Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#1981 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 7:12

No... Mám velký batoh a spoustu věcí nejen na kešky... Např. to zmiňované šitíčko bych tam našla :)


  • 0

#1982 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 8:37

Taky jsem pouhý amatér, když mi stačí tužka a mobil s navigací a když nezapomenu, tak nějaké brouky a kolečka.


Taky bych rad nosil jen par veci, ale bohuzel to nejde. Ten velky batoh, narvany k prasknuti, nenosim, protoze by me to tesilo nebo bych si pripadal dulezite, ale je to poznana nutnost. Po 20 km v cerstve napadanem snehu, je kacer mokry az za usima a suche ponozky, boty, cepice, rukavice a tricko se v tu chvili kdy si to vse prevklekne a prezuje, podobaji raji na zemi. ;-)
Samozrejme ze letni vystroj je mnohem, mnohem lehci a s tou zimni vystroji do snehu se neda vubec srovnat. To sem pak lehky jako pirko :-D
  • 0

#1983 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 14:23

Na léto by se hodila sušená voda, ta je nejtěžší. http://az247.cz/kone...i-susenou-vodu/ A na podzim zase sucho v prášku nebo ve spreji.


  • 2

#1984 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 14:35

Na léto by se hodila sušená voda, ta je nejtěžší. http://az247.cz/kone...i-susenou-vodu/ A na podzim zase sucho v prášku nebo ve spreji.

To je prd.l, ale měl bys vidět, jako Rusi na Kavkaze koukali na náš vařič, když jsem jim předvedl, že palivem je suchý líh. "Cухой спирт?" opakovali nevěřícně. 


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1985 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 14:39

To je prd.l, ale měl bys vidět, jako Rusi na Kavkaze koukali na náš vařič, když jsem jim předvedl, že palivem je suchý líh. "Cухой спирт?" opakovali nevěřícně. 

A nechtěli ho sežrat :D ?


  • 0

#1986 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 17:50

Vodka tabletnaja: 

 

Jinak suchý líh je ve skutečnosti hexametylenteramin, takže s lihem má společný jen uhlík, vodík a kyslík, jinak je to něco úplně jiného.


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#1987 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 21:16

.. a neříká se tomu moc suchý líh, ale častěji tuhý líh, či pevný podpalovač (PePo)...

https://cs.wikipedia.../wiki/Urotropin

Jak se píše výše, musí se dávat pozor na nakyslé blondýny, aby nevybouchly. :-O

(jeho reakcí s kyselinou citrónovou a peroxidem vodíku lze připravit třaskavinu hexamethylentriperoxodiamin


  • 2

#1988 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 21:50

Já na kešky pěšky nosím navigaci v kapse a tužku z Ikey ve futrále u dokladů a mobilu. Případně hůlky, jde -li o delší procházku v přírodě. Na kešky na kole vozím navigaci v držáku na řídítkách a propisku v taštičce pod štanglí. Jo, a zámek, abych mohla v lese kolo zamknout v křoví u cesty a pokračovat v obtížnějším terénu pěšky. Batůžek z Kauflandu (nebo hadrovou tašku na nosiči kola) nosím jen na T5ky, a to ještě ne vždycky, pokud lano nese někdo jinej, často si u (parťákova) auta vezmu jen pár krámů na sedák a jdu nalehko.


  • 1

#1989 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 22:51

No jo, nad tebou drží pán ochranou ruku,my ostatní musíme vše tahat sebou:-).
  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#1990 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 22:53

Nosívám na kešky notebook. Vždycky, když na ně vyrazím v pátek rovnou z práce.


  • 0

#1991 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2017 - 11:19

.. a neříká se tomu moc suchý líh, ale častěji tuhý líh, či pevný podpalovač (PePo)...

https://cs.wikipedia.../wiki/Urotropin

Jak se píše výše, musí se dávat pozor na nakyslé blondýny, aby nevybouchly. :-O

(jeho reakcí s kyselinou citrónovou a peroxidem vodíku lze připravit třaskavinu hexamethylentriperoxodiamin

Nevím, jak je to s tím tuhým lihem teď, ale vím že jeden čas si to čundráci sháněli na dobírku přes internet. V drogeriích se prodávají podpalovače většinou z hoblin, pilin a parafínu, na tom se asi moc vařit nedá. A PePo je něco jiného než tuhý líh. Vypadalo to jako polystyren a smrdělo to petrolejem, dalo se to lámat na kousky. Nevím ale, jak to vypadá dnes, do kamen nezatápím.


  • 0

#1992 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2017 - 14:56

Nevím, jak je to s tím tuhým lihem teď, ale vím že jeden čas si to čundráci sháněli na dobírku přes internet. V drogeriích se prodávají podpalovače většinou z hoblin, pilin a parafínu, na tom se asi moc vařit nedá. A PePo je něco jiného než tuhý líh. Vypadalo to jako polystyren a smrdělo to petrolejem, dalo se to lámat na kousky. Nevím ale, jak to vypadá dnes, do kamen nezatápím.

 

Už nějak hodně vzdáleno názvu vlákna, ale kdyby to bylo někomu užitečné:

- dobrá zkušenost s tuhým lihem HEXA (loni na jaře Sardinie, týden vaření v přírodě se spotřebou asi 1,5 balení)

- špatná zkušenost s kulatými tabletami tuhého lihu koupenými z outdoorshopu (blbě hoří)

 

Dělal jsem testy ještě před odletem, ale pouze dvou zmíněných modelů. HEXA jde koupit v klasické solidní drogerii (ne v těch šminkárnách dm a rossmann).


  • 2

#1993 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2017 - 22:23

Dneska parádních cca 11km v Brdech a minimálně jedna keš na skvělém místě a to GC6VRPM. V zimě dá sice podstatně víc práce si k ní dojít (a tím spíš když nedojdete ke správnému rozcestníku :D ), ale bylo to super.

Přiložené miniatury

  • chlukov-m.jpg

Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 14 leden 2017 - 22:50

  • 6

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#1994 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2017 - 23:53

Nic jsem neulovila, ani jsem paty nevytáhla, ale díky odkazu ve vlákně o zajímavých osudech keší mě neskutečně pobavil owner Sardelek. :wub: Ostraváci jsou vtipní, už logy u jeho prvního eventu stojí za přečtení - stejně mají v Ostravě veselo :D , nejdřív Honzák, potom začátečník, co umisťoval keše v nějakém rozlehlejším lesoparku tak, že zkušení kačeři s pár tisíci nálezů nechtěně při jejich hledání brutli několik teprve chystaných keší, ale jeho publikované nenašli nebo až po hodně dlouhém hledání a teď dva roky Sardelek. Zajímalo by mě, kdo se pod nickem skutečně skrývá - nevěřím, že je to začátečník, spíš bych si tipla na další nick zkušeného kačera, někoho se smyslem pro humor.


  • 0

#1995 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2017 - 10:33

Jo, takový to "kam jdeme?"... "na sever"... "jo aha" :D

 

1662026_0b361e3ee2a74d6eb388.jpg?name=16


  • 6

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#1996 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2017 - 19:26

Když se ztratí vyslaný trackables na pár měsíců, ještě nemusí být nadobro ztracený... a nález potěší nejen majitele... https://coord.info/TB3XD15

 

 

Hi dr.vota, I'm Solvarbo living in the middle of Sweden.
I see that you have found my coin Solvarbo Mystery Geocoin, which have been missing for about 2,5 years. And now it is back on stage again, I'm happy about that!
/Best geocaching-greetings from Sweden!

User's Profile: https://coord.info/PR448VD

  • 9

#1997 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2017 - 23:04

Takhle jsem už také našel coin, který byl několik měsíců držený jistým cacherem a najednou se objevil v nějaké cachi aniž by kdokoliv jeho vložení zapsal. Možná je naděje, že se některé ukradené coiny postupem času dostanou do rukou lidí, kteří vědí o co jde a zase je někde vypustí.


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1998 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2017 - 10:49

Jo, taky jsem ve své keši našel dva TB, které podle logů ležely někde na druhém konci republiky už rok. Tak jsem je grabnul a poslal dál. Možná se taky někdo divil, že jsou zase na světě.


  • 0

#1999 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2017 - 12:19

O cestovatelích mi ani nemluvte, dva týdny jsem řešila jeden, co zůstával počítačově viset u mého eventu. A protože jsem využila řadu možností, dostala jsem se na stopu i jiným špatně logovaným stejným kačerem. Snaha o napravení situace dotyčným viníkem vyšla naprázdno, neobtěžoval se dologovat, co jsem mu do detailu napsala do mailu, aby trasy napravil...pochybuji, že se poučil, on to přece nepotřebuje ......Jo, bohužel tuhle hru hrají i lidi, co moc přemýšlet nejsou schopni a důsledky jejich jednání jim asi ani nedochází. Proto když sama někam převážím cestovatele, nejradši hlavně GC předávám na eventech lidem, které znám - nechci, aby se ztratily. Podivné logování/ nelogování je první krok ke "ztrátě"  zajímavých kousků. 

Sama jsem už také na hodně odlehlých místech našla cestovatele, kterým chybělo v přesunech z posledního logovaného místa na místo nálezu pár set km a několik měsíců až let. Psala jsem např.delší vyzvedávací log jednomu Švýcarovi o nálezu jeho zmáčeného pilota nebo stevarda, kterého jsem potom sušila, na Šumavě v zapadlém místě.......samozřejmě měl radost, ale ani jeden jsme nechápali, co se kde s TB takovou dobu dělo. Dneska už vím, které typy "kačerů" s TB takhle zachází.


  • 1

#2000 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2017 - 22:09

Tak po několika hodinách koumání konečně úspěch. Vysvětlovat celej proces teda nikomu nebudu (jelikož si ani já nejsem jistej dokud si to celý nezopáknu) ale pokud jste někdo běžkař a chtěli byste do Brd, tady máte "mapu" pro letošní zimu schválených tras.

 

http://mr3ska.onelov...trasy-v-brdech/

 

Možná by se to dalo dát na úvodku? To je otázka spíš na adminy


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 29 leden 2017 - 22:10

  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama