Přejít na obsah


Fotka

Na jaké "zajímavé" kešky můžete vyrazit ...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
105 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 10:31

Možná existují kačeři, co jezdí s Kačer tour po doporučených keších. Myslím že zbytek si cestu naplánuje sám, nebo bude hledat tam, kam se dostane z jiných důvodů. Nemám nic proti takovýmto stránkám, ale informace na nich většinou nepomohou. Bývají zastaralé, neúplné a vybrané podle někdy dost zvláštních kritérií. V jižních Čechách neznám ani jednu z těch sedmi. Ne že bych o ni neměl zájem, ale prostě jsem se do těch míst nedostal. Prostě - podobné stránky sleduju a když vidím, že mi k ničemu nejsou, sledovat je postuopně přestávám. A možnost, že bych já sám přispěl nějakým výběrem? Právě proto, že jsem omezen na veřejnou dopravu kolem krajského města mi spousta jistě zajímavých uniká a můj výběr by reprezentativní nebyl.
  • 0

#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 13:20

Design stránek mi nevadí, podstatná je funkčnost (a jednoduchý kod by měl fungovat vždy). A různá vyskakovací hejblata nemusím . Ale údaj o počtu keší z ledna ? Sačí se domluvit s někým kdo má udržované celé Česko a pak je to na pár sekund. Navíc je to informace kterou i BM ze stránek GC.COM zjistí na pár kliknutí. Výběr keší - ty tři na jižní Moravě nejsou špatné, ale asi bych nezačínal z nuly. Dalo by se vyjít z bookmarků Zlatého fondu, dala by se databáze seřadit podle počtu FP, i údaje GCvote se dají sehnat.
  • 0

#23 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 17:41

Stránky mi přijdou zbytečné. Pokud pominu kvalitu provedení a momentální "náplň". Jak už někdo zmínil dříve, nejen zde existuje řada vláken, kde si můžeš najít pěkné keše.
  • 0

#24 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 20:35

Docela by mě zajímal klíč k výběru ilustračních fotek jednotlivých krajů - třeba u Jihomoravského kraje - proč zrovna Lysice? (nic proti Lysicím, měl jsem tu čest před x lety vychutnávat si přesně tento pohled 14 dní a dodnes na to rád vzpomínám)
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#25 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 20:46

Arandur9424 napsal/a:
Docela by mě zajímal klíč k výběru ilustračních fotek jednotlivých krajů - třeba u Jihomoravského kraje - proč zrovna Lysice? (nic proti Lysicím, měl jsem tu čest před x lety vychutnávat si přesně tento pohled 14 dní a dodnes na to rád vzpomínám)


Na fotky jsem hlavně nechtěl dávat všem známé dominanty krajů, ale nakonec to tak asi dopadne ...
Klidně můžete poslat fotku, kterou by jste rádi viděli, místo té co tam je (fotky manželek nemyslím, jen přírodu nebo stavby) :)

Díky
  • 0

#26 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 21:10

Ano, podobná témata tady na gc.cz jsou, ale to je asi tak vše. Skončilo to buď na zveřejnění BEST bookmarků jednotlivých kačerů (bez dalšího třídění) nebo vlákno skončilo a to nejen díky nečinnosti ostatních kačerů, ale také jejich neustále kritiky, bez přiložení "ruky" k dílu ...

Je to opravdu jen u nás v čechách, že se tak chováme? Napadáme něco nového, neznámého, než to zkusit společně vybudovat?
Kdo nechce pomoci, prosím toto vlákno a stránky nenavštěvujte.
Osobně Vaše rejpavé poznámky budu ignorovat a nereagovat.

Ostatní počiny jsou ve velké míře bez nějakého rozdělení, my máme kraje a díky Vašim návrhům si nemusíte keš rozkliknout, aby jste viděli, jaký má terén a obtížnost ... Časem se určitě dobereme dalších "zlepšení", které ocení více kačerů ... Je to jen o spolupráci ...
Ale co proboha chcete druhý den po spuštění, aby stránka měla hlasové vyhledávání nebo co?
Zamyslete se nad tím, než začnete jen rýpat a nic konstruktivního nenavrhnete, Vašich komentářů o ničem, jsem si teď přečetl na jiných vláknech dost :@

Teď tvrdíte, proč jsme si do bookmarků nedali kešky ze zlatého fondu a tak podobně. Víte co si myslím, že kdyby jsme je tam při zveřejnění stránek měli, tak tady zase bude spousta rejpalů, co budou tvrdit, že jen kopírujeme jiné ...

Takto to vidím a v podstatě jsem tyto reakce čekal, škoda že "chronickým" rýpalům nemohu dát BAN, aspoň na toto vlákno ...

Díky ;)
  • 0

#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 22:13

cache.kvalitne.cz napsal/a:
Takto to vidím a v podstatě jsem tyto reakce čekal, škoda že "chronickým" rýpalům nemohu dát BAN, aspoň na toto vlákno ...


Koukám, že panáček je demokrat .....

Nebo něco úplně jiného .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#28 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 22:19

co proboha chcete druhý den po spuštění
Aspoň nějakou představu, co vlastně chcete, čím se budete lišit od různých hodnocení (FP, GCVote, apod.), od různých bookmarků, od Zlatého fondu. Když si budu vybírat kešky na výlet, proč bych měl zavítat zrovna na vaše stránky?
Zatím jsme se dověděli, že hodláte kešky nějak třídit (podle čeho?) a nějakým způsobem publikovat (jak?).
Chcete-li to nějak rozjet, měli byste mít nějakou představu (a nečekat, že úplně všechno vymyslíme za vás) a nejlépe ji aspoň částečně zrealizovat. Pokud má být výsledkem jeden bookmark pro jeden kraj (což je cca současný stav) bez jakéhokoliv dalšího komentáře, tak je to dost málo.
  • 0

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 22:40

cache.kvalitne.cz napsal/a:
Kolombo:

Na to se nedá říct nic jiného, že potrefená husa se vždycky ozve :D


To je argument ?

Hele, až opravdu vyrobíš nějaký výběr keší, tak se ozvi, zatím jsi toho moc nepřevedl.

Takže přestaň vykládat ostatním na fórech, jak Tě neuznávají, a raději mákni na tom svém výběru, jo ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 8:55

Tak po posledních výpadech vidím, že asi opravdu nemá smysl vaši stránku sledovat. Vypadá to na typický scénář. Nadšení, sestavení něčeho geniálního, podrážděné reakce na kritiku a následně postupný úhyn stránek, které na webu zakonzervované visí tak dlouho, než je hosting zruší. Osobně bych byl rád, kdyby tohle byl jiný případ, ale nic tomu nenasvědčuje.
  • 0

#31 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 10:31

Jen jsem zadal do vyhledávače "jihomoravský kraj foto" a tu podle mne "nejzajímavější" fotografii, jsem vybral. Tohle bych radši nikde nezveřejňoval ;)
  • 0

#32 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 11:08

Slashiik napsal/a:

cache.kvalitne.cz napsal/a:
Jen jsem zadal do vyhledávače "jihomoravský kraj foto" a tu podle mne "nejzajímavější" fotografii, jsem vybral.

Tohle bych radši nikde nezveřejňoval ;)

Presne tak Slashiiku. Jinak by bylo presnejsi nahradit vyraz "vybral" slovem "ukradl", je to presnejsi .... :D
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#33 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 11:43

hehe, nechte je/ho žít ne?:D když bude mít dost elánu, třeba z toho udělá pěknej projekt na krabky, o kterém si budou lidé vyprávět něco ve smyslu "máte už tu legendární krabku která tak dlouho trůní v síni slávy?" no a když ne, tak projekt v tichosti zapadne a hotovo :) snaha se cení a jak bylo řečeno, kdo si hraje nezlobí. Co se týče krádeží, tak jsem zastáncem toho, že co je na webu je všech, takovej komouš, já vim :D ale prosím moc prosím, nechci se dožít situace že ke každému s prominutím h*vnu budeme přikladát nějakej výplod autorského zákona a bát se situace, že jsme to u něčeho neudělali...naopak bych se chtěl dožít situace že já a ostatní jsou potěšeni že někdo používá můj výplod dál, pokud z toho nerejžuje a slouží to pro zábavu ostatním
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#34 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 11:47

Ahoj, krom kradení fotky "kradeš" i texty přímo z wikipedie bez jakékoli citace, či autorské snahy alespoň o parafrázování. Tohle není referát ve škole, ale veřejně zveřejněná práce (i když té tam tey moc nevidím :) - porušuješ jak etické tak zákonné normy. To jen tak...
  • 0
Užívej života...

#35 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 11:51

prazskychytrak napsal/a:
Co se týče krádeží, tak jsem zastáncem toho, že co je na webu je všech, takovej komouš, já vim :D ale prosím moc prosím, nechci se dožít situace že ke každému s prominutím h*vnu budeme přikladát nějakej výplod autorského zákona a bát se situace, že jsme to u něčeho neudělali...naopak bych se chtěl dožít situace že já a ostatní jsou potěšeni že někdo používá můj výplod dál, pokud z toho nerejžuje a slouží to pro zábavu ostatním


Sorry, ale s takovým přístupem vypadá náš stát jak vypadá, ale to je debata na jiné místo. Tady je důležité, kdyby se alespoň autor o něco snažil, uvedl zdroj a ne jen zkopíroval nesouvisející věty z wikipedie (která tedy není zrovna nejrelevantnějším zdrojem). Navíc wiki má super styl zveřejnování (licenci CC) a tedy můžeš kopírovat co chceš, ale MUSÍŠ UVÉST ZDROJ. To je základ...
  • 0
Užívej života...

#36 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 11:55

no to teda nevim, mám pocit že stav našeho státu s autorkským zákonem moc nesouvisí, ale rád se nechám do soukromé zprávy poučit :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 11:58

Ono uvést u vikipedie zdroj je základ, ale taky by se mělo uvést datum. Vikipedii může kdokoli a kdykoli změnit, ale změny jsou dohledatelné. Co se týče fotek a celých vět, už jsem několikrát viděl doslovné kopie vět z mých stránek v nějakém listingu. Spíš mě to pobaví a ownerovi to napíšu. Jinak je pravda, že použít fotku z netu by se nemělo, ale nic mi nebrání zajít si na totéž místo a vyfotit si to ze stejného úhlu. I když prý jsou snahy i toto podřídit autorskému zákonu.
  • 0

#38 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 13:10

Zdroje z kterych bylo cerpano,jsou uvedeny hned na uvodni strance stranek s funkcnim odkazem, je to snad malo? O "kradeni' fotek by mohla byt dlouha debata, uz jen diky rozmachu Facebooku, tam se sdili takove mnozstvi fotek a nikdo tam neresi, jestli s tim autor souhlasi. Jestli to bude hodne vadit, tak veskere fotky smazu a nestezujte si potom, ze jsou stranky "chude". Diky
  • 0

#39 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 13:22

cache.kvalitne.cz napsal/a:
O "kradeni' fotek by mohla byt dlouha debata, uz jen diky rozmachu Facebooku, tam se sdili takove mnozstvi fotek a nikdo tam neresi, jestli s tim autor souhlasi.

Podle hesla "kradu, ale von taky, von taky". :D
Nic, já jdu radši na kešky, než se zase rozčílím.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#40 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 13:44

Jako owner jsem rád, že moje krabičky dostávají body oblíbenosti a jsou na bookmarcích či seznamech nej. Na druhou stranu, jako lovec je mi úplně jedno jestli krabička kterou najdu má nějaké nej. Co najdu to zaloguju.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama