Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#101 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 199 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 12:37

mpik napsal/a:
V Neratovicích mají i Skalku, i když v té lautr rovině se asi ani nedá najít, podle čeho tu ulici nazvali. Asi jako v Krumlově autobusová zastávka Špičák dole u řeky.


V těch Neratovicích to bude pozůstatek dob před výstavbou sídliště, asi jako u nás v Bohnicích. Jedna ulice se jmenuje U Velké Skály, ale od té je vzdálená celý kilometr, vůbec k ní nevede. To dřív, před stavbou sídliště. Jen místní názvy zůstaly.
Nebo v Kobylisích je zase tramvajová zastávka Ke Stírce - lidi si už zvykli říkat Stírka okolí té zastávky, ačkoli ta se jmenuje jen podle nejbližší kolmé ulice a usedlost Stírka bývala na jejím opačném konci, téměř kilometr daleko. Místní název se během let prostě přesunul.

Přiložené miniatury

  • bohnice.jpg

  • 0

#102 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 12:56

Viburnus napsal/a:

V těch Neratovicích to bude pozůstatek dob před výstavbou sídliště...


Pravděpodobně to tak bude. Při stavbě sídliště se tam našly římské mince, takže tam bylo nějaké místo k zastavení. A zřejmě by nikdo nezastavoval jen tak uprostřed roviny, kde by nebyl žádný orientační bod. Takže tam asi nějaké skalky byly, ale pak je rozmetal dynamit.
  • 0

#103 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 20:22

Také mě dnes udělalo něco radost:
http://www.sport.cz/...u-stadionu.html
  • 0

#104 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 15:50

Tak nevím jestli to patří do radostného koutku, ale já z toho celkem radost mám:)

Příběh začal tím, že jsem kdysi dávno v Písku nalezl TB nebo spíše jeho zbytek (zmuchlaný papír s těžce čitelným trackovacím číslem) v jedné krabce. Doma jsem zjistil že má dokonce ležet v krabce kdesi na úplném západu čech. Takže osud velmi pohnutý. Vzal jsem ho na pár výletů, ale pak jsem ho položil na stůl a dumal co s ním. Původního Fešáka jsem nikde neviděl, až jsem nedávno v jedné kešce nalezl podobného dřevěného fešáka:D a tak jsem se rozhoupal, udělal papír s novým popisem a trackovacím číslem a nechal zalaminovat, k tomu jsem připevnil nového Fešáka v začarované podobě:D no hlavní je že TB putuje dál, budu ho sledovat a přeji mu větší štěstí než doposud.
Mrknout na něj můžete zde: http://coord.info/TB3ANKN
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#105 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 15:54

No pěkný :-)
  • 0

#106 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2012 - 17:51

Toz o tuhle radost se musim podelit, i kdyz je cizi...
Vylozil jsem GC v TB Hotelu v Nemecku a druhy den mi pise owner te mince: GC byl na ceste 3,5 roku, nacestoval temer 47 tisic km a ja ho nevedomky zaparkoval 6,5km od majitelova domova. Ten si ho hned vyzvedl a poslal nadseny dekovny mail.
To potesi, kdyz clovek takhle nekoho potesi...
http://www.geocachin...b9-973d849f6c34
  • 0

#107 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2012 - 19:31

Tak tomu říkám super náhoda :) Mně zase udělalo velkou radost, kdy před pár dny, po 3 měsících virtuálního pobytu mé trackovací pohorky ve více než 12 let staré oregonské krabičce GC17 jej jeden kačer nalezl v jedné z mnoha kapes svého ruksaku a poslal jej zase dále :) Nejdříve radost a pýcha, do jak staré, památeční krabičky se botka dostala, pak smutek, že je asi ztracena a nakonec zase radost ;) Naděje umírá poslední.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#108 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2012 - 9:05

Dneska mi přišel log z kešky, co mám ve WL (autor již není mezi námi, tak ji hlídáme..):

Edalien napsal:Našel jsem kešku rozkopanou na cestě, tak jsem se zaregistroval na geocashing, naplnil a vrátil na své místo. Doufám, že jí tam stejný vandal zase nedojde vybrat. Čas od času jí budu kontrolovat...


No comment... :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#109 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2012 - 9:07

Citecka napsal/a:
Dneska mi přišel log z kešky, co mám ve WL (autor již není mezi námi, tak ji hlídáme..):

Edalien napsal:Našel jsem kešku rozkopanou na cestě, tak jsem se zaregistroval na geocashing, naplnil a vrátil na své místo. Doufám, že jí tam stejný vandal zase nedojde vybrat. Čas od času jí budu kontrolovat...


No comment... :)


Tak to je ale hezký... super, palec nahoru!
  • 0

#110 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 11:58

To je geodepresivní, jak má geodepresivní koutek pořád víc příspěvků než georadostný! Tak šup šup to změnit :).
No a jelikož ztráta předmětu na travelbugu nebo logy o jednom slovu sem nepatří, připadávám aspoň jeden obrázek, který určitě vykouzlí úsměv na tváři :)
Vložený obrázek
  • 0

#111 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 17:39

Ja mam radost, ze uz zamkli to "tamto" vlakno, pac k tomu nejde nic jinyho nez
Tak asi tak:D A uz o tom nemluvte.;)
  • 0

#112 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 19:25

Užijme si to, k čemu ta hra slouží, provětrat hlavu si i kdejakou louži. Škoda se čílit kvůli hráčům kteří, že můžu "hrát jak chci" opravdu věří. Myslí si snad že ownerovi nevadí, když jdou přímo k finálce, "chytří rozumbradi" ? Mýlí se, však o tom víc nechci psáti, spíš o radosti z logu, mí kačeři zlatí. Co může ownera potěšit více, než krásný log, který rozjasní líce. Vždyť log je jediná odměna autora, od toho zvláštního kačeřího tvora. Také je jistě to obrovská motivace, a pak vůbec nevadí ani mravenčí práce. Proto bych chtěl poprosit za ownery, nebojme se pochválit geo-syny, geo-dcery. Chcem-li mít ještě více krásných keší, tak snad méně kritiky, ta nepotěší. Nešetřete slovy, i když občas to svádí, není to jen o stovkách bodů, kamarádi !
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#113 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 20:12

V Groundspeaku se asi dozvěděli o nyní už zamknuté debatě o finálkách a tak k tomu promptně spíchli video :)


  • 0

#114 JenKre

JenKre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 11:29

maxovna napsal/a:
Konečně pěkný vlákno. O víkendu jsme lovili dvě noční keše:
GC2XD62 a GC2X1VQ.
Obě jsou parádní, ale Noční toulky patří k tomu nejlepšímu, co jsme zatím lovili...
Domů jsme se vrátili ve tři hodiny s deseti nálezy B).




Jojo, tyhle dvě jsou naprosto luxusní, u Zeměplochy je vidět že owner dozrál a je zatím, a asi na dlouhou dobu, nejlepší noční kterou jsem kdy šel, i syna který se v noci normálně bojí to bavilo. Vřele doporučuji.
  • 0

#115 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 20:27

Dnes odlovena krabka, která mě ke geocachingu přivedla:) zajímavý to pocit:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#116 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 19:05

V den mých narozenin cca minutu po půlnoci mi kamarád poslal kompletní na GC.com vytvořený listing ve formátu pdf. Z něho bylo potřeba na základě úryvků z Bible vypočítat souřadnice. Ty ukazovaly asi 2 km od mých HC do lesa, přímo na hranu vysokého skalního srázu, takže vůbec nebylo jasné, jestli to je "dole" nebo "nahoře". (přesun mezi oběma místy - asi kilometrová zacházka :D) Po asi dvacetiminutovém hledání nahoře jsem objevila špagátek, na kterém za skály dolu visela pixla od kafe, tak důkladně oblepená suchým listím, že opravdu vypadala jako hromádka listí, zachycená na skalním výstupku. Kdybych si nevšimla provázku, nikdy ji nenajdu :D. Byla plná různých oříšků. Jo, a popis keše byl: Tobě dám poklady v temnotě skryté i sklady nejtajnější a poznáš, že já jsem Hospodin, který tě volá jménem, Bůh Izraele. (Iz 45:3), a hint Joz 10, 26b :D. Přiznám, že takový dárek jsem fakt ještě nikdy nedostala :D :D :D!

Přiložené miniatury

  • nar.jpg

  • 1

#117 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 19:13

Jacka - tak to je hezkýýýý.... a tedy všechno nejlepší;)
  • 0

#118 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 20:13

Jacka tak to je úžesný dárek :-) a přeju všechno NEJ
  • 0

#119 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 20:23

jacka: Uzasny. Moc gratuluju.
  • 0

#120 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 20:24

Kačer, závislý na geocachingu se pozná, když ... ... mu přátelé k narozeninám vytvoří soukromou kešku, protože je nenapadne nic jiného, čím by mu mohli udělat radost.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama