Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH PRO 2012


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#81 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2012 - 11:05

Proboha neřešte pořád dokola, že Topo neroutuje po turistických trasách a nebo že trasa ve skutečnosti vede jinudy než v mapě. Už se to tady řešilo x krát při každe nové verzi. Průběh turistických tras se může během roku změnit a někde se to i děje pravidelně. Proto není možné udržet průběh tras aktuální. Z toho důvodu není i routování. Nemůžou routovat po něčem, co za týden může být úplně jinak. To by zákazníci řvali daleko víc. Já když se chci někam dostat, tak v GPS koukám, kterou turistickou se tam dostanu a pak si jen hlídám křižovatky a mojí aktuální polohu (jestli jsem tam kde mám být). Jinak se naviguju podle značek, těch je cestou hromada, nejde zabloudit. Takže to, že v mapě je to zakreslený trochu jinak mi nikdy ničím neublížilo a neroutování taky
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#82 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2012 - 12:22

djw napsal/a:
diky, bohuzel to nezafungovalo, stale mi to hlasi "can't unlock maps"


Zajdi do Garminu a za 2500 resp 5000 ti s tim pomuzou (pokud nebudes upgradovat)
  • 0

#83 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2012 - 14:56

Rufuc : nezlob se, ale pokud je mapa TOPO, tak by měla obsahovat poměrně přesné údaje včetně správného značení turistických cest. Pokud se opakuje několikaletý šlendrián, tak spokojen nejsem. Pokud je cesta přeznačená, s tím problém nemám. To se dá pochopit. Samozřejmě se umím orientovat i bez značek. Jde mi o princip jasných víceletých nešvarů, na které byl tvůrce mapy upozorněn.
  • 0

#84 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2012 - 15:13

V kazde verzi je mnoho oprav, vcetne tech turistickych znacek.
  • 0

#85 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 23:06

Nahrál jsem si do své Nuvi 3760 novou TOPO CZECH PRO 2012 a zjistil jsem, že je díky černě ohraničeným popiskám vrstevnic nepoužitelná. Před tím jsem si ještě zaktualizoval FW na 4.90 a tak jsem se bál, že to nějak souvisí s tím. Ale po vrácení TOPO CZECH PRO 2011 se to neděje, takže to asi nějak souvisí právě s mapou. Viz přílohy. Mám na vás několik dotazů: 1 - děje se vám to taky? 2 - pomůže změna týpku? (nikdy jsem je neměnil a nemám zkušenosti) Pokud se mi povede, přikládám obrázek pro srovnání. Budu vděčný za jakoukoliv radu.
  • 0

#86 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 7:47

To je, podle mne, zalezitost TYPku, tedy zmenitelna vec.
  • 0

#87 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 8:33

Tady v tomhle vlákně jsem našel tuším dva odkazy na nějaké upravené týpky a tak jsem je zkusil aplikovat a tohle tedy neodstranily. Ale je mi divný, že by tohle nikomu nevadilo. jedině že by každá navigace zobrazovala mapu jinak. Já to mám na autonavigaci a tam třeba nejdou vypínat jednotlivé vrstvy. Na turistické možná jde vypnout vrstva s vrstevnicemi a tak to nikdo dál neřeší. Nevím co s tím. Asi se pokusím pochopit jak ten editor týpků použít, abych si alespoň ty vrstevnice nějak změnil.
  • 0

#88 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 10:24

No on je hlavní problém v tom, že všechny TYPky, který tady jsou, vycházejí z TYPku pro Topo PRO 2011 a některý vrstvy jsou prostě jinak. Pro vrstevnice v 2012 je to Typ 0x109, Podtyp 0x00 [minor land contour?] a 0x109, Podtyp 0x01 [major land contour?] tady si musíš upravit barvu popisek, případně velikost textu. Jaká je ale správná velikost, která se bude čitelně zobrazovat v NUVI to fakt nevím, bo pro navigování do lesa mám Oregon a na silnici TomTom. Bílý podsvícení je u všech popisek a editací TYPku ho nezměníš, nebo možná jo a jen já to neumím....:D EDIT: Co tam máš vůbec za TYPek? - v originále jsou popisy vrstevnic světle hnědý...
  • 0

#89 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 10:49

ja tu proste jako klasicka vyzirka ciham a tajne zmoulam kapesnik v nadeji, ze dandra nevydrzi a vrhne se do upravy toho sveho 2011 typku ;)
  • 0

#90 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 11:45

Díky za nasměrování na konkrétní parametry v týpku, zkusím si s tím večer trochu pohrát. Jinak používám, ten originál co se nainstaloval s mapou. Proto mi je divný, že se se stejným problémem nikdo nepotkal, ale třeba to fakt na autonavigaci funguje jinak. Díky, pak dám vědět, jak jsem dopadl
  • 0

#91 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 11:52

djw napsal/a:
ja tu proste jako klasicka vyzirka ciham a tajne zmoulam kapesnik v nadeji, ze dandra nevydrzi a vrhne se do upravy toho sveho 2011 typku ;)


coz o to, dandra nevydrzi, ale teprve ted, kdyz jsem mu zavolal, tak zjistil, ze nejaka verze 2012 vubec existuje :). takze ja verim, ze nam to zase otypkuje :P.
  • 0

#92 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 12:15

Ja nežmoulám kapesník, ale v ostatním jsem na tom podobně. Dandrovi bych s důvěrou vzkázal, že existuje i Cyklo 2012, jestli by se mu taky nehodila ;) :D
  • 0

#93 spadi

spadi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 11:05

Ahoj mohl by někdo poslat odkaz odkud to stahujete ty mapy topo pro 2012 já když kliknui na odkaz hodími to na stránku garmina na nabídku produktů,pokud by to někdo chtěl dát na ulozto a poslat mi odkaz mailem bylo by to super spadi@seznam.cz předem díky na uložto jsem to viděl pouze zaheslované
  • 0
Garmin Oregon 300
www.haspirja.webnode.cz

#94 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 11:10

spadi napsal/a:
Ahoj mohl by někdo poslat odkaz odkud to stahujete ty mapy topo pro 2012 já když kliknui na odkaz hodími to na stránku garmina na nabídku produktů,pokud by to někdo chtěl dát na ulozto a poslat mi odkaz mailem bylo by to super spadi@seznam.cz předem díky
na uložto jsem to viděl pouze zaheslované


Toho Oregona si taky ukradl?
  • 0

#95 spadi

spadi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 11:30

geostorm napsal/a:

spadi napsal/a:
Ahoj mohl by někdo poslat odkaz odkud to stahujete ty mapy topo pro 2012 já když kliknui na odkaz hodími to na stránku garmina na nabídku produktů,pokud by to někdo chtěl dát na ulozto a poslat mi odkaz mailem bylo by to super spadi@seznam.cz předem díky
na uložto jsem to viděl pouze zaheslované


Toho Oregona si taky ukradl?


ne chci si vyzkouštz porovnat v pc jak je to moc změna oproti 2011 jestli mám do toho jít či nikoliv
  • 0
Garmin Oregon 300
www.haspirja.webnode.cz

#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 19:25

No jo, to se ale musis zeptat u garmina, proc ty mapy neprodava jako shareware?
  • 0

#97 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 20:37

REVIZ napsal/a:
No on je hlavní problém v tom, že všechny TYPky, který tady jsou, vycházejí z TYPku pro Topo PRO 2011 a některý vrstvy jsou prostě jinak. Pro vrstevnice v 2012 je to Typ 0x109, Podtyp 0x00 [minor land contour?] a 0x109, Podtyp 0x01 [major land contour?] tady si musíš upravit barvu popisek, případně velikost textu. Jaká je ale správná velikost, která se bude čitelně zobrazovat v NUVI to fakt nevím, bo pro navigování do lesa mám Oregon a na silnici TomTom. Bílý podsvícení je u všech popisek a editací TYPku ho nezměníš, nebo možná jo a jen já to neumím....:D

EDIT: Co tam máš vůbec za TYPek? - v originále jsou popisy vrstevnic světle hnědý...


Tak díky za typ, nechtělo se mi laborovat s barvama a velikostí a tak jsem si nastavil velikost 0 a ty přiblblý čísla se mi už vůbec nezobrazujou a když náhodou chci vědět, cože to je za vrstevnici, tak na ní stačí klepnout a ona to na sebe vykecá. Takže už jsem spokojenej a ještě jednou díky.
  • 0

#98 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 11:42

djw napsal/a:
ja tu proste jako klasicka vyzirka ciham a tajne zmoulam kapesnik v nadeji, ze dandra nevydrzi a vrhne se do upravy toho sveho 2011 typku ;)

Jestli to chceš, zkus tohle. Hlavní díky ovšem patří Dandrovi a částečně Hundbehindovi.
Edit - TO S4T4N - sorry, přidána příloha ;)
  • 0

#99 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 15:17

pes13: "cohle"?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#100 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 15:55

S474N napsal/a:
pes13: "cohle"?

Díky za upozornění - příloha v příspěvku výše.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama