Přejít na obsah


Fotka

RE: ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
146 odpovědí na toto téma

#61 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 20:01

alterego napsal/a:
Přátelé, vyjadřujete zde své obavy a znepokojení a pokládáte otázky o smyslu vzniku této Asociace. Ptáte se špatně! Případ Asociace je jen další vypečená mysterka, na které stále ještě chybí FTF a jejíž řešení je docela snadné. Stačí se jen správně zeptat a porovnat osobnostní profil 15 statečných s komunikačními stereotypy a jednáním Asociace jako celku.
Additional hints:
1.st. DHB OBAB
2.st. CBQYR MCRIH CBMANF CGNXN CBQYR ERPV ARMQIBENXN
3.st. ELON FZEQV BQ UYNIL

PS: Benjo, dáš to?


kdo jsi neznamy vojine, ze davas takto vtipne posty? :-)
  • 0

#62 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 20:13

Samaell napsal/a:

alterego napsal/a:
Přátelé, vyjadřujete zde své obavy a znepokojení a pokládáte otázky o smyslu vzniku této Asociace. Ptáte se špatně! Případ Asociace je jen další vypečená mysterka, na které stále ještě chybí FTF a jejíž řešení je docela snadné. Stačí se jen správně zeptat a porovnat osobnostní profil 15 statečných s komunikačními stereotypy a jednáním Asociace jako celku.
Additional hints:
1.st. DHB OBAB
2.st. CBQYR MCRIH CBMANF CGNXN CBQYR ERPV ARMQIBENXN
3.st. ELON FZEQV BQ UYNIL

PS: Benjo, dáš to?


kdo jsi neznamy vojine, ze davas takto vtipne posty? :-)

není to jedno? každej anonym je strašně chytrej a vtipnej ;) akorát kuráž přiznat se k tomu obvykle chybí.
  • 0

#63 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 20:58

Ještěže jsem byl v posledních dvou týdnech většinu času v zahraničí a neměl jsem čas si tu číst plky na gc.cz. Každopádně k této problematice mám já osobně tyto 2 názory: Kdyby členová tohoto o. s. dodržovali svá "pravidla", tak by už při založení občanského sdružení museli vyloučit minimálně polovinu zakládajících členů. Pokud chce být Skupec členem tohoto o. s., tak by měl odstoupit z pozice reviewra, protože jde dle mého názoru o konflikt zájmů. Toť můj názor a teď může začít hromada kritiky na mojí hlavu, ale to je mi už jedno, protože se k tomuto tématu již vyjadřovat nebudu...B)
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#64 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 21:12

Paullow napsal/a:
Ještěže jsem byl v posledních dvou týdnech většinu času v zahraničí a neměl jsem čas si tu číst plky na gc.cz.
Každopádně k této problematice mám já osobně tyto 2 názory:
Kdyby členová tohoto o. s. dodržovali svá "pravidla", tak by už při založení občanského sdružení museli vyloučit minimálně polovinu zakládajících členů.

Pokud chce být Skupec členem tohoto o. s., tak by měl odstoupit z pozice reviewra, protože jde dle mého názoru o konflikt zájmů.

Toť můj názor a teď může začít hromada kritiky na mojí hlavu, ale to je mi už jedno, protože se k tomuto tématu již vyjadřovat nebudu...B)


mluvíš o "plkách" a sám jsi plk přidal. Tak buď plkuj taky, nebo neplkej vůbec:-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#65 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 21:47

...pro informaci nebo inspiraci, aneb jak to dělají u protinožců

http://www.gps.org.nz/
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#66 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 21:56

[b]Paullow napsal]...

To je taky dobrý způsob. Někam vlítnout, něco zakřičet, a praštit za sebou dveřmi. Děkujeme za konstruktivní příspěvek do diskuse.
  • 0

#67 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 22:23

Ty jo, na Zelandu jsou fakt divni. Nejen ze chodej hlavou dolu, ale oni dokonce pujcujou mudlum GPS :o BTW me stejne jako velky omyl CAgeo prijde uz hlavni cil cinnosti - tedy dle stanov "propagace geocachingu". On totiz hlavni a mozna jedinej problem geocachingu je prave to, ze uz v tom jede moc lidi. Kdyby tech lidi bylo o rad min, fungoval by to uplne jinak. Kaceri by se chovali k sobe slusnejc, protoze by byli min anonymni a vic by se znali navzajem. Navstevnost kesi by byla mensi, tedy by dele vydrzely jak kese, tak okolni priroda. Taky by nepiplo kazdej den tolik novejch kesi. Kaceri by tudiz nebyli pod takovym tlakem vymazat z mapy novy a novy otazniky a motivace kseftovat se souradnicema by byla mnohem mensi. Konflikty s mudly ohledne ulozeni kesi by byly zanedbatelny. Vsechno by krasne fungovalo. Ja bohuzel tuhle dobu nepamatuju, ale celkem si dovedu predstavit ze to tak driv bylo. Samozrejme vratit to nejde, to leda ze by asociace mela v programu ze 9 z 10 kaceru zastreli. Ale predstava ze propagace geocachingu mu nejak prospeje je podle me hluboky omyl. Ostatne tohle mam v praxi vyzkousene na podobne zajmove skupine lidi. Ten geocaching se mel pred par lety zacit uzavirat a mohl bejt v pohode. Ale to by to nesmel bejt komercni projekt kde provozovatel ma revenue od kusu.
  • 0

#68 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 22:42

Modrak napsal/a:
... On totiz hlavni a mozna jedinej problem geocachingu je prave to, ze uz v tom jede moc lidi. Kdyby tech lidi bylo o rad min, fungoval by to uplne jinak. Kaceri by se chovali k sobe slusnejc, protoze by byli min anonymni a vic by se znali navzajem...


Kdyz jsem se geocachingem zacal bavit ja tak to nekteri mazaci rikali. Ty jsi zacal kesovat jeste pozdeji. Copak by jsi chtel aby se ti tahle zabava zavrela jeste nez si ji objevil?

Jedina moznost je vstricnost a ochota vuci novackum. Ne ze bych to zrovna furt dodrzoval...

To ze se tahle zabava meni je nevyhnutelny fakt ktery je nutno prijmout. Nelze s tim udelat nic, stejne jako neleze donutit kacery aby si v listingu precetli nerozebirejte zidku driv nez doma chteli logovat jaka to byla fuska. Ti novi co ted prichazi to lognou primo z ty "stavby". :)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#69 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 23:31

Tak objevil - ono je to slozitejsi. Kdyz se kouknes odkdy mam ucet na gc.com, mozna se budes divit. To byl jeste kacerskej pravek a nebyl problem napriklad udelat si luxusni nick jakej jsem chtel, ne jako dneska kdy uz je vsechno obsazeny a i semiku je nejakejch 75 nebo jeste vic :-) Akorat jsem v tom praveku prakticky nefungoval, pac jsem nemel GPS, navic jsem mel jiny starosti. Zkousel jsem tenkrat najit nejaky kese jen podle mapy, ale nejak mi to neslo, mozna i proto ze jich nebylo az tolik na vyber.. V ty dobe extremni silenci na spici zebricku meli nejakejch neskutecnejch par set nalezu :-))) Takze kdyby se to zavrelo v dobe kdy bylo v cechach kaceru treba 1000, byl bych davno na palube. Jen bych si pockal az tu GPS budu mit ve founu. Samozrejem kdyz uz ti novacci jsou, tak je treba jim maximalne pomoct, to je bez diskuze. A to taky udelam, kde je moznost. Ale pod slovem propagace ja chapu shaneni novejch, dle stanov ber kde ber, deti duchodci atd. To ja za cestu dopredu nepovazuju. Kdyz nebudou existovat mudlove a pixla bude kazdejch 161m, muzeme to zabalit.
  • 0

#70 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 3:58

oslavik napsal/a:
Ale jo, to já taky.
Když jsem začal navštěvovat toto forum, tak zde bylo mnohem méně kontroverznějších myšlenek.
Nevím, proč se tady rozebírají myšlenky ČAGea zprava, zleva a přikládá se jim jiný smysl, než který mají.
Prostě ČAGeo je tady, a je to dobrovolná organizace, která nikoho nenutí, aby se stal jeho členem.
Buďme rádi, že se toho úkolu chopili lidi, kteří snad vědí, co chtějí.
Mají zřejmě oporu i u Groudspeaku, a až čas ukáže, jestli jdou po správné cestě.
Asi jsem v tomhle beznadějný idealista.
Myslím, že by stálo zato tady na tomto foru vytvořit platformu pro sdílení kladů celého geocagingu.
Asi začínám rozumět i tomu, proč se zakládající členové ČAGea nechtěli prezentovat hned na začátku zde, ale dali přednost regionálním sekcím.

Ondřej


Ano ČAGeo nikoho nenutí, aby se stal členem. Nicméně se domnívám, že je to jen slovní hříčka, protože chce jednat prostřednictvím kačerů ČR.

Opora u GS? Co jsem četl tak doposud s GS nejednali..........

Nejsem z těch co by bezhlavě stáli za svým názorem a dokáži přiznat chybu. Ale prozatím si stojím za tím, že tato asociace jen rozdělí kačery na dvě znesvářené strany.

No a pokud by šlo veřejně se ke vzniku asociace vyjádřit na jejich webu, udělal bych to. Ale nejde to.
  • 0

#71 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 5:49

Já spíš pod tím "propagace geocachingu" vidím aktivní nabízení hry veřejnosti. Už to nebude tajná hra. Ona už často ani teď není. Často se mi stává, že když jdu kolem keše, tak vidím kačery, jak mezi mudly hledají keš, ukládají ji, logují přímo na místě, nijak se neschovávají. A mudlové kolem se chápavě usmívají, protože hodně z nich ví, o co jde.
  • 0

#72 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 6:55

Smrk napsal/a:
Ona už často ani teď není. Často se mi stává, že když jdu kolem keše, tak vidím kačery, jak mezi mudly hledají keš, ukládají ji, logují přímo na místě, nijak se neschovávají. A mudlové kolem se chápavě usmívají, protože hodně z nich ví, o co jde.

... nebo jsou to kačeři co to už dávno mají odloveno :-)
  • 0

#73 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 7:01

Mělo by se tohle téma přejmenovat na GEO Depresivní koutek č II..
-----------------------------------------------------------------------------
samá deprééééze a frustrace všichni všechno vidí černě a malují to černě :-D všichni mají věšteckou kouli a vidí bůůhví jak do budoucna. Já nevím... čas podle mě ukáže jaký to mělo přínos
B)
buď se něco povede a nebo to bylo plácnutí do vody a kruhy se uzavřou ale tak to v lidském činění bejvá podle mě je lepší s něčím začít a dělat kolem toho než usnout na vavřínech...

Nikdo tu neví jestli to tu zachvilku nenabarvíme na zeleno a nenazveme munzee.cz neb tahle hra se rozšiřuje rychlostí blesku po celém světě... nebo nás nepřeválcuje něco jiného ale všichni ví jak je všechno špatně....

Raději bych velel vrhnout se na krabičky a to jak na zakládání pěknejch věcí tak na jejich hledání to není tak frustrující...

jedno známé přísloví zní: kdo nic nedělá nic nezkazí (dodatek pro diskuzní fóra) ale hlavně o tom hodně kecá
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#74 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 7:36

Je zajímavý, jak si každej vybere svůj bod z cílů ČAGeo a jde po něm jak bejk po červený sukni... Dočetli jste to celý? Zamysleli jste se nad celkovým cílem organizace? Mám pocit že všeobecně chtěj řešit věci o kterých se v komunitě mluví a které zřejmě i kačery aspoň trochu trápí. Proč by tu jinak vznikali geodepresivní vlákna atd. Ani jste jim nedali šanci ukázat jestli něco dokážou a už je pomalu házíte do kanálu. Zkuste třeba navštívit jejich event GC3EY82, ať můžete hodnotit výsledky jejich práce a pak kritizovat. Nikdo nikoho nenutí aby se stal členem a váš chleba to taky nežere. Jestli přinesou nějaký pozitiva do GC, tak jen dobře. A jestli mohou něco zhoršit, nebo pokazit...??? Řekněte mi co? Tahle parta lidí má tuhle hru opravdu ráda a chce si jí užívat a hlavně chce pro ní něco udělat. Můžete jim pomoct, můžete se na ně koukat, můžete je ignorovat, záleží jen na vás... Zatím mám pocit že jsou to tak trochu "naivní blázni", protože jen po přečtení některých zdejších příspěvků, mám pocit, že plnit své cíle bude boj s větrnými mlýny. A pro rejpaly - nejsem členem CAGeo (i když tuto možnost zvažuju), ale mají mojí plnou morální podporu.
  • 0

#75 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 7:41

na webu publikovali FAQ kde je dost z tady omílaných otázek zodpovězeno.
  • 0

#76 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 7:44

kdo chtěl odpovědi, může číst:
http://www.cageo.cz/?page_id=1059
  • 0

#77 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 7:50

Gleep napsal/a:
Je zajímavý, jak si každej vybere svůj bod z cílů ČAGeo a jde po něm jak bejk po červený sukni... Dočetli jste to celý? Zamysleli jste se nad celkovým cílem organizace? Mám pocit že všeobecně chtěj řešit věci o kterých se v komunitě mluví a které zřejmě i kačery aspoň trochu trápí. Proč by tu jinak vznikali geodepresivní vlákna atd.
Ani jste jim nedali šanci ukázat jestli něco dokážou a už je pomalu házíte do kanálu. Zkuste třeba navštívit jejich event GC3EY82, ať můžete hodnotit výsledky jejich práce a pak kritizovat.
Nikdo nikoho nenutí aby se stal členem a váš chleba to taky nežere. Jestli přinesou nějaký pozitiva do GC, tak jen dobře. A jestli mohou něco zhoršit, nebo pokazit...??? Řekněte mi co?
Tahle parta lidí má tuhle hru opravdu ráda a chce si jí užívat a hlavně chce pro ní něco udělat. Můžete jim pomoct, můžete se na ně koukat, můžete je ignorovat, záleží jen na vás...
Zatím mám pocit že jsou to tak trochu "naivní blázni", protože jen po přečtení některých zdejších příspěvků, mám pocit, že plnit své cíle bude boj s větrnými mlýny.
A pro rejpaly - nejsem členem CAGeo (i když tuto možnost zvažuju), ale mají mojí plnou morální podporu.

Jednoduše a jasně řečeno. Pod tohle se podepisuju (včetně zvažování vstupu).
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#78 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 7:53

zemekoulani napsal/a:

Gleep napsal/a:
Je zajímavý, jak si každej vybere svůj bod z cílů ČAGeo a jde po něm jak bejk po červený sukni... Dočetli jste to celý? Zamysleli jste se nad celkovým cílem organizace? Mám pocit že všeobecně chtěj řešit věci o kterých se v komunitě mluví a které zřejmě i kačery aspoň trochu trápí. Proč by tu jinak vznikali geodepresivní vlákna atd.
Ani jste jim nedali šanci ukázat jestli něco dokážou a už je pomalu házíte do kanálu. Zkuste třeba navštívit jejich event GC3EY82, ať můžete hodnotit výsledky jejich práce a pak kritizovat.
Nikdo nikoho nenutí aby se stal členem a váš chleba to taky nežere. Jestli přinesou nějaký pozitiva do GC, tak jen dobře. A jestli mohou něco zhoršit, nebo pokazit...??? Řekněte mi co?
Tahle parta lidí má tuhle hru opravdu ráda a chce si jí užívat a hlavně chce pro ní něco udělat. Můžete jim pomoct, můžete se na ně koukat, můžete je ignorovat, záleží jen na vás...
Zatím mám pocit že jsou to tak trochu "naivní blázni", protože jen po přečtení některých zdejších příspěvků, mám pocit, že plnit své cíle bude boj s větrnými mlýny.
A pro rejpaly - nejsem členem CAGeo (i když tuto možnost zvažuju), ale mají mojí plnou morální podporu.

Jednoduše a jasně řečeno. Pod tohle se podepisuju (včetně zvažování vstupu).

i já jen s rozdílem že už jsem vstoupil a dík za dobře napsaný příspěvek...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#79 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 8:07

DrakMrak napsal/a:

zemekoulani napsal/a:

Gleep napsal/a:
Je zajímavý, jak si každej vybere svůj bod z cílů ČAGeo a jde po něm jak bejk po červený sukni... Dočetli jste to celý? Zamysleli jste se nad celkovým cílem organizace? Mám pocit že všeobecně chtěj řešit věci o kterých se v komunitě mluví a které zřejmě i kačery aspoň trochu trápí. Proč by tu jinak vznikali geodepresivní vlákna atd.
Ani jste jim nedali šanci ukázat jestli něco dokážou a už je pomalu házíte do kanálu. Zkuste třeba navštívit jejich event GC3EY82, ať můžete hodnotit výsledky jejich práce a pak kritizovat.
Nikdo nikoho nenutí aby se stal členem a váš chleba to taky nežere. Jestli přinesou nějaký pozitiva do GC, tak jen dobře. A jestli mohou něco zhoršit, nebo pokazit...??? Řekněte mi co?
Tahle parta lidí má tuhle hru opravdu ráda a chce si jí užívat a hlavně chce pro ní něco udělat. Můžete jim pomoct, můžete se na ně koukat, můžete je ignorovat, záleží jen na vás...
Zatím mám pocit že jsou to tak trochu "naivní blázni", protože jen po přečtení některých zdejších příspěvků, mám pocit, že plnit své cíle bude boj s větrnými mlýny.
A pro rejpaly - nejsem členem CAGeo (i když tuto možnost zvažuju), ale mají mojí plnou morální podporu.

Jednoduše a jasně řečeno. Pod tohle se podepisuju (včetně zvažování vstupu).

i já jen s rozdílem že už jsem vstoupil a dík za dobře napsaný příspěvek...


Jojo, přesně tak :-)
"Lepší škrtnout sirkou, než nadávat na tmu" - to bychom měli mít na paměti zvlášť při zdejších neutuchávajících a často nic neřešících diskuzích
Taky jsem poslal přihlášku.
Samozřejmě - někteří mě mohou chytnout za slovo a chytí se mého přirovnání, že zkusím škrtnout sirkou což může vést k požáru :-) Ale lepší dělat něco, nežli nic. A objektivní riziko je opravdu směšné, hlavně u rozumných lidí, kteří podle mě tam už teď jsou.
  • 0

#80 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 8:57

chapu ale lidi ze je drazdi " zastupovani ceskych hracu geocachingu". k tomuhle mandat rozhodne nedostali a ani dostat nemuzou. ja jsem cesky hrac geocachingu a zjistil jsem.ze me zastupujou uplne od nekoho jinyho nez od nich.. chapu kdyby probihala dlouhodoba diskuze ktera by vykristalizovala ve vznik asociace na zaklade alespon nejakeho konsensu mezi ceskymi hraci. pak by se vyticily cile a zvolili zastupci. tady to.probehlo tak ze na podzim o tom zacali debatovat, v lednu se dohodlo "9 statecnych" ze budou reprezentovat ceske kacery a od dubna tu mame o.s. Ta diskuze probihala i tady uz v roce 2008, myslim ze jestli se nekde schazi nejvetsi kacerska komunita tak je to zde. takhle to vypada spis ze o.s. chteli zalozit "za kazdou cenu" , tak se radej ani neptali na nazor. chtel bych aby ve stanovach znelo :cageo zastupuje SVE CLENY pri jednani s autoritama. Aby jsme se vyhli potom.prohlaseni typu: Ceska Kacerska komunita pozaduje aby GS zakazal filmovky pod lavickou v cr. Ja je tam totiz chci (nekdy:)) ) . protoze z obecnych frazi "kultivace", nic jinyho nevychazi. a doufam ze se mylim a vse bude v nejlepsim poradku a ja o asociaci uslysim jen kdyz sam budu chtit, a ne abych si pak v listingu precetl: archive, tato cache neprosla schvalovacim procesem cageo. na tohle nam BOHATE staci revirnici, Ti jedini jsou pro me autoritou ktera muze prispet ke zkvalitneni GC. a pak my sami . howgh:-) a nebo zitra zaplatim abych se k informacim dostal, pac z jejich faq se clovek docte to samy co je ve stanovach:)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama