Přejít na obsah


Fotka

Srnka se ztratou plachosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Muz_a_Zena

Muz_a_Zena

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 18:14

Byli jsme dnes lovit za Brnem, kdyz jsme uvideli mladou srnku. Tak jsme se prestali hybat a pozorovali ji...prisla na 2 metry daleko. Po 10 min. nas to prestalo bavit, tak jsme se venovali hledani kesky, ale ji to vubec nevyrusilo, porad se prochazela kolem nas. Kdyz jsme odchazeli, sla porad za nama, jako pes. Tak jsme si rekli, ze ji uteceme...ale utikala za nama. Napadnout nas ale nechtela, vzdy se zastavila metr od nas. Nakonec se nam podarilo na nekolikaty pokus pomalu se odplizit :-) Zazili jste nekdy neco podobneho? Dle googlu mela nejspis otravu repkou.
  • 0

#2 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 18:24

Hmmm, to je zajímavé. Nám se nic podobného nestalo, jen kdysi jsme vyrušili velice zblízka pořádné stádo, které přeběhlo potom kolem nás. Očividně jsme byli překvapení všichni stejně.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#3 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 18:27

No, podobného. V centru K. Varů, u hlavní silnice hraničící s lesem, jsme po výstupu z městské HD potkali divočáka. Ale ten se tak nekamaradil jako vaše srnka, jen si nas lhostejně přeměřil těma svejma prasečima očičkama, parkrat si ještě hrabnul do země a poklidně odešel do lesa. Až pak nam mistni vysvětlili, že je to kanec Franta, kterej tam chodi porad a neboji se ho ani mistni psi :-)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#4 olmiq

olmiq

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 18:27

Může být klidně ochočená a zvyklá na lidi, třeba odehnaná psem. Na řepku bych to netipoval - srnčí bývá při otravě viditelně dezorientované s vláčnými pohyby, to by ta vámi neběžela.
  • 0

#5 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 18:57

Přečtěte si Cestu krve od Kulhánka :-D
  • 0

#6 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 19:00

A co třeba vzteklina ? Kdysi dávno jsem chodila do mysliveckého kroužku a tam myslivci říkali že ji může dostat každé zvíře i pták, pokud přežije napadení infikovaným zvířetem.
  • 0

#7 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 19:21

Kousek od mé chaloupky jsme zachránili a vyléčili koloucha posekaného od sekačky. Teď už je to pořádný macek. Nikdy nebyl zavřený v ohradě, takže se od malinka toulal kde se mu zachtělo. Jen na krmení chodil s absolutní přesností. Lidí se vůbec nebojí a k nám chodí i na zavolání. Letos v zimě k nám dokonce chodil i s laní. Dali jsme mu červený obojek a dohodli se s pifpafama, že ho nechají žít. Třeba jste měli štěstí na podobného odchovance.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#8 Pan_Veprinu

Pan_Veprinu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 19:37

Podle mě velmi pravděpodobně vzteklina, doufám, že jste na ní nesahali ? Něco podobného jsme zažili jako děti, srnka přišla až do vsi a nikoho se nebála. Tak jsme zavolali pana hajného..... a ten jí na místě zastřelil. Možná krutý ale nechat dítě nakazit vzteklinou je mnohem horší.
  • 0

#9 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 19:39

dygestor napsal/a:
Přečtěte si Cestu krve od Kulhánka :-D


přesně na to jsem si vzpomněl po přečtení názvu vlákna :D
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#10 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 19:41

Přesně, strašidelný začátek Cesty krve mě taktéž okamžitě napadl. Jen jsem čekal, až autor vlákna napíše, že se je pokusila rafnout, popř. že se pohybovala pružinovitými kroky. ;)
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#11 kerol

kerol

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 19:44

burg napsal/a:

dygestor napsal/a:
Přečtěte si Cestu krve od Kulhánka :-D


přesně na to jsem si vzpomněl po přečtení názvu vlákna :D


jen ta mala uzemni odchylka... :D
  • 0

#12 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 19:45

Info o vzteklině v ČR:
http://www.svscr.cz/index.php?art=1152
Takže bych byl celkem v klidu. Ale náhoda je blbec:D
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#13 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 20:51

Něco podobného jsem zažil v Praze v Krčckém lese. Asi záleží na lokalitě a pohybu lidí, pak si i zvěr zvykne. Já šel do kopce za krabkou a přede mnou se objevilo stádečko asi čtyř kusů. Zůstal jsem stát a pozoroval, pak jsem se pomalu pohyboval vpřed, bez snahy se nějak krýt, potvůrky hledaly potravu dál a udržovaly si bezpečnou vzdálenost cca. 6m a posunovaly se podle mého pohybu. Po čase jsem jim odešel, resp. trochu jsem změnil směr.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#14 brumidek

brumidek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 21:40

prdlajz vzteklina, kdyby to byla, napadne Vás .....................
  • 0
já no

#15 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 21:44

brumidek napsal/a:
prdlajz vzteklina, kdyby to byla, napadne Vás .....................


A vypije vam mozek :D
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#16 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2012 - 21:47

perchCZ napsal/a:
Něco podobného jsem zažil v Praze v Krčckém lese. Asi záleží na lokalitě a pohybu lidí, pak si i zvěr zvykne. Já šel do kopce za krabkou a přede mnou se objevilo stádečko asi čtyř kusů. Zůstal jsem stát a pozoroval, pak jsem se pomalu pohyboval vpřed, bez snahy se nějak krýt, potvůrky hledaly potravu dál a udržovaly si bezpečnou vzdálenost cca. 6m a posunovaly se podle mého pohybu. Po čase jsem jim odešel, resp. trochu jsem změnil směr.

Copak v Krčským lese, tam jsou všechny zvířata neuvěřitelně voprsklý...
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#17 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 9:22

Tak zrovna nedávno Českém ráji na proti mě vyšla srnka ze skalní sluje kde byla keška. Ztuhl jsem abych ji neplašil, ale ona jen koukala pak se dala okusování listí a mě si vůbec nevšímala a po chvilce v pohodě odešla. Zalogovaná nebyla:)
  • 0

#18 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 12:15

Na na mne se jednou prisel podivat zajic zbizka, cca 2m. Do te doby jsem netusil jak to je velike zvire a jak ma velke oci. Posadil se a pozoroval. Ja se nehybal a jen koukal. Tehda se mnou byla matka a ta nakonec tleskla. Chudak zajic se tak lekl, ze udelal malem kotrmelec pozadu a pak nevedel jestli ma bezet vlevo nebo vpravo, ale zmizel rychle.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#19 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 13:10

Tu srnku jsem tam potkal 2x ze dvou vyskytu v dane oblasti... Pred 14 dny behem hledani krabky prisla blizko, vcera jsem jel na kole a uz ji obdivovali nejaci dalsi asi-taky-kaceri, nicmene abych ji nevyplasil tak jsem se jen po chvili pozorovani potichu proplizil s kolem okolo a jen zamaval :) Jak tak koukam, tak ji tam priste potkam asi znova :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#20 Muz_a_Zena

Muz_a_Zena

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 14:48

Takze myslis, ze je proste tak ochocena a ma rada lidi, proto se jich drzi?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama