Přejít na obsah


Fotka

Smrt jizerských roverů GC29ZAR v nuceném archívu!


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
199 odpovědí na toto téma

#181 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 17:03

Tuhle kešku neznám. Kde je? Šejtán: tak nějak. Akorát by bylo smutný, kdybysme si takový ptákoviny nedokázali vyřešit doma sami.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#182 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 17:08

Pochopil jsem onen červený text jako prosté konstatování faktu a nic politického tam není. Jenom kvůli tomu textu bych ji nearchivoval. To, že owner onen text smazal a pak ho tajně vrátil, je věc druhá a asi by si zasloužil vytahat za uši, protože švindlovat se nemá;). Navíc pokud je ti skaut, tak by tohle pravidlo měl ctít:)
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#183 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 17:20

pul dne jsem premyslel jestli se tu k tomu vyjadrovat nebo ne... stejne se tu vse jen resi dokola a jsou to kraviny a uz me zkusenosti tady na foru i naucili moc se tu do niceho neplest. dokud se me GC tykal jen venku bylo vse v poradku a kacery jsem bral jako vyjimecnou skupinu, po prichodu na forum jsem byl vhozen do reality, ze kaceri jsou ... proste lidi :) remcame tak jako tak :)

v poledne jsem si tu toho vsiml, cetli listing a vetsinu diskuze (preskakoval jsem, protoze je to porad dokola)... na konec jsem se tedy rozhodl ze se take vyjadrim.... 10 minut to tu sepisuju jako blbec a nakonec jsem si klikl na backspace a vse bylo v trapu - psat to znovu uz nebudu! stejne by to nemelo na moc lidi ucinek a co.... kaslu na to!

Venku je pekne a jeste tak dve hodiny bude svetlo, tak si radsi zajdu na nejakou peknou kesuli nez tady vykecavat pul dne jako nekteri....

Vsichni byste meli jit ven! a owner, ktery o tehle diskuzi mozna ani nevi by se mel domluvit s DLR. vsichni jsme lidi a vsem ujedou nervy a hlavne se da vse resit ....

Tak pojdte, treba se nekde i potkame!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#184 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 17:24

Dle mě je listing v pohodě, jen by ten první odstavec nemusel tak červeně řvát. Keš měla být pouze disable. Podle posledních logu není rozhodně na svém místě.
  • 0

#185 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 17:33

Citecka: ne prijde smutne zejmena to, ze REV necha cloumat prchlivosti svym majestatem a misto nejakeho kompromisu dotycnou kes proste z pozice sily zarizne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#186 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 17:39

Lidi, proboha, trochu rozumu! Nešlo by se prostě trochu domluvit! Když jsem si přečetl důvody pro archivaci, tak u 1. bodu - předpokládám, že sníh v Jizerkách ještě stále bude, takže v tomhle případě bych autorovi klidně dal na opravu trochu více času. Krom toho se jedná o trochu vzdálenější místo od civilizace a přece jen kdo z nás pojede neplánovaně okamžitě opravit kešku, když má zrovna na práci něco jiného... I mně většinou chvíli trvá, než svou kešku opravím, a to ji mám od domu do 15-ti km na kole... U 2. bodu - dle mého názoru dotyčná keška vůbec nesplňuje to, co jí DLR vytýká - nezdá se mi, že není apolytický - řekl bych, že pouze konstatuje historická fakta. Na druhou stranu je pravda, že vlastník kešky se zachoval špatně, když obešel reviewera. Takže chyba je na obou stranách... ¨ Nešlo by proto, aby se prostě oba navzájem omluvili za chyby, které udělali, po opravě pěkné kešky ji opět zprovoznit zpátky a připustit si prostě, že jsme prostě lidé a chybujeme? Třeba by nějaký jiný reviewer mohl dělat prostředníka těm dvěma...
  • 0

#187 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 18:34

hlavas: pěknej listing, takový keše mají váhu...škoda že to takhle dopadlo, ale v zásadě se pod tvůj postup podepisuju. Lepší se smířit s archivací, než ohnout záda a pak...ve světle památky těch kluků není morální dělat ústupky...ať odpočívaj v pokoji, keš i oni.
  • 0

#188 Pozdni sber

Pozdni sber

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 18:37

O bodu 1. se asi nemá cenu bavit. Ten je jen pro srandu. U bodu 2. Rozhraní pro to co je nebo není politický text nemá přesnou definici a proto je tato hranice individuální. Mě politický nepřipadá a jak jsem pročítal tuto diskuzi, mnoho z nás to také nepokládá za politické. Nechci použít slovo většina, protože jsem si čárky nedělal. Doufám, že owner a DLR se sejdou někde na půli cesty, ani jeden z nich se nezašprajcuje a dohodnou se na nějakém kompromisu. Protože keš je to skvělá. Vím o ní už delší dobu, odlovenou ji nemám a mrzelo by mě pokud by se neobnovila. Obracet se s tímto problémem přes oceán mi nepřijde jako šťastný nápad. Vysvětlovat američanům naši historii by byl asi obtížný úkol.
  • 0

#189 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 19:08

Toto téma bude za chvíli 24 hodin v běhu. Velice bedlivě jej sleduji a velmi mě většina reakcí potěšila. Owner Hlavas se tady projevit nechce, ale o diskusi ví. Aby se debata postupně nerozmělnila nebo nezměnila ve veselé exhibice, fórum navečer zamknu. Prosím tímto DLR/Sutecha, aby ještě zvážil svůj odsudek ve světle projevených názorů slušného vzorku kačerů.
Diskuse nebude odsunuta k ledu navždy. Pokud vše dopadne podle plánů, bude krabice obnovena během Velikonoc. Pak bych to tu opatrně odšpuntoval a podíval se, jak se vše usadilo.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#190 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 19:14

Já přreji oběma stranám, at rozum zvítězí nad egem a budu doufat, ze krabicka nezanikne - já se dověděl spoustu pro mne nových věcí až mi šel mráz po zádech.. drzím palce
  • 0

#191 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 19:32

kulhal napsal/a:
Tenhle spor nevyřeší Groundspeak ani ostatní revieweři, a tohle fórum samozřejmě taky ne. Všelidová diskuse byla sice zajímavá, ale tím to tady končí. Jak jsem psal ve svém předchozím příspěvku, jediné řešení situace je mezi DLR a autorem keše. Pokud spolu dokáží navázat komunikaci, keš může ožít. Vidím to bohužel jako nepravděpodobné protože to by oba museli chtít.

A pokud to nevyjde, třeba se najde někdo jiný kdo založí keš na stejném místě, třeba i se stejným listingem, a dá si pozor na to, aby se při jejím schvalování nedopustil žádného podrazu ani prohřešku proti pravidlům. Pak jistě nebude důvod tuhle keš neschválit. Kdyby to nebylo tak daleko, hned bych se do toho pustil.


proc nekdo jiny?
autor muze opravit fyzickou schranku.
svuj listing zvazit, jestli musi byt presne takovy, jako puvodni, nebo ho nejak moudre edituje.
poslat to jako novy listing, "nova verze kese pro rok 2012 (a dal)".
reviewer by ho mel posoudit znova, objektivne, idealne treba s vyjadrenim kolegu, pokud by byl problem najit s ownerem shodu.
"cacherska verejnost" bude zvedava na vysledek, coz je take zajimavy faktor.

zkratka vzit to znovu, na zaklade pouceni z krizoveho vyvoje tentokrat jiz lepe.
to by slo, ne?
vsimneme si, ze je jaro, na nove starty idealni obdobi






pres kopirak poslat
  • 0

#192 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 19:37

1. také mi to politické nepřipadá, ale přiznám se že jsem nečetl celý ten dlouhý listing. Spíš mi to připadá jako historie z doby kdy jsem ještě naštěstí nebyl na světě. 2. Dohody se mají dodržovat.
  • 0

#193 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 19:48

Ufff to je brutus... to jsem doufal ze v gc jsou povetsinou rozumni stredopravicovi lide.. jak muze nekdo srovnavat zlocineckou KSC s demokraticky zvolenou ODS? Mozna ze odska rozkradla republiku ale my jsme si ji narozdil od ksc demokraticky zvolili, proboha.... Na druhou stranu jsem zvedav jak by reviever reagoval na takove kotrovezni keste treba o bratrech masinovych (jsem rozhodne na jejich strane) nebo symboliku a historii nsdap, treba.. Ale co, jak uz psal kdekdo, reviever ma vzdy pravdu a my s tim moc nenadelame.... kes zaradte do zijicich archovanych s vyjricnikem aby se na ni nezapomelo a je hotovo. Pokud tedy hlavy nevychladnou a nedomluvi se na kompromisu. Btw vkladani navic odstavcu do listingu mi neprijde nijak brutalni, daleko horsi je praxe kdy v prekesovane praze se zda nejaky fin wp pro revievera a pak se vzorec nenapadne predela aby byla finalak na miste dle prani ownera... :)
  • 0

#194 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 19:48

s napětím sleduji ... a doufám, že zvítězí zdraví rozum a pánové se chlapsky domluví... ani já to nevidím jako politickou propagaci, pouze konstatování faktů.... ale podrazy by se dělat neměly.... každopádně škoda kešky s pěkným listingem, takových není nikdy dost...
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#195 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 20:23

Owner Hlavas je renesanční člověk, polyhistor a poněkud provokatér. Občas naráží - vysoké stromy prostě přitahují více blesků. Ale má bezvadné kešky. Podívejte se na jejich seznam a prohlédněte si je - a nejen ty jizerské http://www.geocachin...t.aspx?u=hlavas. Některé jistě jsou kontroverzní a vzbuzující emoce, ale jsou propracované provedením i listingem a jejich návštěva stojí za to. (Vzpomínám si, jak popudil ctitele kapitána Kida odhalením jeho spolupráce se StB GC1MW7P nebo co se dělo i tady po jeho mystifikační keši na hřbitově v Prackovicích http://www.geocachin...994#post_238994:D Jindy zase keš přibetonoval a pionýři mu ji odsekali a odnesli… :D Nejde o žádné filmovky za okapem u mateřské školy. Myslím si, že revírníkovi by mělo jít o to, aby byly kešky zajímavé a geocaching skýtal zábavu, dobrodružství a poučení. Právě a zejména z tohoto důvodu věřím, že DLR zapomene své osobní zranění a kešku opět pustí do života. Všiml jsem si, že někteří geokačeři občas na celou tuhle zábavu zanevřou a v jedné chvíli zaarchivují kešky a zmizí. Zde by to byla velká škoda.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#196 black777jack

black777jack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 20:30

Jestliže bylo primárním cílem ownera seznámit veřejnost s kouskem pohnuté historie, pak se mu to díky této kauze povedlo v míře, kterou určitě ani ve snu nepředpokládal. Keš se stala během jednoho dne legendou a jako taková by mohla zůstat v archívu. Třeba by mohla vzniknout jiná, jen s odkazem na tu původní. A všichni by byli spokojeni. PS: Sutechovi se omlouvám za svůj expresívní příspěvek psaný horkou jehlou (hlavou), ostatní ať si trhnou...
  • 1

#197 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 21:14

..jen další názor... Myslím, že je dobře, že se vede tato diskuse. Je docela zajímavé sledovat názorovou skladbu ve vazbě na udaný věk, na způsob argumentace a na ne příliš úspěšnou snahu krotit emoce slušností. Neútočit, ale argumentovat. Mám pár oblíbených diskutérů u kterých bych většinu jejich příspěvků podepsal a zároveň samozřejmě i pár jiných, jejichž většina příspěvků mě štosuje krevní tlak. Asi to bude tím, že na cestách raději potkávám zlaté retrívry a černé labradory než auta. ...nádherný listing se silným příběhem, mimochodem, není zrovna tohle hlavní devíza našich tuzemských keší? Schopnost dát hledání plastových krabiček něco navíc? Dlouhé multiny, náročné mysterky, úžasné multimysterky na vícedenní lovení, kanálovky či wheriga s vloženým příběhem? Desítky vláken jsou plné stesků nad listingy a kešemi o ničem (tzv. okapovky u školy), není tedy škoda šmahem zrušit keš o něčem? Jasně, každý spor má vždy minimálně dvě strany, dvě pravdy, dvě křivdy atd. ...jen názor, nic víc
  • 0

#198 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 21:26

Sutech napsal/a: A toto je až tak moc živá historie, že ji ještě nikdo z nás nedokáže objektivně zhodnotit. Je mi líto.

"soudruhu" revirníku poslechni si toto: http://www.ceskatele...zbrane/titulky/ už to zhodnotili, ale to aby jsi pochopil na to jsi moc mladej. Je nehoráznost aby jsi tvrdil

zde owner hodlá propagovat své osobní politické presvedcení

A jestli jsi ho žádal aby odstranil červený text, tak fakt nechápu že tu ještě deláš revívra, já bych ho také neodstranil.
  • 0

#199 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 21:42

Děkuji za hlasy podpory i za ty, které mne vedly k zamyšlení nad tím, zda nejsem přeci jen podjatý. Jsem přesvědčený, že tento příběh si kešku zaslouží a věřím tomu, že se vrátí tahle. Fórum zamykám, ale nebojte, ještě o něm uslyšíte. Ten, kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen k jejímu opakování. Bylo to podnětných 24 hodin…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#200 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 11:54

Jen si dovoluji na okamžik zdvihnout pokličku z tohoto přikrytého, ovšem stále bublajícího hrnce… Našel jsem další pěkný listing na podobné téma. GC1M63H Nevadí?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama