Přejít na obsah


Fotka

ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#1 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 14:36

Nevím,zda to dávám do správného místa ve foru ale ...

http://www.cageo.cz

Koukněte - zajímají mne Vaše názory ...

Mě se to nelíbí ! Smrdí mi to socikem,cenzurou a komercionalizací zároveň ...
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#2 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 14:52

Nelíbí. Jakékoliv snahy o regulaci, usměrňování, sjednocování, vylepšování jsou nanic. Vzpomeňte si třeba jak dopadlo řízené hospodářství. Mimoto už stačí, že pravidla hry občas mění sami její majitelé z usa. Ještě aby vymýšleli nějaké změny a "vylepšení" naši čecháčci. Velmi nemile mne překvapil jeden z reviewerů, že se do toho namočil. Zkrátka hru si řídí hoši s usa a v naší otčině mají své zástupce - české reviewery. Tím by to mělo končit a jakékoliv zasahování do hry jinými subjekty by se nemělo dít.
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 14:53

Podle mě je to na nic. Jak docílí toho, aby se jim ostatní podřizovali jejich pravidlům? Tím socíkem mi to taky zavání, na hře se mi líbí právě to, že si každý hraje, jak chce, hledá keše, které chce, zakládá se takové, které chce. Když je špatná, napíšu to do logu, abych odradil další, ale abych se obracel na nějakou asociaci...?
  • 0

#4 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 14:59

Kacířský dotaz: Je takováto organizace vůbec potřeba? Nebo to bude jenom diskusní kroužek Mirků Dušínů?
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#5 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 15:01

Nazor je jako dira do pr**le, kazdej ma nejakej. By me zajimalo, jak vznik nejaky asociace omezuje nebo cenzuruje nejakyho danhilla, pripadne kohokoliv dalsiho. Zaroven prohlasuju, ze se clenem stat nechci, protoze je mi to fuk - leda by se fasovaly cedule do auta: "Clen asociace, vjezd povolen" B) Flejmujte, mili zumpari, ja vas chapu - venku prsi.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#6 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 15:04

Přesně tak - raději investuju klidně i 500 do krásné krabičky,nebo přispěju reviewrovy na cestu ke keši,když ji chce před publikací vidět,než abych platil někomu 120 korun za vlastně nevím co ... S obecním úřadem se dokážu domluvit sám,s groundspeakem se dá taky v poho jednat .. nevím fakt se mi zdá,že chce jen někdo kecat do něčoho co mu vůbec nepatří ...
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#7 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 15:09

hplus napsal/a:
By me zajimalo, jak vznik nejaky asociace omezuje nebo cenzuruje nejakyho danhilla, pripadne kohokoliv dalsiho.


Noo,jako jako,já jen aby si třeba pak nějaká taková asociace neprosadila u groundspeaku třeba zákaz logování na štědrý den,páč si řeknou,že je to neetické ...

A rozhodně nebudu nikomu nic platit,za to že třeba založím kešku ... Nevím,nemám představu,kam může tahle asiciace vyzrát,co si vyjednat a prosadit,ale jak znám české lidi,někteří dokáží zázraky ...
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 15:10

Neodsuzoval bych dobré úmysly. Mě osobně myšlenka celkem zaujala. Rád osobně udělám i něco více, než jen kafrat tady na fóru že se mi něco nelíbí... Jestli tomu dobře rozumím, tak já osobně v tom vidím tyhle + a -: + snaží se zlepšit kvalitu geokešingu u nás + chtějí zastupovat zájmy českých kačerů u GS + chtějí vytvořit subjekt, s kterým by mohli ostatní komunikovat ohledně kešek... To vše je samozřejmě složité a vyplívá z toho řada záporů: - sami se delegovali, že budou mluvit za nějakou skupinu (kdo jim k tomu dal právo, kdo si je zvolil) - proč hned oficiální sdružení? - proč je zohledněné finanční hledisko, krom vlastní domény, na co potřebují peníze? Budou chtít na to dotace atp., nebo budou jen vybírat peníze ze členských příspěvků, jako dosud? V případě, že by to bylo volné sdružení, které by sdružovalo lidi, kteří se podepíší pod určitý program za lepší geokešing a kteří pro něj budou něco dělat - líbilo by se mi to víc...
  • 0

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 15:10

hplus napsal/a:

Flejmujte, mili zumpari, ja vas chapu - venku prsi.


Fakt ? V Brně neee !
  • 0

#10 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 15:18

Roman_Jaromer napsal/a:
- proč je zohledněné finanční hledisko, krom vlastní domény, na co potřebují peníze? Budou chtít na to dotace atp.,


Všechna občanská sdružení mají povinnost vést účetnictví.
Minimálně tak potřebují peníze na to, aby zaplatili účtaře.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 15:20

Z nějakých organizací přes tramping jsem se rychle vyléčil, myslím, že nejsou potřeba ani pro GC. Ale mezi otci zakladateli je mnoho zajímavých jmen, která jsou dostatečně proslulá a to svojí prací!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 15:57

Já nikoho odsuzovat nechci ... Samozřejmě,lze to vše chápat v pozitivním slova smyslu a najít nějaké důvody,proč tuhle organizaci podpořit. ... Jen znám české vychcánky a člověku jako mě už po všech těch kopancích chvilku trvá,než získá důvěru k něčemu takovému ... Ale myslím si,že kdyby něco takového bylo potřeba,měl by to zajistit groundspeak sám ... Já přece platím čleství PM tam a vím proč ho platím tam ... Pár takových pokusů jsem již zaznamenal a nemusíme chodit daleko,stačí se podívat na MSG,že.Zajímal jsem se o tento "geotunel" docela podrobně a ikdyž zdaleka neznám všechny detaily,vím své a rozhodně bych se pod tento projekt nemohl podepsat s čistým svědomím ...
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#13 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 16:13

Vidim v tom prirozeny vyvoj. Staci se podivat kolik podobnych geocachingovych asociaci ve svete je - http://www.cageo.cz/?page_id=544


  • 0

mikisi.png


#14 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 16:17

stejně jako mají své asociace Scrabblisti či šachisti, tak je mohou mít i kačeři. A proč ne? Vůbec v tom nevidím snahu o kontrolu, ani cenzuru ani komerci a socík. Naopak prostě občanské sdružení, občané se sdružují, to je pricip občanské společnosti. (Kterou tak nemá rád současný nejvyšší státní úředník.) A zrovna u těch scrabblistů se vedou stejně plamenné flamy jako tady a přitom jde jen o slova.
  • 0

#15 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 16:22

Mně se to nelíbí a to ani trochu. Hledal jsem na jejich stránkách špatně a nebo neziskové sdružení registrované u MV ČR nemá na svých stránkách ani jednu osobu která by zveřejnila své jméno a příjmení? Posílat někomu anonymnímu /což se nestane / přihlášku a v ní uvést mimo jiné i rodné číslo je dost riziková záležitost. A ne, nejsem paranoidní, jen beru věci, tak jak jsou. Pokud jsem jména a příjmení členů tohoto spolku přehlédl, omlouvám se.
  • 0

#16 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 16:26

tomy.22 napsal/a:
Pokud jsem jména a příjmení členů tohoto spolku přehlédl, omlouvám se.


http://www.cageo.cz/?page_id=120
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#17 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 16:27

semik75 napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Pokud jsem jména a příjmení členů tohoto spolku přehlédl, omlouvám se.


http://www.cageo.cz/?page_id=120


Tak to se omlouvám a beru zpět, to co jsem napsal. Díky za info.
  • 0

#18 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 16:31

Nevim co ma v planu o.s. vse resit a jak bude jeji cinnost, ale dokazu si predstavit situaci nevhodne umistene kesky napr. v chranenych uzemich nebo na soukromem pozemku. Pokud to bude ochranar, majitel, organizace chtit resit, podle me nejjednodussi je se pak obratit an takoveto domaci o.s. ktera bude mit moznost to snadno vyresit. Verim, ze se takovych veci najde vice, takze za me, ano, i kdyz si nemyslim, ze bych potreboval byt clenem :)
  • 0

#19 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 16:42

A ono to nekomu vadi, ze se zalozilo takove sdruzeni? No a co? Nuti nekdo nekoho tam vstoupit? Ne. Tak si jich nevsimejte, hrajte si tu hru tak, jak jste ji hrali doted. Jeste nic nestacili poradne udelat a uz je to tu samej socik apod. Sam jsem clenem asociace v Coloradu a nijak to me kesovani negativne nepoznamenalo, spis naopak. Myslite si, ze nekdo v USA to bere jako socik? A i kdyby pro nas geocaching udelali byt jen jednu dobrou vec, pak to melo cele smysl. Ja jim drzim palce.
  • 0

#20 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 17:00

k-lord napsal/a:
A ono to nekomu vadi, ze se zalozilo takove sdruzeni? No a co? Nuti nekdo nekoho tam vstoupit? Ne. Tak si jich nevsimejte, hrajte si tu hru tak, jak jste ji hrali doted. Jeste nic nestacili poradne udelat a uz je to tu samej socik apod. Sam jsem clenem asociace v Coloradu a nijak to me kesovani negativne nepoznamenalo, spis naopak. Myslite si, ze nekdo v USA to bere jako socik?
A i kdyby pro nas geocaching udelali byt jen jednu dobrou vec, pak to melo cele smysl. Ja jim drzim palce.

tak tak taky mě to nějak nebere je to začátek něčeho nikdo přesně neví ale už jsou tu odborníci na slovo vzatí :-D za sebe s tím nemám problém... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama