Přejít na obsah


Fotka

gc.com má díru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 21:38

Ahoj, dnes jsem jel na Aviatickou pouť do Pardubic a po cestě jsem se chtěl stavit na nějakých keškách. Náhodou jsem zjistil že v okolí keškování je jedna keš pro PM. Ale jak všechno má svůj začátek i konec tak mé PM také vypršelo a tudíž jsem keš nemohl normálním způsobem odlovit. Ale nedalo mi to a trochu jsem si prohlídl jaké mám na PM keši funkce a po chvíli jsem na "něco" (Nechci aby se to rozšířilo) klikl a měl jsem souřadnice. Takže důležité informace jsem měl, kdyby keš nebyla ukradena jak jsem posléze zjistil tak jsem ji odlovil. Víte také o této "nezáplatované" díře?
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 21:42

O nezáplatované díře nevím, ale souřadnice tradičky jdou zjistit snadno a jen tím, co poskytuje GS na stránkách. Ale když mě hledání bez listingu nebaví...
  • 0

#3 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 21:56

Kdyby nahodou nekoho zajimalo jak na to, tak tady je navod:

1) Nastavit si meritko mapy na gc.com tak, aby byli videt i PM only kese.
2) Kliknout na kes.
3) Kliknout na Log Visit.
4) Zatrhnout ctverecek Pridat k logu souradnice.
5) ???
6) Profit.

edit: Jak poznamenal kolega, funguje to pouze u Tradicek. To jen aby jste se nenamlsali, ze si nasbirate finalky Multin a Mysterek. ;)
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 22:01

A k čemu je to dobrý? Velký potlesk sráčům vykrádačům...
  • 0

#5 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 22:07

Destr napsal/a:
Kdyby nahodou nekoho zajimalo jak na to, tak tady je navod:

1) Nastavit si meritko mapy na gc.com tak, aby byli videt i PM only kese.
2) Kliknout na kes.
3) Kliknout na Log Visit.
4) Zatrhnout ctverecek Pridat k logu souradnice.
5) ???
6) Profit.

edit: Jak poznamenal kolega, funguje to pouze u Tradicek. To jen aby jste se nenamlsali, ze si nasbirate finalky Multin a Mysterek. ;)

No já nevím, ať BM GC mapu překlápím jak chci, PM tradičku na ní prostě nevidím.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#6 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 22:14

zlicinaci napsal/a:
No já nevím, ať BM GC mapu překlápím jak chci, PM tradičku na ní prostě nevidím.

Kdyz si nastavis meritko kdy nejsou videt "klasicke" ikonky kesek ale jen takove mrnave zelene truhlicky, tak jsou na mape videt i PM only kesky.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 22:20

sobikovi napsal/a:
A k čemu je to dobrý? Velký potlesk sráčům vykrádačům...

A oni ti náctiletí co jim PM zaplatili rodiče jsou lepší? Pokud bude mít PM (skoro) každý tak to zcela ztrácí smysl. A snahou GS pochopitelně je, aby ho každý měl. A kdyby GS nechtěl Basic membery namlsat, tak jim ty PM keše vůbec neukáže a nedovolí je logovat. Takže je to takové napůl.
  • 0

#8 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 5:20

PM tradičky jsou vlastně pro všechny ale nechtěl jsem sem dát návod jak na to. Jen mystery, multi nezjistis. Ale protoze si PM koupim tak to nepotrebuju takovym zpusobem dolovat.
  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 6:27

Já jsem toho názoru, že dělení na PM a BM je jedním z faktorů, které ohrožují geocaching jako takový. Dělají z něj totiž komerční záležitost. Zpřístupnění keše pouze pro PM ji před vykradači nijak neochrání, většinu zničených keší mají podle mě stejně na svědomí náhodní nálezci a ti, kterým krabku ukázali neopatrní kačeři. Takhle je to jen o dělení na "bohaté", kteří si to PM můžou dovolit, a na ty ostatní, kteří na to nemají. Třeba rodiny s více dětmi. A proč by, prosím vás, ti "bohatí" měli být slušnější nebo opatrnější než ti chudí?
  • 0

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 6:28

P.S. Nějaký návod na zjištění hintu PM keše by nebyl? :D:D:D
  • 0

#11 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 6:45

No jak to tak pozoruju, tak se u PM kešek samozřejmě sníží návštěvnost..plus se přidá nějaké to procento, že to ti lidé myslí opravdu vážně atd atd... ale osobně si myslím že to také není nejšťastnější řešení, ale provoz se musí nějak platit, ale rozhodně by asi bylo lepší kdyby existovaly kešky pro 500+ odlovených 1000+ odlovených...i když ani to neni záruka slušnosti a opatrnosti, hlavně v případě kombajnérů
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 6:54

Jacka_dominikanka napsal/a:
P.S. Nějaký návod na zjištění hintu PM keše by nebyl? :D:D:D

byl:
1) zaplatit si PM
2) užívat si
  • 0

#13 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:07

Destr napsal/a:
tady je navod ...

A já to jako blbec počítám jako průsečík mezikruží. :-)
  • 0

#14 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:15

PM keše by pro mne byly prozatím tím největším důvodem ke koupi PM. Ostatní funkce bych nevyužil, hromadné nahrávání mi u Visty zas není tak platné, protože si chci projít listing a případně nápovědu, která se mi tam nenahraje. Google mapy mi absolutně nechybí, fandím OSM a patřím do komunity upravujících. Další drobnosti jako ignorace keší jsou spíše doplňky. A tedy jakékoli "ochcávání" systému, abyste se dostali k PMO přes běžný účet je dle mého velice drobná forma vykrádání. Možnost PM userů je založit PMO keše, BM by to měl respektovat a být rád, že při případném náhodném nálezu, či lovu v týmu s placeným userem, je možnost se zalogovat. Kdyby to bral Grounspeak tvrdě, odřízl by BM přístup úplně. Tak přestaňte hledat díry v systému a jestli si chcete užívat benefitů, tak tu šestistovku za rok obětujte.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:18

Jacka_dominikanka napsal/a: Takhle je to jen o dělení na "bohaté", kteří si to PM můžou dovolit, a na ty ostatní, kteří na to nemají. Třeba rodiny s více dětmi. A proč by, prosím vás, ti "bohatí" měli být slušnější nebo opatrnější než ti chudí?

Rozhodne nejsem zadnej asocial ale tahle uvaha mi prijde uplne ujeta. Kazda zabava proste neco stoji a na ty dve piva mesicne (coz je cena PM), tak na to maji i ty rodiny s vice detmi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:41

Ono ne, že by na to každý neměl. To má. Ale kdo musí šetřit, rozmýšlí se nad každou takovou položkou a nekupuje nic, co nutně nepotřebuje. Ať jsou to knížky, nebo PM.
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:43

Jacka_dominikanka napsal/a:
Já jsem toho názoru, že dělení na PM a BM je jedním z faktorů, které ohrožují geocaching jako takový. Dělají z něj totiž komerční záležitost. Zpřístupnění keše pouze pro PM ji před vykradači nijak neochrání, většinu zničených keší mají podle mě stejně na svědomí náhodní nálezci a ti, kterým krabku ukázali neopatrní kačeři. Takhle je to jen o dělení na "bohaté", kteří si to PM můžou dovolit, a na ty ostatní, kteří na to nemají. Třeba rodiny s více dětmi. A proč by, prosím vás, ti "bohatí" měli být slušnější nebo opatrnější než ti chudí?


Souhlasím, zakázal bych BM úplně :-)

Do ZOO se platí, do kina se platí (nebo se filmy kradou), na konzerty se platí (nebo se muzika krade) ...

Já tedy nevím, ale pokud je někdo takový sociální případ, že pokud zaplatí PM, tak mu doma děti pomřou hlady, tak ať nekešuje a stará se o rodinu. Myslím, že naprostá většina výdajů, spojených s geocachingem, je výrazně nad cenou PM.

Já v tom dělení BM a PB žádné bohaté a chudé nevidím, jedině ty, co si chtějí usnadnit práci s gc.com a ty, kterým je to fuk.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:44

Já osobně bych PM keše jako takové zrušil. Beru to jako vedlejší produkt PM členství. PM členství je pro mne něco jako vyjádření toho, že to s touto hrou myslím vážně a za odměnu dostanu něco navíc... Google Mapy, PQ, Favorites, Bookmarky atd. Dokud jsem byl BM, tak jsem prostě PM keše přehlížel. Jsou jen pro někoho a tak prostě to je. Nevím, současná móda vykombajnit celé okolí, vyčistit mapu a nahonit body... Nedokážu si představit, kdyby náhodou někdou udělal "101 medvídků mývalů" jako mysterky a multinky PM only co by to způsobilo za vlnu rozhořčení a jak by se tam mazalo...
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:46

mpik napsal/a:
Ono ne, že by na to každý neměl. To má. Ale kdo musí šetřit, rozmýšlí se nad každou takovou položkou a nekupuje nic, co nutně nepotřebuje. Ať jsou to knížky, nebo PM.

Ale jistě, to je normální. Ale pak nebudu vykrádat PM kešky a fíčury. Mojo volba byla se toho zřeknout...
  • 0

#20 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:46

V rámci PM členství se nejedná jen o PM keše, ale i o jiné výhody, spojené především s "legálním" získáním databáze keší dle vybraných kritérií, neotravuje Vás všude reklama, máte možnost nechávat si zaslat individuální upozornění dle předem nastavených kritérií, přístup do osobní statistiky i statistiky ostatních hráčů, googlemapy včetně satelitních snímků, a ještě by se něco málo navíc našlo.... Na druhou stranu, většiny z tohoto nadstandardu se dá dosáhnout i jinými prostředky, tak že kdo upřednostní úsporu peněz, třebas i na úkor vlastního času a pohodlí, má potřebné znalosti jak na to, ať již pololegálním či legálním způsobem se dokáže i BM dobrat obdobných výsledků. Každopádně Groundspeak není žádná charita, ale je to těžce zisková organizace (odhad-tržby ročně stovky milionů), tak že výkřiky, že provoz serveru, resp. vývoj taky něco stojí, zní sice logicky, ale lze tak argumentovat pouze na úrovni malého lokálního severu, nikoli na celosvětové úrovni.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama