Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3041 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 19:01

Včera mi na O700 spadl šutr. Kdyby to byl mobil tak je po něm. Na Oregonu ani škrábnutí. Prostě navigace je navigace, náhradní baterky v kapse, šlape v dešti a blátě.
  • 2
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#3042 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 19:24

David11: Tuplovana konzerva!

Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 26 prosinec 2019 - 19:25

  • 0

#3043 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 20:47

Kdyby můj mobil měl výdrž při zapnuté navigaci, občas si souřadnice nevymýšlel a měl kompas, budu lovit s ním. Oregon je Oregon (450). Teď bych si ho za 7000 nekupoval. Je tam sice komplikovanější příprava, horší mapa, mnohem hůř viditelný displej, ale vydrží mi na baterky celý den a mám náhradní, naviguje přesně, i když déle chytá polohu, neumí nové družice. A nálezy si poznamenávám do mobilu bez zapnuté GPS, do A:drake, tam si případně přečtu listing. A loguju většinou když čekám někde na vlak, nebo až doma.


  • 2

#3044 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 23:01

Mobil Xiaomi cca za třetinu ceny O-450 ty kdyby podmínky v pohodě splní. Kámen na displej nebo vodní lázeň by mu ale dobře neudělá. Navigace leží hluboko v šuplíku. Nějak jsem si zvykl na podrobné mapy uživatelsky příjemné ovládání Locusu a online informace.
  • 2

#3045 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 23:13

Hlásím se mezi konzervy. Už 7 let jsem spokojená s Montanou. Má ještě původní baterii, která je dobíjecí a vydrží i v chladnu celý den a hlavně velký displej. A kolikrát mi za jízdy spadla z kola, když jsem ji ledabyle nasadila do držáku, to ani nepočítám.


  • 0

#3046 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 23:36

:-) Díky, začínám si myslet, že datum narození mám v občance špatně přepsané! :-)

Dlouho jsem zůstávala u Oregona450, potom přešla na tablet a Locus offline routování přes BRouter a teď jsem maximálně spokojená s mobilem - nadávám si, že jsem k němu nepřešla dřív. Pohodové, pro oči mapy mnohem lepší a s PWB by nebyl problém ani na prodloužený víkend. ;-)
Chce to vyzkoušet, co komu bude vyhovovat nejvíc - O450 je záloha, byť má kutilsky opravované tlačítko zapínání. Mobil asi 7 a více let nevydrží už kvůli SW....
  • 0

#3047 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 7:09

A co mapy? Jsou pro aplikace pro mobily k dispozici mapy celého světa? Myslím tím úplně celého.
  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#3048 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 7:43

Nevím jestli je tam úplně, ale úplně všechno, ale mapy třeba tady: http://download.mapsforge.org/maps/

Já používám mapy z jiného zdroje, je tam i Antarktida... https://osm.paws.cz/


  • 0

#3049 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 8:17

Navigaci si několik let chci pořídit, ale spíše jako zálohu, když člověk jede na nějakou delší cestu. Nicméně, zatím nějak nebyl důvod, telefon vždy stačil. Mapy? Offline prakticky jakékoli země a většinou z mnoha různých zdrojů. Kešky? Offline klidně tisíce. Přesnost? Ve městech díky podrobným mapám chodím spíše právě podle mapy a v terénu...vlastně kolikrát taky. Celkově mi přijde, že přesnost navigování je dobrá. Výdrž baterie? Lovím offline, takže zvládám v pohodě celý den a díky powerbance a dlouhému kabelu z batohu i několik dní. Voděodolnost? Mému telefonu déšť nevadí a ani trocha vody. Pád na zem? Když mi nespadne displejem na kámen, přežije běžné malé pády (o věci, které chci, aby mi vydržely, se starám, takže mi telefon v terénu nepadá). Wherigo? Bez problémů či pádů, prostě levou zadní. Něco mi nesedí při odlovu? Když je možnost, jsem hned na internetu, na jedno dvě ťuknutí. A celkově telefony a aplikace zvládají spoustu věcí (plánování trasy, záznam trasy, předpověď počasí,...). Zatím mě holt nic nedonutilo pořídit si klasickou navigaci. :)
  • 2

#3050 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 8:28

Mapy celého světa seženu spíš na telefon, než do Garminu. A speciální mapy si přes Mobac vyrobím taky spíš do telefonu, než do navigace, tam je to o několik kroků víc + patch firmwaru.

Uvidím, jak budu lovit, až se odhodlám koupit si lepší telefon, tohle nebyla dobrá koupě. Ale jakž takž na ostatní věci funguje, tak zatím slouží a hledám s Oregonem.


  • 0

#3051 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 13:12

Takhle u mne telefon vytlacil fotak... uz ho vubec nepouzivam, jen mobil.
  • 2

#3052 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 14:11

Osobně umím hledat i s mobilem, ale stále dávám přednost své GPSce.

Začínal jsem na Garminu eTrex Vista. Pak jsem si pořídil GPS Map 60 - vydržela asi 8 let, včetně pádu při asi 40 km/h na asfalt a řady pádů. Po těch 8 letech už tedy začala mít problémy s kontakty (asi by někdo šikovný dokázal spravit lépe, než se podařilo mě podle dostupného návodu zde, mně se po asi půl roce opět vrátilo), takže už nejde pořádně propojení kabelem. Ale jinak šlape stále, používám jako záložní.

Nyní mám GPS Map 64. Po cca 4 letech, kdy mi už mnohokrát i spadla na zem (často z více jak 1 metru), je stále displej i vše v pohodě. Jen gumová ochrana je totálně orvaná a občas mě trochu zlobila, ale nejsem si jistý, jestli to nebylo kvůli nějaké aktualizaci.

Na druhou stranu to, co s GPSkou bych asi na mobilu neměl.

 

Vzhledem k tomu, že si "trackuji" výlety a své cesty, tak bych tohle s mobilem asi nedal (hlavně kvůli přesnosti a výdrži baterií, ale třeba jen neznám správnou aplikaci a mobil)

Dále si při svých výletech značím často body zájmu (stačí mi přibližně na cca 5 m přesnosti), v GPSce s tlačítky zmáčknu a je to. Na mobilu hledat aplikaci, tam někde hledat správnou volbu, zdá se mi to prostě jednodušší. Stejně tak nabité tužkové baterie je lehčí tahat, než někde power banku s dlouhým kabelem do kapsy.

Sice si počítám stage atd. v a:drake, aktuální data si stahuji v mobilu, ale na druhou stranu je výhoda si číst listing na GPSce a zadávat přímo indície do vzorečku na mobilu, než v mobilu stále přeskakovat a hledat, co mám ke které indícii zadat.

 

Takže já preferuji kombinaci GPSka x mobil. I když to znamená větší náklady i tahání více zařízení. Ale přijde mi, že přece jen ty zařízení určené ke specializovanému účelu přece jen něco dělají lépe. Foťák taky beru většinou zvlášť, mobilem fotím jen když velký foťák zapomenu. Možná nějaké špičkové mobily fotí dobře, ale na zrcadlovku to stejně nemá...


  • 0

#3053 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 15:14

Moje první navigace byla Béďa Trávníček. Pak Etrex HCx, někde ho mám pořád doma. Dokonce jsem měl dva, protože mi jednou rupnul displej. Pak jsem měl Oregon 550t. Ten leží už hodně dlouho na polici a chodím s telefonem, ač jsem byl původně jeho odpůrcem. Začalo to tím, když jsem zjistil, že wherigo má taky nějaké zvuky, kdežto Oregon jen pípal. A pak mě dorazilo, když jsem musel neustále znovu a znovu zadělávat ten vykotlaný zapínací čudlík. Ale kdybych jel třeba na vodu nebo na nějakou několikadenní tůru, tak jedině s navigací, kde mohu vyměňovat baterky.


  • 0

#3054 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 15:28

Tak tak, některé mobily fotí dobře, ale většinou fotku z mobilu poznám. Malý čip prostě nemůže nafotit to, co velký, z fyzikálních důvodů. A to nemám zrcadlovku, jen ultrazoom, když po 10 letech odešel, koupil jsem nový. Mě tedy foťák v mobilu ani neostří, je to opravdu jen nouzovka když foťák zapomenu, nebo chci logovat virtuálku na místě.

Co se týká bodů zájmu, mám jich v Oregonu asi 1000 (to byly pracovní údaje, už bych je po těch letech mohl smazat), ale v mobilu by to šlo taky, v Mapách.cz po přihlášení, Moje trasy a místa - dříve Batůžek. Výhodou je, že po přihlášení stejným jménem je mám i v PC a naopak, připravit si to mohu v PC a vidím to i v mobilu.


  • 1

#3055 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 15:37

Sice jsem dneska nebyla na žádné keši, ale zkusila jsem tučňáky - jednohubky podle jednoho z táborských eventů. Dobrá ptákovina z oblíbených černých oliv, mozzarely a mrkve, vyblbla jsem se. :-) Jen mě mrzí, že jsem je neudělala už včera na přivítání kačerům že Stříbra, kteří u nás uspořádali event.
  • 0

#3056 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 17:44

Tak na zrcadlovku určitě ne, ale tu a) nemám, B) by se mi nechtělo s sebou na běžné výlety tahat...

 

Jinak velkou radost mi dnes udělal milý letterbox GC7WMJ8


  • 0

#3057 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 21:14

Dále si při svých výletech značím často body zájmu (stačí mi přibližně na cca 5 m přesnosti), v GPSce s tlačítky zmáčknu a je to. Na mobilu hledat aplikaci, tam někde hledat správnou volbu, zdá se mi to prostě jednodušší. Stejně tak nabité tužkové baterie je lehčí tahat, než někde power banku s dlouhým kabelem do kapsy.
Sice si počítám stage atd. v a:drake, aktuální data si stahuji v mobilu, ale na druhou stranu je výhoda si číst listing na GPSce a zadávat přímo indície do vzorečku na mobilu, než v mobilu stále přeskakovat a hledat, co mám ke které indícii zadat.

 

Ukládání bodů zájmu v průběhu cesty je otázkou malinké chvilky, takže takový rozdíl oproti klasické navigaci tu asi nebude (neznám, jen odhaduji podle své rychlosti ukládání bodů). Většinou si však, když už si body ukládám, k nim píši nějaké poznámky v aplikaci, kterou používám.

Ano, náhradní baterky budou zcela jistě mnohem lehčí než má powerbanka. :) Mně osobně kabel vedoucí z batohu nevadí a když už s sebou mám tahat batoh s různými věcmi, tak ta powerbanka se tam už ztratí.

Na počítání souřadnic či poznámky k odlovu se mi nejvíce osvědčil malý notýšek s kroužkovou vazbou a propiskou. Nemusím nikam přeskakovat a i za cenu toho, že se tu a tam občas přepíšu je mi tenhle způsob počítání a sbírání indicií nejmilejší.
 

Tak na zrcadlovku určitě ne, ale tu a) nemám, b ) by se mi nechtělo s sebou na běžné výlety tahat...


Se zrcadlovkou se tahám jen na větší výlety nebo když mám v plánu fotit něco konkrétního a vím tedy, že budu fotit více nebo budu fotky dále potřebovat pro něco jiného než jen pro svou potřebu. Na malé výlety mi stačí telefon jako tobě.


  • 1

#3058 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 22:29

Jak jsem psal výše používám etrex30 a příležitostně mobil.
Páč mám Apple a v něm originál aplikaci a ta jde jen on-line. Je mi někdo schopen doporučit nějakou aplikaci, která pojedete offline, stáhnul si do ní mapy i kešky z GG.
Díky
  • 0

#3059 Camelopardalis

Camelopardalis

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2019 - 1:00

Jak jsem psal výše používám etrex30 a příležitostně mobil.
Páč mám Apple a v něm originál aplikaci a ta jde jen on-line. Je mi někdo schopen doporučit nějakou aplikaci, která pojedete offline, stáhnul si do ní mapy i kešky z GG.
Díky

Ja na iPhonu pouzivam cachly, ma par much ale je o 100% lepsi nez oficialni aplikace. Umoznuje zakladni offline mapy i offline cache. Stahne napr pocketquery nebo i vytvorene listy. 
Mozna Negativa: Pouziva oficialni API takze je premiove clenstvi skoro nutnost, a neni zadarmo (stoji asi $5)


  • 0

#3060 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2019 - 10:37

Jak jsem psal výše používám etrex30 a příležitostně mobil.
Páč mám Apple a v něm originál aplikaci a ta jde jen on-line. Je mi někdo schopen doporučit nějakou aplikaci, která pojedete offline, stáhnul si do ní mapy i kešky z GG.
Díky


I ofiko aplikace snad umí oflajnovat vybranou oblast, ne?
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama