Přejít na obsah


Fotka

PRAKUL - Peklo na talíři


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#1 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 10:49

Drazí geokolegové ... geokolegyně ...
právě jsem shlédnul doslova hororové video od jednoho předního českého odborníka přes gastronomii.

LINK: http://www.stream.cz...onska-pomazanka

Pokládám za nutné se s vámi o tuto zkušenost rozdělit a zajímá mě, zda jste si na takových "dobrotách" pochutnávali při keškování stejně jako já. (prostě taková rychlá svačinka)

Existuje snad ještě něco strašnějšího ?
  • 0

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 10:58

Paráda, už pro ni běžím do obchodu :D A jestli existuje něco strašněšího? Já bych řekl, že v nějakém dalším pokračování se to dovíme... PS: oprav si link PS2: Já si pochutnávám většinou na paštikách s rohlíkem, takže ne že mi tu budete rejt do paštik, kolik obsahují éček apod. ;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 11:05

Asi tě zklamu ... tady je rozbor "Dětské paštičky" :D:D:D

http://www.stream.cz...-detske-pastiky
  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 11:08

Já si říkám, jestli je horší kyselina benzoová jako konzervant, nebo plísně. Obojí se v malém množství chuťově nepozná. Pravdou je, že zbytečná jsou barviva, ale ono se dost často používají barviva jako beta karoten, kurkumin, riboflavin - a taky se označují jako éčka.
Doporučuji tuto písničku. Řešení je na konci.
http://www.lyricsman...ilverstein.html
  • 0

#5 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 11:12

geo.scorpions napsal/a:
Asi tě zklamu ... tady je rozbor "Dětské paštičky" :D:D:D

http://www.stream.cz...-detske-pastiky


Díky moc, teď budu na keškách hladovět :(
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#6 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 11:15

Pamatuju jeden Hoax kde bylo jako spmrtelne nebezpecne oznaceno Ecko E-330 a vyrovano pred nakupem cimkoli s nim :D Zkratka nekdy jsou jako Ecka oznaceny i veci ryze prirodniho puvodu, jejichz nazev je natolik komplikovany nebo ani neni (jen vzorec) ze je pak temer jedno zda na obalu najdete ten nazev nebo to E-XXX stejne vam ani jedno nic nerekne. Jinak peklo na taliri, zejmenan potraviny jsou uzasny -- od pastik pres Utopence a Sunkovou pizzu se 2 kousicky (celkem 0,9g) sunky po Gronskou velemnamku - tam sem vubec nepochopil, proc i ta vidlickou rozmasakrovana treska ma 2E :D
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#7 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 11:24

Dobesch napsal/a:
Gronskou velemnamku - tam sem vubec nepochopil, proc i ta vidlickou rozmasakrovana treska ma 2E :D


Aby byla křehká a voněla rybou :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 11:33

A nejhorším éčkem je dihydromonoxyd, a přitom se přidává téměř do všeho.
  • 0

#9 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 11:45

mpik napsal/a:
A nejhorším éčkem je dihydromonoxyd, a přitom se přidává téměř do všeho.

vsak to E-330 je taky skoro ve vsem, dokonce i v bio marmeladach :D
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#10 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 11:48

Uz sem to nasel takze bacha na E330 :D:D:D
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#11 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 12:16

mpik napsal/a:
A nejhorším éčkem je dihydromonoxyd, a přitom se přidává téměř do všeho.

Díky za tenhle příspěvek, nahlas jsem se zasmál až se kolegové po mě otočili a hned mám lepší náladu :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#12 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 12:18

Super seriál, pobavil jsem se - hlavně hledání šunky na pizze :D

mpik napsal/a:
A nejhorším éčkem je dihydromonoxyd, a přitom se přidává téměř do všeho.


Jo to je největší prevít...

Každopádně překvapením byl i ten rozemletý roztoč, dělající věci červenější :D Pěkné...
  • 0
Užívej života...

#13 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 12:31

Jsme nejustrašenější civilizace v dějinách. Už se nebojíme cholery, moru, machometánů, božího hněvu, spalniček, ouroček ba ani syfilis. Jsme schopni vážně řešit stresované slepice a glutamát v polívce… Tím tady neobhajuji zmíněné amarouny.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#14 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 12:55

No ja tedy nevim, ale kdyz jsem se podival na zaver, tak doporucil udelat tu pomazanku doma z tech zakladnich surovin, a myslim, ze prave pred tim rekl, ze to na tech talirkach obsahuje ty Ecka. Tak vlastne dosahl toho sameho, jen doma namichaneho a vypustil jen ty konecne konzervanty a barviva. Kdyz jsem zahledl tu barevnou tabulku v ukazce, tak mne hned napadl ciste prirodni produkt DIGITALIS. Zkuste ho snist a uvidite, ze ty Ecka jsou jen slaby odvar. A stejne si myslim, ze jsou nejlepsi nemyte tresne primo ze stromu u silnice s cervama uvnitr. Kdyby takova tresne mela na sobe certifikat s Eckama, tak ten strom nebude videt pod vrstvou papiru. Takze zakladni otazka je: "Chutna Vam ?" Tak je to zdrave, uzivej si zivota a na reklamu a novinare nehleď.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 13:32

Pořad znám moc dobře, stojí se za to podívat i na jejich další reportáže (dětská paštika, potraviny co nejsou potraviny, utopence)... Víc podobných pořadů otvírajících oči šokem. Ano, kupuju si podobné výrobky a chutnají. O to ale jde. Ale když si mohu vybrat, tak si radši koupím dražší a s menším podílem éček a všech těch různých nezdravých věcí. Než si dát 3x "utopence" za 15,- Kč láhev, tak si radši dám 1x 4 ks na talířek za 50,-
  • 0

#16 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 13:36

Člověk nemá podléhat panice. Od převratu byly několikrát mléčné výrobky prakticky smrtelně jedovaté a pak zase nezbytné. Nebo glutamát sodný, používá se nějakejch 100 let, za tu dobu se ho spousta zdravologů, ekologů a jinejch spasitelů světa snažila zakázat, nebo alespoň prohlásit za škodlivý, neprokázala a to v žádném státu světa. Na druhou stranu v čechách neodpovídá základním hygienickým požadavků cca 17 procent BIO výrobků. Myslím, že stačí koukat na výrobce příslušného produktu. Naše výrobky jsou asi OK. Polsko nebrat, východ a západ, tam bejt ostražitej. Ostatně tuhle jsem četl, že smrtelná dávka vody je asi 7-10 litrů a obyčejné soli asi kilo. Pak jsem se uklidnil, neb vodu nepiju.:D
  • 0

#17 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 13:47

mpik napsal/a:
A nejhorším éčkem je dihydromonoxyd, a přitom se přidává téměř do všeho.

Prý v rumu je ho až 60%!!!
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#18 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 14:13

http://www.blisty.cz/art/63068.html
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 14:26

sobikovi napsal/a: Ale když si mohu vybrat, tak si radši koupím dražší a s menším podílem éček a všech těch různých nezdravých věcí. Než si dát 3x "utopence" za 15,- Kč láhev, tak si radši dám 1x 4 ks na talířek za 50,-

No, na ten talířek Ti to hospodská naloží v kuchyni právě z takové sklenice z makra nebo tak ňák…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 14:58

Trhac napsal/a:

sobikovi napsal/a: Ale když si mohu vybrat, tak si radši koupím dražší a s menším podílem éček a všech těch různých nezdravých věcí. Než si dát 3x "utopence" za 15,- Kč láhev, tak si radši dám 1x 4 ks na talířek za 50,-

No, na ten talířek Ti to hospodská naloží v kuchyni právě z takové sklenice z makra nebo tak ňák…

Já nemluvím o utopencích v hospodě Na růžku, ale třeba o doma dělaných nebo od prověřených výrobců. On taky občas třeba v hospodě někdo dělá ty utopence ze zcela jiných surovin a bez chemie...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama