Přejít na obsah


Fotka

Tradička umístěná mimo výchozí souřadnice


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
13 odpovědí na toto téma

#1 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 0:46

Zdravím,

než začnu rozdávat NM či NA logy, tak si raději prověřím fakta. Mám na mysli tuto keš: http://coord.info/GC3C6EW.
Člověk se dere drsnou přírodou několik set metrů, pak dorazí na místo. Stačí, že mám problém najít bod 0 a ještě, abych pak hledal v okruhu 10 metrů tradiční keš. To se mi tedy moc nelíbí, i když jsem keš nakonec našel a musím říct, že má pěkné provedení. To však neznamená, že může porušovat pravidla. :D

Na Geowiki jsem našel toto:

Tradiční cache umístěné mimo výchozí souřadnice
To hlavní: JE TO ŠPATNĚ A PROTI PRAVIDLŮM!


Ví tedy někdo, jak to je? Z Geowiki se mi to zdá jasné, ale pak nechápu, proč se u dané keše nikdo neozval, že není vše v pořádku? :D

---

EDIT: Omlouvám se za chybné rubrikové zařazení. A já si furt říkal, kde se nastavuje rubrika a už mi to došlo. :D
  • 0

#2 Mrkvator

Mrkvator

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 1:24

Ber to tak, že (civilní) GPS má přesnost kolem těch 10m :)
  • 0

#3 .Bezinka

.Bezinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 1:33

Ahoj, osobne se teda u takove kesky nevzrusuju, zajimava by mi prisla moznost schovat ji do deseti metru od vychozich, a to pokazde jinam :-) to bych nechtela prohledavat. :) anebo mozna i jo:D
  • 0

#4 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 5:37

Na bod "nula" zapoměň-to je Sci-Fi. Ale hlavně si na takové "pohyblivé" umístění kešky v rámci přesnosti zaměření (třeba nano) nesmí zvyknout hunteři...to bych pak jako owner nechtěl dělat údržbu...:D.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#5 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 5:53

Hledat dvacet minut svou vlastní keš je opravdu zážitek :-) U mě bohužel běžný :-D
  • 0

#6 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 6:00

Tak ta věta v listingu Keš se nachází v okruhu do 10 metrů od souřadnic k tradičce opravdu nepatří. Nicméně po 400 metrové procházce polem je to asi už jedno ;)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#7 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 6:06

Jde o to, jak je to myšleno - pokud jako prosté konstatování ownera týkající se přesnosti systému GPS, tak OK. Jestli to vyzní jako návod, že se může keška přemisťovat, tak si owner sám nas..e do vlastního hnízda...jeho válka.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 6:17

Tvoje starosti na mojí hlavu... co to někteří v těch hlavách máte, co vás nutí dělat rozhodčí a revizory hry? Byla ta keška dobrá? Sám píšeš, že byla. Našels jí? Našel. Vzhledem k okolnostem a toleranci přístrojů, byla na místě? Byla. Vzhledem k toleranci všech lovců před tebou - sedmavosumdesáti - byla v pořádku? Byla, má i 15 FAV. Prošla rukama reviewra a byla schválena? Prošla a byla (pokud tedy ke změně textu nedošlo později, třeba dle stížností na přesnost GPS, co já vím. Pak je ta věta vlastně další HINT). Tak co kua máte někteří s těma NM, NA logama??? Jakože seš dotčenej tak fatálním porušením pravidel, tvá akurátní a superspravedlivá dušička utrpěla šok? Takže za odměnu zneužiješ typu logu, kterej má bejt na něco úplně jinýho, a buďto sprudíš autora keše, která se ti vpodstatě líbila, anebo přihodíš práci reviewrovi, kterej se koneckonců stejně furt jen fláká. Ať koukaj makat, vobá, nejlíp. S váma, kontrolorama, musí fakt bejt sranda. PS: když už takovou prkotinu MUSÍŠ řešit, určitě by se našlo tucet jiných, kamarádštějších a slušnějších způsobů. Teda kromě toho nejlepšího, vysr* se na to a napsat Díky za keš! log.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 6:26

Já bych se na to taky vykašlal. Působí to nějakou škodu, tedy kromě toho, že se člověk více nahledá? Mimochodem takových je opravdu spousta, byť většinou neúmyslně. Jednu sérii, kde je posun oficiálních souřadnic oproti skutečným tak o 20 metrů dokonce úmyslný, máš nedaleko vlastního bydliště. A ani tam to nikomu nevadí, byť o rozporu s pravidly není pochyb.
  • 0

#10 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 11:48

posun ^..
  • 0

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 12:46

Citecka napsal/a: Tak co kua máte někteří s těma NM, NA logama??? ....

Do kamene tesat ! :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 13:08

Tohle fakt nechápu, proč má nikdo potřebu dělat rozruch kolem takové prkotiny, jako je dohledání keše. Asi začnu dávat na naše keše šipku" hledej tady". Lidi, vždyť hledat je základ téhle hry.To má být keš na místě přímo na podnose?
  • 0

#13 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 13:28

Díky všem za vaše názory. ;) Asi máte pravdu s tím, že to moc hrotím. Ale vzpomínám si na nějakou diskuzi tady na GC.cz (hledal jsem ji, než jsem založil tuto), kde někdo dupal autora za to, že má tradičku mimo uvedené souřadnice. Ale když se ozvu já, tedy jako lovec (ne autor), tak všichni dupou mě. :D Tímto bych asi diskuzi uzavřel. Bude to tak, že autor chtěl poslední větou říct to, co dělá většina kačerů - ownerů: "Hodně tu lítá signál, odchylka může být větší". ;)
  • 0

#14 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 13:40

To na co narážíš z minula bylo o něčem jiném - o tradičkách s WP finálky která byla jinde... Takže jsi skutečně poněkud mimo mísu ;) Dej sem zámek a jdi lovit.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama