Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2221 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2018 - 17:12

Ano, cena je spíš do depresivního koutku.

Předpisy mne nevzrušují - kdo má řidičák B, má i M

a nic většího než Babetu z toho neudělají.


  • -1

#2222 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2018 - 21:57

Tak mám velkou radost: někdo mi konečně ukradl keš Palindrom Milada!!!  :)  GC7D675

Listing i úloha byly pěkné (proto mi bylo líto ji rušit), ale to místo uložení jsem neodhadl. Na podzim listí a vysoká tráva - a po zimě - vůbec nic. Keš byla viditelná nejmíň na 50 metrů a tak se nedivím, že zmizela. Tak se to vyřešilo samo.

Jak taky zpíval I. Mládek: "Sláva! Ukradli mi lyže!!!"

A taky dodnes blahořečím neznámého zloděje, který mi před lety ukradl cestovního Favorita. Pořád na něm něco praskalo (osy, kliky, dráty...) a víc jsem ho opravoval než na něm jezdil. Pojišťovna ho zaplatila (krádež z uzamčeného sklepa) a koupil jsem si pořádné trekingové.

Jako kluci jsme zpívali:

"Chceš-li míti pohřeb dneska, kup si kolo značky ESKA!

Chceš-li prachy vyhodit, kup si kolo FAVORIT!"


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 07 duben 2018 - 22:03

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#2223 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2018 - 22:34

Tak mám velkou radost: někdo mi konečně ukradl keš Palindrom Milada!!!  :)  GC7D675

Listing i úloha byly pěkné (proto mi bylo líto ji rušit), ale to místo uložení jsem neodhadl. Na podzim listí a vysoká tráva - a po zimě - vůbec nic. Keš byla viditelná nejmíň na 50 metrů a tak se nedivím, že zmizela. Tak se to vyřešilo samo.

Jak taky zpíval I. Mládek: "Sláva! Ukradli mi lyže!!!"

A taky dodnes blahořečím neznámého zloděje, který mi před lety ukradl cestovního Favorita. Pořád na něm něco praskalo (osy, kliky, dráty...) a víc jsem ho opravoval než na něm jezdil. Pojišťovna ho zaplatila (krádež z uzamčeného sklepa) a koupil jsem si pořádné trekingové.

Jako kluci jsme zpívali:

"Chceš-li míti pohřeb dneska, kup si kolo značky ESKA!

Chceš-li prachy vyhodit, kup si kolo FAVORIT!"

Zní to úchylně, ale gratuluji k odcizení keše :D

A k tomu favoritu... Vím o člověku, kterej na něm projel Afriku i Rusko  ;)


  • 0

#2224 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2018 - 7:53

Tak mám velkou radost: někdo mi konečně ukradl keš Palindrom Milada!!!  :)  GC7D675

Jako kluci jsme zpívali:

"Chceš-li míti pohřeb dneska, kup si kolo značky ESKA!

Chceš-li prachy vyhodit, kup si kolo FAVORIT!"

 

„Chceš-li vědět, co je dřina, kup si kolo UKRAJINA.“


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#2225 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2018 - 7:58

Chces-li hlavou stromy kacet, kup si kolo SOBI 20
  • 1

#2226 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2018 - 9:42

ESKA - ta je hezká

FAVORIT - zahodit


  • 0
Roman-tik = za keš dík :-)

#2227 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2018 - 21:03

O té Ukrajině to znám. Ale o tom Favoritu to jsem nikdy neslyšel.

Vždy jsem si myslel, že Favorit byla značka, na kterou se čekalo :-). A jestli si dobře pamatuji, tak to bylo hodně nedostatkové zboží... 

Jak já byl rád, když mi táta schrastil kostru 3/4 Favorita v nějakých 10 až 11 letech a na ní vybavení jako přehazovačku, jeden talíř a já byl šťastný za tři převody :-).

Co teprve druhý favorit s přestříkaným rámem favorita starým min. 20 let, 5 kolečkem a přesmykačem na dvoutalíř...

 

Dnes už v pěti letech kolo s přehazovačkou a přesmykačem, no co bychom za to my tenkrát dali:-).


  • 3

#2228 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2018 - 22:53

Jen upřesním toho Favorita: závodní (s berany) byl opravdu nedostatkový, ale tohle byl z r. 1974 tzv. cestovní. Lidi asi nevěděli, co si o něm myslet a tak byl ke koupi v obchodním domě. Měl dvoutalíř asi 42/32 zubů, čtyřkolečko 14-16-18-20 a rovná řídítka. Takže v podstatě trekingové kolo, ale tenkrát se mu říkalo "cestovní Favorit". Jen musím dodat, že vážím přes 90 kg a jezdím odjakživa hodně terénem. Rám byl dobrý, ale součástky praskaly. Bez problémů jsem s ním vyšlapal i na Bouřňák nebo na Komáří vížku. Sice ne moc rychle, ale vyjel jsem to.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#2229 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 7:14

Mam radost. Zase jsme po nejake dobe vyrazili na lov ve stare sestave a pekne se zadarilo. Nasli jsme i vchod do kanalovly, takze je se na co tesit.
Proste georadost
  • 0

#2230 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 7:48

ESKA i FAVORIT byla kola mého mládí. Esku jsem dostal k 10. narozeninám v roce 1970, abych měl na čem jezdit do školy. Bylo to asi 3 km daleko, a od 10 let jsme mohli jezdit po silnici bez dozoru, a tenkrát ještě bez přilby, které byly povinné jen pro motocykly, na kole ani na pinďouru nemusely být. Esku jsem dostal protože byla snadněji k sehnání než Favorit, byla levnější a s nižším rámem. Měla berany, které jsem neměl utažené napevno, takže jsem je mohl i během jízdy otáčet. Když jsem chtěl vypadat jako "závodník", tak byly otočené dolů, ale to nebylo moc pohodlné. A když jsem jel pro nákup nebo vezl kámoše na štangli, tak jsem je otočil nahoru. Stejně jsem ale toužil po Favoritu. Po mnoha letech jsem si konečně jako študák po dlouhém šetření koupil toho tenkrát nejlepšího "závodního" galuskového Favorita F1 s dvojtalířem a pětikolečkem, což byla oproti Esce s trojkolečkem veliká výhoda. Moc jsem ho ale neužil, po tehdejších silnicích se na tom moc jezdit nedalo, strašně to drncalo, protože galusky nejdou podhustit jako normální pláště. Takže jsem většinou stejně jezdil na Esce, v terénu to na Favoritu stejně vůbec nešlo. Takže ho teď mám pověšeného ve sklepě v podstatě v původním stavu, akorát galusky už jsou vyměněné, ale stejně jsou zteřelé. A i tu Esku pořád mám a i když na ní byla provedena spousta oprav s výměnou některých dílů, tak se na ní dá pořád jezdit.

PS: Esku tenkrát zdražili z 330,- na 530,- Kč, Favorit stál myslím 660,- Kč. A za tu F1 jsem v obchodě dal 2200,- Kč, to byl víc jak měsíční plat dobře kvalifikovaného vysokoškoláka


  • 1

#2231 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 7:59

Eska ma tu vyhodu, ze ji ani dneska nikdo nechce ukrast. Koupil jsem si krasne zachovalou pred 5 lety za 400,- a obcas na ni jezdim na nadrazi. A nebojim se ji tam privazat ke stojanu. Policino ted mam na prvorepublikove kolo:)
  • 0

#2232 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 8:42

A nového favorita jste viděli?

https://www.favorit.cz/


  • 0

#2233 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 8:45

A prodej přes bazar :-)

https://www.sbazar.c...orit-f1-special

 

https://www.sbazar.c...ezena/nejdrazsi


  • 0

#2234 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 8:56

V sobotu se konečně udělalo krásně, tak jsem mohl i s malými teroristy na pár hodin na kešky a parádně jsem si to užil. Příští týden jedu na  deset dnů na chalupu a už se nemůžu dočkat.


  • 0

#2235 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2018 - 10:06

Mám radost, je neděle dopoledne, poslední den planetové hry a web jede! :-) To zírám.
Stejně tak jsem měla včera radost z počasí a keší, především však že společnosti včetně nečekané procházky s ownery jedné série. Ráda chodím sama,ale jsou procházky, kde je společnost milá.
  • 2

#2236 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2018 - 13:23

Mám radost, je neděle dopoledne, poslední den planetové hry a web jede! :-) To zírám.
Stejně tak jsem měla včera radost z počasí a keší, především však že společnosti včetně nečekané procházky s ownery jedné série. Ráda chodím sama,ale jsou procházky, kde je společnost milá.

 

Je ještě brzo, jen nech být :-)


  • 1

#2237 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2018 - 16:13

Také mám radost. :) Navštívila jsem nedalekou keš, ve které se objevil 5 let zašantročený TB z Austrálie. :lol:  Nechala jsem ho tam, ale ofotila si ho a zaslala ownerovi do Austrálie fotky z Čech, sice už není aktivní,ale snad se potěší mailem. Možná ho otrávilo, že z jeho 5ti TB byl jediný v oběhu. Také se nám hned na začátku ztratili 2 TB medvídci, jásala bych moc, kdyby se našli. :blink:


  • 5

#2238 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2018 - 18:57

Světlo světa spatřilo už skoro přenošené turisticko reklamní wigo GC7JW2J .

Je k němu i prémiovka, na tu si najděte v listingu odkaz sami.

 

Inspirace analogickým Kulíškovým počinem v Žatci je zcela nenáhodná, díky  :) .


  • 0

#2239 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2018 - 19:04

Pořád říkám, že důvodů k radosti je stále dost.
Event by na skladě nebyl? Když už Klatovy, tak s virtuálkou, wigem a samozřejmě eventem.:-)
Mno, ještě volný víkend a jedu.;-)

PS: Kde je u vás nejlepší zmrzlina?
  • 0

#2240 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2018 - 19:10

A jedna dobrá zpráva pro ty, kdo nestihli odlovit Povolávací rozkaz: opět je v provozu.

Mám na něj krásné vzpomínky.
I
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama