Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3001 ocnibulva

ocnibulva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2019 - 12:23

@dejwy: Díky. To je ono.


  • 1
Baví mě to čím dál tím víc.

#3002 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2019 - 14:36

Ahoj, cca před měsícem se tu řešila vypuštěná Orlická přehrada. Můžu poprosit o nějaké souřadnice, kde je toho ze starých staveb tak nějak nejvíc vidět? Někde kolem Podolálu nebo ještě dál po proudu? Chtěl bych tam vyrazit 31. prosince s rodinou. Díky.

my stihli akorát okolí Podolskýho mostu a pak tu bejvalou elektrárnu s jezem (tam jsme přebrodili a během deseti minut vystoupala voda o půl metru a my s nedostali nazpátek, naštěstí řidič zůstal na druhé straně a přijel pro nás)


  • 0

#3003 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2019 - 15:32

Podolák: U starého řetězového mostu jsou na pravém břehu venku z vody nejen vršky bunkrů, ale už i spodky mostních pilířů (těch, co tvořily bránu a nesly řetězy), včetně nákolníků ve vjezdu na most.

 

Pod plaveckou hospodou U Charyparů kousek po proudu leze ven sousední bunkr (Němci neodstřelen kvůli blízkosti této hospody a mlýna). Ze mlýna jsou vidět pozůstatky obytného stavení, samotný mlýn, resp. jeho pozůstatky, je ještě pod vodou.

 

Téměř pod mostem je nad hladinou betonová plošina - podlaha domu (která byla oběstavěna již víceméně rozpadlým zdivem). V plošině jsou 3 průlezné otvory do tří oddělených nádrží (včetně sestupových kramlí). Mohla to být rybárna, která je v blízkosti mostu na tomto břehu vzpomínána? Vyznáte se někdo v těchto věcech? Mohly být ty nádrže pod podlahou domu bazény na ryby?

 

Včera večer bylo zatím novodobé minimum hladiny, 335,19 m.n.m. Historické minimum je prý z 27.3.1976: 334,9 m.n.m. Takže do rekordu chybělo 29cm (dá se předpokládat, že rekord padne - když nebudou srážky).


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 20 prosinec 2019 - 15:34

  • 0

#3004 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2019 - 18:39

Zajímavé, díky za info, byla jsem na místě opakovaně a vršky bunkrů jsem ještě neviděla - poslední procházka byla před dvěma týdny.
Během víkendu opět přes Podolák pojedu, mohla bych poprosit o bližší info k bunkrům? Nemusí být přibližné souřadnice z mapy, stačí odhadem vzdálenost od nějakého jasného bodu, ať už od kolejnic pro spouštění lodí nebo něčeho jiného. Psal jsi vršek, všimne si jich člověk běžně nebo jen když ví, kam se dívat?

Jinak mám opět radost z Locusu, hezky jsem si přímo do bodů zadala souřadnice jedné série, kde je poměrně jednoduché luštění-hledání podle textu v listingu. Vytvořila jsem si složku nazvanou podle série, vybrala si ikonku, jakou chci na mapě pro vyluštěné body mít, jak se mi budou zobrazovat názvy a co je nejlepší, rovnou jsem si vyexportovala soubor pro tablet,.který mám jako zálohu. Takže vlastně jde luštit i jen když mám u sebe mobil nebo tablet s listingy, nepotřebuji mít po ruce noťas s GG - klidně v létě u vody a abych souřadnice napsané na nějakém papíru nezaložila nebo nevyhodila, hezky si rovnou uložím soubor, kam budu chtít a potom přesunu, kam budu potřebovat. Jo,jsem jak malé dítě - pro někoho běžná věc, ale pro mě hračka,kterou jsem nevyužívala, přestože při procházce ušetří plno času a hned místo otazníků vidím i trasu. Dost let jsem chodila s O450, kdo pamatujete, víte, že na mapě nebyly vidět ani body multiny, natož rovnou celá série - takže jsem zvyklá vystačit v terénu s málem a tyhle hračky mi přijdou jako příjemné rozmazlování. Když si vzpomenu, jak člověk tahal papíry, zadával další a další bod.....a tady jen kliknu na domácí přípravu! :-) Jo, někdy stačí k radosti málo. Zkoušela jsem si kdysi i GPS bez mapy, takže tohle je pro mě asi jako sednout z Trabanta do Ravky, prostě pohodlíčko a venku už bude jen pohodová procházka. Tedy pokud nepotkám opět onoho podivného panáčka - na toho už jsem ale také připravená, možná tentokrát uteče on.;-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 20 prosinec 2019 - 18:46

  • 0

#3005 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2019 - 19:16

Zajímavé, díky za info, byla jsem na místě opakovaně a vršky bunkrů jsem ještě neviděla - poslední procházka byla před dvěma týdny.
Během víkendu opět přes Podolák pojedu, mohla bych poprosit o bližší info k bunkrům? Nemusí být přibližné souřadnice z mapy, stačí odhadem vzdálenost od nějakého jasného bodu, ať už od kolejnic pro spouštění lodí nebo něčeho jiného. Psal jsi vršek, všimne si jich člověk běžně nebo jen když ví, kam se dívat?

 

Dva "poloviční" bunkry, přesněji jednostranné provedení D, přiléhaly přímo k mostu na pravém břehu z obou stran vozovky, hned u pilíře ve tvaru brány = vjezdu na mostovku. Jsou vidět na fotce z logu z mé blízké keše, prostě je uvidíš z mostu. Dnes už oproti fotce koukají i základy té brány (každý týden teď voda klesla o desítky cm).

Další bunkr po proudu, pod hospodou U Charyparů, je také vidět z mostu. Po proudu je to hned za drahami pro lodě, ale je to prostě jasně vidět jak z mostu, tak ze břehu.


  • 0

#3006 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2019 - 19:17

Přišel mi geokalendář. Pěkný, povedl se. A mám tam i pár fotek. A i přesto je moc pekny :-DDD

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 20 prosinec 2019 - 19:19

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3007 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 18:14

Mno, mně dneska udělal radost geo Ježíšek - dělala jsem si legraci, jestli balíček netiká (myslela jsem na bombu od A12) a ono fakt tikat bude, dostala jsem hodiny s keškami! :-) Aby to byl trochu fair trade, slíbila jsem mladému páru lahev vína.
Jen jsem tak přemýšlela, jestli s výběrem neradil jeden starší pár z Tábora - na eventu v Soběslavi mi říkali, ať si napíšu o hodiny, když poslední dobou jezdim na eventy pozdě. ( njn, ženská a zastávky v obchodech nebo na procházce...) Nebo že by je Ježíšek slyšel?

PS: Ale záruka, že se vrátím ke své pověstné dochvilnosti to není - jak stárnu, přecházím od plánování času k improvizacím a kochání se.

Druhou radost mám, že jsme s kolegou zapůsobili na snahu získat event k oslavám - zatím se kromě nás dvou nikdo nepřihlásil, tak jsme vysvětlili, o co jde. Je jedno, kdo z nás event získá - hlavně kdyby nám GS jeden přidělil.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 22 prosinec 2019 - 18:17

  • 0

#3008 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 18:52

Děkuji všem za krásná přání v mailu, zítra se snad polepším a také pošlu. Jen letos chybí sníh a tak váhám mezi jedním krásným stromečkem nebo kašnou v mé rodné Bechyni a Podolským mostem za slunečného dne. Trochu přemýšlím, co by komu udělalo větší radost. ;-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 22 prosinec 2019 - 18:52

  • 0

#3009 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 18:58

A poslední dnešní geo radost ( nějaká předčasná nadílka radosti? ) mi udělal Toníčkův log u eventu kolegyně Zvěřinec. Takový log na narozeninovém eventu je už dárek sám o sobě. ;-)

Potvrzuji, že s fyzickým dárkem růžová kolegyně nemá nic společného ani coby poradce. Jsem tedy poslechla a nic nevymýšlela.
  • 0

#3010 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 8:41

Mě by zajímalo, co kačerského přinese letos kačerům Ježíšek. Dříve to byly navigace, dneska už je nosí jen ti skalní. Pak to bývaly geocoiny, ale od doby, co se nosí v pytlících po eventech, ztratily svoje kouzlo. Pak to byla trackovací trika, batohy, čepice atd., ale mám pocit, že už to má každý. 


  • 0

#3011 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 9:56

O co sis napsal ty?

Já už dárek dostala viz. výše. Jinak budou "měkké dárky", něco už bylo s předstihem a co mi vybrala juniorka už vím. Stejně nejhezčí Vánoce jsou s malým dítětem, kdo jste v téhle fázi, užívejte si rozzářené dětské oči - ono se vám z toho malého skřítka neskutečně rychle vyklube samostatný dospělák. Přijde mi to jako včera, kdy jsme si jedno pondělí přivezli čtyřkilovou vánočku. A dneska? Studuje, randí a nad rodiči zvedá oči v sloup.;-) Nejlepší hláška, když ji zvu na některý event je " Proč zrovna já..... ( oči k nebesům, i když jsme nevěřící ) .....musím mít tak akční matku!". Ale šance na změnu je, má Nick a prohlásila, že ta naše zábava není až tak úplně blbá a že jednou možná.....Takže pro mě by asi byl dárek, kdyby jednou uspořádala pěkný crazy event. :-) Pořád říkám, že jsem nenáročný tvor.

Jo a další hezký dárek je pozvání na Silvestra - čili třetí rok si ode mne rodina odpočine, pojedu pravděpodobně ke geo kamarádům na chalupu a společně potom na silvestrovský event. Mno, společně je s otazníkem, další kačer tvrdí, že mě unese - už mě takhle jednou vyzvedl a vzal mě v neznámých místech na rozhlednu s keší. Jak vidíte, nejlepší dárek je mít kolem sebe prima známé, to se člověk i v pokročilém věku baví lépe než někteří znudění mladí.:-)
  • 2

#3012 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 11:53

Pro nas co to nesledujeme, co je "event k vyroci"?
Obcas se v tech naznacich nechytam :). Casto
  • 0

#3013 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 12:24

Tak jsem si odlovil jednu cache na Starem meste v Praze, zastavil se na rybi polivku co rozdaval primator Hrib (asi mela byt spis houbova) na Staromaku, koupil celer a sel zas domu, no proste vanocni pohoda.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#3014 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 12:41

Zvěřinec: Je tu k eventům ke 20 letům gc vlákno s odkazy - jeden odkaz v originále, další v češtině. Máš možnost se přihlásit o jeden z eventů se speciální ikonkou, GS je začne přidělovat postupně od ledna. Požadavky na ownera jsou minimální, splňuje je téměř každý. Takže stačí se přihlásit přes odkaz...ty podmínky splnuješ vrchovatě. ;-)
  • 0

#3015 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 12:45

Tady je odkaz: https://www.geocachi...bration-events/


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#3016 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 12:54

Šolim: Jak chutnala polévka? Celer chyběl do domácí rybí polévky nebo děláte pomazánku? Mám v lednici pomazánky dvě oblíbené, rybí a celer s mrkví - kdyz přijdu z venku, jen namažu na večku, nazdobím kousky citronu a rybí ještě měsíčky cibule a jsem spokojená. Začínám přemýšlet, čím udělám kačerům radost na silvestrovském eventu - sice se pečou buřty, ale je zvykem, že si nabízíme zároveň něco slaného nebo sladkého od cukroví přes jednohubky po slané tyčky. Zelňáky už jsem tam vezla, asi letos udělám tučňáky a jednohubky.
  • 0

#3017 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 13:15

Ne, do celerové bramboré kaše k líčkám, ten celer té kaši dodá šmrnc.

 

No polévka nic moc, ale když byla zadarmo, tak byla dobrá.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 23 prosinec 2019 - 13:16

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#3018 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 13:30

Líčka na červeném víně jsou dobrota, dělala jsem je po pár letech minulý týden. Jídlo je mé oblíbené hobby, ráda jsem si přečetla, že mě na výpravy se svačinou trumfneš.:-)
Přiznám se, že jsem včera cestou z eventu při zastávce pro pečivo neodolala - v Kauflandu zlevnili ze 199 na 59 telecí, krásně plátky, ale měli velké zásoby a dva dny na prodej...zkusila jsem rychlý recept na bílém víně, co byl na obalu a mám boule za ušima.;-) Nic pracného a dobrota.
  • 0

#3019 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 13:51

Jj, kořenová zelenina, to je základ kuchyně :)


  • 0

#3020 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 13:55

Pepo, co budeš chystat na 31.? Viděla jsem, že už máš WA - já asi až se přesunu do vašeho kraje. Kdyby byla ledovka, nevyjíždím - sníh je OK, ale bude letos?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama