Přejít na obsah


Fotka

Cache Reviewer Needed


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
85 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 6:07

I have enjoyed approving geocaches for the Czech Republic, but due to the increase in volume I think it is time the Czech geocaching community had a local cache reviewer. I have corresponded with some of you, and can think of a few who would probably do a great job. However I think it would be best if the Czech geocachers choose someone to do this job themselves.

The criteria I would expect are: 1) Experience - not necessarily having hundreds of finds, but someone who has geocached for several years and has experience in hiding and finding caches of all sorts. 2) An excellent knowledge of the English language. The geocaching guidelines are in English, and you would need to use English to communicate with the other cache approvers (we are too dumb to know your language). 3) Well respected by the local geocaching community and, if possible, internationally. What I mean by that is you should not have written terrible things in the groundspeak forums. ;) 4) You should preferably have had a leadership position in a local geocaching organization, planned local events, and/or worked with local park managers or news media to gain acceptance of our sport. 5) You should be willing to work hard for no pay, and put up with the possible anger of those who's caches you will have to decline to approve. 6) You'd likely also have to cover neighboring eastern European countries with similar languages to yours such as Slovakia, Slovenia, Romania, Poland, Croatia, Bulgaria, and Hungary, though the volume of caches in those countries is very small. 7) You will have to be relentless in adhering to the rules (geocaching guidelines) even though you may not personally agree with them all. For instance you must not approve vacation caches left by those who won't return to maintain them, you must not approve virtual caches in places where a physical cache could go. You should start asking for the final cache location of multistage caches to be sure they are not too near other caches or that future caches are not placed to near that cache. I have not been doing that for the Czech caches, but as volumes increase you will have to.

I'm not sure what more I can say, but feel free to ask me questions about the job. I would hope that this forum could be used for people to nominate either themselves or others. People who are nominated by others can either accept or decline. Then there could be an election, if that is the way you'd like to do this. Or you can decide with dueling pistols or arm wrestling - whatever works for you. The person who is selected will then be discussed for a week or so by the other cache approvers (that's why I said you should not have written anything nasty in the groundspeak forums), and if no one has any objections you will be given access to the admin part of geocaching.com to approve caches.

In any event, in a month I'll be going away for more than a week, and won't have my PC with me, so you fine folks will have to find someone to replace me within the next few weeks. :)

Best regards,
~erik~

  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 7:43

I have enjoyed approving geocaches for the Czech Republic, but due to the increase in volume

Muj tip zni Haggaeus, samozrejme kdyby suhlasil. Nebo svolame mimoradny sjezd ustredniho vyboru ?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 10:43

Když už tady hlasujuete, mohl byste to někdo přeložit pro nás ostatní (áť taky můžeme hlasovat). Pochopila jsem, že Erik hledá schvalovače se znalostí AJ, který je občasný hledač. Mě osobně do toho zapadá spíš Honza B. (nevím, jak je na tom s angličitnou), který se o nás už teď tak krásně stará :-)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 15:24

Diky za hlasy. Mame par tydnu na vybirani, hlasovani asi tady ve foru, nebude-li server stavkovat? Hlasovaci event by byl pekny, ale takhle narychlo by se asi nesjelo reprezentativni mnozstvi vychodoevropskych cacheru :-)
Chtel jsem navrhnout Samana, ale branil se.

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2005 - 1:27

In case Erik is still watching this thread in a language he doesn't understand :-)
So far there have been two nominations: for me and for Michal of Dorcadion Team. The rest are some support voices and some hate posts, I guess we should wait until next week for other candidates.

Jak to pozoruju, kandidatura na reviewera se mi zamlouva cim dal vic. FTF zapovezene v miste bydliste me netrapi a takove FTF jako minulou sobotu na cachi u Marianek, ktera tam lezela 3 tydny bez povsimnuti, se mi snad budou tolerovat i nadale. Multi mi staci pri vyletech do Nemecka, i kdyz myslim, ze schvalovane souradnice se mi taky z hlavy brzo vytrati.
V pripade meho zvoleni necekejte zadne prevratne zmeny, reviewer si nemuze vymyslet, ze na svem uzemi zakaze napr. baleni cachi do igelitek, byt to sam povazuje za nechutnost.
Pitrovi odpovezeno soukromym mailem.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2005 - 14:59

ja odobne jsem premyslel o dvou vhodnych kandidatech. Samanovi a Haggaeovi, no a protoze Saman aproverem byt nechce a Haggaeus, jak jsem pochopil z konverzace, by se te ulohy zhostil, hlasuji pro Haggaea
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 9:47

Muj tip zni Haggaeus, samozrejme kdyby suhlasil. Nebo svolame mimoradny sjezd ustredniho vyboru ?

Žádnej sjezd. Jsem taky pro Haggeuse, a kdyby něco, vždy můžem tvrdit, že neměl dostatečný mandát. Pak odmítnem, co odsouhlasil, ...

Promiňte, spletl jsem si fórum. Toto není PSP?

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 11:13

Když už tady hlasujuete, mohl byste to někdo přeložit pro nás ostatní (áť taky můžeme hlasovat). Pochopila jsem, že Erik hledá schvalovače se znalostí AJ, který je občasný hledač. Mě osobně do toho zapadá spíš Honza B. (nevím, jak je na tom s angličitnou), který se o nás už teď tak krásně stará :-)

strucny preklad:
hlada sa approver pre Cesko a vychodnu Europu, poziadavky:
niekolkorocna skusenost s hladanim, najdene rozne druhy caches, skvela znalost anglictiny, respektovany lokalnou/medzinarodnou komunitou cacherov, vodcovstvo (leadership) - organizovanie eventov, spolupraca so samospravou, tazka neplatena praca spojena s celenim hnevu nespokojnych cacherov, schopny dodrzovat pravidla, aj ked s nimi vnutorne nesuhlasi.
Moj nazor je taky, ze sa jedna o dost nevdacnu pracu a dotycny, kedze bude musiet celit svojim kamaratom, sa stane u casti kolegov neoblubenou osobnostou :( Kazdopadne ja hlasujem tiez za Haggaeusa - splna podla mna vsetky poziadavky - otazka je, ci je ochotny sa tohto narocneho ukolu chopit.Vote for Haggaeus :)))
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 15:54

Ja navrhujem do hlasovania aj Dorcadiona - bez predchadzajucej komunikacie s nim.
Myslim, ze on a Haggeus splnaju poziadavky, otazka je, ci je z ich strany ochota.

  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2005 - 9:07

Jak to pozoruju, kandidatura na reviewera se mi zamlouva cim dal vic.

Nebylo by na místě vysvětlit měně znalým a mimopražským o co přesně se jedná?
Navíc, pokud má být náznak nějakých voleb a mandátu, tak by měli případní kandidáti říci, co a jak se bude s jejich osobou spojovat ...

Mimochodem, prošel jsem si tu "mostní debatu" a uvítal bych jasné a písemné stanovisko k umisťování geocache v CHKO, rezervacích, na neobvyklých mistech a podobně.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2005 - 13:48

In case Erik is still watching this thread in a language he doesn't understand :-)
So far there have been two nominations: for me and for Michal of Dorcadion Team. The rest are some support voices and some hate posts, I guess we should wait until next week for other candidates.

Jak to pozoruju, kandidatura na reviewera se mi zamlouva cim dal vic. FTF zapovezene v miste bydliste me netrapi a takove FTF jako minulou sobotu na cachi u Marianek, ktera tam lezela 3 tydny bez povsimnuti, se mi snad budou tolerovat i nadale. Multi mi staci pri vyletech do Nemecka, i kdyz myslim, ze schvalovane souradnice se mi taky z hlavy brzo vytrati.
V pripade meho zvoleni necekejte zadne prevratne zmeny, reviewer si nemuze vymyslet, ze na svem uzemi zakaze napr. baleni cachi do igelitek, byt to sam povazuje za nechutnost.
Pitrovi odpovezeno soukromym mailem.

Dostal jsem se na forum az dnes a je to pro mne uz trochu neprehledne.Jestli jsem dobre cetl jsou nyni dva kandidati: haggaeus a Dorcadion (ten se k tomu jeste nevyjadril).
Navrhuji nechat lhutu pro dalsi navrhy do pondeli 30. 5. 2005. 31.5.2005 by se kandidati meli vyjadrit, zda nechteji odstoupit a 1. 6. 2005 by Saman mohl spustit hlasovani (doufam, ze to na sebe vezme). Hlasovat by se mohlo do 6.6.2005 a 7.6.2005 by mohl oznamit vysledek. Co vy na to?
Mozna by stalo za to pripravit kratkou informaci o vyberu "approvera" a rozeslat ho vsem nasim kacerum, kteri zalozili nejakou kes, aby mohli navrhovat a hlasovat.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2005 - 22:58

V pripade meho zvoleni necekejte zadne prevratne zmeny, reviewer si nemuze vymyslet, ze na svem uzemi zakaze napr. baleni cachi do igelitek, byt to sam povazuje za nechutnost.
Pitrovi odpovezeno soukromym mailem.

A do for si vymyslet muze ??? To nas teda cekaji pekne veci...
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2005 - 14:57

Je pondelok, termin, ktory sme si dali ako deadline na prihlasky. Kedze jedinym kandidatom je Haggaeus (a az na jednu vynimku ;-) podporovany vsetkymi geocachermi, ktori sa k teme vyjadrili, tymto ho vyhlasujeme za "oficialneho" kandidata na approvera a zelame mu vela stastia a sil do prace, co ho caka, ak prejde sitom Groundspeaku :) Note for Erik: Hi Erik, we decided to propose Haggaeus for the post of local approver - he agreed. Now it is your turn :) Anyway, we want to say BIG THANK YOU for all the work you have done for the geocaching here in Czech republic and Central and Eastern Europe.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 9:51

Přesně tak, Haggaueus for president!
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 11:33

Tak to zas Honzu rušim - ještě tak abysme tu po něm řvali. Stačí, že porát prudíme s něčím na stránky, tričkama a podobně...
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 16:45

Ja navrhujem do hlasovania aj Dorcadiona - bez predchadzajucej komunikacie s nim.
Myslim, ze on a Haggeus splnaju poziadavky, otazka je, ci je z ich strany ochota.



pokud by se někdo ptal na můj skromný názor, pak bych při návrzích a volbě zhodnotil nedávnou zkušenost kolem schvalování cache Nekonečné mosty ... na to by se nemělo zapomenout. zbytek si přeberte sami
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2005 - 10:31

Nebylo by na místě vysvětlit měně znalým a mimopražským o co přesně se jedná?
Navíc, pokud má být náznak nějakých voleb a mandátu, tak by měli případní kandidáti říci, co a jak se bude s jejich osobou spojovat ...

Mimochodem, prošel jsem si tu "mostní debatu" a uvítal bych jasné a písemné stanovisko k umisťování geocache v CHKO, rezervacích, na neobvyklých mistech a podobně.

Vsetky cache su pri zalozeni schvalovane niekym z Groundspeaku - fïrmy ktora administruje gc.com. Toto schvalovanie robia vacsinou dobrovolnici, nasu oblast ma na starosti Erik z USA. Teraz nam Erik navrhol (kvoli rastucemu poctu caches), aby sme mu navrhli kandidata na post approvera, ktory by schvaloval caches v Cechach a inych krajinach strednej a vychodnej Europy. Tento clovek to bude robit dobrovolne a bez naroku na honorar. Proces schvalovania caches sa robi kvoli dodrzaniu pravidiel - napr. minimalny odstup caches od seba, atd. - tolko k Tvojej otazke.

A teraz moj osobny nazor - volby nie su jediny sposob vyberu vhodneho kandidata. Okrem toho mi nevolime najlepsieho geocachera, ale navrhujeme cloveka, ktory splna uvedene poziadavky a zaroven mu vedome ukrajujeme kus jeho volneho casu - takze v zasade mozeme byt radi, ze sa niekto ochotny najde. Geocaching v Cechach zacina byt rozvinutou formou zabavy, z krajin ktore bude approver mat na starosti je urcite v CR najrozvinutejsi - takze Erikova ponuka je pre nas aj ocenenim. Bola by skoda keby sme sa utopili v malichernych sporoch.

Takze moj konkretny navrh znie: 1) zhodnut sa na Haggeusovi ako na nasom kandidatovi a odporucit ho Erikovi2) ak sa najde dalsi kandidat, ktoreho niekto navrhne (alebo sa sam navrhne) a dotycny s tym bude suhlasit, vtedy si urcime termin, dokedy sa vsetci, koho tento problem zaujima, mozu vyjadrit za konkretneho kandidata.

  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2005 - 14:15

Dostal jsem se na forum az dnes a je to pro mne uz trochu neprehledne.Jestli jsem dobre cetl jsou nyni dva kandidati: haggaeus a Dorcadion (ten se k tomu jeste nevyjadril).
Navrhuji nechat lhutu pro dalsi navrhy do pondeli 30. 5. 2005. 31.5.2005 by se kandidati meli vyjadrit, zda nechteji odstoupit a 1. 6. 2005 by Saman mohl spustit hlasovani (doufam, ze to na sebe vezme). Hlasovat by se mohlo do 6.6.2005 a 7.6.2005 by mohl oznamit vysledek. Co vy na to?
Mozna by stalo za to pripravit kratkou informaci o vyberu "approvera" a rozeslat ho vsem nasim kacerum, kteri zalozili nejakou kes, aby mohli navrhovat a hlasovat.

pokial viem Dorcadion nechce kandidovat, samozrejme nech sa sam vyjadri tu. Ja za pol hodinku cestujem mimo Ciech a vraciam sa az v pondelok poobede. Obcas budem online a sledovat diskusiu :) Rozposielanie mailov vsetkym geocacherom nevidim ako dobry napad - kto ma zaujem o dianie tak sleduje tieto stranky. Tym nechcem samozrejme nikoho vylucovat z rozhodovania... Termin do pondelka 30.5. je rozumny, nech sa dovtedy uzavrie "nominacia" kandidatov, ak bude viac ako jeden navrh.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2005 - 14:18

Mozna by stalo za to pripravit kratkou informaci o vyberu "approvera" a rozeslat ho vsem nasim kacerum, kteri zalozili nejakou kes, aby mohli navrhovat a hlasovat.

Jo a kolik kesi, tolik hlasu :-)))))
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2005 - 19:08

A do for si vymyslet muze ??? To nas teda cekaji pekne veci...

Je hele a nechcete si dat ten Erikem proklamovany souboj na pistole. Pak by se to snad konecne vyresilo.
Michal
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka