Přejít na obsah


Fotka

Mapa archivovaných kešek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 18:18

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat existuje něco jako mapa archivovaných kešek? Pokud ne, tak bych ji vytvořil.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 18:24

Jasne, existuje, kdykoliv si vzpomenu, tak si ji v Geogetu zobrazim. :P
  • 0

#3 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 20:25

chose: klidně tvoř, bo já si jí nevytovřím:D
  • 0

#4 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 20:50

To by bylo fajn. V tom nesuprovějším programu ať si to dělá kdo chce jak chce, nám ostatním by to myslím přišlo vhod.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 21:04

V Geogetu bych si ji snadno zobrazil, kdybych měl věechno stažené, nebo kdybych někde získal nějaký seznam (gpx, textový...). Tady se potuluje nějaký bookmark z Libereckého kraje, kde se nevyskytuju. Otázkou ale je, proč to chtít. Spousta archivovaných jsou eventy, spousta dalších jsou regulérně archivované, tj. krabička odnesena, nebo ukradena. Žijících archiválií je málo, a na ty tu nějaký bookmark je. Ten by stačilo naimportovat do geogetu a pak na mapě zobrazit. Je v něm pochopitelně jen to, co tam jeho autoři dali, o čem věděli. A taky zastarává, protože o zmizení archivované krabice se málokdo doví.
  • 0

#6 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 21:08

To je fakt že se nevyplati delat mapu na vse archivovane ale na ty prezijvajici mozna jo.
  • 0

#7 strycek skrblik

strycek skrblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 22:55

Mno pokud by někdo udělal mapku s těmi žijícími archivovanými, tož to bych se nezlobil :-)
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 23:13

A nestačilo by podívat se na tento bookmark (vlákno je na této stránce Žijící archivované kešky) http://www.geocachin...e0-18867d616421 a dát si nahoře odkaz Show in google maps, nebo Download as KML ?

Omlouvám se, ale ty odkazy tam asi nejsou od GS, ale vyrábí je GC little helper, který mě osobně c Chromu funguje jen občas. Když jsem toto psal, zrovna fungoval.

Ale zkusil jsem si zobrazit vše na jedné stránce, vše označit a stáhnout jako loc. Stáhly se mi do toho souboru jen dvě. Proč? A ještě - stáhnutí základních informací do geogetu by přes ten loc asi šlo, ale aktualizovat plné listingy by se muselo přes geojarry. LiveAPI nestáhne souřadnice u archivovaných. To by vlastně nemuselo vadit, pokud by tam byly z toho loc souboru, ale nevím a dokud se mi nepovede stáhnout ten loc celý, zkoušet to nebudu.
  • 0

#9 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 5:48

Mapku si může udělat každý sám. Vygeneruje si ze zmíněného bookmarku PQ a pak už si ty keše zobrazí v čem chce.
  • 0

#10 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 6:30

Já bych byla ráda, kdyby někdo vytvořil mapu žijících archivovaných kešek, ale občas by se mi hodila i mapa úplně archovovaných kešek (chci na něco kouknout o proběhlém eventu, pamamtuju si, že "tam" byla keš, ale už nevím jaká). Takže pokud to někdo vytvoří, tak díky! já si to vytvořit neumim a nemám te´d čas to studovat:)
  • 0

#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 7:11

Mám pocit, že někdo netuší, co chce...tak pro lepší představu ukázka. A teď by mne zajímalo, k čemu takový obrázek má být?
  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 7:52

Je hrůza co jich je... Kdyby se raději autoři pořádně starali o své stávající a staré kešky, místo zakládání stále nových a nových (hlavně někteří co archivují kešky po pár měsících a pak klidně založí díky za bodovku)
  • 0

#13 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 8:25

Roman_Jaromer napsal/a:
Je hrůza co jich je... Kdyby se raději autoři pořádně starali o své stávající a staré kešky, místo zakládání stále nových a nových (hlavně někteří co archivují kešky po pár měsících a pak klidně založí díky za bodovku)


No bylo by to hezké, ale je to utopie.V každé hře je škůdce,nepoctivě hrající a hlavně zástupy hráčů kteří podlehnou novým "trendům", ale rychle je to přestane bavit.Nejlepší návod na řešení, "ignorovat" a hrát svojí hru.;)
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 8:56

To mi připomíná debatu Kolik lidí už zemřelo od počátku letopočtu. Prostě krabice vznikají a zanikají. Někdy se změní místo, že už není vhodné, někdy to ownera přestane bavit a s hrou skončí, někdy pozná, že udělal chybu a krabici radši sám zruší. Měl by ji odnést. Ten bookmark o žijících archivovaných zaznamenává ty, kde to owner nedodržel a krabici tam nechal. Je pěkné si zalogovat archiválii, ale ve skutečnosti to znamená i dost velký binec. Ať už na místě samém, nebo problém s kolizí, protože kdokoli tam může dát novou krabici a hráči budou nalézat tu starou.
  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 9:11

Roman_Jaromer napsal/a:
Je hrůza co jich je...

no, v ČR je momentálně už tolik archivovaných, kolik je celkem aktivních na Slovensku :|
  • 0

#16 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 11:56

dr.vota napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Je hrůza co jich je...

no, v ČR je momentálně už tolik archivovaných, kolik je celkem aktivních na Slovensku :|

No chtel bych vedet jake jsou v okoli kese archiv-zijici a rad se zabyvam archegeologie :) a sice vim kolik km od Hc mam ale lepsi je mapa
  • 0

#17 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 12:06

kdosi tu psal ze se mu z bookmarku stahli v loc souboru jen dve kesky - me take a to proto, ze tyto dve kesky uz nejsou archivovane. jedna se o: GC338YW a GC1AD6A ale vypliva z toho, ze hromadnym loc souborem je nestahnete
  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 12:56

chose44 napsal/a:

dr.vota napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Je hrůza co jich je...

no, v ČR je momentálně už tolik archivovaných, kolik je celkem aktivních na Slovensku :|

No chtel bych vedet jake jsou v okoli kese archiv-zijici a rad se zabyvam archegeologie :) a sice vim kolik km od Hc mam ale lepsi je mapa

Prosím tě, že totálně ignoruješ interpunkci a používáš nesprávné tvary slov, to jsem si už jakž-takž zvykl, ale že vymýšlíš úplně nová slova, to je už i na mne moc.
Uvědom si, že tvým...sdělením...už jaksi přestává být rozumět, poněvadž už nejsou ani česky. :o
(No tak si je vynes do mapy z toho bookmarku! Při tom, jak často se to mění, je tvorba univerzálních map zbytečná činnost)
  • 0

#19 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 14:01

dr.vota napsal/a:

chose44 napsal/a:

dr.vota napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Je hrůza co jich je...

no, v ČR je momentálně už tolik archivovaných, kolik je celkem aktivních na Slovensku :|

No chtel bych vedet jake jsou v okoli kese archiv-zijici a rad se zabyvam archegeologie :) a sice vim kolik km od Hc mam ale lepsi je mapa

Prosím tě, že totálně ignoruješ interpunkci a používáš nesprávné tvary slov, to jsem si už jakž-takž zvykl, ale že vymýšlíš úplně nová slova, to je už i na mne moc.
Uvědom si, že tvým...sdělením...už jaksi přestává být rozumět, poněvadž už nejsou ani česky. :o
(No tak si je vynes do mapy z toho bookmarku! Při tom, jak často se to mění, je tvorba univerzálních map zbytečná činnost)

A toto jako mam napsat archeologie? Dyt sou to kesky nejak to musim odlisit.
  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 14:41

chose44 napsal/a:
...A toto jako mam napsat archeologie? Dyt sou to kesky nejak to musim odlisit.

tomu, co jsi měl na mysli (patrně), se už dávno říká archeocaching nebo archeogeocaching, ale ten tvůj patvar je nesmysl
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama