Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2661 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2019 - 16:22

Znám dost rodin, co jezdí s dětmi na keše od miminka. ;-) A když si vzpomenu, kam to kdo zvládl s kočárkem a jakou mělo mrně radost.....zrovna u Týna nad Vltavou při větší sestavě se jeden kočár přenášel pěkných pár metrů za šipkou. :-) To mi připomněl jeden z nicků, které tu vídám.

Máš pravdu, že když jde člověk sám, může se stát leccos - párkrát jsem si představovala, jaký by mohl utrpět šok kdokoliv, kdo by mě našel v lese v lepším případě pěkně mumifikovanou! :-) Sice sebou všichni nosíme mobily, ale je otázka, jestli se třeba stihne zavolat.... Představivost mám až moc barvitou a jak přibývá věk a zdravotní problémy, víc si uvědomuji, co se může stát. Na jednu stranu by to byl krásný konec- při hledání keše, ale na druhou pro ostatní....Njn, všechno má rub a líc. Takže se blíží doba, kdy se od keší přesunu k vodě - případně nebudu strašit kačery, ale rybáře. ;-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 22 duben 2019 - 16:23

  • 0

#2662 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2019 - 19:12

I pres fakt, ze jsem doma zjistil, ze jsem misto hoodne spatne zameril mam radost, protoze se mi podarilo do terenu umistit dalsi krabicku :)
Zitra uz jen premerim a pujde ven.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 22 duben 2019 - 19:13

  • 1

#2663 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2019 - 19:44

Nic proti Štěpáne, ale jsem rad, že tu všichni ostatní neinformují o tom, že umístili další krabku. To by bylo pak hodně zaplevelené vlákno.
P.S. radost ti neberu, jen popichuji, znáš mne :-)
  • 0

#2664 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2019 - 6:29

Ty tri hlasky za rok snad prezijes. A treba ostatni z toho nemaji georadost :)
  • 0

#2665 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2019 - 8:42

Znám dost rodin, co jezdí s dětmi na keše od miminka. ;-) A když si vzpomenu, kam to kdo zvládl s kočárkem a jakou mělo mrně radost.....zrovna u Týna nad Vltavou při větší sestavě se jeden kočár přenášel pěkných pár metrů za šipkou. :-) To mi připomněl jeden z nicků, které tu vídám.


Tak ono stačí, když se chce člověk dostat s kočárem po obyčejné lesní cestě a najednou je z toho rozježděný tankodrom, nebo cestu zatarasí harvestor, který těží dřevo :-).

Přiznám se, že přímo do lesa až tolik s kočárkem většinou nezajíždíme, to většinou jeden z nás raději kočár hlídá opodál :-). Ono stačí ve dvou tahat kočáry po těch "normálních" turistických cestách, po kterých občas s kočárem jezdíme :-). Zvlášť když už jsou kluci dva a jeden ještě jezdí na většinou na malém kole, které se pak často musí nosit. Ale je pravda, že kluci (dnes už 1,5 a 4 roky) mají z nálezu často hroznou radost :-). A ani většinou nic nevyměňujeme...


  • 0

#2666 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2019 - 9:01

U nás vždycky probíhá hádka, kdo bude keš vyndavat a kdo zase uklízet.


  • 0

#2667 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2019 - 10:01

U nás vždycky probíhá hádka, kdo bude keš vyndavat a kdo zase uklízet.

Taky :)

 

Už předem mám hrůzu, až začne pravidelně chodit i třetí neteř - momentálně střídáme jedna vyndavá, jedna uklízí, a na další keši obráceně. Ten pořadník u třech hádajících se slečen si ale nechci ani představit...

 

Ono stačí ve dvou tahat kočáry po těch "normálních" turistických cestách, po kterých občas s kočárem jezdíme :-). Zvlášť když už jsou kluci dva a jeden ještě jezdí na většinou na malém kole, které se pak často musí nosit. 

 

Dobré jsou taky cyklotrasy s překvapením - není nad to, jet po trase značené jako silniční, a na pár místech skončit přenášením kola. S malými dětmi a naloženými koly to musí být radost.


  • 0

#2668 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2019 - 11:22

Když je tu řeč o geocachingu s dětmi, tak by se jim mohla líbit GC5W3XF. Tohle bych označil za základní školu geocachingu.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#2669 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2019 - 11:40


Už předem mám hrůzu, až začne pravidelně chodit i třetí neteř - momentálně střídáme jedna vyndavá, jedna uklízí, a na další keši obráceně. Ten pořadník u třech hádajících se slečen si ale nechci ani představit...

 

 

 

Vždycky bude holt jedna pauzírovat. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2670 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2019 - 13:46

Vždycky bude holt jedna pauzírovat. :)


To dětem často moc dobře nevysvětlíš :-)
  • 1

#2671 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2019 - 18:44

Když je tu řeč o geocachingu s dětmi, tak by se jim mohla líbit GC5W3XF. Tohle bych označil za základní školu geocachingu.

Také nabízím dvě své dětské keše. Samozřejme mysterky :oGC34GYV pro menší děti (spoluautorka kreveta) a GC3EYAH pro děti trochu větší. Zajímavé jsou počty červených smajlíků v GeoChecku. Určitě nejsou všechny od dětí... :(


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 23 duben 2019 - 19:10

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#2672 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2019 - 20:36

Tak jsem zvládla obě, pravda tu pro větší děti s jednou opravou. Třeba se ještě do konce roku do Teplic dostanu.
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#2673 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 6:27

Dobré jsou taky cyklotrasy s překvapením - není nad to, jet po trase značené jako silniční, a na pár místech skončit přenášením kola. S malými dětmi a naloženými koly to musí být radost.

 

To mi říkej. Takhle jsme vyrazili na jednu cyklotrasu v Krkonoších s kočárkem - že bude průjezdná... Ze Špindlerovky přes Petrovku a pak dolů... Jenže na mapě jsem si nevšiml, že kus není zpevněná cesta a le nezpevněná (značka cesty nebyla pod značkou cyklotrasy moc vidět)... A pak jsme ve dvou přenášeli kočár asi 300 metrů po hrozných šutrech :-). Ale zase to byl zážitek... Tenkrát to ještě bylo celkem v pohodě. To ještě byl Románek malý :-).


  • 0

#2674 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 8:11

V dnešním stavu protikůrovcové likvidace lesů jsem se už smířila s tím, že při svojí cyklo-turistice přenáším kolo každou chvíli. Mám starý, nic moc lehký. Po pondělku ještě dneska cítím ruce.

Na druhou stranu, jsme v georadostném koutku, tak musím napsat, že aspoň radostně posiluju celé tělo. :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 24 duben 2019 - 8:12

  • 0

#2675 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 8:43

Našemu prďolovi bude devět měsíců a také začínáme společně keškovat :) Zrovna v pondělí jsme byli na pěkné sérii u Černé Hory s jedním docela exponovaným úsekem. Ale s kočárkem se netaháme, nejsme blázni :P - viz https://coord.info/GLYF8MTM


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#2676 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 9:26

Tak to já kdysi vybíral kočárek speciálně tak, aby se jím dalo jezdit po lesních cestách, přes kořeny, přes kameny, aby se dal nosit a dokonce jsem s ním i několikrát brodil. Dneska už jim je pět a tři a půl, takže normálně chodí, ale důležité je, aby v keškách byl nějaký kinder šrot. Klidně rozbitý, jim je to jedno. Ale je to to jediné, co je na kešky dostane.


  • 0

#2677 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 17:38

Moc se mi líbí nápad táborských kačerů, Táborský Lhotník, ke kterému se přidal i sousední Benešov. :-) Tyhle dva okresy budou mít v každé Lhotě jednu keš - je jedno, jaký druh. Někde je vtipný listing, jinde zábavné luštění nebo zajímavé místo s výhledem.
A tak si říkám, kolik tak je různých Lhot v celé ČR a kolik okresů se přidá?
Osobně keše nezakládám, jen pořádám eventy, ale tomuhle nápadu fandím - asi budu lobovat, aby se náš okres podíval na "naše" Lhoty.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 24 duben 2019 - 17:39

  • 0

#2678 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 18:42

Na tento projekt jsem narazila náhodou a taky se mi moc líbí. Podle Wiki je v ČR Lhot a Lhotek cca 300, taže materiálu je dost i v jiných krajích ;-).
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#2679 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 7:38

Na téma Lhoty se mi před lety moc líbila tahle keš GC1DVAW.


  • 0
Vložený obrázek

#2680 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 8:31

Zajímavou minisérií by byly Radouně kolem Jindřichova Hradce. Kdysi jsem tam jel autobusem a ten jel z Radouně do Radouně, bylo jch snad 5 a divil jsem se, že autobusák nezabloudil.

Na téma Lhoty je určitě jedna zajímavá i teď, loguje se ale někde u Prahy, tak na ní nepojedu. Je nutno navštívit ještě jednu (vyjmenovanou) Lhotu v kraji. Jen v Karlovarském prý žádné nejsou.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama