Přejít na obsah


Fotka

Ukradené kolo BRNO Kr.pole


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Ondrabar

Ondrabar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 8:44

Ahoj, obracím se na vás s pozbou o pomoc, dne 10.5. mi nějaký haj.... ukradl kolo zamknuté před kauflandem v Brně Kr. Poli. Kdyby jste ho nědko někde náhodou zahlédl tak se mi prosím ozvěte.
  • 0

#2 Ondrabar

Ondrabar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 8:45

Na rámu má modrou ještěrku, tak jen kdyby náhodou. Díky
  • 0

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 12:54

To bud rad, ze ses ho tak levne zbavil. :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#4 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 15:56

to bylo hnusny:-P
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#5 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 18:04

Bohužel, kolo se těžko hledá, policii to moc nezajímá, jelikož oproti kradeným autům se jedná o věci většinou nízké hodnoty. Přeji hodně štěstí a ruce sekat takovým haj***.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#6 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 20:24

Pokud zůstalo v Brně, pak doporučuji pátrání zesílit v oblasti ulic Cejl, Francouzská, Bratislavská... Bohužel to dopadá spíš tak, že kradená kola jsou odvežena na druhý konec republiky, aby byla minimální pravděpodobnost, že ho vypátrá sám majitel. Tvé šance bohužel ale odhaduji na minimální.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#7 Pan Pctros

Pan Pctros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 23:05

Prevence prevence jaxi ho mel zabezpeceny???
  • 0
Rozhodne odeme necekejte nic rozumnyho

#8 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 7:25

Pan Pctros: V prvním příspěvku píše, že bylo zamknuté. Co chceš víc? Typ zámku, výrobce a výrobní číslo? Jak chceš víc zabezpečit kolo? Bohužel, teď jsi naprosto dostál větě ze svého podpisu...
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#9 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 7:31

Není zamčený jako zamčený, když občas vidím ty zámečky co lidi na kolech vozí, tak takové se přeštípnou už když se na ně křivě podíváš. Mě by taky zajímalo co všechno jsou ještě zloději schopni překonat, z vlastní zkušenosti vám že 6mm lanko cvaknou během pár sekund.
  • 0

#10 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 7:38

Je to zamčený pořád stejně. Měj klidně zámek golem, ale když si vezmou ty velké štípačky, je to fuk. Jenom musejí zabrat víc či míň. Když už to někdo chystá, je jedno jaký máš zámek. Ten je jen kvůli tomu, aby nepřízpůsobivý nešel kolem a neměl to moc snadné i bez nástrojů. A lépe kolo nezabezpečíš. Věřím, že třeba i existují nějaké pořádné zámky (něco ve stylu Bullocka co mám v autě, který je prakticky nepřeříznutelný a nezničitelný zmrazením), ale takový zámek by atakoval cenu kola, pokud nemáš kolo za 30 tisíc.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 7:40

parkis: ony ty pakovy kleste prestrihnou vsechno zabezpeceni typu lanko, retez, visaci zamek ... jako nic. co je bytelnejsi je podkova - takova ta tyc do tvaru U. o ni teda tvrdi, ze se presmiknout neda - ja mam trochu pochybnosti v pripade velkych pakovek, vim co dokazou. ale minimalne to bude o hodne narocnejsi a vic napadne :).
  • 0

#12 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 7:41

to je právě ono, běžní zlodějíčci neběhají po ulici s pákovkama pod kabátem já třeba vozím zámek na motorku, ten má průměr cca 25mm a tolik se běžně pákovky neotevřou
  • 0

#13 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 7:42

No s tim kolem se rozluc. Mne ho pred par lety ukradly ze sklepa rodineho domu a museli prekonat tri zamky. Kdyz jsem pak mluvil s policistou co to vysetroval, tam mi rekl, ze to dopadne tak, ze to za mesic odlozi, jelikoz oni ho budou hledat jen ve svem kraji a moc lidi na to nemaji a mezikrajova spoluprace v hledani kolo moc nefunguje. Tez mi rekl, ze ty kola se vetsinou hned odvazeji do jineho kraje a tak je sance na nalezeni nulova. Musim rict, ze jsem ho tehda mel registovane u policie, mel jsem tam takovy maly kovovvy registracni stitek a u sebe jsem mel neco jako maly technicak. A dopadlo to presne podle ocekavani, za mesic to odlozili. Spolu s tim kolem nam ukradli jeste dalsi 3 kola a asi 5ks elektrickeho rucniho naradi, kdyz jsem to dal na pojistovnu, tam mi tehda rekli, ze to je ve sklepu, tak tam je limit pojisteni 10000Kc a jeste mi k tomu napocitali amorizaci a tak jsem dostal asi 8000Kc. No to jsem se nas.... jeste jednou.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#14 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 7:48

Zamek do cca 12mm i kdyz ma na sobe napsano HARDENED ci nejak tak, je na nic. Sam jsem si to pred mnoha lety vyzkousel na brigade. Tehda jsem zapomel klicek od skrinky a tak jsem si pujcil pakovky a s vedomim, ze bude asi odolavat jsem zabral. Ozvala se rana, pakovky secvakly naprosto bez odporu a visaci zamek zmizel, uz jsem ho v te satne nikdy nenasel, kam odlitl nevim. V kazdem pripade od te dobe vim, ze pakovky jsou univerzalni klic na vsechny visaci zamky.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 8:07

Mě kolo policajti našli. V bazaru. Měl jsem ho ale evidované a zloději se ani nenamáhali sundat tu samolepku Evidováno policií. Dnes ta evidence je už na nic. Dopadlo to jako IZIP. Jinak, dcera jednoho kolegy ztratila klíče od kola a on musel jít ten zámek přeříznout. Na ulici před školou, trvalo mu to půl hodiny, nikdo se ho za tu dobu nic nezeptal. Takže asi tak funguje zabezpečení.
  • 0

#16 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 8:21

To je bohužel problém dnešní doby. Lidi jsou bez zájmu. Jako autoalarmy, když auto houká, málokdo se otočí. Proto já mám dvoucestný autoalarm, takže případné napadení hlásí přímo mne na klíčenku. Stejně tak je to u nás na koleji, tam několikrát denně houká požární alarm, jak kuřáci-prasata hulí po chodbách a alarmy se spouštějí. A kdyby začalo hořet, nikdo to houkání nebude brát v potaz. Další důkaz neuvěřitelné sobeckosti většiny vyhulenců.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#17 kuliocko

kuliocko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 8:37

mpik napsal/a:
Jinak, dcera jednoho kolegy ztratila klíče od kola a on musel jít ten zámek přeříznout. Na ulici před školou, trvalo mu to půl hodiny, nikdo se ho za tu dobu nic nezeptal. Takže asi tak funguje zabezpečení.

Na druhou stranu - na co se zeptat? Jak takovy clovek dokaze, ze je to kolo jeho? Tezko bude u sebe mit nejaky doklad.
  • 0

Nokia 5800XM + Handy Geocaching AE -> Samsung Galaxy Nexus + C:Geo


#18 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 9:35

kuliocko napsal/a:
Na druhou stranu - na co se zeptat? Jak takovy clovek dokaze, ze je to kolo jeho? Tezko bude u sebe mit nejaky doklad.


Mikrotečky, resp KRIMISTOP
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#19 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 9:55

Jsou i zámky na kola s alarmem - co při porušení houkají fakt hodně. Myslím, že někoho to odradí a radši zdrhne..
  • 0

#20 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 10:01

l_ucie: Jo to znám. To možná odradí nepřizpůsobivé, ale každý kdo to myslí s kradením vážně a má tucha o elektrotechnice, tak takový alarm snadno odstraní. Taková věc je na kole příliš nekrytá a zranitelná. A komplikuje život uživateli. Samozřejmě, je to další úroveň zabezpečení, ale taky to není zázračné. Navíc nic krásného na kole.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama