Přejít na obsah


Fotka

NASLA SE - ztracená geofena - JIho/Zapadni okoli Brna


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2012 - 18:49

Vložený obrázek

Dne 17.4.20012 se kolem 19:00 v lese na okraji Zastavky u Brna zabehla fenka stredniho knirace pepr a sul, slysici na jmeno Grace. V levem uchu ma tetovani 7809!
18.4.20012 byl pes udajne tohoto typu viden v okoli Zbraslavi na miste stare drubezarny... Bohuzel kdyz jsmena misto dojela uz tam nebyla...

Prosim vsechny o sdileni (pres FB, email atd...) a kacery, kteri budou lovit v okoli aby koukali kolem sebe. Grace je hodna , vstricna a hrava fena.
Muj mobil 724 049 280
Za kazdou zpravu o ni budu vdecna,. Odmena pro nalzece samozrejmosti!
  • 0

#2 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2012 - 19:00

Udelej k ni listing a FTFkari ji maj do 10 minut:D Pripadne si ji dej na watchlist, vypada to ze ma na krku trackable.
  • 0

#3 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2012 - 19:13

Ahoj, dovolil jsem si informovat jednoho kacera ze Zastavky u Brna, aby mel oci otevrene. Preji at to dobre dopadne. Sin
  • 0

#4 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2012 - 19:38

Sinuhet napsal/a:
Ahoj, dovolil jsem si informovat jednoho kacera ze Zastavky u Brna, aby mel oci otevrene. Preji at to dobre dopadne.
Sin

Diky!
  • 0

#5 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2012 - 19:39

Modrak napsal/a:
Udelej k ni listing a FTFkari ji maj do 10 minut:D
Pripadne si ji dej na watchlist, vypada to ze ma na krku trackable.


Nic vic si nepreju, nez abych se brzy tomuhle vtipu mohla od srdce zasmat...
  • 0

#6 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2012 - 20:20

Kniga napsal/a:

Modrak napsal/a:
Udelej k ni listing a FTFkari ji maj do 10 minut:D
Pripadne si ji dej na watchlist, vypada to ze ma na krku trackable.


Nic vic si nepreju, nez abych se brzy tomuhle vtipu mohla od srdce zasmat...


Zasmejes. Ja uz takhle nasel dva cizi psy. Trackable bohuzel nemel zadnej. Jeden mel telefonni cislo, to bylo v pohode. Druhej mel jen znamku, to byl dost problem, to bylo tak D3 a stravil jsem s tim asi 2 hodiny nez jsem to lousknul. Jestli ma obojek s nejakejma identifikacnima udajema, tak to dobre dopadne.
  • 0

#7 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2012 - 21:38

Sdílím přes FB. Pevně věřím, že se najde.
  • 0

#8 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2012 - 22:06

Taky nasdíleno přes FB, budu držet pěsti ať se holka brzy vrátí v pořádku domů.
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#9 Krakono

Krakono

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 8:36

UP
  • 0

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 10:54

Držím palce, ať to dobře dopadne. Před dvěma týdny jsem večer chytli labradora s obojkem bez známky, nakonec si odvezli strážníci s tím, že mají na služebně čtečku čipů a zkusí ho idetifikovat. Asi se to povedlo, ptal jsem se po pár dnech v útulku v Tróji a žádného psíka tam v tu noc nedovezli. Osobně máme na obojku kromě známky i trackovací štítek, věřím ve všímavost geokolegů, kdyby něco …
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 10:54

Tak podle zprávy na FB je již fenka doma. Pokud je to pravda, tak jsem moooc rada, že se našla :)
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#12 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 12:24

Trhac napsal/a:
Držím palce, ať to dobře dopadne. Před dvěma týdny jsem večer chytli labradora s obojkem bez známky, nakonec si odvezli strážníci s tím, že mají na služebně čtečku čipů a zkusí ho idetifikovat. Asi se to povedlo, ptal jsem se po pár dnech v útulku v Tróji a žádného psíka tam v tu noc nedovezli. Osobně máme na obojku kromě známky i trackovací štítek, věřím ve všímavost geokolegů, kdyby něco …


Treba Bobika misto do utulku vzali do restauraceB)

Ty znamky jsou na prd. Davejte na psa normalne telefonni cislo. Jak jsem zminoval vcera, s tou znamkou to neni zadna sranda. Naivne jsem si myslel ze kdyz mam znamku, najdu majitele na netu. Neslo to. Zavolal jsem tedy profikum do utulku. Ani oni se znamkou nic neporidej. Dokonce ani policie. On totiz seznam vydanejch znamek s adresou majitelu ma jen obecni urad ktery tu znamku vydal. A tam to lezi nekde zamceny v supliku. Takze ta moje D3 spocivala ve fyzickem dohledani cizi starostky o ktere nic nevim. Tedy napred zjistit kdo to je, pak domaci adresu, autem jsem tam zajel a mel obrovskou kliku ze byla doma. Bylo to totiz o vikendu. Ta telefonem vysikanovala nejakou zenskou co ma klice od radnice a poslala ji do toho supliku. Ale informaci mi stejne nedali, neb je tajna. Ale aspon informovali majitele a dali mu moje cislo, Ten mi zavolal, pak uz to bylo vyrizeny za par minut. Pes mel velkou kliku ze se to povedlo, pac uz byl vecer na krku a kdybych tu starostku nechyt, skoncil v Troji kde uz jsem mu mezitim domluvil nocleh. Preci jen ciziho pitbula si na noc doma nenecham. A vsechna tahle pakarna jen proto, ze si majitel mysli ze psi znamka neco resi.
  • 0

#13 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 12:29

Modrak napsal/a:

Trhac napsal/a:
Držím palce, ať to dobře dopadne. Před dvěma týdny jsem večer chytli labradora s obojkem bez známky, nakonec si odvezli strážníci s tím, že mají na služebně čtečku čipů a zkusí ho idetifikovat. Asi se to povedlo, ptal jsem se po pár dnech v útulku v Tróji a žádného psíka tam v tu noc nedovezli. Osobně máme na obojku kromě známky i trackovací štítek, věřím ve všímavost geokolegů, kdyby něco …


Treba Bobika misto do utulku vzali do restauraceB)

Ty znamky jsou na prd. Davejte na psa normalne telefonni cislo. Jak jsem zminoval vcera, s tou znamkou to neni zadna sranda. Naivne jsem si myslel ze kdyz mam znamku, najdu majitele na netu. Neslo to. Zavolal jsem tedy profikum do utulku. Ani oni se znamkou nic neporidej. Dokonce ani policie. On totiz seznam vydanejch znamek s adresou majitelu ma jen obecni urad ktery tu znamku vydal. A tam to lezi nekde zamceny v supliku. Takze ta moje D3 spocivala ve fyzickem dohledani cizi starostky o ktere nic nevim. Tedy napred zjistit kdo to je, pak domaci adresu, autem jsem tam zajel a mel obrovskou kliku ze byla doma. Bylo to totiz o vikendu. Ta telefonem vysikanovala nejakou zenskou co ma klice od radnice a poslala ji do toho supliku. Ale informaci mi stejne nedali, neb je tajna. Ale aspon informovali majitele a dali mu moje cislo, Ten mi zavolal, pak uz to bylo vyrizeny za par minut. Pes mel velkou kliku ze se to povedlo, pac uz byl vecer na krku a kdybych tu starostku nechyt, skoncil v Troji kde uz jsem mu mezitim domluvil nocleh. Preci jen ciziho pitbula si na noc doma nenecham. A vsechna tahle pakarna jen proto, ze si majitel mysli ze psi znamka neco resi.

Ale můžeš si připsat do statistik: "Nalezených psů: 1" :-)
  • 0

#14 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 13:03

Modrak napsal/a:

Ty znamky jsou na prd. .


Jsou. Bylo mi jednou pracovnicí úřadu řečeno, že známky slouží výhradně k evidenci zaplacených poplatků a nebudou za žádných okolností využity k hledání majitelů nalezených psů, to není jejich starost. Fungujou čipy (ale musí být taky někde zaregistrované, pořád si dost lidí myslí, že stačí psa načipovat a už si s sebou nosí po světě údaje o majitelích do pátého kolena, není to tak), a fungujou i tzv. lyssetky, známky od vztekliny. Ovšem ne ty reklamní, na kterých je jen název vakcíny, ale ty originální, na kterých je kontakt na veterináře. Tady je zase nevýhodou, že se často najde pes o víkendu, když má veterina zavřeno, holt si někdy nálezce musí pejska nechat přes noc :)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#15 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 14:47

A to je ten binec. Korytáři myslí na svoje openkardy, blanky, jak kdeco odklonit včetně brněnského nádraží... na normální fungování normálních věcí nějak nezůstává místo. Pejskaři, hlavně žes zaplatil. Ale že bychom pro tebe byli schopni něco udělat? Lucecitka : FB bych nevěřil. Jedině zprávě od Knigy, jakožto majitelky.
  • 0

#16 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 17:10

Majiotelka uz pise :D Zprava na FB byla pravdiva :) psala to kamoska co jsme ji hned volala, ze Grace je na svete a v poradku u tatky v aute a ten ze ji veze k nim dom... Ja byla u nasich az do ted, tak pisu az vcil... Grace byla rano videna ve Vysokych Popoich to mi volali z uradu a revirnik mistni, tatka tam jel a pres hodinu apul ji hledal, nenasel tak chtel jet uz dom a to mi akorat volali z Pribrami, ze je tam u obchodu... Takze ji tatka odchytil (k cizim nesla a k tatovi az si cupl) a odvezl k nim, ja si pak tam pro ni jela :) Je smradlava, spinava, priserne utahana, lehce kulha (mam zato, ze kvuli polstarum na tlapkach), ale je doma a to je hlavni! Co se tyce znamek tak Grace bezne nosi znamku s mym telefonim cislem, obecni nosim na klicich, pac kdyz bych ji ztratila platila bych na OU pokutu... Znamku vsak ted nemela, protoze jsme tpred trema tydnama menila cislo a novou jeste jsme nestihla nechat vyryt... Jenze, i kdyby ji mela tak neni jista ucinnost 1) Grace byt kdyz je se mnou tak je mila a pritulna i k cizim, ale ted pod vlivem stresu a unavy se cizich bala, nikdo krome taty (a i ten mel problem, sak taky Grace ho vidi pakrat do roka) se kni nedostal blizko... (to resi treba obojek na nemz je citelne cislo vysito nebo napsano) 2) Byla bez obojku, je jasny, ze to bylo zavineno i tim, ze byla na stopce, ale i na obojku se muze stat ze se pes zahakne v krovi a pokud nema obojek tesne (coz by mit nemel) tak si ho proste slvikne... Takze nejlepsi je cip a tetovani... tetovani rekne chovatele ¨(přes českou kynologickou jednotu) a spravny chovatel ma kontakt na majitele odchovu... Cip ejn by museli casteji utulky cipy cist... a nesmelo by byt kolik databazi ( i kdzy uz jsou snad srovnane do jedne, ale jeden cas tu byli az 4 ruzne databaze).. Grace je cipovana a registrovana na Narodnim registru a byla tam okamzite hlasena jako ztracena, ale to zase opravdu uz musite mit psa chyceneho. Ctecku cipu by mel mit kazdy veterinar a myslim, ze by vyhovel kazdy i kdyz ma treba zavreno, precteni cipu anjiti majitele je otazka par minut. Doufam, ze uz me tahle smula nepotka a jsme rada, ze se konecne muzu zasmat tomu vtipu :D A FTF patri tatkovi, ostatni jen videli, ale nemeli sanci zalogovat, kdyz nedrzeli Grace v ruce :D Diky vsem za sdileni a upozorneni ostatnich ! Ps. jestli muzu jen par tipu jak ziskat duveru ciziho psa 1) nechodit primo k nemu, ale obloukem a pomalu 2) kdyz na vas kouka tak se zastavit a natocit se k nemu bokem 3) Oliznout si horni ret (konejsivy signal, koukejte na ve psi dost casto to delaji, kdyz se maji potkat s jinym) 4) cupnout si, odvratit hlavu 5) pomalu natahnout ruku a nechat ji ocuchat :)
  • 0

#17 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 17:26

Gratuluji ke shledání!

Coby majitel dvou bíglů mám se ztrácením a nacházením psů taky své zkušenosti. Zaregistrovaný čip pomůže, tetování občas protože často bývá špatně čitelné. Nejlepší je tel. číslo na obojku. Nám se osvědčila mikrokeš připevněná plastovým stahovacím páskem na obojku. Je pevná, vodotěsná, vejde se do ní víc informací než jen jedno telefonní číslo. Jediný problém je, že když takového psa vezmete na event, tak se všichni chtějí zalogovat a pes z toho může být vyjevený :).
  • 0

#18 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 17:37

:) To ja slibuju Grace, ze dostane na postroj jesteru s cislem a kazdy kdo si ji pohaldi si ji bude moct zalogovat :) zatim ji jen pocitam co kde semnou navstivila :) http://www.geocachin...aspx?id=1671588

Ja uz mam s uteky taky zkusenost... Grace to byl v podstet prvni, i kdyz mela dva mensi ulety, ale to se vratila do patnacti minut a pak sjem ji vic hlidala takze byl klid... ale Spotynka.... muj prvni pejsek... prave bigl... to sem pak uz nechtela lovecky plemeno... bohuzel i Grace ma evidente lovecke pudy tak fest silne... mela svoji minci... http://www.geocachin...aspx?id=1569379
  • 0

#19 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 17:57

Jsem ráda, že je doma! Můžu se zeptat, jak se to stalo - proč odběhla? Nedokážu si představit, že mi pes jen tak z ničeho nic vezme roha. Takže za zvěří?
  • 0

#20 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 18:20

Kniga napsal/a:
Ctecku cipu by mel mit kazdy veterinar a myslim, ze by vyhovel kazdy i kdyz ma treba zavreno, precteni cipu anjiti majitele je otazka par minut.


No, víš co, oni by veterináři kolikrát i vyhověli, ale nesmí jim nálezce psa zavolat v okamžiku, kdy stojí na kopci uprostřed lesa, 30 km od domova a jsou tam vlakem, jako se nedávno stalo mně. To je úskalí, když je veterinář třeba kačer :D

Jsem ráda, že se fenka našla, to je hlavní.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama