Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2361 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 7:44

Nevím, jestli tohle patří do georadostného koutku.

Z nabádání k mazání logů bez důkazu, že opravdu tam nebyl, je mi smutno. I když se jedná o Joneu. A já to určitě dělat nebudu, pokud bude v logbooku.

 

To pak může každý smazat log všem.

Neudělal jsem to ani pár dalším, u kterých si myslím, že podvádějí tím, že se vzájemně zapisují, ale jednoznačný důkaz nemám (že v jedné keši jsou z té skupiny zalogováni 3 razítkem a 2 dopsáni tužkou a v druhé zase naopak může mít i normální vysvětlení).

Jak se tak dívám, ještě, že si skoro všechny logy už léta fotím...

Protože stejně tak jako může kdokoliv smazat log mě a manželce, protože máme jedno razítko, kterým logujeme, co když ho použil ten druhý a já tam zrovna nebyl? U jiné keše jsme oba zase zapsáni jen tužkou, jak to, když máme razítko? Že jsme ho třeba zrovna nechali v autě? To bude přece určitě lež! Smazat log! Zapsat je tam mohl kdokoliv.

 

Vím, že u Jonei je spousta důkazů, že se třeba nedá stihnout tolik keší za den (stejně jako u některých ostatních). Ale na kterých opravdu byl? Které mu oprávněně smazat?

 

Joneovo chování je bohužel hlavně nemorální. Pokud je v logbooku, tak bohužel dle pravidel na ten log má nárok... Alespoň jestli dobře rozumím pravidlům. Leda, že bychom GS přiměli ke změně pravidel na osobní zápis.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 27 červen 2018 - 7:45

  • 7

#2362 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 7:50

 

Uvědomil jsem si analogii s "Autodefensas" v Mexiku, o kterých jsem nedávno četl - bylo to jediné, co určitých oblastech vrátilo pořádek a vyhnalo drogové kartely. Ale slušní lidé museli porušit zákon.

 

"Jistěže ve světě nakonec zvítězí pravda

Ale až dokáže to co dokáže lež"

 

Vladimír Vysockij, píseň Pravda a Lež,  překlad Milan Dvořák
 


  • 2

#2363 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 8:23

Nevím, jestli tohle patří do georadostného koutku.

Z nabádání k mazání logů bez důkazu, že opravdu tam nebyl, je mi smutno. I když se jedná o Joneu. A já to určitě dělat nebudu, pokud bude v logbooku.

 

To pak může každý smazat log všem.

Neudělal jsem to ani pár dalším, u kterých si myslím, že podvádějí tím, že se vzájemně zapisují, ale jednoznačný důkaz nemám (že v jedné keši jsou z té skupiny zalogováni 3 razítkem a 2 dopsáni tužkou a v druhé zase naopak může mít i normální vysvětlení).

Jak se tak dívám, ještě, že si skoro všechny logy už léta fotím...

Protože stejně tak jako může kdokoliv smazat log mě a manželce, protože máme jedno razítko, kterým logujeme, co když ho použil ten druhý a já tam zrovna nebyl? U jiné keše jsme oba zase zapsáni jen tužkou, jak to, když máme razítko? Že jsme ho třeba zrovna nechali v autě? To bude přece určitě lež! Smazat log! Zapsat je tam mohl kdokoliv.

 

Vím, že u Jonei je spousta důkazů, že se třeba nedá stihnout tolik keší za den (stejně jako u některých ostatních). Ale na kterých opravdu byl? Které mu oprávněně smazat?

 

Joneovo chování je bohužel hlavně nemorální. Pokud je v logbooku, tak bohužel dle pravidel na ten log má nárok... Alespoň jestli dobře rozumím pravidlům. Leda, že bychom GS přiměli ke změně pravidel na osobní zápis.

Mylis se. Ty jako owner nejsi povinen dokazovat ze v kesi kacer nebyl. To totiz z principu ani dokazat nejde. Dukazni bremeno je na kacerovi a ne na ownerovi.

 

Pripady logovacich skriptu co se vymkly kontrole se vzdy mazaly bez kontroly logbooku automaticky. A Jonea neni nic jinyho nez logovaci skript.


  • 0

#2364 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 8:54

"Jistěže ve světě nakonec zvítězí pravda

Ale až dokáže to co dokáže lež"

 

Vladimír Vysockij, píseň Pravda a Lež,  překlad Milan Dvořák
 

 

Díky za rozšíření obzorů, nevěděl jsem, že text je od Vysockeho.


  • 2

#2365 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 9:15

No hele mám to ve svý podstatě cestou na pivo takže to je vlastně jedno. Stejně jsem chtěl zkontrolovat jak se to tam má s logbookem jelikož kačeři často nahlasej plnej až když už opravdu není kam psát.

I když u mne je víc než jasný že tu cyklo-multinu neprojel a ani neprošel. Kdyby totiž jo, tak má zalogovaný minimálně další 4-5 keší

 

Tak alespoň vidíš, že Pepa nedělá geocaching pro body :P


  • 5

#2366 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 10:11

Tak alespoň vidíš, že Pepa nedělá geocaching pro body :P

 

 

Jistě že ne  :D 1488 nálezů dne 7. 24. 2016


  • 2

#2367 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 10:29

Jistě že ne  :D 1488 nálezů dne 7. 24. 2016

 

To je úplně v pohodě, jenom 62 krabiček každou hodinu (uběhnout/ujet 161 metru, najít krabičku, vydolovat logbook, otisknout razítko, vrátit logbook do krabičky, vrátit krabičku, a znova 161 metrů). To je lov vcelku na pohodu  :D. Bych čekal u tak trénovaného jedince víc. Ale vlastně chřestýš a dehydratace jsou s....


Tento příspěvek byl upraven od mar-si-ci: 27 červen 2018 - 10:32

  • 5

#2368 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 10:37

To je úplně v pohodě, jenom 62 krabiček každou hodinu (uběhnout/ujet 161 metru, najít krabičku, vydolovat logbook, otisknout razítko, vrátit logbook do krabičky, vrátit krabičku, a znova 161 metrů). To je lov vcelku na pohodu  :D. Bych čekal u tak trénovaného jedince víc. Ale vlastně chřestýš a dehydratace jsou s....


Jednou jsem tohle ukazoval kamarádovi co běhá ultramaratony. I jsem mu to nějak podobně vysvětloval. Nevím proč, ale začal se strašně smát.  :D  :D  :D


  • 4

#2369 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 12:04

Já jsem zhrzen, protože moje keše všechny vynechal.


  • 0

#2370 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 12:10

Já jsem zhrzen, protože moje keše všechny vynechal.

Heč, mě nedávno zalogoval multinu o 17 stagích. 


  • 1

#2371 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 12:18

... co běhá ultramaratony. I jsem mu to nějak podobně vysvětloval. Nevím proč, ale začal se strašně smát.  :D  :D  :D

62 krabiček za hodinu po 161 metrech je skoro přesně 10 km (9,982 km).


  • 0

#2372 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 15:00

62 krabiček za hodinu po 161 metrech je skoro přesně 10 km (9,982 km).

 

A to všechno nejspíš zvládá v pleně aby se nezdržoval  :o


  • 2

#2373 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 17:32

A jeste 24hod v kuse.
  • 2
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2374 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 21:04

No neni to jedno. Kdyz tam zajdes, neni vylouceny ze tam ten log bude a pak budes resit co s tim. 

 

Hele ja už jsem takovej a jinej asi nebudu. Když v logbooku nebude MT-Jonea tak jak je ten jeho profil, tak mu log smažu. Když tam takhle bude, nesmažu. Případnej logovací skript se určitě neskočí podívat do terénu a zapsat do keše. Stejně si pak stále mužu myslet svý o zalogování více než tisíce keší za den. To v "jednomužném" týmu prostě není možné.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 27 červen 2018 - 21:04

  • 4

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2375 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 21:49

Hele ja už jsem takovej a jinej asi nebudu. Když v logbooku nebude MT-Jonea tak jak je ten jeho profil, tak mu log smažu. Když tam takhle bude, nesmažu. Případnej logovací skript se určitě neskočí podívat do terénu a zapsat do keše. Stejně si pak stále mužu myslet svý o zalogování více než tisíce keší za den. To v "jednomužném" týmu prostě není možné.

Ale jo, nic proti tomu. Kdyz chces fakt bejt pedant a trvas na tom ze to vyresis do detailu a zodpovedne, je to samozrejme v poradku. Log peclive prozkoumej. Ono se totiz muze stat, ze se logovaci skript zmylil a ze tam neni zalogovanej MT-Jonea, ale treba jen Jonea, Nebo jen MT, nebo MT Jonea, nebo kdovi co. Pak samozrejme je treba se dusledne drzet pravidel a neopravneny log na netu smazat, protoze ten patri nekomu uplne jinymu. Poradek musi bejt ;)


  • 0

#2376 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2018 - 5:17

Taky se mi jednou stalo, ze se mi na kesi objevil log jeho a jeste ctyrech jeho nohsledu. Sometimes loged as MT. V Logbooku jen jedno jmeno a MT. Takze vsechno smazat (krome toho jmena) a zacal ping pong. Nakonec jsem napsal ze uznam maximalne jeden log za MT ( v te dobe uz Pepa pouzival MT) at si tedy vyberou koho z nich tedy mam nechat. Samo to byl kapo. Tak jsem jeste proveril jak finalka vypada a jak se k ni dostanou. No a svete div se, oni jeli rovnou na finalku. Ale byli tam. Tak provedeno i na ostatnich kesich a doporuceno kamaradum ownerum z okoli a od te doby jsem mel na svych novych kesich od nej klid. I kdyz v okoli kesovali.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 28 červen 2018 - 5:17

  • 3

#2377 Olson_vs

Olson_vs

    Olson_vs

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2018 - 11:40

Mou krabku si poprvé vybral kačer/ka jako svou první, to vždy potěší :)

To mě taky už párkrát potěšilo.


  • 1

#2378 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 18:22

Když jsem v sobotu viděla, kolik lidí je ochotných celý den lítat po lese a plnit prapodivné úkoly plus kolik času a energie do Tajného geopochodu 2018 vložili owneři, myslím si, že to není s gc tak špatné, jak by si člověk po nakouknutí do depresivního vlákna myslel! :-)

Budu ownerům držet palce, aby měli stále dost nápadů a energie na další pokračování.
  • 2

#2379 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2018 - 20:49

...myslím si, že to není s gc tak špatné, jak by si člověk po nakouknutí do depresivního vlákna myslel! :-)

Budu ownerům držet palce, aby měli stále dost nápadů a energie na další pokračování.

 

Já o víkendu byla na dvou sériích keší, které mne velmi potěšily. Jde o série ownera Žabuchyho, Naše stromy trochu jinak (deset kousků) a poznávací série - Poznáš ptáky, stromy apod. - osm kousků. Super luštění, parádní terén, úžasné kešky, každá jiná, nápaditá, prostě radost je hledat. Úplně mi bylo líto, že už máme všechny nalezené. Stejně tak je krásná série u Dubňan, tam jezdíme s půjčeným georobůtkem, místní kešky se mu moc líbí. Vůbec buď máme "začátečnické" štěstí, nebo si dobře vybíráme, nevím, ale většinou nás potkávají fakt pěkné kešky. Ale je fakt, že nechodíme po PWT, když jich za den najdeme deset patnáct, tak je to výkon, většinou nasbíráme pět šest a v nohách x kilometrů.

Prostě tento víkend jsem měla z geocachingu velkou radost a pokud můžete, vřele doporučuji minimálně sérii začínající GC7PXM5


  • 0

#2380 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2018 - 10:40

Tak i když skoro měsíc jsme žádnou keš neodlovili, přesto mi nedávno jeden kačer udělal radost.

Na dovolené jsem ztratil razítko, ani jsem přesně nevěděl, u které kešky. Po nějaké době se mi kolega ozval, že našel mé razítko. A to mi už i poštou dorazilo!

Moc děkuji Pe-Pe za zaslání razítka!

 

Za dobu co sbírám kešky se mi už vrátila i ztracená GPSka a razítko min. 2x.

 

Takže s tím GC to nebude tak špatné :-).


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama