Přejít na obsah


Fotka

Jak si vybrat stan pro občasné použití?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 21:38

Vím, že se toto téma řešilo zde na fóru již mnohokrát - všechna jsem si je přečetl, ale nějak z nich nejsem moudrý. Už před rokem jsem si řekl, že by nebylo špatné si pořídit stan. Nejezdím často stanovat (vlastně jen velmi výjimečně), ale někdy se stan shodí - např. když jedeme se školou na vodu, občas jedu na dvoudenní výlet atd. A právě do skupiny nám občas jeden stan chybí. Co jsem se díval, nabídka stanů je opravdu široká a jako úplný laik se v ní ztrácím a nejsem si jist, na co je důležité se zaměřit. Proto se obracím na vás s prosbou o pomoc - jaký stan by jste doporučili pro 2 osoby na občasné letní stanování? Cenový strop jsem si dal zhruba na 1000-1500,- Kč. Za tuto cenu neočekávám zázraky. PS: Máte někdo zkušenosti/jaký je váš názor na stan McKinley Trail 3?
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 7:36

Nepovažuji se za odborníka, ale něco jsem se nastanoval a stanů mám doma několik. Pro občasné použití bych určitě volil něco ve stylu McKinley Trail 3. Dle mého dobrá volba: - dvouplášťový -> to rozhodně - kupole s pruty -> výhoda rychlého stavění a stabilita Pak už bych se díval na další parametry: - výška vodního sloupce. McKinley Trail 3 má 20 cm což ujde, ale čím vyšší, tím lepší - váha. Čím lehčí, tím lepší pro nošení na zádech. Ale ne zase na úkor podlážky. - materiál podlážky. Někdy je u těch stanů z hrozně tenkého materiálu a první kamínek ji protrhne. Je tam dirka a už může voda dovnitř. Je tedy dobré se podívat na ten materiál a nebo si vozit odpovídající čtverec z igelitu apod. - velikost ve sbaleném stavu. Užitečné při připnutí na kolo nebo i na batoh atd.
  • 0

#3 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 7:44

Osobně tenhle McKinley mám, stihl jsem v něm zatím spát jenom jednou, ale všechno bylo v pohodě. Postavený je za pár vteřin, materiál podlážky mi přišel dost odolný, jedinou nevýhodou je větší velikost ve sbaleném stavu a taky kvalita převozního obalu - začal se trhat podél zipu hned po prvním použití. Jinak ale za ty peníze na občasné použití myslím bohatě stačí.. ;)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 7:46

yaqwsx_cz napsal/a:
.....
Cenový strop jsem si dal zhruba na 1000-1500,- Kč. Za tuto cenu neočekávám zázraky.


Nevím, ale doporučuji ten cenový limit navýšit. Jeden levný stan doma máme a je dobrý, jen nesmí pršet, pak je k nepotřebě :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 8:36

Ahoj, na běžné táboření si vystačíš s obyčejnou plachtou ukotvenou při krajích přehozenou přes rovný a přímý kus dřeva;). Při složení je to velký jako stan a stojí to pár korun. Do stropu 1000,- se vejdeš tak akorát s tou plachtou. Jinak ten strop navyš.
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#6 Mazionek

Mazionek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 9:15

http://www.mall.cz/m...-track?v=440813 Jeho starší verzi používám již 5 let, přežil kroupy, nespočet letních festivalů, jižní mořské slunce, vichřici v rumunských horách, kterou nepřežily ani o dost dražší stany a pořád vypadá jako nový... :) Kupoval jsem ho na výstavě stanů v Letňanech za cca 1000 Kč.
  • 0

#7 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 11:27

Mame take Coleman, sice vetsi, ale jinak naprosta spokojenost. Vloni jsme s tim preckali hodne ale hodne krutou bourku, kdy nam spadnul strom do ktereho prastil blesk kousek od stanu. Vse jsme prezili bez uhony. Pouzivame ho tri roky (cca 7x jsme ho pouzili) a zatim zadny roztrzeny spoj, nebo rozbity zip nebo podobne.

Jinak zrovna jsem pred chvilkou narazil na tohle: http://www.lidl.cz/c...index_24710.htm
Kvalitu sice nevim, ale 3 roky zaruka, tak na obcasne vyspani by to mohlo take stacit. Nevim, neznam to, nemohu posoudit ani doporucit, davam to sem jen jako tip.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#8 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 11:35

lidl stan - jen je tak trochu nepraktický ve složeném stavu :(
  • 0

#9 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 11:47

Prave pred dvema lety jsme si touhle dobou poridili stan Coleman Crestline 3. Spali jsme v nem 12 noci ve Spanelsku (tj. vedro, zadny dest, sem tam vetrno). Uz behem cesty jsem byl ze stanu docela rozladeny. Tropiko bylo nejak nakrivo usite, takze se hodne spatne vypinalo, takze jsme proste nekotvili a doufali, ze to neulitne. Koliky se nedaly zatlouct, mekci jsem jeste nevidel. Po prijezdu domu stan vytiram vlhkym hadrem, prejedu po podlazce (lepene ze dvou dilu!), najednou koukam, ze je ve svu dira na dlan. Proste a jednoduse se podlazka rozlepila. Zkousel jsem to jeste na dalsich 5cm a slo to velice lehko od sebe, lehceji nez se trha papir. Reklamace (vraceni penez) probehla bez problemu. Loni jsme si poridili samostaveci stan z Decathlonu (Quechua), stravili s nim 14 dnu v Norsku (slunce, vitr, dest) a pohoda. Jen jsme zvolili spatny model, ktery nema predsinku, ale to je nase blbost ;). Takze za me Coleman rozhodne ne, mozna jsme ale jen narazili na spatny kus. Quechua ma jedinou nevyhodu - neni to na noseni na zadech (po slozeni kolo cca metr v prumeru). Jezdime autem, takze nam to nevadi. Paw
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 12:22

KaMo_cz napsal/a:
lidl stan - jen je tak trochu nepraktický ve složeném stavu :(

A nejsem si jistý z těch obrázků, že je dvouplášťový...
  • 0

#11 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 12:24

pochopitelně že není dvouplášťový ;)
  • 0

#12 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 13:16

My máme taky Colemana (větší verzi pro 4) a jsme spokojený, zažili jsme bouřky v Rakousku, všichni kolem plavali ve stanech, my plavali i s e stanem, ale vevnitř bylo sucho :) Poslední dobou ale pro spaní venku, když nehrozí deště, preferuju hamaku a plachtu nad ní. To je úplně nejpohodlnější spaní:D
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 13:20

KaMo_cz napsal/a:
pochopitelně že není dvouplášťový ;)

no pak nevím,co myslí tímto.. "praktické kapsy ve vnitřním stanu"
  • 0

#14 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 15:46

Za tuto cenu poridis stan opravdu jen do prvniho deste :( Neni lepsi si priplatit a koupit neco co vydrzi ? BTW: "Nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci."
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#15 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 17:11

Děkuji za názory - jak jsem říkal o stanech toho mnoho nevím. Zase jsem o něco chytřejší. Finanční strop jsem střelil jen tak od oka. Vyloženě se nebráním ničem dražšímu.
  • 0

#16 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 17:36

Pokud moho doporucit neco drazsiho, jukni po stanech od vyrobcu Jurek ci Pinguin popripade i Ferrino.
Pinguin ma ted docela dobry slevovy akce :D

http://www.jurek.cz/.../stany/tramping
http://pinguincz.cz/...ke-pinguin.html
http://www.ferrino.cz/akce.php
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#17 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2012 - 22:17

Vytáhnu toto staré téma - třeba někomu pomůže. Nakonec jsem koupil stan McKinley Trail 3 v Intersportu za 800,- Kč. Teď jsem se vrátil po týdnu z vody, která skoro celá propršela. Se stanem jsem za tuto cenu mimořádně spokojen. Odolnost stanu proti vodě mě překvapila - kompletně sucho. Jen jednou jsem špatně postavil stan - tak, že mi oba pláště dotkly a tehdy malý kousek vnějšího pláště navlh. Nic vážného. Stan je postavený a složený za chviličku. Je opravdu prsotorný - 2 osoby s obrovkou kupou zavazadel mají pohodlí, tři se tam vejdou bezproblémů a pokud se uskromní, tak i ta zavazadla se vejdou. Když bych měl něco vytknout, tak bych hlavně vytknul červené šňůrky, které jsou na zipech, sáčcích atd. Už když jsem stan kupoval, tak mi bylo jasné, že musí pryč. Před odjezdem jsem na to zapomněl, tak jsem alespoň nouzově znovu zatavil konce. Šnůrky mají tendenci se rozpadat - omylem jsem ji připřl do zipu a už byla rozpletená na jednotlivá vlákna. Na mém kusu stanu bylo jednou potko přišité špatně - tak že nešlo zavázat. Naštěstí v rodině mám svadlenku, která tento problém za 5 minut vyřešila. A poslední výtka je k vnějšímu obalu - je skutečně a velký (zhruba o polovinu větší než u ostatních stanů). Zatím to na vodě nevadilo, pokud bych však měl stan přenášet na batohu, tak to musím nějak vyřešit. Každopádně za tu cenu to byl opravdu dobrý kup a jsem se stanem cena/výkon nadmíru spokojený!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama