Přejít na obsah


Fotka

Bezdratovy internet Praha Chodov?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 maranella

maranella

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 21:53

Potrebovala bych poradit poskytovatele bezdratoveho internetu na Praze 11 - Chodov za slusnou cenu. Pevnou sit tu ma pry natahlou jen UPC a to nechci. Jine sluzby, balicky a pod. nepotrebuju. Dekuji za tipy.
  • 0

#2 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 22:06

My bydlíme taky kolem chodova a net teda máme od toho UPC. Nic jiného nemáme, jenom ten internet a nemůžeme si stěžovat. Za takřka dva roky se nestalo, že by by s něčím problém. Ale pokud to od nich nechcete, tak se rád dozvím, jaké jsou další možnosti :)
  • 0

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 22:30

Neznám sice Chodov, ale odpovím jako ajťák. Bezdrátový Internet má šanci pouze tam, kde není kvalitní pokrytí kabelem. Při dnešních cenách za kvalitní pevné připojení nemá v zadrátovaných lokalitách bezdrát šanci - ani kvalitou, ani cenou. Jsou to zkušenosti moje i jiných. Známá na okraji Brna před lety zrušila pevnou linku a celý Telecom. Internet měla od místního poskytovatele bezdrátu (takže anténa na střeše, kabel s napájením přivedený do pokoje), rychlost a kvalita nic moc, cena stejná jako v jiných částech města za perfektní kvalitu. Nedávno se vrátila k Telecomu (jejich městečko není pokryto kabelovkou). Já osobně mám doma zkušenosti se dvěma kabelovými připojeními, UPC a NetBox. NetBox je trochu lepší, ale to neznamená že UPC je špatné. Jsou to jen přidané hodnoty, pro běžného uživatele jsou razdíly v kvalitě minimální. Kvalitu Internetu od UPC bych stavěl nad kvalitu toho co nabízejí telefonní společnosti přes ADSL, a ADSL bych zase postavil výše než bezdrát. Bezdrát v dnešním provedení nedosáhne parametrů a kvality kvalitního kabelového připojení. Přitom ceny jsou už stlačené tak nízko, že níže to jde jen v kombinaci s dalšími službami. Takže abych to shrnul, o UPC si můžeme myslet svoje, ale pokud není jiná podobná společnost v lokalitě, tak poskytuje nejlepší poměr cena/kvalita.
  • 0

#4 tuxidou

tuxidou

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 8:14

U Chodova ma optickou sit PescomNet - bohuzel nema velke pokryti, ale treba budete mit stesti :-) Za poslednich nekolik let se nijak nerozrustaji, prestoze kdysi tvrdili, ze budou pokryti rozsirovat. http://www.pescom.cz...p?categoryid=23 (obrazek pokryti dole na strance)
  • 0

#5 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 8:14

maranella napsal/a:
Potrebovala bych poradit poskytovatele bezdratoveho internetu na Praze 11 - Chodov za slusnou cenu. Pevnou sit tu ma pry natahlou jen UPC a to nechci. Jine sluzby, balicky a pod. nepotrebuju. Dekuji za tipy.


Proc nechces UPC ? Vlastni spatne zkusenosti, nebo jen ovlivnena "vykriky do tmy" od jinych ?
  • 0

#6 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 15 červen 2012 - 8:22

Alternativa je i JM-Net. Deatily zde: http://www.jm-net.cz/cenik-prispevku
  • 0

#7 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 9:05

UPC je spolehlivé a relativně levné - pokud nemáš jinou (kabelovou) alternativu. S bezdrátem od lokálnío čičmundy bych byl dost opatrný - sdílená rychlost, kvalita, rychlost opravy výpadků... S UPC jsme v mezích možností spokojení.
  • 0

#8 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 10:38

Já jsem úplně mimo z oblasti Prahy, ale doporučuji, pokud máš v možnosti kvalitní kabelové připojení, jdi raději do něj. Ten bezdrátový přenos je často nejproblematičtější prvek. Nejvíc problémů s připojeným vzniká právě tam. U mne doma na to mívá vliv i špané počasí - Když hodně sněží, tak to zanese anténu a když to i zmrzne...tak jsem chvíli bez internetu. ;) I když v Praze to není se sněhem tak hrozné, ale proč se s tím smiřovat? A hlavně nemysli na UFONA, i když takové připojení jsi asi nemyslela. Každopádně kdo ho v Praze má, tak by je zabil, protože tam ten jejich internet vůbec nefunguje.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#9 MarHon

MarHon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 12:48

Bydlíme také na Chodově a net máme právě od UPC - a nemůžeme si stěžovat. Žádné další balíčky také nemáme a nechceme, pouze a jenom internet.
  • 0
Náš tým : Mar tina Hon za




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama