Přejít na obsah


Fotka

Milníky ve statistikách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#1 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 7:52

Nějakým záhadným způsobem se mi ve statistikách, generovaných geogetem, posunul milník u sté keše. Databázi jsem nijak neaktualizovala, pouze stahovala nové nálezy, a tohle je nález už dost dávný (teď mám přes 600 nálezů) Další milníky přitom zůstaly na místě, jen místo keše č. 100 se jako milník zobrazila keš č. 101. Několik měsíců to bylo v pořádku, neuvědomuju si žádnou úpravu, kterou bych to mohla způsobit. Nevíte, čím to je, a jak to spravit, aniž by člověk musel stahovat všechny keše znova? Tento milník je pro mě srdeční záležitost, je to nejhezčí keška, jakou jsem kdy lovila (GC1KGMT), a ráda bych ji měla zobrazenou tam, kam patří. Díky za každou radu.
  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 7:56

Podivej se, jakej mas u tech dvou kesi datum a cas nalezu - do milniku se to radi podle toho.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 8:00

Staci to zkontrolovat u kesi, ktere jsi odlovila ve stejny den, jako ten milnik. Nalezy v jednomdni se radi podle casu nalezu. Bud tam ten cas vubec nemas (cas 00:00), nebo ms stejny cas nalezu u vice kesi. Pak je poradi nepredvidatelne. Staci pres 'nastavit nalez' v geogetu ten cas rucne upravit/doplnit, a bude to v poradku.
  • 0

#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 8:40

Jenže já na ten den mám zalogovanou jenom tuhle jednu kešku.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 8:44

Tak jestli ti celkovy pocet sedi dobre, tak mas na jedne kesce spatne nastaveny nalez. nejaka keska, co by mela byt v intervalu 101-199 je mylne zalogovana tak, ze se ti zaradido te prvni stovky. proto se ti posune sty nalez, ale dvousty uz ne. Vyfiltruj si v geogetu jen sve nalezy a serad si je podle data nalezu. A zkontroluj si to. Az tu jednu spatne zarazenou kesku najdes, tak opet, pres 'nastavit nalez' oprav datum nalezu.
  • 0

#6 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 8:54

HaLuMa napsal/a:
Tak jestli ti celkovy pocet sedi dobre, tak mas na jedne kesce spatne nastaveny nalez. nejaka keska, co by mela byt v intervalu 101-199 je mylne zalogovana tak, ze se ti zaradido te prvni stovky. proto se ti posune sty nalez, ale dvousty uz ne.


To není možné, protože donedávna jsem to měla správně a v datech jsem nijak nevrtala ani nic nepřenastavila. Stalo se to samo od sebe.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 8:58

tak samo se urcite nepredelalo nic. Prvni musis zkontrlovat, jestli mas ta data v geogetu v poradku. Pokud ano, a ve statistikach ne, pak se musis podivat na nastaveni profilu tvych statistik, protoze treba GGstat si urcuje poradi nalezu sam, a da se tam v tom profilu statistik nastavit nekolik ruznych zpusobu toho zjistovani.

takze treba ti jen neco do databaze pribylo, co to stavajici urcovani poradi v Ggstatu zmatlo, a seradil to najednou jinak...
  • 0

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 9:12

Tak právě jsem si to ručně spočítala - když zobrazím i archivované keše a seřadím si to podle data, je v geogetu ta stá keš opravdu na svém místě, jako v pořadí stá. Tuhle záhadu fakt nechápu :D!
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 9:13

nemusim ten muj prispevek psat znovu, ze ne? ;)
  • 0

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 9:44

HaLuMa: promiň, prosím tě, já tomu rozumim jak koza petrželi :D Statistiky generuju tak, že zapnu plugin AutoStat V jeho nastavení jsem nenašla nic, co by s pořadím nějak souviselo, šablonu jsem neměnila, ani nic dalšího. V GeoGetu mám tu kešku skutečně v řazení podle data na stém místě. jako milník č. 100 se mi najednou zobrazuje keš, kterou v GeoGetu mám na 99. místě. Na které nastavení kterého pluginu se mám podívat, prosím?
  • 0

#11 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 10:08

Jacka_dominikanka napsal/a:
...šablonu jsem neměnila, ani nic dalšího.

mozna prave tim by to slo vyresit. mozna. co mas v sablone u promenne SORTFOUNDBY?
# Způsob třídění nalezených keší - time - podle data a času nálezu, all - datum a čas nálezu + id logu, logid - datum logu + id logu
SORTFOUNDBY time
treba kecam, ale urcite to s problemem muze souviset :D
  • 0

#12 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 10:19

Prosím tě, zapni Geoget a
1) zapni filtr Found
2) seřaď si kešky dle data a času nálezu
3) klikni na tu svoji keš co má být milníkem
4) podívej se na to číslo dole na liště
a co tam vidíš?
Viz obrázek, čísla v obrázku odpovídají textu nahoře.

Jo, to co píše Mikron je další možnost.
  • 0

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 10:35

mikrom: mam tam all, mám to zkusit změnit na time? Ale prve to bylo takhle a fungovalo to. LudaL: píše mi to 100/634+391(1)
  • 0

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 10:50

Tak jsem zkusila tu změnu u sortfoundby na time a nefunguje to. Je to ještě o to zajímavější, že podle LudaLovy metody se jako milník 50 zobrazuje keš, která v Geogetu má pořadové číslo 49. Tak jsem asi fakt nějaká duševně méněcená, ale nechápu to :D
  • 0

#15 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 22:06

Tak těch 100 kešek porovnej s gc.com a hned zjistíš, která ti tam dělá neplechu.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 23:12

Jacka_dominikanka napsal/a:
Tak jsem zkusila tu změnu u sortfoundby na time a nefunguje to. Je to ještě o to zajímavější, že podle LudaLovy metody se jako milník 50 zobrazuje keš, která v Geogetu má pořadové číslo 49. Tak jsem asi fakt nějaká duševně méněcená, ale nechápu to :D


Všechny takové problémy by se ti řešily naprosto pohodově, kdybys do logů psala čas (tak jak je doporučeno).
  • 0

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 6:09

Arne1: to by vůbec nepomohlo, mám za ten den odlovenou právě jen tu jednu keš. Zkusila jsem u těch dvou keší prohodit v GeoGetu datum, takže se jejich pořadí při řazení podle data prohodilo, ale v milnících se pořád zobrazuje ta nesprávná keš a s tím původním datem, změna se nijak neprojevila. Už jsem zkusila i všechny možné opravy databáze.
  • 0

#18 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 19:59

Jestli náhodou mezi těma kešma není nějaký prohozený datum, ono 6/9 není to samý jak 9/6. Každopádně kontrola dle GC by to měla odhalit. Koukal jsem na GC profilu Milestones je to OK, takže chyba bude v GG. Jako PM bych napověděl stahnout si PQ My Finds. Jinak asi nejrychlejsí bude, záloha geoget.db pak smazat a natáhnout celý znovu.
  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#19 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 12:04

Měla bych trochu jinou otázku na téma milníky. Na geoget a různé programování jsem dost antitalent, takže samotná si fakt nevím rady. Zatím mám v profilu klasické milníky, odstupňované po padesáti keších. Ráda bych je ale pozměnila tak, aby byly po padesáti jen do 300 odlovů a potom se zobrazovali po stovkách. Bylo by to vůbec možné? A pokud jo, poradí někdo jak? Díky;)
  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 12:12

Musíš si je vyjmenovat. MILESTONESTEP 10000 MILESTONENUMS 50 100 150 200 250 300 400 500 600 700 800 900 1000 Nezkoušeno. Zkus to. První řádek ti zruší to číslování po 50, číslo dej tak velké, aby se to automaticky nikdy nečíslovalo. A v druhém řádku si dej čísla jaká chceš. Ještě je možnost dát řádek MILESTONECACHES GC1GJ8A GC1KWZ8 ... který ti do seznamu milníků přidá konkrétní cache, třeba něčím výjimečnou. Pochopitelně toto všechno děláš v šabloně GGstatu, dostaneš se do ní třeba z Autostatu, po jeho spuštění dej Pokročilé nastavení, Šablona. Ale hned vedle je tlačítko Manuál, to použij taky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama