Přejít na obsah


Fotka

Prvni menirna Metra Kacerov


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 20:38

weri - a jako ještě nano, jo??? Tak to se nedivím, že to tam kačeři málem rozebrali na cihlu:D:D:D Nanovky jsou chuťovky a bez hintu jsou za trest. Ale ne pro kačery, ale pro místo uložení:D:D:D
  • 0

#22 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 20:43

prazskychytrak napsal/a:
stále zřejmě nejsem v obraze, za ty body se něco vyhrává, dá koupit nebo něco takovýho?:D:D sranda samozřejmě...


Jo, máš pak slevu na chleba :-)
  • 0

#23 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 20:50

Smrk napsal/a:

prazskychytrak napsal/a:
stále zřejmě nejsem v obraze, za ty body se něco vyhrává, dá koupit nebo něco takovýho?:D:D sranda samozřejmě...


Jo, máš pak slevu na chleba :-)


Mi se to náhodou dost lidí ptá, že jako co vyhraju, až najdu všechny keše:D:D:D:D:D
  • 0

#24 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 20:54

Smrk napsal/a:

prazskychytrak napsal/a:
stále zřejmě nejsem v obraze, za ty body se něco vyhrává, dá koupit nebo něco takovýho?:D:D sranda samozřejmě...

Jo, máš pak slevu na chleba :-)

Někdy mám podle chování některých pocit jako by každých 100 bodů přidalo 2cm. (dámy prosím prominou)
  • 0

#25 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 21:15

Nejprve jsem ohmatal okapový svod, pak odešel, přečetl si logy, pochopil, že hledám nano a zkusil hromosvod. Listing jsem četl, leč hint příliš nepochopil. Ale zcela čestně - nic jsem nerozebíral :D, teda kromě té lanovky. A třeba jsem slepý, ale mně ta budova nepřišla víc rozebraná než okolní. Určitě méně než u keše v historické zídce s hintem "za kamenem".
  • 0

#26 Hracicka

Hracicka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 21:29

To malin.cz: Disablování keše není na základě tvé návštěvy, díky tobě jsem vyměnil logbook. K rozebírání, nejen mě, ale i kolegy štve, když nacházíme vajgly, sundané či napůl rozebrané větrací mřížky, vyndané koše z okapů,pohozené kusy dlažby... K hintu, nechtěl jsem napsat přímo "hromosvod" či "magnet", ale trošku vás nechat přemýšlet... Holt stále počítám se slušností a ohleduplností lidí tedy kačerů... Změním místo, možná uvedu hint, ale nanovku určitě ponechám - vím jak hnusně se hledají! Díky všem za názory a komentáře či nabídku pomoci (weri) ponaučení si ze všeho vezmu.
  • 0

#27 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 22:01

Tiskar94 napsal/a:
Já ti nevím, ale PM tradička mi jako dobrý nápad nepříjde. Když si vzpomenu, jak jsem lovil PMO tradičky když jsem ještě PM člen nebyl:
Otevřu si tři nebo více listingů okolo, dám nejbližší nenalezené kešky. Mám název PM tradičky a několik vzdáleností. Z těch mi po narýsování zbude jeden bod, kde bude keška. Co mám dál? Nic. Nemám listing, nemám hint. V takovém případě mi to příjde horší, než kdyby keška PMO nebyla.
Mimochodem, jak koukám na listing, ono nedat žádný hint taky není zrovna nejšťastnější řešení ;).

A není to tím, že PM keše jsou pro PM? Když už to všichni čističi mapy a honiči bodů pochopí. Není pro mně, jdu dál a nechám být!
  • 0

#28 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 22:59

poohDA napsal/a:
každých 100 bodů přidalo 2cm. (dámy prosím prominou)


Nestraš! :)
4187/100*2=...
  • 0
Vložený obrázek

#29 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 6:14

sobikovi: No kdyby byly PM keše jenom pro PM, tak by je BM nemohli logovat a bylo by po problému (tedy po tom, o kterém mluvím já).
  • 0

#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 6:37

Hracicka napsal/a:
...
K hintu, nechtěl jsem napsat přímo "hromosvod" či "magnet", ale trošku vás nechat přemýšlet... Holt stále počítám se slušností a ohleduplností lidí tedy kačerů...


Přemýšlení nevede u všech ke stejnému výsledku. Takže pokud chceš, aby byl odlov rychlý a beproblémový, tak dej jasný a jednoznačný hint.

Nebo máš nějaký bonus z toho, že se keš hledá dlouho a někde jinde, než je ?

Je to prostě městská mikro, kterou jsem, ještě třemi dalšími, rychle sebral cestou na a ze školení. Od toho nikdo žádný zázrak nečeká.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 6:40

bluetracer napsal/a:

poohDA napsal/a:
každých 100 bodů přidalo 2cm. (dámy prosím prominou)


Nestraš! :)
4187/100*2=...

Třikrát okolo pasu, a pak tři velký uzle, a je to. Navíc máš kdykoliv po ruce švihadlo. To je výhoda, ne?
  • 0

Jsem to stále já.


#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 7:49

Tiskar94 napsal/a:
sobikovi: No kdyby byly PM keše jenom pro PM, tak by je BM nemohli logovat a bylo by po problému (tedy po tom, o kterém mluvím já).

Kdyby PM byly jen pro PM a BM by je vůbec neviděli a nemohli je logovat, tak by o nich nevěděli a nelákalo by je to si PM koupit. To zobrazování, když při přiblížení zmizí, možnost jejich logování přímo z bubliny v mapě, zobrazování ve výpisu nejbližších...to je lákadlo proč si PM pořídit. A podle toho zobrazení nejbližších, když dám zobrazit nejbližší od zadaných souřadnic, mám po několika zpřesněních souřadnice na metr přesně.
Problém je PM mysterka a PM multina, to se opravdu dá najít jen BF, nebo když by někdo poskytl listing. Nebo hledáním s někým.
  • 0

#33 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 15:18

Koukám, že se to tu zvrhává ve věčné téma sporů o to, k čemu jsou PMO keše dobré. Je to prostě marketingový nástroj Groundspeaku a já mu rozumím. Každý majitel keše, který si platí PM, má možnost využít převedení keše do režimu PMO. Důvody může mít, jaké chce. Já osobně jsem se pro tento režim v několika případech rozhodl, a to především proto, abych na keších omezil provoz, tím pádem omezil nutnost údržby a snížil zátěž okolí. Vím, že tento důvod byl i u keše, která je tématem tohoto vlákna. Znám i lidi, kteří takto omezují provoz snad na všech svých keších. A taky proč ne? Akorát si říkám, že když už se k takovému kroku jako majitel rozhodnu, měl by mít PM pocit, že to není jen díkyzabodovka. Prostě taková malá výhoda za to, že ročně pro svoji zábavu obětuje nějakých šest stovek navíc. V případě Měnírny Kačerov rozhodně takový dojem nemám. Zaběhl jsem tam krátce po zveřejnění jen proto, že to mám kousek a nedaleko od ní tenkrát vyšla ještě jedna. BM se kvůli tomuto bodíku myslím vůbec nemusejí vztekat, že ho nevidí na mapě. :) Osobně si myslím, že dávat nanokeš na podobné místo je trošku pošetilé. A stěžovat si, že kačeři rozebírají okolí? Prostě si taky myslím, že jasná nápověda není jen pro srandu králíkům. Tady nevidím důvod, proč zbytečně zbyšovat obtížnost. Předpokládat, že budou kačeři číst listing, že se jím budou dokonce řídit a budou se slušně chovat, to je opravdu naivní. ;) Tady platí známé přísloví, že předpoklad je matku průseru. Určitě tedy zvaž, kam kešku přemístíš. Zkus vymyslet jiné provedení, odolnější a nejlépe zajímavější. A raději dej jasnou nápovědu. Že to bude moc lehké? To přece nevadí. Kdo nechce, nemusí nápovědu číst. Člověk, který ví, co hledá, není tolik nápadný a taky nešťourá zbytečně tam, kam nemá. :)
  • 0

#34 Hracicka

Hracicka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 21:55

Díky všem, co sem napsali svůj názor. Rozšířil jsem si obzory, trošku ztratil iluze - prostě život jde dál: Jen poznámka Pajasta mi nedává spát, proč si myslíš, že dávat nanokeš na podobné místo je pošetilé? Budu velmi rád za odpověď. Něco mě už napadá, zbývá jen vše prověřil, zaměřit a keš opět zpřístupnit - snad ke spokojenosti všech. Tedy díky za názory i rady a samozřejmně i kritiku.
  • 0

#35 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 22:02

Pajast napsal/a:
Osobně si myslím, že dávat nanokeš na podobné místo je trošku pošetilé.


Aniz bych se tu nekoho zastaval, tak by me fakt zajimalo, jakou jinou kes bys chtel dat na kryt od hromosvodu? Ammo box? :D:D Ne, je to naprosto standardni misto pro nano kese a nejen u nas. ;);)
  • 0

#36 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 22:18

K-lord: Já bych hlavně nestrkal keš do hromosvodu. Nepřipadá mi to zajímavé. Hracicka: Jednoduše, je to v místě, kam většině kačerů stojí za to pro bodík zajít. A v Praze jich není zrovna málo. I když jsi trochu omezil návštěvnost převedením do režimu PMO, stejně si myslím, že tam musíš chodit poměrně často kvůli výměně titěrného papírového pásku, na který se mnoho podpisů nevejde. To bych bych byl ochoten dělat snad jen v případě, že bych měl kešku vedle svého domu.
  • 0

#37 Hracicka

Hracicka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 22:31

Pajast napsal/a:
K-lord: Já bych hlavně nestrkal keš do hromosvodu. Nepřipadá mi to zajímavé.

Hracicka: Jednoduše, je to v místě, kam většině kačerů stojí za to pro bodík zajít. A v Praze jich není zrovna málo. I když jsi trochu omezil návštěvnost převedením do režimu PMO, stejně si myslím, že tam musíš chodit poměrně často kvůli výměně titěrného papírového pásku, na který se mnoho podpisů nevejde. To bych bych byl ochoten dělat snad jen v případě, že bych měl kešku vedle svého domu.

Pracuju tam.... tedy občas, ne 24 hodin denně...
  • 0

#38 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 22:42

Tak v tom případě to taková pošetilost není a tímto se za to slovo omlouvám. :)
  • 0

#39 Hracicka

Hracicka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 23:01

Pajast napsal/a:
Tak v tom případě to taková pošetilost není a tímto se za to slovo omlouvám. :)

... neomlouvej se, nemohl jsi to tušit! Každopádně tvé rady nezapadnou.
  • 0

#40 Hracicka

Hracicka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 21:06

OBNOVENO !
Dnešním dnem je cache opět zprovozněna - (režim PM), přemístěna na jiné místo
N 50° 0x.xxx E 014° 2y.yyy,
opravena nápověda - hint.
Přeji všem její úspěšný lov!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama