Přejít na obsah


Fotka

Celá série za každou cenu? a co když tam je i T5-ka?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
34 odpovědí na toto téma

#1 HaRaKa

HaRaKa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 11:57

Nápad na serii - jak naučit začínající kačery pravidlům geocachingu - je výborný.
Ale co pak s odlovem, když jedna z keší je T5-ka?
a tak kačeři buď čekají pod stromem na někoho s výbavou, což není moc férové, ale praktické a možná bezpečné
a nebo odlov dopadá takhle:
http://coord.info/GL7Y55QR

Tímto způsobem bych do toho nešel. Je to vo držku. Radek.

Vložený obrázek
  • 0
-------------------
Hanka a Radek
HaRaKa team

GeoVysočina

#2 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 12:03

no, možná byla původní myšlenka naučit se poznat keš, kterou bych měl vynechat. To taky patří k základům více než cokoli jiného. :-)
  • 0

#3 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 12:32

tohle ti blbci udelaji i u T5 co neni v serii, to s tim nema co spolecneho. na jedne nasi (Hexenschuss - Cimrmanova houpacka) frajeri vzali z aut dve autolana, svazali je, frajerku primontovali na jeden konec, druhy prehodili pres vetev a jali se tahat. tusim, ze to psala ta frajerka emailem ve zprave, ze se jim nepodarilo zalogovat, protoze nebyla schopna se tam nahore natahnout pro pixlu a ze pry prijdou priste. ani nevim, jestli neco zalogovali, protoze jim bylo odpovezeno, at si koukaji zalogovat a takovyhle kraviny nedelat. takze proste takovyhle koniny nezpusobuje serie, to zpusobuje blbost. btw zrovna vcera se nase 4 leta terka vesele houpala na stromovce na kladne, hezky v sedaku a jistena :).
  • 0

#4 Railmilan

Railmilan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 12:35

Na T5 krabičkách se mi líbí hlavně to, že člověk má možnost výběru, jaké speciální vybavení potřebuje. Zrovna u téhle je těch možností celkem dost: lano, horolezecká výbava, žebřík, kamarád, plošina, motorová pila, ... Pokud se jedná o ničení stromu, pak jediný způsopb, jak tomu předejít je plošina. Pokud se jedná o bezpečnost, pak ať se každý rozhodne, co si může dovolit. Jinak celkově mi přijde nešťastné dávat do takovýchto sérií T5 krabičky a když už, tak se pak divit, že je někdo neloví tím dle ownera správným způsobem, ale tak, jak to dotyčný zvládne... A teď můžete kamenovat... ;)
  • 0

#5 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 12:55

Co čekat od debila, který archivuje keše. Debilní nápady. Evidentně mu (vlastně všem přítomným) prostě nemyslí a pak se s tím ještě jde pochlubit.
  • 0

#6 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 12:59

Děs, co je někdo schopný udělat pro keš. Kdyby alespoň vytáhli nahoru někoho dospělého, ale malé děcko, které ani nemůže říct ne (viz z jednoho logu "Sice nebyl príliš štastný, když jsme ho táhli nahoru" ), to je hodně ubohé...:(:(:( A to, od koho je ten log, mě vůbec nepřekvapuje...
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 13:01

Railmilan: proboha, at si tam treba prileti helikopterou, at jim tam vyleze bracha horsky vudce .... mi je to fuk. ale at to ku.va delaji bezpecne. pak treba zemekoulan radsi archivuje kes, nez aby cetl nadsene jasani ucitelky, ktera byla pritomna odlovu 20m nejednoduche stromovky, kam jeji zaci vylezli po kmeni. takze tu kes uz po nich nikdo nemuze zkusit. hmmm, at si kazdy rozhodne o bezpecnosti .... jako autor 6ti T5 kesi s timhle nazorem rozhodne nesouhlasim.
  • 0

#8 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 13:18

No tak tohle je hodně drsný (rozhodně ne v pozitivním smyslu slova). :o
  • 0

#9 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 13:20

Je to škoda, ale u těchto krabic opravdu chybí možnost podmínek. Já bych je nakopal i za ten strom - sedřenou kůru těžko nahraděj:@
  • 0

#10 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 13:43

Bobr_ napsal/a:
Je to škoda, ale u těchto krabic opravdu chybí možnost podmínek. Já bych je nakopal i za ten strom - sedřenou kůru těžko nahraděj:@

Tak to udelej když jsou od tebe z LBC :). Jinak síla, to se musim kolegu optat.
  • 0

#11 Railmilan

Railmilan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 14:31

A už jsme přesně spadli k tomu, že co je bezpečné pro jednoho není bezpečné pro druhého a co je podle jednoho špatně je podle druhého správně. A teď už jen jak takovýmto sporům předejít a jak zajistit, aby byly takovéto krabičky loveny jen tím "správným způsobem". Buď legálně: nabíka asistence, zapůjčení vybavení, nezakládání takových kešek, osvěta, ... nebo nelegálně: např odstřel potenciálních "nesprávně lovících". (mírnější forma už se tu alespoň v písemné podobě objevila :( ) Riziko neštěstí je stejně vždy na straně lovce a owner se pouze může snažit minimalizovat přístup těch "nesprávně lovících" ke krabičce (např. nemožností drive-in lovu). PS: Jen co se tu tohle téma objevilo, tak se objevují akorát nadávky a nápady na fyzickou inzultaci. Napsal někdo z vás "správných" dotyčným, co udělali špatně a jak by to měli dělat správně??? Nebo nabídl jim někdo z vás možnost si to vyzkoušet s vysvětlením a pod dohledem???
  • 0

#12 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 14:33

Tak to je fakt brutální. Navíc to lano nevypadá příliš horolezecky, podle detailu přivázání ke stromu je to nějaký kroucený provaz?
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#13 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 15:54

to je vazne masakr... T5 (stromolezcke, mostolezcke, zatopene kanaly apod.) by se proste nemeli delat a stavajici proste zrusit. Pokud nekdo chce lezt na stromy/mosty/kominy/ do kanalu/ stok apod. tak at to dela, ale at se tam nedavaji cache. EDIT: jeste ze jsou alespon nekteri owneri techto podivnosti natolik soudni, ze uznavaji log nelezcum, kteri dojdou pod strom...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 16:14

jj svůj názor na tuhle akcičku z obrázku jsem napsal rovnou na GeoKladno i na FB. Je to prostě prasárna a banda honibodů. Já se těším na keše z této série a holt už dneska vím, že na 99% ty T5 kousky mít nebudu, jelikož mi stromolezení nic neříká. Jak už je napsáno níže, owner T5 keší by měl být maximálně prozíravý. A pokud je to v přírodě, tak dvojnásob. Bohužel těch honibodů je víc a budou se snažit získat keš za každou cenu. Věřím, že autorům Dalmatinů snad šlo o to, jak je napsáno níže, že chtěli naučit kačery říct NE. Pokud tomu tak není, tak musím opět souhlasit, že keše T5 atd. do takové série nepatří.
  • 0

#15 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 16:20

Nosferatu XIII. napsal/a:
to je vazne masakr... T5 (stromolezcke, mostolezcke, zatopene kanaly apod.) by se proste nemeli delat a stavajici proste zrusit. Pokud nekdo chce lezt na stromy/mosty/kominy/ do kanalu/ stok apod. tak at to dela, ale at se tam nedavaji cache.

EDIT: jeste ze jsou alespon nekteri owneri techto podivnosti natolik soudni, ze uznavaji log nelezcum, kteri dojdou pod strom...

Moje řeč.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#16 Pesulap

Pesulap

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 16:53

Nosferatu XIII. napsal/a:
to je vazne masakr... T5 (stromolezcke, mostolezcke, zatopene kanaly apod.) by se proste nemeli delat a stavajici proste zrusit. Pokud nekdo chce lezt na stromy/mosty/kominy/ do kanalu/ stok apod. tak at to dela, ale at se tam nedavaji cache.

EDIT: jeste ze jsou alespon nekteri owneri techto podivnosti natolik soudni, ze uznavaji log nelezcum, kteri dojdou pod strom...


Tak to s tebou bohužel souhlasit nemohu. Podle mě je geocaching volnočasový sport. Každý jej hraje podle svého vlastního uvážení. Někdo si s oblibou luští mysterky a pak si jde pro bodík. Jiný zase luštění nemá rád a tak si jezdí jen po multinkách a zelenejch krabičkách. Každýho věc co má rád. Někdo má rád noční keše a nekdo zase ne. Někdo by nejraději měl keše hned u parkingu, tak aby nemusel vystupovat z geovozidla, jiný se zas rád projde i několik km pro bidík.

T5 keše jsou hodně omezujicí, ale stejně tak i keše T4 a T4,5 kde pro bodík musíš ujet 100km na kole nebo mysterky kde musíš ovládat LINUX či umět cizí jazyk. To taky není pro každého. A nikdo na ně nenadává.

Řešit to nemá cenu. Jediné co musím uznat je, že by do takové serie jako dalmatini asi patřit nemuseli, protože pak člověk nemá v té mapě ten obrazec plný smajlíků. Pokud ale má někdo takový velký problém s tím, že nemá kompletní obrazec, tak může kontaktovat kohokoli kdo by tam s ním zašel nebo mu ukázal či půjčil vybavení. Zrovna u dalmatinu jsou keše pověšené tak, že i ti slavní "žebříkáři" jsou schopni ji odlovit. Mě osobně třeba T5 keše v dalmatinech potěšili velice.

Každý má rád něco jiného a tak není důvod něco rušit a omezovat.

Každý si má lovit co se mu líbí a co ne, tak to má dát do ignor listu. Proto ho snad máme ne?
  • 0

#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 17:22

Pesulap: 100%. 5eks to za mě. Už jsem chvíli přemýšlel, že se do (dalšího) vlákna o "nezodpovědném" lovení T5 taky vyňadřím, a sumíroval jsem si cosi v kebuli, a hups!, ono už to tu je. Lidi, prosím vás, co se to ve vás bere, že se jmete řídit jiným, jak mají to či ono dělat? Radit, nesouhlasit, prosím; ale hned odsuzovat, hodnotit, nadávat (ne že by si to nezasloužili ;) ) , vynášet rozhodnutí, vymejšlet pravidla, odsuzovat ownery že vůbec takové (T5 a nejen) keše dělají, používat slova jako "zakázat" a "zrušit"... JSTE BLBÍ, NEBO CO? (a hned dodávám - to berte s humorem, jde o citát z jednoho oblíbenýho filmu). Každý nese za sebe - a osoby svěřené - plnou zodpovědnost. Jasně, může něco dělat blbě, nebo hůř, než se má; jasně, může se leccos stát. Může tě třeba pokousat vzteklej hajnej převlečenej za medvídka mývala. Může, co by ne. Ale kvůli tomu přece nezakážeš vstup do lesa, ne? Zakážeš bouřky, protože se při nich někdo schová pod straom. Zakážeš stromy, protože na ně někdo může lízt. Pokácet to všechno. Vypustit lomy, padaj tam do vody lidi ze skály. Zajímalo by mne, na kolik lomů a třešní Sobík a Nosferatu jako kluk vylezli, a v sandálech, zatímco maminka si myslela, že jsou na náboženství. Lidi, mějte rozum. Radit je třeba, ne bručounit. Koneckonců, ten kluk moh vzpažit a vyklouznot ze smyčky. Ta se mohla rozvázat. Mohlo frajerům proklouznout lano. Mohlo i prdnout. Mohli se cestou ke keši trefit pod TIRák, protože táta koukal do GPSky, a mohli se všichni zabít. No tak.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 Hyger

Hyger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 17:41

Jak řikám - bodík je bodík, že jo... A navíc T5, to zase budou kámoši závidět, až uvidí moji statistiku. A že si někdo rozbije držku, no bóže, však ten bodík je přesladkou odměnou, že jo.
  • 0
Dub kulatý, Džordž tu pije,
to je tupec, ten to ryje.

#19 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 18:27

Některé lezecké techniky na té keši jsou fakt zajímavé...když mě bylo deset, taky jsem tak lezl. Sice jsem si jednou při pádu naštípl vobratel ale přežil jsem to. B) Bohužel teď na stáří se staré zranění ozývá...teď už jedině s pořádnou výbavou.
  • 0

#20 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 18:37

railmilan: no nebezpecna blbost se bezpecnou nestane, i kdyz to konatel nebezpecne cinnosti bude za bezpecnou povazovat ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama