Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2961 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2019 - 12:43

Když mě prostě labky nepřijdou zajímavé a nemám je rád.

Nejsi sám...


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2962 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2019 - 13:44

U mňa rovnako. Mám nejaké labky z megáčov, čo behali kamaráti, ale z tejto novej várky čo vychádza mimo mega eventov, nemám ani jednu a ani netuším, kde sú.


  • 1

#2963 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2019 - 15:37

Tak já jsem LABkam přišel na chuť pořádně až teď co jsou publikované Adventure LAB. Ty eventové LAB jsou vždy tak nějak hektické, jsou publikované jen na chvíli a loví se většinou v davu a místo toho aby se lidi soustředili na event, tak pobíhají po okolí. A jelikož jsem introvert, tak z toho mám málem osypky. Naopak Adventure LAB jsou na delši čas a tak si ten pravý okamžik, kdy navštivit ty LABky, mohu řídit sám a lovím sám bez davu a tak se mohu podívat pořádně na to místo kam mne autor nahnal. A těch pět míst většinou stačí na základní seznamení se s malým městečkem v pomalé chůzi a rozjímání. Jsem teď po úrazu a tak se nemohu moc ohýbat a moc toho neujdu, tak mi ty Adventure LAB akorat sedly do rehabilitačnich vycházek, kdy jsem navštívil Rakovník, Brandýs, Karlštejn, Nymburk a  Prahu, v Brně jsem zas vybral Virtuálky, kterých je v centru tak nějak okolo pěti a hlavně nikde jsem se nemusel ohýbat a lovit nějakou zaokapovku. No není to pro honibody, ale je to spíš na poobědovou vycházku. Jen se moc nepovedly LABky z posledního astronomického eventu v Praze, tam jsem to viceméně objel autem aniž bych viděl dotyčné objekty, neb ty zony byly az 500m veliké, ale i za to jsem byl vděčný, neb tou dobou jsem fakt nemohl moc chodit.

 

Z těch Adventure LAB mne asi nejvíc zaujaly bývalé autobusové garáže v Praze v Dejvicích, kdy jsem jen kousek poposel a koukal na dobové fotky a hledal odpovědi. Právě to spojení starých fotek s geocachingem se tady povedlo. Jen té bonusove cache jsem si všiml až doma, tam to ještě není úplně dořešené, LABky se loví s jednou aplikací a cache s jinou.

 

Řekl bych, že Adventure LAB jsou lepší než earthcache, kde je přemíra informací a došt špatně se hledají odpovědi a člověk netuší, zda odpovídá správně, jelikož vpodstatě nikdy není odborník na danou problematiku. Zato u LABek o správné odpovědi ví hned na místě, kde hledá odpověď.


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#2964 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2019 - 17:09

Když pominu další věci, které na labkách nemám rád, tak mi vadí i neexistence GC kódu a tedy nemožnost zpětně se podívat na to, kdy, kde a co jsem vlastně lovil. Mám rád listingy, čtu si zajímavé informace a pokud někde jsou dobové fotky, nepotřebuji k tomu formulář pro zadání odpovědi, neb mám historické fotografie a mapy rád a prohlédnu si je vždy a všude.

S tím, že jsou labky lepší než earthky nemohu souhlasit. Nejsem žádný šutrolog a poznám tak maximálně pískovec, ale earthkám se i přesto věnuji a nejen, že mi nevadí, ale mám je i celkem v oblibě. :)


  • 2

#2965 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2019 - 17:40

Problem LABek je jen v tom, že ji implementovali jako uplne jinou hru nez Geocaching. Zcela mimo system kesi, jine apliakce, jiny web. Jen ty statistiky nepochopitelne promichali. 


  • 7

#2966 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2019 - 17:47

To Shashlick:
Ano, funguje. Staré labky jsem také lovila jen dvakrát, nové mě baví mnohem víc. Většinou jsou něco jako minipruvodce a když jsou ještě navíc dobře položené otázky, díky kterým si prohlédnu víc než pět míst, bavi mě víc než kešky ve městě. V řadě menších měst je těžké být nenápadný, něco jiného je třeba rodina s dětmi a něco jiného solitér, obzvlášť cizí ženská. Čili podle mě jsou ve městě lepší než zaokapovka. Pokud owner vytáhne o místě podstatné a šikovně promyslí otázky, fakt mi dají víc než podstatná část městských keší. Navíc když chci mít sérii hotovou, přece jen se přemluvím najít víc než jednu- dvě keše. Kosovu Horu jsem si takhle prohlédla i za deště - kdyby nešlo o labky, asi bych nechala část na jindy. Zrovna tak Hořovice, tam mě pro změnu dost tlačil čas, potřebovala jsem se vrátit na jih na sraz s návštěvou, ale labky mě tam bavily až tak, že jsem se návštěvě omluvila a vrátila se na jih o půl hodiny později. Za mě je projekt LABek fajn, jen čekám, co bude chtít GS proti nim zrušit. Nebo že by měl v úmyslu časem odejít od fyzických keší? Kacířská myšlenka, co?

Ale co tak slyším o keších v řadě zemí, nebyla by na podstatné části míst lepší LABka než tikťakovka skoro bez listingu? Jen na otázky by byl třeba překladač...nebo si udělat přípravu doma.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 28 listopad 2019 - 8:05

  • 0

#2967 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2019 - 18:37

Labka by rozhodně lepší nebyla. Tohle je hodně kacířská myšlenka (Upálit! Upálit! Upálit!). Ano, v zahraničí kolikrát nebývají keše v dobré stavu, jaký známe od nás, ale vždy mě potěší víc najít fyzickou keš než psát nějaké odpovědi do nějaké aplikace. Už jenom to, že musím být online mě odrazuje. Virtuálky, webky i earthky také nemají fyzickou schránku, ale beru je jako zpestření, které mě baví. Pokud někdo chce průvodce, máme tu wherigo. Otázky jsou v něm možné taky, jen je po odehrání ze všeho jen jeden nález a ne několik.


  • 4

#2968 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 6:51

Mě se jako nedodělek jeví wherigo. Letitý nedodělek. Připadá mi to jak počítačová hra z 90. let (hry nehraju a nehrál jsem). Novější navigace to už nepodporují, na telefonech to má jiné možnosti, takže to nutí autory buď ignorovat jedno nebo druhé, nebo dělat dvě verze. Krabička na konci je vlastně něco navíc, co by tam ani být nemuselo, odehrát hru a zalogovat odehrání na wherigo serveru se dá i bez krabičky. Zrovna tak se dá zalogovat náhodný nález krabičky bez odehrání hry. Evidentně je to přežívající opuštěný projekt. Nové Labky jsem ještě nehledal, to si nechám na jaro, nebo až se vyskytnu na místě z jiných důvodů. Takhle hraju i geocaching, nejezdím cíleně pro krabičky, ale naplánuju si výlet tam, kde jsou.


  • 0

#2969 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 7:53

Na druhou stranu je daleko lepší wherigo, než labka. Tím nezatracuji úplně to druhé, taky si ji vyzkouším, ale vadí mi to, že není přístupná na stejném serveru i to, že je dostupná jen přes aplikaci.


  • 1

#2970 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 7:54

Stejně mě překvapuje, že ČB zatím žádné labky nemají, zatimco třeba Plzeň.... Přitom ownerů pilně publikujících je v ČB dost.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 28 listopad 2019 - 8:06

  • 0

#2971 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 7:59

Také jsem nejdřív byla "skeptická konzerva", ale když jsem vyzkoušela, labky se mi začaly líbit a fandím jim. Navíc dat berou minimum. ;-)
Osobně apku považuji za povedenou a projekt jako perspektivní. Dívám se z nadhledu, nejsem zrovna juniorka - proto mě překvapuje, že někteří o generaci mladší jsou konzervativnější.
  • 0

#2972 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 8:33

Na druhou stranu je daleko lepší wherigo, než labka. Tím nezatracuji úplně to druhé, taky si ji vyzkouším, ale vadí mi to, že není přístupná na stejném serveru i to, že je dostupná jen přes aplikaci.

A wherigo je na stejném serveru? Stahuje se odjinud, kam se musí přihlásit, mimo starší Garminy se hraje taky na jiné aplikaci, připravuje se taky zcela mimo server GS, jen to má svou stránku i na geocaching.com. Která je jen informativní a logovací, vede z ní odkaz na stažení odjinud. A logovat by se mělo dvakrát. Přiznám se, že několik jsem jich odehrál, ale na wherigo.com nelogoval. Třeba proto, že to nešlo, nějakou chybou navigace jsem se u reverzního wheriga dostal na 15m od zóny, krabičku jsem našel, ale do zóny nedošel, protože bych spadnul do lomu.

Každý má něco. Já nechci běhat po městě a hrát akční hru, průvodce po zajímavých místech se mi líbí. Pochopitelně to jde udělat i jako wherigo, ale projekt labek se mi líbí, uvidím, co budu říkat, až nějakou obejdu. Nejbližší mám v Třeboni, téma by mě zajímalo (stopy po zaniklých místech si obejdu rád), ale nechám to na teplejší počasí a delší dny.


  • 0

#2973 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 9:49

Wherigo jsem hrála před hodně dlouhou dobou na Oregonu 450, pamatuji situaci, kdy jsme hráli tři na stejných GPS Cestu ke svobodě na Domažlicku a každému se O450 choval jinak. Kupodivu se mi hra pro zalogování odemkla, ale kolegům ne - byla možnost si zalogovat na PC všichni na můj kód. Potom jsme hráli s jiným kolegou letecké Wigo u ČB, on na telefonu a to už bylo o něčem naprosto jiném, zatímco O450 byl sice spolehlivý, ale jinak nic moc, jemu už tehdy hrála k úvodu dobová hudba atd.... Ale také mě některá wiga nebrala, lítat jako poděs na čas po parku bylo pro jinou cílovou skupinu.
  • 0

#2974 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 10:41

Navíc dat berou minimum.


Tady nejde o spotřebu dat, ale celkově o nutnost být online. Mně se prostě nechce být online kvůli něčemu, co je s Geocaching.com provázáno jenom uvedením jakéhosi čísla do statistiky. Být labka plnohodnotnou součástí, možná bych měl jiný názor.


A wherigo ... jen to má svou stránku i na geocaching.com. Která je jen informativní a logovací, vede z ní odkaz na stažení odjinud.
Já nechci běhat po městě a hrát akční hru, průvodce po zajímavých místech se mi líbí. Pochopitelně to jde udělat i jako wherigo,...


Právě, wigo MÁ svou stránku na GC.com a není to pro mne jen anonymní číslo, u něhož se po čase už nemám jak jednoduše dozvědět, co se za ním skrývá. Mít labky svou ikonku a listing, jak už jsem zmínil výše, měl bych zřejmě jiný názor. Dokáži si představit labku jako keš, kterou by si člověk mohl zalogovat po projítí určené trasy. Tedy na webu labek by byla statistika počtu nalezených labek a na GC.com jeden "bod" za to, že člověk prošel danou trasu. Takovéto řešení mi přijde celkem sympatické.
Nikdo tě nenutí hrát akční hru, stejně jako tě nikdo nenutí lézt na stromy pro T5, louskat D5 mystery nebo chodit mutiny přes pohoří. Mimochodem, mám dvě průvodcovská wiga, žádná akční hra. A autorů wig si tak nějak přirozeně vážím, protože si dokážu představit a i vím, kolik času práce je i za tou jednoduchou hrou na dvacet minut.
  • 6

#2975 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 12:21

Ber labky jako tradičky - přijdeš na místo, najdeš a zapíšeš se. Jen místo fyzické keše najdeš odpověď na otázku a zapíšeš odpověď, apka už potom na tvůj profil zapíše nález. Nesrovnávala bych s wigem, ale s tradičkou - proto mě napadla ona kacířská myšlenka, jestli v labkách jako modernější formě keše nevidí GS budoucnost hry. Na místě nebude žádná často mudly dráždící fyzická krabka, ale jen najdeš na něčem, co už v terénu je nezávislé na naší hře, odpověď.
  • 0

#2976 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 12:25

Labka je ale na GC.com reprezentována jen číslem bez listingu či historie, jako jsou třeba logy dalších kačerů. Nebýt toho čísla, je to vlastně jen Waymarking.
  • 0

#2977 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 12:57

Logy máš v apce, spíš mám ráda listingy a tady jsou omezené - možná aby nebyla taková zátěž serverů? Totéž s fotkami, jsou místa nebo eventy, kde si přes keš ráda na profil uložím pár fotek - tady to nejde nebo mi zatím uniklo jak. Mám při počtu hráčů a fotek v galeriích trochu obavy, aby nám do budoucna zůstaly. Když o někom vím, že cestoval do míst, kam se sama nepodívám, ráda se do jeho galerie podívám. Ono fotky obecně o člověku dost řeknou, pomineme-li virtuálky. Někdo má cit pro zajímavé záběry, jiný má hlavně všude sám sebe....
  • 0

#2978 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 13:19

Waymarking má také logy i fotky a nepotřebuji ani žádnou aplikaci. Kolik lidí se mu ale aktivně věnuje?
Pokud se někomu labky líbí, nechť si je loví, proti tomu nic nemám. :) Nicméně, já je nemusím, ničím mě nezaujaly, takže se jim vyhýbám.
  • 5

#2979 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 17:57

Lovim bez vetsi pripravy, hlavne s Oregonwm, takze stahnu oblast a specialitku typu wherigo a labky v gps nemam. Pripadne adhoc na mobilu se c:geo a tam labky nejsou a stahovat kvuli tomu dalsi aplikaci a nekde neco lovit se mi nechce. Porad preferuju nalez krabicky...

Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 28 listopad 2019 - 17:57

  • 1

#2980 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2019 - 21:32

Tak právě já měl na mysli to, že wherigo má zároveň i svou keš na stránkách serveru, zobrazuje se na mapě, dá se normálně logovat, jeho logy se mi zobrazují na webu Groundspeaku. Ani by za mě nemusely mít odkaz na svůj vlastní web s downloadem cartridge, stačil by listing na geocaching.com s odkazem na stažení.

 

U Labek mi právě chybí to propojení na geocaching.com

No, uvidíme, jak budu mít čas na prozkoumání LABek trochu více.

Zajímavé je, že i ony jsou v případě fyzických stage (jestli jsem dobře pochopil, může to být štítek, nebo dokonce i krabička s kódem) omezeny minimální vzdáleností. Ještě jsem se tedy neptal, jestli to je i naopak (pokud má Labka fyzickou stage s odpovědí) jestli je pak i fyzická kolize na normální keš... Protože se má oslovit revírník s dotazem, jestli plánované fyzické stage nejsou v kolizi, když to nejde udělat přes server.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama