Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2861 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 13:54

Také nepatřím k couralům, spíš mám opačný problém.
Aby mi nepřibývaly pokuty za rychlost, používám přes vesnice a na prázdné silnici tempomat. A mám na kameře dost případů, kdy mě na plné nebo ve vesnici někdo předjíždí, i když vím, že jsem "maličko nad limitem". A co fakt neumím je třicítka.....to je neštěstí, kolikrát zbytečné omezení asi jen proto, aby se na místě daly rychle vybrat pokuty.

Ale zpátky k radostem gc: Chystáte se na event na Helloween? Přemýšlím, co dobrého sebou, co by kačerům udělalo radost, jestli " krvavé" jednohubky?

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 31 říjen 2019 - 13:57

  • 0

#2862 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 14:04

A co fakt neumím je třicítka.....to je neštěstí, kolikrát zbytečné omezení asi jen proto, aby se na místě daly rychle vybrat pokuty.
 

Spíš alibismus - chodí tam děti, stala se nehoda, apod. - dáme třicítku. Že se nedodržuje (a většinou ani není důvod dodržovat), to už nikdo neřeší.

Většinou si to prosadí někdo z té obce.


  • 1

#2863 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 14:27

Je dokázáno, že omezená rychlost zvyšuje pravděpodobnost nehody - protože řidič kouká na tachometr a ne před sebe.

Všechny technické vychytávky typu tempomatů a adaptivních tempomatů jsou dobré, ale jen do doby, kdy člověk přesedne do staršího auta, jsou lidi, že mají potíže i s Felicií bez posilovače řízení.Nebo naopak, člověk je zvyklý měřit rychlost ušima a najednou sedne do odhlučněného auta se silnějším motorem a neustále překračuje rychlost.

Ovšem pro takové, kteří v souběžné koloně ve městě předjíždějí stylem pravý pruh-levý pruh a opakovaně, takže jsou na kraji města o 10 sekund dřív, by pomohla jen automatika na řízenou destrukci.


  • 3

#2864 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 14:53

Nestálo by za to vytvořit geoautomobilový koutek? Tady i naproti je to myslím dost OT.


  • 2

#2865 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 15:16

Nestálo by za to vytvořit geoautomobilový koutek? Tady i naproti je to myslím dost OT.

 

Jsem za :) Nebaví mě to číst a ztrácím iluze o řidičích, kterých už tak mám málo...


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#2866 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 15:36

 A co fakt neumím je třicítka.....to je neštěstí, kolikrát zbytečné omezení asi jen proto, aby se na místě daly rychle vybrat pokuty.
 

Já ji umím. Často je to nesmyslný opruz, ale i tak zpomalím (no do čtyřiceti, řekněme) a víc to neřeším, radši poslouchám rádio nebo přemýšlím o geocachingu.  :) Peníze určitě radši vrazím do paliva než státu na pokutě.  ;) 

 

Jo, automobilový koutek bude určitě nosné téma. Vždycky když je nějaký článek o řízení auta na iDnes, tak je pod tím monstrózní diskuse. :D


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2867 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 18:42

Nestálo by za to vytvořit geoautomobilový koutek? Tady i naproti je to myslím dost OT.

a co to přesunout do georůžového?


  • 0

#2868 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 17:25

Mám radost z masky na dnešní Helloween event - vytáhla jsem luxusní čarodějnický klobouk pořízenyý loni, černý se všemi možnými barvami tematických obrázků a dcera mi půjčila škrabošku. Paráda, ještě lepší čarodějnice než obvykle. Jen je klobouk vysoký a nemohu ho mít v autě, ráda bych PČR dopřála trochu zábavy! :-)
Právě řeším, jestli bych neměla mít k dlouhému kabátu stylové černé vzorované punčochy než jen černé kalhoty?
  • 1

#2869 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 18:13

To by mohlo vyřešit střešní okénko, stejně jako ve filmu o Saxaně kde se ti tři kluci změnili na biskupy a jeli ve Fiatu 500 :D .


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#2870 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 19:48

To by mi klobouk určitě odplachtil do nenávratna. Ale scéna se mi vybavuje, mám Saxanu moc ráda, jeden z nejlepších filmů mého dětství.

Radost mi dělá program blokující reklamu, kdybych si o něm tady nepřečetla, tak mi reklamy vyčerpají denně víc než 50% dát. Dík vám, co jste tu nedávno téma otevřeli.
  • 0

#2871 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 21:03

Nemít děti, tak pěkně prskám, co zase vytahujete ten anglosaský svátek. Nemám moc rád tyhle importované svátky.

Na druhou stranu pro děti jsou často pěkné akce na toto téma. 


  • 2

#2872 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2019 - 0:18

Ono i pro dospělé. :-)
Věřte, nevěřte, ale já byla na své první podobné akci. I přes déšť jsme se prošli po vesnici a zbytek večera strávili v příjemném a krásně vyzdobeném místě v teple.
Zítra vložím svou čarodějnickou fotku, rovnou z mobilu mi to nejde - něco se tu nedávno na tohle téma psalo, ale samozřejmě jsem zapomněla postup, čili dojde na můj obvyklý přes stažení do noťasu.
Stejně si říkám, že mi ještě chyběl černý kocour na rameni.
  • 0

#2873 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2019 - 8:26

Škoda, že je to tak daleko, jinak jsem tam byl. Náhodou jsem narazil na moc pěknou lebku ve slevě :D .


  • 0

#2874 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2019 - 8:31

Od konce března jsem byl všechny víkendy buď na chatě, nebo někde venku. Prostě ne doma. Tento víkend na chajdu už nejedu, počasí není k tomu, abych tam něco dělal.
A nudím se, nejsem zvyklý na to, jen tak koukat. Takže ač poprchává, fouká, je nevlídno, prostě jedu na kešky. Na Slapy. Pojďte taky ven.

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 02 listopad 2019 - 8:32

  • 0

#2875 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 21:45

9. 11. 2019 v 10:13
:) :) :) GC43 Found it! :) :) :)
  • 4

#2876 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 21:52

Ty jsi v Irsku? Hezky stará krabka!
  • 0

#2877 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 22:47

Ano, jsem tu, ale takříkajíc "na otočku" (v pátek pryč a v neděli zpátky).
  • 0

#2878 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2019 - 23:10

Ale i tak super! Nevím proč, ale Irové jsou mi sympatičtí. Že by díky literatuře? Mám je možná nelogicky zafixované jako chytré a nápadité, realita bude asi jako všude, čili jak kdo.
Co kešky, jsou srovnatelné s našimi? Široká škála od zaokapovek po takové, kdy, člověku jen spadne ćelist a zírá?
  • 0

#2879 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2019 - 7:32

Kešky jsou tu asi jako všude mimo ČR, člověk je hlavně rád, že je najde. Nejvíce potěší, když je krabka čistá a logbook suchý. Úroveň, jako je u nás, jinde moc nehledej.
  • 0

#2880 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2019 - 8:06

Od konce března jsem byl všechny víkendy buď na chatě, nebo někde venku. Prostě ne doma. Tento víkend na chajdu už nejedu, počasí není k tomu, abych tam něco dělal.
A nudím se, nejsem zvyklý na to, jen tak koukat. Takže ač poprchává, fouká, je nevlídno, prostě jedu na kešky. Na Slapy. Pojďte taky ven.

Přijeď k nám. Doma je pořád co dělat. Horší je, že to není nic, co by člověka bavilo :) (úklid, vaření, prádlo)


9. 11. 2019 v 10:13
:) :) :) GC43 Found it! :) :) :)

 

Jé, ty se máš. Gratuluji, v Irsku by se mi taky líbilo!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama