Přejít na obsah


Fotka

Jak do androidu natáhnout aplikace přes počítač?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 Matt_Stifler

Matt_Stifler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 22:24

Ahoj. Dnes je pro mě velký den , konečně jsem se dostal k telefonu s OS android 2.2. Rád bych si do něj nainstaloval nějaké ty kešovací aplikace (například geoquack). Jelikož ale nemám datový tarif chtěl bych (pokud to jde) aplikaci stáhnout do počítače a přeposlat do telefonu. Ovšem většinou to jde jen pokud se připojím přes telefon. Existuje na to nějaké řešení? (kromě Wi-Fi v telefonu) Díky
  • 0

#2 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 22:50

Z Marketu se "normálně" aplikace stáhnout nedají, jedině přes nějaké rozšíření do prohlížeče. Ale jestli máš doma wifi síť, tak ji normálně používej. V PC se přihlásíš do Marketu, klikneš u aplikace na Nainstalovat a ta se sama pošle do mobilu a nainstaluje. Je to jednodušší, než nějak pokoutně stahovat apk a přes kabel nahrávat do mobilu.
  • 0

#3 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 22:56

S "chytrým" telefonem se zřízení datového tarifu a nebo alespoň možnosti připojit přes Wifi nevyhneš. Pokud nemáš možnost připojení přes Wifi doma, použí nějaký Free HotSpot. Pak si můžeš s Marketu natahat aplikace jaké potřebuješ.
  • 0

#4 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 23:10

Dělají to chytře, hoši. Když už člověk investuje do tzv. chytrého telefonu, už se tak nějak počítá s tím, že si pořídí i datový tarif. Nedávno jsem si takový telefon pořídil taky a s ním rovnou i příplatek za datový tarif. Naštěstí mi stačí ten úplně základní. Docela jsem byl nemile překvapen, že není možné stahovat z marketu aplikace jinak než "vzduchem". Proč vlastně nejde z telefonu využít připojení na internet přes počítač a pevnou linku, když může telefon sloužit jako modem pro počítač? Stejně tak mi připadá podivné, že si nemůžu synchronizovat kontakty, kalendář v Outlooku a podobně přes kabel, ale zase jen přes internet.
  • 0

#5 profa1

profa1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 23:13

Připoj se přes kabel k PC, v telefonu musíš mít povolené "Neznámé zdroje" (Nastavení, aplikace) a do PC si stáhni MyPhoneExplorer (http://www.fjsoft.at/en/).Po instalaci budeš moct mimo mnoha dalších funkcí (především zálohování a ovládání mobilu z PC) i instalovat přímo z PC :)
  • 0

#6 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2012 - 23:23

MPE ale vůbec neřeší získání aplikací z Marketu, pokud jsem si dobře vědom... Pokud ale tazatel náhodou má smartfoun od HTC, tak ti jako jediní zprovoznili sdílení internetu z počítače do mobilu přes kabel (je to totiž záležitost té jejich nadstavby systému, která se nazývá Sense). I tak se to ale týká jen některých jejich kousků... Jako nejlevnější řešení vidím stále wi-fi. Také to tak doma provozuji :)
  • 0

#7 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 0:07

Když jsem měl projetou FUPku u t-mobile jezdil jsem tahat keše do Globusu na free wi-fi zatím co manželka nakupovala :D
  • 0

#8 Krakono

Krakono

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 7:31

Na Vánoce jsem dostal nový mobil od Googlu. Již v základním nastavení byla zapnutá 3G síť. Za dva dny jsem byl celkově na internetu asi tak 20 minut, ale bohužel tam byla aplikace na ukazování aktuální teploty a zpráv z domova a ze světa a ejhle za dva dny přišel účet na 11000,- s DPH. Jinak ta společnost byla O2.
  • 0

#9 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 10:02

Krakono - to neni mozny, to je na reklamaci!!!

Matt_Stifler - Do androida se daji samozrejme nainstalovat aplikace i mimo market. Je potreba ji vzdy stahnout z internetu (maji priponu apk. ) prekopirovat do telefonu (treba pres USB kabel) a v telefonu potom spustit (nainstalovat). Muzes to vyzkouset treba s touto aplikaci: http://team-cachebox.de/ Takovych aplikaci se da na internetu najit spousta. Vyborny program je od clena LudekV s nazvem a:Drake, tady je odkaz na stranku s apk souborem pro instalaci: http://code.google.c.../downloads/list. Nebudu se ted vic rozepisovat, ale pokud budes potrebovat, klidne napis, moznosti je mnoho ;) ;)
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#10 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 10:04

Tohle šlo možná nějak ohlídat. Ale stejně jsou to darebáci. Schválně jsme pořídili předplacenou kartu, na telefonování. Aby dítko neprovolalo majlant. Bum prásk, milá O2 sama od sebe na kartě zprovoznila datové přenosy, dítko cosi pomačkalo na mobilu, (žádný smartfoun, jen klasika) a najednou bylo na kartě mínus XXX,-. Když jste na nule, zavolat si nemůžete. Ale data tečou a tečou. To zůstává rozum stát.
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 10:06

Já osobně to dělám přes Dropbox. Nainstalováno mám na všech počítačích a telefonech, všude mám svoje data a případně dostanu do telefonu co potřebuji... tedy stáhnu aplikaci, nakopíruji do dropboxu, v telefonu v dropboxu ji otevřu a je to.
  • 0

#12 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 10:15

sobikovi napsal/a:
Já osobně to dělám přes Dropbox. Nainstalováno mám na všech počítačích a telefonech, všude mám svoje data a případně dostanu do telefonu co potřebuji... tedy stáhnu aplikaci, nakopíruji do dropboxu, v telefonu v dropboxu ji otevřu a je to.

A na ten telefon ti to asi dropbox přenese na děrnejch štítcích co. Přečti si první příspěvek.
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 10:23

Parkis napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Já osobně to dělám přes Dropbox. Nainstalováno mám na všech počítačích a telefonech, všude mám svoje data a případně dostanu do telefonu co potřebuji... tedy stáhnu aplikaci, nakopíruji do dropboxu, v telefonu v dropboxu ji otevřu a je to.

A na ten telefon ti to asi dropbox přenese na děrnejch štítcích co. Přečti si první příspěvek.

Na wifi se přece datovej tarif nevztahuje... Na jakémkoliv připojeném počítači k internetu nahraju data do dropboxu a pak kdekoliv na wifi si je stáhnu do telefonu... zdarma.
  • 0

#14 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 10:33

sobikovi napsal/a:

Parkis napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Já osobně to dělám přes Dropbox. Nainstalováno mám na všech počítačích a telefonech, všude mám svoje data a případně dostanu do telefonu co potřebuji... tedy stáhnu aplikaci, nakopíruji do dropboxu, v telefonu v dropboxu ji otevřu a je to.

A na ten telefon ti to asi dropbox přenese na děrnejch štítcích co. Přečti si první příspěvek.

Na wifi se přece datovej tarif nevztahuje... Na jakémkoliv připojeném počítači k internetu nahraju data do dropboxu a pak kdekoliv na wifi si je stáhnu do telefonu... zdarma.

Tak si ho přečti ještě jednou a do konce ;) Ale jinak máš samozřejmě pravdu v tom že wifi je nejjednodušší řešení.
  • 0

#15 MJBlack

MJBlack

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 11:49

Já mám podobnou zkušenost jako Krakono,naštěstí ale s dobrým koncem.Na Vánoce jsem dostal mobil s androidem.Věděl jsem,že si musím dát pozor na data stažená mimo wifi a zablokoval jsem v nastavení mobilu datové pakety.Přes to všechno mi ale přišla faktura od T-Mobile na 3700Kč za internet plus můj paušál.Staženo jsem měl 60MB.Nevím jak se mi to povedlo,zřejmě jsem povolil nějakou aktualizaci. No říkal jsem si OK je to prostě moje blbost a za chyby se platí.zavolal jsem na T-Mobile s tím,co se mi stalo a že bych si chtěl aktivovat datový tarif,abych se zase za měsíc nezhrozil.Slečna mě vyslechla,nabídla mě tarif s 600MB a aniž bych se jakkoliv zmínil,tak mi sama nabídla,že mi na těch 3700Kč za internet vystaví dobropis.Absolutně jsem to v dnešní době nečekal.Asi jsem měl štěstí na operátorku. Jinak data do mobilu stahuji doma přes wifi a těch 600MB mam tak akorát do terénu na c:geo a navigaci.
  • 0

#16 Jizanka

Jizanka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:21

Myslím, že se dá aplikace stáhnout do pc a z pc do mobilu přes usb. Chce to po mně akorát přihlásit se ke svému účtu (mailu, který mám u google). Nemám také zřízen datový tarif, jen možnost přihlásit se třeba na denní odběr dat (to používám v terénu, když není v dosahu wifi a já si už nevím třeba rady s odpovědí na nějaký úkol z mysterky či multiny). Proto mám stáhnutý v mobilu "apndroid", který mi umožňuje vypnout tok dat, ale povolí pracovat i v "off" s mmskama. Když se chci připojit k datům, přepnu "apndroid". V mobilu mám aplikaci "android market" a když zmáčknu levé tlačítko na mobilu, vyjede mi nabídka, kde jsou zmíněny i "mé aplikace", v této nabídce je možnost zaškrtnout to, že je chci aktualizovat pouze při připojení Wifi. Mimo téma tohoto vlákna ale zmíním i to, že jsem musela upgradovat android 2,2 na 2,3.4 kvůli gps... bez tarifu to prostě v terénu nešlo. Android 2,2 má zcela nekvalitní příjem GPS signálu. Od upgradu na vyšší firmware je to v naprosté pohodě a srovnatelné i s Oregonem 450, který používáme.
  • 0

#17 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 13:03

Nejjednodušší, nejrychlejší a nejpohodlnější řešení které se bohatě vrátí na ušetřeném čase, nervech a uživatelském konfortu je našetřit si cca +-500,- Kč a pořídit si domů wifinu. Pokud nechcete data od mobilního operátora, potom doporučuji - zakázat přímo u něj datové přenosy (budou se vymlouvat, že to nejde, či že byste pak nemohli posílat mmsky - pochopitelně že je to blbost, protože to je dvojí různé nastavení, ale budiž, pokud jste mmsky schopni pro ten klid oželet, je to ta správná, provní volba. Poté též úplně smažte ve svém moiblu nastavení datového tarifu pro připojení přes mobilního operátora v telefonu a za poslední pro jistotu si ještě stáhněte nějakou aplikaci která posílání dat přes mobliního operátora sama dle vašeho přání blokuje, třeba Juice Defender. Nakonec možná ale přijdete na to, že alespoň pomalý net v mobilu stejně snesete a těch cca 100 Kč navíc Vás nakonec nespasí, obzvlášť přihlédnete-li rázem ke všem možnostem a aplikacím, které vám android dává.
  • 0

#18 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 13:18

Jizanka: Ne, z oficiálního Marketu se to přes počítač kopírovat nedá. Aplikace se tam jenom připraví k instalaci, ale do telefonu se pak dostane opravdu jen "vzduchem"... Takže je nutné mít funkční nějaké to "bezdrátové" připojení. Tzn. buď datový tarif od operátora nebo wi-fi.
  • 0

#19 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 18:10

Na úvod si dovolím poznámku: "Chytrý telefon a internet je jako auto se spalovacím motorem a benzín." Ale když je někdo masochista a zkouší to bez toho, budiž. Pak doporučuju aplikaci Elixir, která má perfektní widgety - v příloze právě ten co používám - je tam i šikovné tlačítko va vypnutí mobilních dat. Protože mám pořád jen studentský tarif od VF (150 MB za 89,-), musím data šetřit... :-( Ale to se brzy změní :-) Jinak domácí Wi-Fi považuju za nikoli standard, ale spíš základ. Alternativou jsou různé free Wi-Fi - hospody, Mc'D apod. Jakékoliv přesouvání přes kabel je v dnešní době trochu mimo a zbytečně zpomaluje/zdržuje.
  • 0

#20 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2012 - 8:18

MAT STIF. rekni co chces za aplikace. Poslu ti je mailem. Pak je jen nakopirujes na kartu a strcis do mobilu a rozbalis pomoci Aplikace AppSaver kterou ti taky poslu pokud ji uz nemas. Lze takto mailem poslat jakoukoliv apikaci ktera je na Marketu. Muj mail je praus1976@gmail.com
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama