Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3601 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2021 - 12:38

Po sedmi letech odpočívání kdoví kde je můj Travel Ingot zase na cestách. 

Snad mu to vydrží.
https://www.geocachi...aspx?id=2115203


  • 5
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#3602 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2021 - 7:13

Po sedmi letech odpočívání kdoví kde je můj Travel Ingot zase na cestách. 

Snad mu to vydrží.
https://www.geocachi...aspx?id=2115203

 

Tak to gratuluju, to se opravdu nestává každý den. Můj TB se povaloval 9 měsíců v TB hotelu v Německu, ale včera ho konečně někdo vyzvedl. Takže taky radost.


  • 0

#3603 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2021 - 22:22

Konečně po více než 13 letech jsem dokončil pražskou 360° challenge.


  • 3

#3604 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2021 - 4:34

Konečně po více než 13 letech jsem dokončil pražskou 360° challenge.

Gratuluju!


  • 0

#3605 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2022 - 18:18

Již osmý rok v řadě jsem v každém roce navštívil všech 14 krajů a v každém z nich odlovil aspoň jednu kešku.


  • 4

#3606 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2023 - 23:51

Mám velkou radost, jako teprve druhý český kačer jsem pokořil hranici 1000 odlovených wherigo keší  :)

Přiložené miniatury

  • wigo.png

Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 16 leden 2023 - 23:57

  • 6

#3607 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2023 - 8:30

Gratulace. Zkus ale spočítat opravdové wheriga a ne ty přiblblé reverse.


  • 1

#3608 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2023 - 10:00

Gratulace. Zkus ale spočítat opravdové wheriga a ne ty přiblblé reverse.

Bych rád, ale chce to čas, ne všechna to mají v názvu. Ale zajímá mě to taky, asi to spočítám.

Chápu, kam tím míříš. Reálně jde o 1000 keší s ikonou wiga a ne 1000 opravdových wig, což je bohužel fakt. Ale, a to přiznávám, jdu hodně po statistice a snažím se vylovit celou republiku, v tu chvíli to bez toho nejde a věř, že když jsem "musel" do Brd, byl jsem toho dost otrávený, to byl lov z povinnosti.

Na druhou stranu, když budu počítat doopravdy odehraná wiga (tzn. vyfiltruji finalkare), tak jsem na tom pravděpodobně s kačerem Lomnice jednoznačně nejlepší v republice - v první patnáctce jsme my dva a pravděpodobně 13 finálkařů.
  • 0

#3609 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2023 - 8:06

To me zaujalo. Odehranych mam 134, z toho 11 reverznich. (V GeoGetu se to zjisti celkem snadno.) Priznavam, ze reverzni jsem v realu prosel asi prvni 3, pak uz mi to pripadalo vzdy stejne a vlastne nudne. Tak ted pouzivam vypocet.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3610 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2023 - 9:02

To je radosti :D

Wigo Brdy.jpg Wigo Madrid.jpg Wigo Viseu.jpg Wigo A Guarda.jpg Wigo Cambados.jpg Wigo Muel.jpg Wigo Almazan.jpg Wigo Cuenca.jpg Wigo Naux.jpg Wigo Blaton.jpg


  • 2

#3611 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2023 - 12:24

Odehráno 60.
35 klasických
25 reverzní (z toho 14 v Brdech)


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 18 leden 2023 - 12:26

  • 0

#3612 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2023 - 17:15

Odehráno 135, z toho 2 reverzní + 2 co sice jsou taky reverzní, ale nevycházejí z Waldmeistrovy cartridge (autoři vytvořili vlastní verzi a obohatili ji o příběh: PPP Angry Bird a 1938 - Čtvrtý král).

Vyzkoušel jsem jednu a na druhé jsem princip ukázal kamarádovi a tím mi to stačilo. "Klasická" reverzka tak programově ignoruji. Nápad dobrý, provedení vlastně geniální, ale je to mor a plevel (ovšem podobně jsou na tom třeba biltemy).
  • 6
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#3613 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2023 - 19:13

Jasně, no. To je prostě na prd. Pokud jde o Evropu, tak tohle je především ve Španělsku a Portugalsku, tam je toho nejvíc, takových sérií. Přesně, jak píše mh.mail, nápad dobrý, důsledky takové, že z toho opět vzniká instantní geocaching a s wherigy to má společnou maximálně tu ikonku - a statistiky nejsou opět vypovídající, ale tak to skoro žádné, když to vezmeme do hloubky. I proto nikdy v životě nedoženu světovou špičku a ani to nemám v plánu, za cenu těchto trailů mi to vážně nestojí (hm, ale teď koukám, že jsem 161. na světě, to jsem si tolik nefandil). Samozřejmě sama se ta tisícovka nenahnala, ale rád sbírám stále ta poctivá wiga a každou takovou hru si moc užívám a rád ta čísla naháním na nich. Současně nebudu kecat, na statistiky jedu taky, takže sem tam si nějakou sérií pomůžu. Největší je ta šílenost v Brdech, tam se mi opravdu nechtělo, protože to byl lov z povinnosti*. Něco malinko mám ze Slovenska, něco malinko z Německa. Něco vyhlédnutého mám, stejně tak mám vyhlédnutou řadu klasických wig.

Zajímavé by bylo pořadí kačerů pokud jde o ODEHRANÁ (což není totéž, co odlovená) reálná wiga. Tam si myslím, že konkurence moc nemám, v ČR v podstatě (asi) jediného kačera, pak je obrovská propast a pak někdo další. Ve srovnání se světem je to pochopitelně nezjistitelné. 

Později večer k tomu zkusím sednout a plus mínus spočítat, kolik mám odehraných jakých wig, dlouho mě to samotného zajímá  :)

 

*) Snažím se mít co nejvíce wig z ČR, v čemž jsem s velmi malým náskokem nejlepší. Mým cílem je republiku co nejvíce vylovit, existuje pár kousků, které asi nedám, ale jinak je to téměř reálné. Aktuálně mi chybí 139 kousků, což znamená, že jsem na 80% vylovenosti republiky. Pokud bych ignoroval ten brak v Brdech, mám odlovených 75 % českých aktivních wherigo.


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 18 leden 2023 - 19:38

  • 2

#3614 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2023 - 8:28

Mám velkou radost, jako teprve druhý český kačer jsem pokořil hranici 1000 odlovených wherigo keší  :)

Tak to klobouček, slušný výkon :).

U mě 172 včetně oněch Brd. Jako cyklovejšlap to bylo ale prima ;).

 

Jen poznámka z jiného ranku. Tebou zmiňovaný "druhý nejlepší" wigo borec v ČR, týpek s nickem Lomnice, to je asi taky dobrý oddíl. Stačí se mrknout na první log na GC8FMX5, tolik zášti a zloby se jen tak nevidí. A přitom taková blbost :D. I když, pravda, teď je už vidět pouze slabý odvar toho, co se zde psalo před editací :wub: ...


  • 1

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#3615 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2023 - 10:37

Gratulace. Zkus ale spočítat opravdové wheriga a ne ty přiblblé reverse.

Tak jsem to zkusil  :) 

Nebude to určitě stoprocentně přesné, ale vyšlo mi 358 reverse wherigo, přičemž když to rozeberu a zaokrouhlím:

 

220 ks z Brd

20 ks ze série Příslovník mezi Kralupy a Slaným
15 ks z jedné série u Drážďan (Angel sie nicht, denn sie liegt am Boden!)

10 ks z Pardubického matrixu

7 ks z části série u Norimberka (Im (Reichs-)Wald: Laubbäume)

86 ks jednotlivých nesériových reverse wig - počítal jsem ta, která jsou nastavena na Waldmeistrovu cartridge (ačkoliv těch mimo ní je tak kolem deseti), samozřejmě všechna, přičemž některá z nich se musí luštit, jsou těžší i lehčí.

Když bych započítal další série, je to 86 sériových wig:

 

40 ks od Nitry (Netchvilski: Balážov Jan), kde se odehraje doma jedna cartridge, je to práce, už nevím, na jednu až dvě hodiny, a dostanete 40 souřadnic

20 ks od Nitry (Netchvilski: Zbierka Úloh), což jsou de facto mysterky. Wherigo vás odkáže na webovky, kde se postupně prokousáváte různými šiframi, vždy z nich dostanete nějaké heslo nebo hesla, a po jejich zadání do cartridge dostanete souřadnice dané keše. To bylo rozhodně luštění na několik hodin, první šifry jsou celkem lehké, ale obtížnost pak dost stoupá. Mimochodem byla to jedna z nejhezčích procházek, kterou jsem kdy obecně u sérií absolvoval, doporučuji (narozdíl od té předchozí, kdy to bylo x kilometrů bahnem, okrajem pole).

9 ks Uhodni číslo na Zahradňáku v Praze

9 ks Scooby - Doo u Říčan. Už si to moc nepamatuju, ale mám pocit, že to byla wiga o dvou, třech zónách

8 ks Cestovateľkova prechádzka u Považské Bystrice. Cartridge vás provází po nádherné přírodě (opět doporučuji!). Vždy je třeba vyluštit nějaký jednoduchý rébus, a když se vám to povede, hodí vám to zónu s další keší. U ní vyluštíte rébus, a jdete na další.

 

Zbývá dalších 556 odehraných wig.


  • 1

#3616 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2023 - 6:15

Mas i Navrat baziliska, to je taky serie, 5 kousku (mne jeste chybej Vily, snad uz se k tomu taky konecne dokopu). (Za me jedny z nejlepsich Wig).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3617 standarevnice

standarevnice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2023 - 9:06

Tak to klobouček, slušný výkon :).

U mě 172 včetně oněch Brd. Jako cyklovejšlap to bylo ale prima ;).

 

Jen poznámka z jiného ranku. Tebou zmiňovaný "druhý nejlepší" wigo borec v ČR, týpek s nickem Lomnice, to je asi taky dobrý oddíl. Stačí se mrknout na první log na GC8FMX5, tolik zášti a zloby se jen tak nevidí. A přitom taková blbost :D. I když, pravda, teď je už vidět pouze slabý odvar toho, co se zde psalo před editací :wub: ...

 

 

Souhlasím s nickem Lomnice, žádnou zášť v jeho logu nevidím. Jde o slušnost  FTF zalogovat co nejdřív. V případě CG "rychlý offline log" .


  • 0

#3618 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2023 - 10:57

Tak já tomu říkám "ufňukaný logy". Né že bych řval blahy, když se po několika hodinovém plahočení dostanu k logbooku, kde je několik FTF lovců. Ale co nadělám, třeba jindy. I když paradoxně, dostal jsem rozhořčenej majl že jsem si zalogoval FTF a od publikace ještě neuplynul ani den a že ostatní přišli o zábavu. Tedy jiný kraj, jiný mrav.


  • 2

#3619 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2023 - 11:30

Jj,je to jak kde. U nás na benešovsku FTFkaři logujou většinou od kešky anebo hodně brzy po odlovu, léto trávím na jihu a v okolí ČB třeba i druhý den. Ale zase jak kdo. Mě FTF hunt netrápí, nehraju na to
  • 1

#3620 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2023 - 21:30

Mas i Navrat baziliska, to je taky serie, 5 kousku (mne jeste chybej Vily, snad uz se k tomu taky konecne dokopu). (Za me jedny z nejlepsich Wig).

Jo, to mám i Legii Pannen. Máš sice pravdu, ale to bych neřekl, že je úplně série ve smyslu, v jakém jsou tady ty ostatní, které jsem vypsal. Tohle jsou naprosto regulérní hry, které navíc neuděláš za půl hodiny. Na Baziliškovi jsem byl třikrát, než jsem to zkompletoval, v samotné hře mám určitě 6 hodin, nepočítám cestování. Legie Pannen nám zabrala tuším 11 hodin.

A že je oboje absolutní špička, to je jasná věc. Na Bazilišky jsem tehdy poslal tuším jen 2 FP, na LP už na všech pět, ale dost možná to na ty Bazilišky taky dodám. Tak perfektních her je třeba si vážit.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama