0

#8 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 8:46

Hedgehog_Family napsal/a:
Hele, ta 38 je fakt jednoduchá - přesně podle hvězdiček v popisu. Kouknul sem na ní až teď na Tvůj popud a řešení "na mě vyskočilo úplně samo" :-D Pořádně se podívej a mysli...

Jak si mám představit kombinaci "strom", "brod" a "park&grab"? Jenom kvůli tomu si tam musím zajet! ;-)
  • 0

#9 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 8:52

fremen.cz napsal/a:
Víte čeho se "děsím" že si to člověk takhle "přes zimu" nachystá a vyluští a autor pak posune finálku z nějakého důvodu.

A luštit 101 kešek těsně před výpravou je dosti nadlidský úkol, řekl bych.


da se. ja ji mela celou vylustenou za 2 dny, a naopak mi prijde nejlepsi lustit to tesne pred odjezdem, vyhnes se tak, zmenam souradnic a zbytecnemu hledani...
  • 0

#10 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 8:54

noelin napsal/a:
da se. ja ji mela celou vylustenou za 2 dny, a naopak mi prijde nejlepsi lustit to tesne pred odjezdem, vyhnes se tak, zmenam souradnic a zbytecnemu hledani...


To je sice pěkné, ale na některé jsem koukal i 15 minut a nic jsem nevypotil.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#11 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 8:59

Což o to, vyluštěno bylo za dva večery, ale pak se dávala dokupy výprava a tak za 14 dní až v terénu jsme zjistili, že 2 keše jsou přesunuté.. no naštěstí jeden člen výpravy luštil až těsně před, tak měl správné souřadky... Ale je fakt, že jsme si říkali, že by ty změny mohli být uvedený u první keše. Jak se tu píše, že to mají v profilu, tak to už je taky dobrý, ale třeba osobně jsem do profilu vůbec nelezla:D kor, když tam mají tak hezké listování z keše na keš:) a nikde nebylo zmíněno, kde se budou posuny uvádět.
  • 0

#12 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 9:01

Sedmitecka napsal/a:
osobně jsem do profilu vůbec nelezla:D kor, když tam mají tak hezké listování z keše na keš:)


+1

Mno naštěstí pokud to jsou ty otázkové, kde dosazuješ XXX a ZZZ tak je to OK a dá se to v terenu.
Horší je to s obrázkovou či jinou, kde si s daty v GPS takzvaně "nevrzneš".
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#13 haaja

haaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 9:12

Tak samozřejmě po hintu jsem to zkusil znova a teď mi vychází souřadnice lépe, nechápu kde jsem měl večer chybu, že souřadnice směřovaly do baráku a ne k silnici. Teď to vypadá jako reálné. Asi už večerní únava, že sem nedoved správně základní matematické operace. :)
  • 0

#14 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 9:15

To je sice pěkné, ale na některé jsem koukal i 15 minut a nic jsem nevypotil.[/quote] z toho si nic nedelej, tu jednu sifru jsem lustila cca 5 let (stejna totiz byla v sifre Lucinky, ktera uz je davno archivovana) a az dalmatini me donutili ji dolustit. Ty sifry jsou opravdu jedny z tech nejjednodussich, s kterymi se clovek muze setkat ;-) Chce to jen trpelivost :-D
  • 0

#15 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 9:17

Mno jo... jak tam není možnost A B C tak je to pro mne už D2,5+ :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 10:08

poohDA napsal/a:

fremen.cz napsal/a:
Víte čeho se "děsím" že si to člověk takhle "přes zimu" nachystá a vyluští a autor pak posune finálku z nějakého důvodu.

A luštit 101 kešek těsně před výpravou je dosti nadlidský úkol, řekl bych.

tak jich dáš jen 99 a ne 101 no.
Autoři série ve svém profilu publikují změny, takže těsně před výpravou si jen čekneš změny.
http://www.geocachin...a9c06856ca&ds=2

cože?
A to nemůžou napsat offset vůči původním souřadnicím finálky? Aby to člověk pak luštil znova - a ne všechny se dají pohodlně v terénu :(:@
  • 0

#17 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2012 - 23:02

Mě spíš štve, že si to můžu všechno vyluštit na teplejší počasí abych se na ně mohl vydat na kole, a mezitím je autoři archivují, protože je nebude bavit tu sérii udržovat.
  • 0

#18 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 9:05

Taky jsem si ji z nudy vyluštil celou během dvou dnů. Ale jestli se na ni vydám, zatím netuším... Jinak já se zasekl asi na 6 kouscích, ale ty postupně padly. Jen by se občas hodila kontrola souřadnic, přijde mi že u některých může vyjít nejednoznačný výsledek.
  • 0

#19 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 10:37

Petman02 napsal/a:
Jen by se občas hodila kontrola souřadnic, přijde mi že u některých může vyjít nejednoznačný výsledek.

Většinou (ne vždy) se stačí podívat na fotomapu, kam by vycházela pozice finálky, aby člověk došel k závěru co je správné a co ne.
  • 0

#20 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 11:08

Jak pise Bodlak. Staci cist pozorne vsechny listingy... zejmena ten o atributech a pak je "kontrola souradnic" jasna z pohledu do mapy.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama