Přejít na obsah


Fotka

ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#261 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 10:30

tomy.22 napsal/a:
Teď koho si vybrat? http://www.budgeo.cz ...

no to je nehoráznost!!! Takoví samozvanci!!!
Jak to že si dovolili založit organizaci o gc už před čtyřmi lety a vůbec se nás nezeptali a jednali bez nás a ani nás neinformovali!!!! Je potřeba je pořádně zje**at!!!
  • 0

#262 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 10:40

Proč? Oni nechtějí zastupovat "české kačery" (to znamená i tebe, pokud jsi český kačer) a zastřešovat případně "kultivovat" ostatní, at se jim to bude líbit nebo ne. A to je podstatný rozdíl.
  • 0

#263 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 08 duben 2012 - 10:43

dr.vota napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Teď koho si vybrat? http://www.budgeo.cz ...

no to je nehoráznost!!! Takoví samozvanci!!!
Jak to že si dovolili založit organizaci o gc už před čtyřmi lety a vůbec se nás nezeptali a jednali bez nás a ani nás neinformovali!!!! Je potřeba je pořádně zje**at!!!


Nehledě k tomu že na tom nejapně rejžujou, něco pro honzak83B)

DrakMrak. +1
  • 0

#264 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 10:47

: Pokud někdo založí asociaci, která má podle stanov již měsíc jednat i za mě (protože si zosobuje jednat za geocaching a geocachery obecně), aniž bych mohl vyjádřit (ne)souhlas, nebo o tom aspoň věděl, s nulovou informovaností ze strany asociace, tak mám právo aby se mi to nelíbilo již z těchto důvodů


Nekdo tu zminil KČT. To je myslim velmi dobry priklad k zamysleni pro vsechny hysteriky (i ty, kteri to o sobe nevedi).

Cituji z uvodniho webu KČT: "Historie KČT sahá do roku 1888, kdy byl Klub založen skupinou vlastenců okolo Vojty Náprstka. Dnes má necelých 40 tisíc členů, z toho téměř čtvrtinu mládeže."

A dnes, po vice nez 100 letech...?
- turistika je v nasich zemich velmi siroky pojem, spousta lidi ji provozuje individualne
- nikdo nemusi mit nejakou legitimaci, platit nekde clenske prispevky a kdesi cosi, aby se mohl sebrat a jit na vylet
- kdyz nekam prijde zastupce KCT, snad nikdo jej automaticky nepovazuje za zastupce VSECH turistu a vyletniku a ... v CR (alespon pokud vim), i kdyby to dotycny o sobe snad tvrdil
- kdyz nekudy prochazim coby turista nebo vyletnik, nesetkavam se s tim, ze by me prosty lid automaticky hazel do jednoho pytle s KCT
- KCT jiste organizuje nejaka setkani, pochody a podobne, jedna pri tom s mistnimi urady atd. atd.
- ruzni dalsi lide organizuji ruzna setkani, pochody a podobne, jednaji pri tom s mistnimi urady atd., pricemz nemaji a nemusi mit nic spolecneho s KCT

Jiste by se dalo doplnit hodne vselijakych prikladu, ale babrat se s tim nebudu.
Nekomu je jiste davno jasne, kam mirim, nekomu to ani asi dalsich deset prikladu neosvetli.

Jen pro spravny kontext - nejsem clenem KCT, v podstate jen vim, ze existuje, ale priznam se, ze o jejich cinnost nemam nijak detailni prehled. Vim treba, ze spravuji sit znacenych tras, kterou osobne vubec k nicemu nepotrebuju, ale zaroven vim velmi dobre, ze pro spoustu jinych lidi je to vec v urcitem ohledu temer nepostradatelna. Dale vim, ze diky spolupraci KCT s VKU je na trhu jedna velmi dobra edice map. Opet, velmi podobne - tuto skutecnost muzu s povdekem vyuzit, nebo ji uplne v klidu ignorovat a koupit si mapu od nakladatelstvi Mapy Franty Voprsalka.

Co takhle uplne jiny priklad?
Hodne jezdim na kole, skoro porad a skoro vsude.
Vim, ze existuje mj. ČEMBA - Česká mountainbikova asociace, taky uz dobrych par let. Opet o nich v podstate moc nevim, z toho mala tusim, ze jsou spis trochu na jine vlne nez ja, takze se po dalsich informacich ani prilis nepidim, za sve zastupce je nepovazuju a co jsem si zatim vsiml, ani ona organizace se nikde neohani tim, ze vystupuje "taky" mym jmenem. Oni si v ČR v klidu existuji, ja si v ČR v klidu existuju, nemame s tim problem.

Ciste teoreticky bych naopak mohl byt zanicenym clenem obou organizaci (rekneme v alternativni realite).
Ciste teoreticky bych (zase z jineho soudku) mohl na forech venovanych turistice nebo cyklistice vasnive "diskutovat" s kymsi o tom, jak jsou tyto organizace cestou do pekel.

Ciste teoreticky (v dlouhe rade kombinaci) muzu existenci techto organizaci (ne)vnimat, (ne)zjistit si o nich vic informaci, (ne)uvedomit si, ze (ne)maji spolecne zajmy, jako ja, (ne)stat se clenem, (ne)prat jim hodne zdaru v jejich cinnosti, (ne)doufat, ze me osobne (ne)budou nijak "prudit", pokud o to (ne)budu stat, v nejhorsim - a predevsim pak zcela konkretnim - pripade se (ne)zurive (ne)branit...
  • 0

#265 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 11:03

Nestálo by za to už to vlákno uzamknout? Nic nového se tu neukazuje a jen se začíná kydat špína...
  • 0

#266 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 11:06

Stále si utvářím názor, ale zatím to vidím tak, že pokud asociaci tvoří kačeři, kteří aktivně loví tak vědí co tuhle zábavu kde tlačí a nějak trochu nerozumím proč by měli chtít a prosazovat nějaké věci, které se diametrálně liší od toho co chceme všichni. Je tu kopec vláken a pasáží ve vláknech kde se řeší současná úroveň od míst kde se krabice zakládají, přes marné hledání krabic při FTFlovu a brzké archivace krabic kde majitel neustojí ani první týden po pronikání komerce do krabic v podobě letáků, slev atd. Pokud jsou tohle oblasti kterým se chce asociace věnovat tak hurá, to by mohlo pomoct. Pokud zakládám krabku, zodpovědně všechno připravím, nechám betatestnout, nafotím, pošlu na schválení pak si myslím že rew. nebude mít potřebu tam posílat asociaci. Pokud mám na kontě 20 krabic, v podstatě samé okapovky ve městě tak si najdu další okap a hup tam s ní, do listingu nasekám pár kravin a krabičku mám v plánu tam donést někdy za týden až půjdu kolem, nevím co je betatest a nechápu proč bych ho měla dělat a už vůbec co se na tom komu nezdá- případně mi test udělá jarda co má o tři krabky víc - tak tady je test na místě Takže nevím proč by z toho měla vznikat nějaká extrémní selekce, většina krabek projde a to co neprojde nám líto být nemusí. Pokud se v rámci asociace povede zbrzdit nebo zastavit vlnu reklamních aktivit zase jsem pro, reklama je všude podél silnic, v televizi, v rádiu, v časopisech prostě všude, nechci aby na mě lezla i z krabice uprostřed lesa. Pokud se v rámci asociace bude fungovat komunikace s ochranáři a dalšími institucemi tak taky dobře, nebudou pak třeba vznikat reportáže ze kterých vycházíme jako barbaři, ale ochranář kontaktuje asociaci a ta vyhledá autora dané krabice a dohodně s ním nějakou nápravu (jako člověk neznající geocaching najdu krabici jakože geocaching, ale zorientovat se na stránkách, najít danou krabku a k tomu autora plus kontakt na něj je pro monoho mudlů komplikace a s přímým kontaktem na autora se v rámci krabek zase tak pravidelně nesetkávám). Pokud pod záštitou asociace bude snažší vyjednat prostory, cita, jednat na úřadech atd. taky to není noc z čeho by se jeden hroutil. Při jednání s GS taky asi nebudou řešeny věci typu kolik krabek může založit jedna osoba a po kolika nálezech, ale pokud se povede prosadit třeba zmíněné logbooky, uznání ofiko předmětů jako třeba CWG atd tak to zase nebude katastrofa. Základnu máme velikou a už se povedlo pár věcí GS protlačit. Zatím mám pocit že bych to přirovnala třeba ke KČT - turistů jsou u nás statisíce, procento z nich tvoří jakési "jádro", které je hnacím motorem - vydávají časopis, pořádají akce, obnovují značení, jednají s majiteli pozemků, spravují něco málo budov. Pak jsou ostatní turisti, kteří nepřispívají, ale využívají aktivit klubu (chodí po vyznačených trasách, řídí se rozcestníky, dají si sváču v chajdě patřící KČT, zůčastní se výletu který pořádá KČT...) Taky je to volba jestli jsem aktivní nebo ne, když jsem aktivní přispívám a svým způsobem pracuju pro ostatní, když ne tak i bez toho můžu volně využívat trasy. Nevím, třeba jsem extrémní optimista, třeba se pletu, ale rozhodně z asociace nešílím. Tahání za jednotlivá slovíčka mi přijde přehnané. A až mě to jednou přestane bavit tak dám GPSku do bazaru, CWG nabídnu sběratelům a začnu třeba luštit sudoku...
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#267 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 11:12

irillee +1
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#268 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 11:15

tak kdo ještě si potřebuje nahonit ego prázdným plácáním a pomlouváním na fóru, místo aby šel sám něco pořádného dělat?

  • 0

#269 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 11:20

mirotiro napsal/a:
Nestálo by za to už to vlákno uzamknout? Nic nového se tu neukazuje a jen se začíná kydat špína...


To je přece důvod, proč bylo opět odemčeno :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#270 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 12:24

BBBubak: rozdíl mezi KČT a ČAGeo je v tom, že zatímco KČT prostor turistiky spoluutvářela, tak ČAGeo vtrhla do již existujícího prostoru českého geocachingu jako jeho samozvaný zástupce a nositel toho co je správné. A přestože se ČAGeo hlásí ke kultivaci geocachingu a ke komunikaci, tak svým přehlížením komunity kolem geocaching.cz popřela sama sebe i své cíle. A pokud ČAGeo přehlíží geocaching.cz kvůli odporu některých svých členů nebo kvůli pověsti "žumpy", tak ta je mimo jiné způsobena i způsobem (ne)komunikace a netolerance jiných názorů, kterou nám i sama ČAGeo a její fanoušci momentálně předvedli. Takže pokud se tu někdo vyvyšuje nad "žumpu", tak je úplně stejný.
  • 0

#271 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 12:31

rad bych zde svobodne a demokraticky vyjadril svuj nazor: JSEM ZUMPAR A JSEM NA TO HRDY!!!!! B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#272 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 12:32

Ostrovaci napsal/a:
..... Už jen chybí průkazky, nebo li legitimace, možná by se mohla založit i odborová organizace...

Legitimaci si muzes udelat i bez odboru a zdarma tady:
http://www.mygeotool...weis-generator/
  • 0

#273 StaKi

StaKi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 12:48

Nosferatu XIII. napsal/a:
rad bych zde svobodne a demokraticky vyjadril svuj nazor:
JSEM ZUMPAR A JSEM NA TO HRDY!!!!!
B)


Ses taky zralej na kultivaci :D No nic jedu se podivat na nektere kese nekterych kultivovanych kaceru a zakladatelu abych se poucil jak na to :) a budu doufat ze na konci nebude filmovka nebo L&L krabicka pod parezem :)
  • 0

#274 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 12:50

Abyste věděli, tihle praví kaktusáři, to je něco jako sekta dervišů; já myslím, že jim místo fousů rostou ostny a glochidy, tak jsou do toho zažraní. U nás máme dvě takové sekty: Spolek kaktusářů a Sdružení kaktusářů; čím se od sebe liší, to nevím, – myslím, že jedni věří, že kaktusy mají nesmrtelnou duši, kdežto druzí jim přinášejí krvavé oběti; ale zkrátka ty dvě sekty se navzájem nenávidí a pronásledují se ohněm a mečem na zemi i v povětří.
[…] kromě těchto dvou veřejně uznaných nebo trpěných sekt jsou ještě divocí kaktusáři, a ti prý jsou ze všeho nejhorší; to jsou ti, kteří se pro svou náruživost nemohli snést s těmi umírněnými sektami nebo vůbec holdují různým bludům a násilnostem. A tihle divocí kaktusáři prý jsou schopni všeho.

Karel Čapek
  • 0

#275 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 13:05

StaKi napsal/a:

Nosferatu XIII. napsal/a:
rad bych zde svobodne a demokraticky vyjadril svuj nazor:
JSEM ZUMPAR A JSEM NA TO HRDY!!!!!
B)


Ses taky zralej na kultivaci :D No nic jedu se podivat na nektere kese nekterych kultivovanych kaceru a zakladatelu abych se poucil jak na to :) a budu doufat ze na konci nebude filmovka nebo L&L krabicka pod parezem :)


ty se tomu smejes, ale na kladne se zacne kultivovat nejdriv :DB)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#276 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 13:21

pepa.z.pocernic napsal/a:
BBBubak: rozdíl mezi KČT a ČAGeo je v tom, že zatímco KČT prostor turistiky spoluutvářela, tak ČAGeo vtrhla do již existujícího prostoru českého geocachingu jako jeho samozvaný zástupce a nositel toho co je správné.


Tím chceš nepochybně sdělit, že než vzniklo KČT, tak nikdo nikam nechodil a všichni seděli doma, že.

Milý Pepo,

když někdo nechodí do hospody, kde se to stále jen pere, na zemi je nablito, záchody jsou podělané a smrdí, tak je to normální.

Když někdo nechodí na fórum, kde se to stále jen hádá a kde nikdo nikoho neposlouchá, mele si jen svou a když neví jak dál, tak sem napíše nějakou nesmyslnou poznámku, tak to rozhodně není důvod k tomu ho nějak kárat.

I když někteří, včetně Tebe, toto fórum považují za středobod vesmíru a to, že tato nesmyslná debata nepropukla už před založením ČAGeo, považují za neodčinitelnou urážku, na otáčení zeměkoule a signál družic, to velký vliv mít nebude.

Když tahle debata začala, měl jsem ještě pocit, že informační strategie zaměřená především na eventy není správná. Už ten pocit nemám. Na tomto fóru se prostě normálně diskutovat nedá.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#277 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 13:22

[quote]pepa.z.pocernic napsal/a:
BBBubak: rozdíl mezi KČT a ČAGeo je v tom, že zatímco KČT prostor turistiky spoluutvářela, tak ČAGeo vtrhla do již existujícího prostoru českého geocachingu jako jeho samozvaný zástupce a nositel toho co je správné.

A přestože se ČAGeo hlásí ke kultivaci geocachingu a ke komunikaci, tak svým přehlížením komunity kolem geocaching.cz popřela sama sebe i své cíle.

Ano a je to skoda.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#278 StaKi

StaKi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 13:23


ty se tomu smejes, ale na kladne se zacne kultivovat nejdriv :DB)


Jasně ono už to začalo sice zvláštně ale začalo i když formou naprosto nekulturní:)
  • 0

#279 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 14:08

Po pravde, nekdo rikat o mem foru zumpa, tak to muze rikat urcite vsude, jenom u me zcela nepochybne ne. Kdyby se stejne takto nekdo roztahoval v me hospode, tak v lepsim pripade poleti dverima, ci v horsim pripade jeste k tomu chytne par vychovnych facek. Obdivuji Pepovu trpelivost.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#280 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 14:47

kolombo napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
BBBubak: rozdíl mezi KČT a ČAGeo je v tom, že zatímco KČT prostor turistiky spoluutvářela, tak ČAGeo vtrhla do již existujícího prostoru českého geocachingu jako jeho samozvaný zástupce a nositel toho co je správné.


Tím chceš nepochybně sdělit, že než vzniklo KČT, tak nikdo nikam nechodil a všichni seděli doma, že.

Milý Pepo,

když někdo nechodí do hospody, kde se to stále jen pere, na zemi je nablito, záchody jsou podělané a smrdí, tak je to normální.

Když někdo nechodí na fórum, kde se to stále jen hádá a kde nikdo nikoho neposlouchá, mele si jen svou a když neví jak dál, tak sem napíše nějakou nesmyslnou poznámku, tak to rozhodně není důvod k tomu ho nějak kárat.

I když někteří, včetně Tebe, toto fórum považují za středobod vesmíru a to, že tato nesmyslná debata nepropukla už před založením ČAGeo, považují za neodčinitelnou urážku, na otáčení zeměkoule a signál družic, to velký vliv mít nebude.

Když tahle debata začala, měl jsem ještě pocit, že informační strategie zaměřená především na eventy není správná. Už ten pocit nemám. Na tomto fóru se prostě normálně diskutovat nedá.

Drahý Kolombo,
laskavě si uvědom, že ty si naprosto zářný příklad toho, co fóru sám vyčítáš. Na řečené nejasnosti, připomínky, nebo projevení nesouhlasu, na který má každý právo reaguješ zesměšňováním, "argumentuješ" tím, že "diskutovat se nedá", podsouváš něco co nebylo řečeno. Jsi ten "kdo neposlouchá, mele si jen svou a když neví jak dál, tak napíše nesmyslnou poznámku". A pokud píšeš, že tady se jen hádá a že se tu diskutovat nedá, tak jen přehlížíš vlákna kde se vede naprosto normální diskuze a kterých je většina a urážíš všechny, kteří zde vedou naprosto věcné diskuze.
Nikdy jsem nepsal, že geocaching.cz je středobod vesmíru. Jen jsem napsal, že ten kdo podle svých stanov reprezentuje zájmy českého geocachingu a českých geocacherů, tak by to měl minimálně ze slušnosti zmínit i na serveru, na kterém se sdružuje velká část českých geocacherů, když už o tom dokázal informovat na mnohem menších serverech. Nebo mě pouč a dej mi odkaz na jiný regionální server, který sdružuje větší část komunity než tento server. (btw možná tě to překvapí, ale na rozdíl od regionálních serverů, kde informováno bylo, umístili tento server do odkazů, tedy jeho význam sami uznávají). A když už si do svých cílů a poslání dotyčná grupa dá i kultivaci geocachingu a komunikaci s komunitami, tak je imho povinností té skupiny být co nejotevřenější. Bez ohledu na nějaké osobní nevraživosti. Jinak je to jen pokrytectví. A vzhledem k tomu, jak naplňují tyto body svých cílů již od svého vzniku, mám oprávněné pochybnosti, jakým způsobem budou s ohledem na komunitu přistupovat k plnění svých dalších bodů cílů a stanov.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama