Přejít na obsah


Fotka

ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#281 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 14:51

rozdíl mezi KČT a ČAGeo je v tom, že zatímco KČT prostor turistiky spoluutvářela, tak ČAGeo vtrhla do již existujícího prostoru českého geocachingu jako jeho samozvaný zástupce a nositel toho co je správné.

A přestože se ČAGeo hlásí ke kultivaci geocachingu a ke komunikaci, tak svým přehlížením komunity kolem geocaching.cz popřela sama sebe i své cíle.

Ano a je to skoda.


Panove, ctete nekdy neco z toho, co sami napisete?
Mozna byste si mj. vsimli, ze tvorite vety smele srovnavajici organizaci z roku 1888 s jinou, ktera oficialne vznikla snad pred mesicem a prakticky asi ani nezacala byt cinna, pricemz u te druhe vskutku prorocky jiz ted hodnotite jeji dejinny dopad.
Hmmm
  • 0

#282 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 15:00

BBBubak: možná ti to nedošlo, ale ČAGeo s KČT začali srovnávat jiní. A navíc jsem si nevšiml, že bych hodnotil budoucí dopad, ale situaci kolem vzniku.
  • 0

#283 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 15:03

Zatim, myslim, ČAGeo prispiva k rozdeleni, nebo rozhadani casti komunity prave svym nekomunikovanim, treba zrovna zde. Geocaching.cz: ja tu osobne nasel spoustu uzitecnych veci, dostalo se mi pouzitelnych rad, rad sem chodim. A zumpa? Kdo si chce jen tak pokecat o nicem, proc ne??? I to sem patri. A nikdo nikoho nenuti sem chodit.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#284 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 15:11

pepa.z.pocernic napsal/a:
BBBubak: možná ti to nedošlo, ale ČAGeo s KČT začali srovnávat jiní. A navíc jsem si nevšiml, že bych hodnotil budoucí dopad, ale situaci kolem vzniku.

jo já klidně to přiznám bez mučení ono je to taky srovnatelné...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#285 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 15:30

hm- dokud tady jen každý dával dotazy, svoje názory a připomínky, tak ok... ale už se, pánové, začínáte navážet jeden do druhého a chytat se za slovíčka, už by to fakt chtělo zámek. čeg se třeba TŘEBA vyjádří po Velikonocích - třeba smysluplněji než tím zavykřičníkovaným prohlášením...
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#286 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 15:32

kolombo napsal/a:
Tím chceš nepochybně sdělit, že než vzniklo KČT, tak nikdo nikam nechodil a všichni seděli doma, že.


Ono to tak skoro bylo. KČT vznikl v r.1888 a až od té doby se začíná provozovat turistika v podobě v podstatě dnešní. KČT začal budovat značené stezky, tur. útulny, pořádat zájezdy apod. Dá se zcela oprávněně říci, že stál u zrodu české turistiky, to srovnání nekulhá. Rok po vzniku měl pouze něco přes 200 členů, přestože členství byla společensky prestižní záležitost. Do přírody provozovat turistiku chodilo tenkrát pár lidí (nepočítaje piknik za městem). Nyní má členů 40 000.

ČAG se objevila, když hráčů geocachingu je 80 000 a tato dynamicky rozvíjející zábava je plně rozjetá. To by v zásadě nemuselo být překážkou úspěšné existence, ale asi při jiném způsobu uchopení problematiky... Tohle srovnání je ale pouze reakcí na citovaný příspěvěk, nic víc.

Je tu ale zásadní rozdíl, proč ani nemá cenu srovnávat turistiku s geocachingem a KČT s ČAG. Turistika je individuální zájmová činnost. Geocaching se společenská hra, organizovaná americkou firmou GroundSpeak pomocí jejich webu, ta firma určuje pravidla a má síť "rozhodčích". Na druhé straně jsou hráči.

A tento zásadní rozdíl je podstatou největších výtek vůči ČAG: na to, aby prosazovala vytčené cíle v rámci této hry, by musela mít nějaký mandát.

Směrem od GS k hráčům ho nemá snad bez debaty, ničím pověřena nebyla, GS má svoje pravidla a reviewery. Bez těchto kompetencí (a přirozeného kreditu) bude nějaké usměrňování hráčů bráno pouze jako nemístná buzerace.

Směrem od hráčů k provozovateli hry taky žádný mandát nemá, resp. ne k zastupování všech hráčů. Zatím má mandát pouze od svých členů a pár sympatizantů. Jiný mandát zcela objektivně prostě nemá. Jestli si časem nějaký kredit získá, to je otázka - evidentně to zatím daným stylem nefunguje.

Z příspěvku urbanb v jiném vlákně to vypadá, jako by se ČAG opájela představou, že když se k ní vyjádřilo pouze (nepřesně uváděných) 80 kačerů, je zbytek do 80 000 s ní, tj. mohou je zastupovat. To snad u nepochybně inteligentních lidí není možné, ale vyznělo to tak. Příchod na scénu je propadák, ani tah vynechat nejnavštěvovanější web a představit se pouze přes lokální fóra nevyšel (ohlasy buď neutrální, nebo negativní - Plzeň).

Sebereflexe žádná (viditelná), na webu stále celá jedna manipulativně demagogická záložka "Proč se nestat členem" - to nemá obdoby a jestli to bylo myšleno s nadsázkou, tak to v písemné podobě a na oficiálním webu nelze použít. Je to úplně do puntíku podle známého hesla "kdo nejde s námi, jde proti nám", žádná alternativní, paralelní cesta se nepřipouští. Ale nechte to tam ;-)

Jednotlivým zúčastněným osobám přeji, aby kvůli tomuto neúspěchu neztratili radost z hledání krabiček a případně chuť do zakládání nových. ČAG jako instituce mě nezajímá (do chvíle, než se mi začne plést do této hry).
  • 0

#287 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 15:38

Milý Pepo, ta výtka k chováni tohoto fóra byla míněna obecně a ne konkrétně na Tvoji osobu a Tvoje vlastní příspěvky. Ještě jednou si tu debatu projdi, od samého začátku a pokud si i pak budeš jist, že přesně takhle se dají získat nějaké informace a že takhle se má diskutovat, pak je vše v naprostém pořádku. I Bůh potřeboval na stvoření světa šest dní a to je všemohoucí. Tak nemůžete chtít, aby někdo jiný měl vše hotové hned a vše bylo rovnou perfektní. (Doufám, že tento odstavec nebude někdo považovat za nepřípustnou náboženskou propagandu.)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#288 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 15:54

pepa.z.pocernic napsal/a:
BBBubak: možná ti to nedošlo, ale ČAGeo s KČT začali srovnávat jiní. A navíc jsem si nevšiml, že bych hodnotil budoucí dopad, ale situaci kolem vzniku.


Doslo, byl jsem rozhodne mezi nimi - pokud prijmu zjednodusene podani ze slo o srovnavani. Ja KCT vytahl spis jako priklad k zamysleni v jiste souvislosti, treba i s nahlednutim moznych paralel... to jeste porad neni to stejne, jako za vlasy pritazene srovnavani "natvrdo", na ktere jsem pak zareagoval.

Dobre, nehodnotil jsi budouci dopad, to klidne uznavam. Zato tu situaci kolem vzniku hodnotis velmi brzy, spis tam jsem miril.
(O tom, ze take velmi (dopln pridavne jmeno), az tak, ze pravdepodobne prilis, se uz ted nebudu dal rozpovidavat).
  • 0

#289 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 16:02

Ježišmarja, děcka, uklidněte se už!!! Sledujeme tuhle diskuzi už odvčerejška a začínáte nás děsit. Upřímně, my se od první chvíle, co děláme GC, chováme právě podle pravidel, resp.cílů, které si ČAGeo vytýčila, takže nemáme s touto organizací žádný problém. Považujeme za dobrý nápad mít nějaký statutární orgán, který nás v případě potřeby bude na veřejnosti bránit a chránit. Nedavno se zase na Primě naváželi do geocachingu. Myslíme si, že přijde chvíle, kdy oceníme, že tato organizace vznikla. Prostě ji vnímáme jako prodlouženou ruku GS. Solidní zárukou jsou rozhodně zakládající členové, to je bez diskuze. Sdružení se bude určitě vytvářet a měnit podle potřeby a zřejmě bude mít v představenstvu z každého kraje svého zástupce, to by bylo fajn. Hlavně, aby se našli ochotníci, kteří se tomu budou bezplatně věnovat. Ale s dobrou vůlí se dá všechno vyřešit. My jsme ochotni přidat ruku k dílu. Zatímco jste se tu hádali jsme vyluštili 18 mysterekB)
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#290 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 16:11

kubacom napsal/a:....

jen souhlas :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#291 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 16:12

Kolombo, od asociace, která se hlásí ke komunikaci s komunitami, bychom neměli informace získávat, ale měli bychom je dostávat. Pokud bychom je dostali a pokud by zástupci asociace některé nejasnosti objasnili nebo nějak reagovali, tak se to vlákno mohlo (netvrdím že muselo) vyvíjet jinak. Ale aspoň by dali najevo, že to myslí vážně a minimálně aspoň pro mě by pak byli důvěryhodný partner, který stojí za svými proklamacemi. Asociace měla na přípravu několik měsíců, formálně existují přes měsíc, zúčastnění znají komunitu, museli vědět, že se info nakonec roznese a co to vyvolá a měli být tedy připraveni. Pokud tuto situaci a ignorované dohady na geocaching.cz vyvolali úmyslně s cílem nechat to vyhnít, tak mi to přijde skandální a neodpustitelné.
  • 0

#292 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 08 duben 2012 - 17:20

Se nedivím ignoranci gc.cz ... O čem je vůbec tento server? Kultivace fóra pomocí moderátorů není. Takže je zde akorát žumpa českého gc. Více článků a zajímavostí se dočtu na regionálních serverech. Tento server je úplně zbytečný a jeho název vůbec nevystihuje jeho obsah :(
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#293 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 17:24

XiXi_team napsal/a:
Se nedivím ignoranci gc.cz ... O čem je vůbec tento server? Kultivace fóra pomocí moderátorů není. Takže je zde akorát žumpa českého gc. Více článků a zajímavostí se dočtu na regionálních serverech. Tento server je úplně zbytečný a jeho název vůbec nevystihuje jeho obsah :(


:D a jedeme dál... Já už se jen směju...
  • 0
Užívej života...

#294 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 17:38

fórum na gc.cz je k tomu, abych tady nasla základní informace o všem kolem gc: o navigacích, o způsobech používání všemožných pomůcek, o novinkách na netu, o zážitcích ostatních lidí :) a to, že je tady spousta hádek, dohadování a házení špíny - to je proto, že je to anonymní psaní - každý z tepla svého obýváku :) naživo by si spoustu věcí z toho, co se odváží napsat, neřekli....
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#295 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 17:40

XiXi_team napsal/a:
Se nedivím ignoranci gc.cz ... O čem je vůbec tento server? Kultivace fóra pomocí moderátorů není. Takže je zde akorát žumpa českého gc. Více článků a zajímavostí se dočtu na regionálních serverech. Tento server je úplně zbytečný a jeho název vůbec nevystihuje jeho obsah :(


nechapu, jak neco takoveho muzes napsat...:(
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#296 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 17:41

Navrhoval bych vymest tento augliasuv chliv - a zacal bych s tema, pro ktere je to tady zumpa.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#297 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 17:41

XiXi_team: Chápu-li tedy postoj asociace, co je na geocachingu špatné, to budeme ignorovat? Tak to se mi ulevilo :D.
Díky za vysvětlení :D!
  • 0

#298 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 17:53

XiXi_team ban. Napadáš fórum, napadáš všechny jeho slušné uživatele a jejich slušné diskuze. Takže táhni.
  • 0

#299 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 18:03

To je hezké a ani mě to nepřekvapuje. Já ho jednou dostal za to že jsem se zastal kolegy.
  • 0

#300 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 18:08

Jak to tak zatím sleduju, tak mi jsou postoje ČAGeo celkem sympatické, uvažuju o podání přihlášky. Vlákno jsem tak nějak celé přelouskal a tak mi tak nějak z toho vyšlo, že nejvíce diskutujícím vadí: 1)že ČAGeo na svém webu napsala, že bude zastupovat VŠECHNY kačery (tuto formulaci by podle mě bylo dobré ještě zvážit) 2)že dopředu neinformovala uživatele tohoto fóra o svých záměrech, čímž by podle mě docílila diskuze s podobným obsahem, jako je tato, jen asi o měsíc dříve. Jestli toto je vše, co vám vadí, tak to napište prosím do jednoho souhrnného a přehledného příspěvku. Někomu pak mohou unikat souvislosti.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama