Přejít na obsah


Fotka

Plzeň / Šťáhlavy / úzkokolejka Maršál / (již po akci)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2012 - 18:11

Ahojte, su teďka služebně v Plzni a mám v plánu si jít zítra večer (24.5.) odlovit lesní kešky "Úzkokolejka Maršál". Do auta umím nabrat ešče 3 lidi, odjezd od sportovního areálu Slavia v Plzni cca v 18hod. Pokud máte někdo zájem jet se mnu, ozvěte se, budu jen rád za poznání nových tváří. Potkání na místě taky samozřejmě možné. Ozvěte se buďto veřejně, nebo přes SZ.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#2 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2012 - 19:01

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !!!! Kdykoli, jen ne zitra .... ;) To bych i prezil to, ze je to serie, ktere obecne nemusim - uzkokolejky ale proste miluju, i ty zanikle. No nic, tak aspon preju stastnou cestu a hlavne diky - tohle me fakt zajima a jinak bych si toho v mape asi nevsiml ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#3 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2012 - 19:06

:-D Pro mě naopak zítra nebo nikdy. :-) Zakázka mi tu končí a v pátek už zase musim pryč. Já taky série moc nemusim, ale tohle mi právě zaujalo, že se to týká těch kolejí. Kurňa, a zrovna s tebou, Kapso, bych docela rád splknul. No škoda...
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2012 - 19:20

hauskaa napsal/a: :-D Pro mě naopak zítra nebo nikdy. :-) Zakázka mi tu končí a v pátek už zase musim pryč. Já taky série moc nemusim, ale tohle mi právě zaujalo, že se to týká těch kolejí. Kurňa, a zrovna s tebou, Kapso, bych docela rád splknul. No škoda...

Kruci .... ach jo .... fňuk .... bůůůůůůůůů .... :|
Ja zrovna zitra musim na diplomatickou veceri, kterou fakt nelze odmitnout .... :(
V patek mizis kdy?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2012 - 19:30

Já bohužel v ten pátek nemůžu. Asi by šéf snesl, že tady budu do večera, i když nemusim, ale já mám na sobotu už něco domluvené a nemůžu dojet domu o půlnoci a spát málo. Na pátek to fakt nezvládnu, můžu jen zítra :-((((((((((
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2012 - 19:38

No nic, tak snad nekdy priste, treba se nekdy potkame v mem rodnem Brne, kam porad obcas jedzim .... kazdopadne ale veliky diky, nebyt toho tveho prispevku tady, tak bych si toho nevsimnul a vypada to fakt zajimave.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2012 - 22:17

kapsa napsal/a:
Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !!!!
Kdykoli, jen ne zitra .... ;)

To bych i prezil to, ze je to serie, ktere obecne nemusim - uzkokolejky ale proste miluju, i ty zanikle.
No nic, tak aspon preju stastnou cestu a hlavne diky - tohle me fakt zajima a jinak bych si toho v mape asi nevsiml ....



Ahoj Michale,
neboj se; opravdu je to "série" v dobrém smyslu toho slova, nikoliv powertrail. Krabičky jsou od sebe poměrně vzdálené, hlavně na začátku - určitě není fláknuta každá co 161 metrů... Jednotlivé keše (ale na to už jsi určitě koukal) mají navíc krásně zpracované tématické listingy. Navíc jsou hezky ukryty a valná většina jich je velikých - žádné microšky.
Tahle série skutečně není o lovení laciných bodů, ale o pěkné středně náročné (i s návratem na výchozí souřadnice asi 13? km) turistické vycházce do lesa. A navíc máš možnost navštívit i krabičky v blízkém okolí (třeba na zřícenině hradu Lopata). Až se někdy objevíš v našich plzeňských končinách, klidně se ozvi; jsem schopen to celé absolvovat znovu, neboť se mi zde líbilo.
  • 0

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 24 May 2012 - 8:27

Canoppy1 napsal/a:
Ahoj Michale,
neboj se; opravdu je to "série" v dobrém smyslu toho slova, nikoliv powertrail. Krabičky jsou od sebe poměrně vzdálené, hlavně na začátku - určitě není fláknuta každá co 161 metrů... Jednotlivé keše (ale na to už jsi určitě koukal) mají navíc krásně zpracované tématické listingy. Navíc jsou hezky ukryty a valná většina jich je velikých - žádné microšky.
Tahle série skutečně není o lovení laciných bodů, ale o pěkné středně náročné (i s návratem na výchozí souřadnice asi 13? km) turistické vycházce do lesa. A navíc máš možnost navštívit i krabičky v blízkém okolí (třeba na zřícenině hradu Lopata). Až se někdy objevíš v našich plzeňských končinách, klidně se ozvi; jsem schopen to celé absolvovat znovu, neboť se mi zde líbilo.

Diky za nabidku, zkusim to nejak vymyslet. Pro me je to trochu z ruky, musim do Prahy, z Prahy do Plzne a z Plzne teprve tam, coz je docela dost cestovani (hlavne casove), to by asi fakt bylo nejlepsi auto, ktere ale nemam. Ale zkusim to nejak promyslet ....

Jinak jsem to samozrejme zkoumal a tohle fakt neni "honibodska serie", jednotlivy listingy jsou fakt pekny a zajimavy - navic tohle fakt muzu.

Pripadne - nenasel by se nekdo z Prahy, nebo okoli, kdo by do toho sel a byl ochoten vzit auto?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 24 May 2012 - 10:49

Tak se preci jen nasel jeden kamarad kacer z Prahy, kterej do toho pujde.
Start cca nekdy v sobotu rano asi ze Smichova a mame jeste dve volna mista, kdyby se chtel nekdo pridat ....

  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 24 May 2012 - 11:18

michale, michale, to ti uz nikdo neodpare. jedes na POWER TRAIL :). a nechci slyset, ze to ma jen 11 krabicek. to pro nas demagogy neni ta podstatna cast sdeleni ;). misto v aute bych u vas bral - abych okoukal, jak se ma fotit :) ale asi mi nezajistite doma omluvenku a taky hlidani pro dve mrnata, co mene otrlym zpusobuji do ctvrt hodiny rupani nervu :).
  • 0

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 24 May 2012 - 11:52

Dain a Olik napsal/a:
michale, michale, to ti uz nikdo neodpare. jedes na POWER TRAIL :). a nechci slyset, ze to ma jen 11 krabicek. to pro nas demagogy neni ta podstatna cast sdeleni ;).

misto v aute bych u vas bral - abych okoukal, jak se ma fotit :) ale asi mi nezajistite doma omluvenku a taky hlidani pro dve mrnata, co mene otrlym zpusobuji do ctvrt hodiny rupani nervu :).

No, 11 kesi na celkem 13km pesky po lese, to snad zase tak moc PWT neni .... :)
.... a jestli to bude moc nahusto, tak lognu jen bonusovku - aby jsi nerekl, ze jsem honibod. :D

Ale vazne - tohle vypada fakt vyjimecne dobre, neni to jen sber a hlavne je to fakt zajimavy, vcetne samostatnych a zajimavych listingu u kazde kesky, ktere by asi obstaly i samostatne. No, uvidime, jsem na to celkem dost zvedavej ....

Kdyyby ti to nahodou vyslo, tak dej vedet - ty dve mista jsou zatim porad volny.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 24 May 2012 - 17:12

kapsa napsal/a:
No, 11 kesi na celkem 13km pesky po lese, to snad zase tak moc PWT neni .... :)


hehe, takhle to zacina a pak to konci na Zabe slovy:
No, 120 kesi na celkem 45km pesky po lese, to snad zase tak moc PWT neni .... :)))))))
  • 0

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 24 May 2012 - 20:45

madbin napsal/a:

kapsa napsal/a:No, 11 kesi na celkem 13km pesky po lese, to snad zase tak moc PWT neni .... :)

hehe, takhle to zacina a pak to konci na Zabe slovy:
No, 120 kesi na celkem 45km pesky po lese, to snad zase tak moc PWT neni .... :)))))))

Tak to urcite ne, zabu uz mam taky na ignore listu - 120 kesi po nejakych 350 metrech, to uz je jak jit do prace a ne se bavit. To uz si radeji dam tu vlecku, to je aspon zajimavy tematicky ale sbirat to stejne taky nebudu, radeji se v klidu projdu .... ;)

P.S. - Ty dve mista na sobotu jsou porad volny !!
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 24 May 2012 - 22:06

Tak jsem to dnes celé absolvoval, před minutou jsem se vrátil. Od kešky 1 do 3 je to takové divné, dost těžko se hledá, kde vlastně ten koridor je, od trojky dál už je to bezvadné. Opravdu toto nepovažuju za powertrail, okešené jsou vyšší náspy a pěkná místa. Je to super procházka a několik jednotlivých schránek je na FP - moc pěkné provedení. Čili můžu jen doporučit. PS: Kapso, chutnala večeře? :-)
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 25 May 2012 - 9:03

hauskaa napsal/a: Tak jsem to dnes celé absolvoval, před minutou jsem se vrátil. Od kešky 1 do 3 je to takové divné, dost těžko se hledá, kde vlastně ten koridor je, od trojky dál už je to bezvadné. Opravdu toto nepovažuju za powertrail, okešené jsou vyšší náspy a pěkná místa. Je to super procházka a několik jednotlivých schránek je na FP - moc pěkné provedení. Čili můžu jen doporučit.
PS: Kapso, chutnala večeře? :-)

Super, diky za info, jsem na to uz fakt zvedavej. Snad vyjde i pocasi na foceni, tak asi spacham zase clanecek.

Muzes prosim udelat edit uvodniho prispevku (nadpis) a zmenit to na "Plzeň / Šťáhlavy / úzkokolejka Maršál / sobota 26.5. z Prahy" ? Mame jeste porad dve volny mista, tak at nemusim zakladat novy vlakno ....

P.S. - Vecere byla fakt skvela !! ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 25 May 2012 - 11:44

Od kešky 1 do 3 je to takové divné, dost těžko se hledá, kde vlastně ten koridor je...

Z čistě praktického hlediska doporučuji jít od 1 ke 2 po lesních cestách (po odvěsnách) a nesledovat WP pozůstatků trati (přepona). ;) Dobře jsme se tam zamotali do hustého lesa, bahna, oplocenek apod. a trať jsme stejně v terénu nerozpoznali.
  • 0

#17 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 25 May 2012 - 12:07

venca68 napsal/a:

Od kešky 1 do 3 je to takové divné, dost těžko se hledá, kde vlastně ten koridor je...

Z čistě praktického hlediska doporučuji jít od 1 ke 2 po lesních cestách (po odvěsnách) a nesledovat WP pozůstatků trati (přepona). ;) Dobře jsme se tam zamotali do hustého lesa, bahna, oplocenek apod. a trať jsme stejně v terénu nerozpoznali.

Super, moc diky za tip !!

!!! Dve mista na zitra z Prahy jsou stale volna !!!
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 25 May 2012 - 15:19

Takze se prihlasil jeden geokolega, takze zbyva jeste jedno volne misto v aute.

Start v 8.00 ze Smichova, tak kdyby se chtel jeste nekdo pridat, tak mi napiste.

  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1787 příspěvků(y)

Publikováno 26 May 2012 - 21:34

Tak jak se akce vydařila? Rád bych s Tebou, Michale, někam zašel, ale když Ty to sem plácneš dva dny předem, to je pak těžký. :-( Mimochodem, je rozumné vzít s sebou na tuto úzkokolejku mudly? Mám skupinku, která je velmi tolerantní k mým odlovům (hlavně, když je zavedu třeba na GC1WAJG :-) ), ale průchod bažinami nebo trním by mi neprošel.
  • 0

#20 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 26 May 2012 - 21:57

Vláček napsal/a:
Tak jak se akce vydařila? Rád bych s Tebou, Michale, někam zašel, ale když Ty to sem plácneš dva dny předem, to je pak těžký. :-(
Mimochodem, je rozumné vzít s sebou na tuto úzkokolejku mudly? Mám skupinku, která je velmi tolerantní k mým odlovům (hlavně, když je zavedu třeba na GC1WAJG :-) ), ale průchod bažinami nebo trním by mi neprošel.

Ahoj, to bylo původně moje téma a datum čtvrteční, Kapsu jsem nadchnul, ale ve čtvrtek nemoh. Nakonec jsem to šel sám a Kapsa si sehnal svou grupu na víkend.
Trasa je lehounce blátivá na některých místech, ale rozhodně se tam nebudeš topit v holínkách. Dá se to přeskákat po kamenech nebo obejít. Je tam jeden hodně zarostlý úsek, kdy se prodíráš hustou podsadou cca 150m. Jinak je to docela pohodovka terén, kdy jen překračuješ kořeny a hodně úseků je dnes využíváno jako cesty. Nedoporučuji kola, byly by vám spíš na obtíž.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama