Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2341 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 10:42

"Na tuhle dovolenou pan Nekvapil do smrti nezapomene"  Tahle věta ze zpráv mi vždycky naskočí jako první, když se o něm začne mluvit :)


  • 2

#2342 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 10:47

... tak proto na FB psal, že tu teď dva měsíce nebude.


  • 5

#2343 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 11:22

Co si teď počnou chudáci majitelé kešek, kteří se prali o to, aby zrovna tu jejich odlovil jako 100.000 nález? 

 

Taky mě napadlo, že to asi docela naštve být zablokovaný den před dosažením krásného milníku.


  • 4

#2344 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 11:48

A teď vážně.

Nejen tady se to neustále točí okolo Pepy, který se tím jen baví. Pokud sami nevytáhnete jeho nějaký ojeb, tak vám předhodí "morální moudro" a zas se to točí v kruhu. Je to troll, nereagujte.

Normálně ho z keše smažte (alibismus, já to neřeším mu akorát nahrává) s odkazem, že to pro vás tímto skončilo a on ať si to vyřídí s logovači. Že za jeho špatně investovanou pětikorunu nemůžete :)

On zaloguje znovu, tak ho znovu (bez jakékoli jiné reakce) smažte.

Bude psát něco o slušnosti a pravidlech, ale jsou to vše keci, i vyhrožování revírníkem či Groundspeakem. Jak vidíte, funguje to na něj.

 

PS: jak jsem psal na fb, nemám sebemenší problém se s ním setkat a říci mu to do očí. Což on dobře ví ;)

 

Tak si říkám, pěkná ironie to s tou pětikorunou.

Na druhou stranu si říkám, opravdu jen ironie? Proč by to vlastně ty lidi co ho logují do těch kešek dělali? Když zapisovat někoho, co je na kilometry daleko je jasný podvod.

 

Pokud v keši nebude, klidně ho smažu. Ale až po kontrole logů v logbooku. Pokud je zalogovaný, má právo na log (opomíjím morální právo, to je trochu jinde, pokud se někdo nechá zapisovat do LB někým cizím). Člověk jestli se kačer zapsal sám, nebo se nechal někým zapsat.


  • 1

#2345 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 11:50

Jakoupak asi udělal administrativní chybu, že se na něj HQ takhle zlobí? ;)

 

Sledoval si fb? ;)

 

Nemohli byste někdo shrnout co se stalo pro nás co s ksichtoknihou neumíme (rozuměj nevíme kde hledat, nejsme přihlášení v té správné skupině, odmítáme facebook atp.)?


  • 2

#2346 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 12:07

Já facebook neshrnu, neb jej nemám, ale dehydrovaný chřestýš administrativní chybou vysvětloval těch "pár" bodů navíc při jeho památném lovu v USA před dvěma lety...


  • 0
Berda

#2347 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 12:22

Ono na FB vysvětlení proč má opět BAN není. Můžeme jen hádat. Ale když se člověk podívá na jeho profil je jasné, že nemohl v jeden den obejít osobně keše co logoval a podle mě to bude hlavní příčina. Ale jen hádám. Dále je na FB zmíňka o tom, že to má / měl / dobře promyšlené a k mnoha keším psal dva logy. Jeden FI a druhý WN. Prý proto aby, když už mu poteče do bot třeba FI smazal a tvrdil, že má na keši WN log. I si tak nějak stěžoval, že ho lidé zapisují do keší a snaží se mu tím škodit. Můj názor je, že už si nepamatuje s kým se domluvil, aby ho do keší zapisoval, má v tom bordel a snaží se to teď obrátit ve svůj prospěch. Ale zase jen hádám.  Jen tuším, že z druhého BANU se bude vylhávat daleko hůře a doufám, že jeho pohádky o tom jak je křišťálově čistý mu GS už tak snadno "nesežere". 


  • 6

#2348 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 13:11

Je to kdyztak na FB skupina Czech Geocaching.

Pepa hned na zacatku prispevku apeluje na kacery, aby kultivovali geocaching. Pote si stezuje, ze mu owneri nepravem mazaji FI logy, pry za trest. A nejsou mu schopni dolozit foto logbooku, kde neni zapsany, tudiz ho mazou neopravnene :-D a kdyz uz to dolozi, tak se asi ten papirek zrovna ztratil. Take s hruzou zjistil, ze nekdo zalogoval nejakou serii pod jeho nickem a ze uz mu psali z GS co se to tady deje a ze on si do ted na nikoho nestezoval. (nic o banu nezminuje) Je i smutny z toho, ze se mu par kaceru snazi udelat image podvodnika. Ale dodava, ze na reakce odepisovat nebude. Proc to tedy dava na FB je mi zahadou.

Je to dlouhy odstavec a plny toho cim mu jini ublizuji. Proste jedno velke spiknuti.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 26 červen 2018 - 13:15

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2349 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 13:25

Proč to tam dává je jednoduché. Jonea je v mých očích typ člověka co chce být obdivován za každou cenu a dělá mu to dobře na jeho ego. To jeho jedu tam a tam, koupil jsem si nový auto, koupil jsem si novou televizi, kdo mi zhotoví zimní zahradu na střešní terase v hodnotě cca 1 mil. Kč atd. mě dovádí k smíchu.  :D


  • 0

#2350 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 14:35

Je to kdyztak na FB skupina Czech Geocaching.

Pepa hned na zacatku prispevku apeluje na kacery, aby kultivovali geocaching. Pote si stezuje, ze mu owneri nepravem mazaji FI logy, pry za trest. A nejsou mu schopni dolozit foto logbooku, kde neni zapsany, tudiz ho mazou neopravnene :-D a kdyz uz to dolozi, tak se asi ten papirek zrovna ztratil. Take s hruzou zjistil, ze nekdo zalogoval nejakou serii pod jeho nickem a ze uz mu psali z GS co se to tady deje a ze on si do ted na nikoho nestezoval. (nic o banu nezminuje) Je i smutny z toho, ze se mu par kaceru snazi udelat image podvodnika. Ale dodava, ze na reakce odepisovat nebude. Proc to tedy dava na FB je mi zahadou.

Je to dlouhy odstavec a plny toho cim mu jini ublizuji. Proste jedno velke spiknuti.

Vsak uz je kultivovano. Kdyz mu lockli ten ucet :D


  • 7

#2351 VitDLa

VitDLa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 15:46

Že by syndrom Napoleon Bonaparte?  Typuji zatím na Elbu. Waterloo bude později ;)


  • 0

#2352 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 20:50

Je to dlouhy odstavec a plny toho cim mu jini ublizuji. Proste jedno velke spiknuti.


Co mi to jen... Jo aha... Je to kampááááň! A ta částka taky nesouhlasí... Teda, počet bodů
  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2353 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 21:18

Jaká pětikoruna? Tohle jsem ještě neslyšel... a když o tom tak přemýšlím, přijde mi to jako zajímava možnost výdělku. Pojedeě na trail, zaloguješ i joneu a máš třeba 5k do plusu. To je špatně? Kdybych někdy jel tak takový trail, tak do toho jdu... dost hustě! :)


  • 0

#2354 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 21:58

Jaká pětikoruna? Tohle jsem ještě neslyšel... a když o tom tak přemýšlím, přijde mi to jako zajímava možnost výdělku. Pojedeě na trail, zaloguješ i joneu a máš třeba 5k do plusu. To je špatně? Kdybych někdy jel tak takový trail, tak do toho jdu... dost hustě! :)

No nevim. Obavam se ze pokud bys zas logoval neviditelnym inkoustem jako treba Rybnik Stojespal kde jsem byl nedavno, tak bys toho bura asi od Pepy nedostal. Jestli pro logovani pouziva takovejhle material, tak se pak neni co divit ze chudak prijde do reci a ma bloklej ucet ;)


  • 4

#2355 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 22:16

Jakoupak asi udělal administrativní chybu, že se na něj HQ takhle zlobí? ;)

 

Tak ja asi taky pujdu zkontrolovat svou 9km multinu kde údajně byl ;)


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2356 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 22:45

Tak ja asi taky pujdu zkontrolovat svou 9km multinu kde údajně byl ;)

Proc bys tam chodil? Situace se mi jevi jako jasna. Mame tady logovaci skript, ktery se nejak vymknul a loguje neopravnene na ucet MT-Jonea to, co nikdo neodlovil. To se v minulosti uz parkrat stalo. Opatreni bylo vzdy jednoduche. Ucet ze ktereho skript loguje se zablokuje, to uz GS ostatne udelal. No a pak uz se jen smazou vsechny logy, samozrejme bez jakekoliv kontroly logbooku. Preci nebudes chodit kontrolovat jestli byl splasenej logovaci robot na kesi. GS to sice zatim v tomto pripade z nejakyho me neznamyho duvodu nesmazal, ale nic nebrani tomu aby to kaceri udelali svepomoci. Musim rict ze ja uz se par let tesim az mi Jonea log pristane na kesi, tak jak ho obratem smazu. Bohuzel se to nestalo, tak jsem tu sanci nedostal. Ale jsou pripady kdy fakt nema smysl chodit kontrolovat logbook, protoze co v nem je stejne neni smeroplatny.

 

Docela by me zajimalo jak funguje locklej account. Posila treba notifikace od smazanejch logu? Dost bych se divil. Takze by se taky mohlo stat ze Pepovi zmizej tisice logu a on ani nebude vedet ktery, protoze mu ty maily neprijdou. Leta si s ownerama vytira prdel. Otazka je jestli neni cas mu to vratit. Ono totiz je to v realu mnohem snazsi, nez by se zdalo.


  • 2

#2357 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 23:52

No hele mám to ve svý podstatě cestou na pivo takže to je vlastně jedno. Stejně jsem chtěl zkontrolovat jak se to tam má s logbookem jelikož kačeři často nahlasej plnej až když už opravdu není kam psát.

I když u mne je víc než jasný že tu cyklo-multinu neprojel a ani neprošel. Kdyby totiž jo, tak má zalogovaný minimálně další 4-5 keší

Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 26 červen 2018 - 23:54

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2358 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 0:24

No hele mám to ve svý podstatě cestou na pivo takže to je vlastně jedno. Stejně jsem chtěl zkontrolovat jak se to tam má s logbookem jelikož kačeři často nahlasej plnej až když už opravdu není kam psát.

I když u mne je víc než jasný že tu cyklo-multinu neprojel a ani neprošel. Kdyby totiž jo, tak má zalogovaný minimálně další 4-5 keší

No neni to jedno. Kdyz tam zajdes, neni vylouceny ze tam ten log bude a pak budes resit co s tim. Kdyz tam nezajdes, tak mas jasno a log robota samozrejme bez zabran mazes. Bremeno dukazu je na Pepovi a ne na tobe. Muze zalogovat znovu, pak to zase smazes. Muze si stezovat reviewrovi, pak je to jeho problem a jeho boj. Pokud bude reviewer ochotnej to resit (potencialne se stovkama dalsich owneru kteri nespolupracuji a jen mazou logy), tak at delaj co umej. Musi prokazat fotkou ze log existuje, pokud neprokaze, ma smulu. Kdyz jo, musi pesvedcit reviera at log zamkne proti smazani, jinak ho samozrejme mazes zas. Pokud se tohle stane opakovane u stovky logu, tak snad konecne i reviewrovi rupnou nervy a vykasle se na to. No a pak je to na HQ, jestli to budou resit (to uz ale nebudou stovky logu ale tisice), nebo jim konecne dojde ze jsou meze, za ktery se jit neda a daj od toho ruce pryc. Vsechno je to jen na ownerech. Tady hrajes se smejdem ktery nejede podle pravidel. Pokud sam budes pravidla respektovat, nemas sanci. Pokud se s nim bude hrat tak jako hraje on s ostatnimi, pak nema sanci on. Cely je to jen o tom, jestli si od nej nechaj lidi srat na hlavu. Pokud nenechaj, nema sanci. Pokud si myslis ze ten log neni opravnenej, tak ho smaz a co je v logbooku neres.


  • 0

#2359 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 6:50


......... Musim rict ze ja uz se par let tesim az mi Jonea log pristane na kesi, tak jak ho obratem smazu. Bohuzel se to nestalo, tak jsem tu sanci nedostal.....

 

 

dopadneš jako kladeňáci - nejdřív bude apelovat na to, že to nemuseli hned mazat, pak to bude svádět na členy týmu co ho zapoměli zalogovat, pak bude slibovat, že pověří někoho z týmu aby to dologoval (dokonce i s datumem do kdy to bude OK), pak tam k FI logům dopíše WN, pak někde změní FI na DNF a na další kroky čekáme  ;) . Soudem zatím hrozil jen ve vedlejší vesnici....


  • 6

#2360 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 7:00

Tady hrajes se smejdem ktery nejede podle pravidel. Pokud sam budes pravidla respektovat, nemas sanci. Pokud se s nim bude hrat tak jako hraje on s ostatnimi, pak nema sanci on.

Tady jsi vystihl podstatu. Slušní se žinýrují porušovat pravidla, mají pocit, že by pak už nefungovalo nic. Gauneři se tím netrápí.

 

Uvědomil jsem si analogii s "Autodefensas" v Mexiku, o kterých jsem nedávno četl - bylo to jediné, co určitých oblastech vrátilo pořádek a vyhnalo drogové kartely. Ale slušní lidé museli porušit zákon.


  • -1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama