Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Problémy s GPS u mobilu - nenajde ani jeden satelit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2012 - 15:48

Ani po čtvrthodině hledání pod volným nebem - na louce mi GPS v mobilu (zapnutá) nenašla ani jeden satelit. Dal jsem resetovat A-GPS data, dal jsem stáhnout znovu A-GPS data z Internetu (napsalo to, že bylo provedeno) a přesto nic. Nevíte, čím by to mohlo být? Mám HTC-Desire HD, Android 2.3.5 Předem moc dík za jakýkoliv nápad... GPS v mobilu většinou nepoužívám, ale občas to potřebuji kvůli Wherigu, takže jsem teď nedávno docela ztroskotal při odlovu jedného wheriga, když se mi mobil nechytil.
  • 0

#2 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2012 - 15:50

Jestli jsi to nezkoušel, tak zkus restartovat telefon. Tohle mi podobné problémy už párkrát vyřešilo (i když na úplně jiném telefonu).
  • 0

#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2012 - 17:15

Norbert_G napsal/a:
Jestli jsi to nezkoušel, tak zkus restartovat telefon. Tohle mi podobné problémy už párkrát vyřešilo (i když na úplně jiném telefonu).

Bohužel to jsem taky zkoušel, taky nepomohlo... Jen jsem to nenapsal. :-(
  • 0

#4 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2012 - 17:35

A máš v nastavení zapnutou GPS? Vím, hloupá otázka, ale občas se stane......
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2012 - 18:11

vin-lin napsal/a:
A máš v nastavení zapnutou GPS?
Vím, hloupá otázka, ale občas se stane......


Vím, že jsem zapnutou GPSku měl (indikátor hledání signálu ve stavové liště ukazoval, že hledá signál).

Nejlepší na tom je - že jsem teď zkusil opět restartovat mobil - a najednou to jde... Najednou se satelity ukázaly. Fakt nechápu to chování mobilu :-(
Jediný rozdíl je v tom, že předtím jsem nejdříve zapnul program, který využíval GPSku a ten volal nastavení GPS, protože GPSka nebyla zapnutá, kde jsem teprve zapínal GPSku, teď jsem nejdříve spustil v nastavení GPSku a pak až volal program pro zobrazení satelitů...
  • 0

#6 hugo48

hugo48

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2012 - 18:36

No pokud by to tak blblo častěji, tak bych jedině doporučil zkusit dát mobil do továrního nastavení, protože nic než chyba ROM mě tedy nenapadá. Myslím si, že v tom jestli se dřív zapne GPS a pak program by to určitě být nemělo.
  • 0

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 6:30

Možná jsem odhalil chybu - třeba to pomůže i ostatním... Satelity v telefonu se mi nechytali, když jsem měl zapnutou aplikaci WhereYouGo. V nastavení jsem si zapnul příjem satelitů - nešly. Když jsem pak v jednom z dalších dnů zkoušel a začaly jít satelity, neměl jsem tuto aplikaci zapnutou. Pak jsem ji zapnul a zjistil jsem, že najednou se mi nezobrazuje pozice. Zkoumal jsem, proč tomu tak je a zjistil jsem, že v této aplikaci je GPSka vypnutá. Nevím jak je to možné, ale prostě nastavení aplikace přepsalo nastavení GPSky, které do té doby bylo zapnuté, takže GPSku po spuštění aplikace automaticky vypnulo (což jsem nepředpokládal), i když indikátor zobrazoval hledání satelitů. Takže si myslím, že jsem můj problém vyřešil tímto způsobem. Bylo to nastavením zapnutí - vypnutí GPS v programu WhereYouGo! Kdyby s tím náhodou někdo měl podobné potíže. (Nezaručuji, že je to to správné řešení :-) )
  • 0

#8 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 6:37

Po přechodu na Android 2.3.3. občas také pozoruji podobný problém na mém Streaku. Když chci zapnout GPS přes nějakou aplikaci zavoláním nastavení tak se to (ne pokaždé) chová podobně. Ukončím-li aplikaci, GPS zapnu a až poté samotnou aplikaci tak vše jede jak má...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#9 sokol282

sokol282

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 14:24

Většinou to bývá že máš zaplou aplikaci která využívá GPS a druhá aplikace samozřejmě nerozjede tak mrknout na spuštěné aplikace já sice mám WM5 ale tohle mi normálně dělá když zapomenu.
  • 0

#10 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 20:22

sokol282 napsal/a:
Většinou to bývá že máš zaplou aplikaci která využívá GPS a druhá aplikace samozřejmě nerozjede tak mrknout na spuštěné aplikace já sice mám WM5 ale tohle mi normálně dělá když zapomenu.


Já mám Symbian a ten tímto problémem netrpí. K GPS může přistupovat tolik aplikací, kolik jen chce (v mém případě obvykle 2, někdy i 3). Nevím ale jak Android.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama