Přejít na obsah


Fotka

Smrt jizerských roverů GC29ZAR v nuceném archívu II


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
178 odpovědí na toto téma

#61 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 21:25

Roman_Jaromer napsal/a:
Když tak čtu Sutechovo vyjádření - dost mě děsí, že za chvíli o zločincích budeme mluvit tak, že "vystřelili na člověka" ale nebudeme smět říct, že někoho zastřelili, protože to už bude agitace!
Na druhou stranu chápu, že ho naštvalo, pokud se s ownerem pohádali (chápu i toho, že se mu zdál požadavek na odstranění toho červeného textu jako nespravedlivý, protože mně připadá jako normální popis tehdejší doby).
Owner by se měl omluvit za své chování, ale na textu nevidím nic závadného, než trochu jinými slovy napsané to, co je v zákoně. Možná maličko nadneseně.
Pokud se agitací myslí agitace ve smyslu politického boje, jasně je tam označena epocha, které se to týká... Nevím proto, co by na tom mohlo GS vadit...


Ale ja to naprosto chapu. Prestoze jsem dost zasadni odpurce komunistu a mam k tomu svy dobry duvody, ten cervenej text v uvodu listingu me taky vadi. Ne kvuli obsahu, s tim se ztotoznuju. Ale vadi mi kvuli forme kterou je to prezentovane. Jde o to ze je to prave trochu jinymi slovy, nez v tom zakone a taky v jinym kontextu. V podstate ta kes tak jak je to formulovany je v prvni rade o tom cervenym zacatku a ne o zbytku listingu. Prave proto se zrejme autor zdanlive nesmyslne brani vymazani nebo aspon uhlazeni toho textu. Ten text je totiz pro nej to hlavni. Prave proto je toto politicka kes a presne proto nema byt v teto forme publikovana. Ze je jinak kes asi perfektni je sice hezky, ale irrelevantni. A ze je to cerveny tvrzeni pravda je taky irrelevantni. Pro ty kdo si mysli ze ne, tak vam muzu treba nastrikat sprejem na barak ze krast se nema. Jiste je to taky pravda se kterou se asi ztotoznite, ale asi ji na tom baraku nebudete chtit. Ze stejnyho duvodu ja a asi i DLR nechceme ten cervenej text v listingu.

Pritom je to vlastne naprosta blbost. Kdyby listing byl jen nepatrne uhlazenejsi, a to spis formou nez obsahem, odvedl by stejne dobrou, ne-li lepsi praci a pritom by byl publikovatelny. Ovsem toto zaslepeni fanaticti bojovnici za spravnou vec nejsou schopni pochopit a snahu okoli dostat veci do spolecensky prijatelne formy ktera by byla i v jejich zajmu vyhodnocuji jako spiknuti komunistu, martanu, nebo nekoho dalsiho dle okolnosti. Nekdo holt to spiknuti potrebuje a vyrobi si ho i tam kde neni.

Tedy za me DLR ma moji plnou podporu a na fanatiky, at uz komunisticky, nebo antikomunisticky, nebo jakykoliv jiny nejsem zvedavej. Zaroven jsem hodne citlivej na svobodu projevu, a svobodu cloveka vubec, v zadnym pripade nejsem zastancem nejaky cenzury. Ale cenzura je jedna vec a dodrzovani mantinelu hry je vec zcela jina. Obecne ve spolecnosti necht si ten cervenej odstavec vykrikuje kdo chce kde chce a budu posledni kdo by tomu branil. Ale v GC tohle nema co delat. U me toto je politicka kes a a jako takova nema existovat bez ohledu na jeji obsah.

Dal si myslim ze aby tu treti osoby zakladaly podobny natlakovy vlakna je dost nemistny. Toto je vec kterou si ma resit owner.
  • 0

#62 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 21:39

DarkLord Reviewer napsal/a:
.............


Nevím, jak se sem vkládá palec nahoru. Jinak bych to udělal.
  • 0

#63 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 21:49

Plný souhlas s Modrakem a plne pochopení DLR. Z ownera asi necisi snaha se dohodnout a na fóru diskuze nezní o moc lépe. Kde je vůle, tam je cesta, ale tady asi není, tady je asi cílem pošpinit DLR a poslapat jeho skvělou práci pro komunitu... je zajímavé, za my jako owneri i kaceri jsme s ním nikdy problém neměli... asi to bude ve způsobu komunikace.
  • 0

brundi
 


#64 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 21:53

Jestliže hrájeme nějakou hru, tak bychom měli ctít pravidla a názor rozhodčího, v našem případě rewievra. Pokud politická agitace v geocachingu být nemá, ač by byla sebebarevnější, tak bychom to měli respektovat a pokud má někdo puzení projevovat své politické názory, tak k tomu má řadu možností jinde.
  • 0

#65 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 22:04

Precetl jsem Sutechovo vyjadreni a jsem z toho nejaky rozpacity. Na jednu stranu jednani s ownery musi byt nekdy opravdu na to jit se ozrat nebo nekomu strelit par facek. Zde ma Sutech muj obdiv a popsany postup povazuju za vynikajici.
Ponekud rezervovanejsi jsem byl v pasazich, kde se neprimo zpochybnuje kvalifikace diskutujicich se k tematu validne vyjadri, nebo ze zaverecne dousky o schvalovani krabicek, kterou jsem si paranoidne prelozil jako "hle, vy nevdecni" /mam zkusenost s par lety dobrovolne prace ve volnem case, takze si dovoluju tvrdit, ze to neni ciste sebeobetovani, ale ze z toho clovek neco ma-dobry pocit nebo uznani, napriklad. Jinak to nestoji za to, aby to delal/. Ale to neni zasadni.
Hrube ovsem nesouhlasim s nasledujicim vykladem:

DarkLord Reviewer napsal/a:

Tady totiž nejde o to, zda je ten text pravdivý, ale že má vyvolat nějakou negativní či pozitivní emoci.......tj. agitovat. A to je pravidly zakázáno.


Kazdy kvalitni listing se snazi vzbudit nejake emoce. Jinak se blizime politicky korektni sterilite.
  • 0

#66 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 22:08

Modrak napsal/a:
...

+1
  • 0

#67 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 22:15

Děkuji DLR za vyjádření. A nešlo tohle napsat dříve? Ono se to hezky říká "z povzdálí pozoruji jaké tady melete hlouposti" a nenapsat zásadní informace.
  • 0

#68 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 22:36

Když jsem se koukla na listing v současné podobě a pokud by keš nesměla být obnovena, v tom případě zrušte všechny historické včetně těch, které jsou zaměřené např. na operaci Anthropoid. Komunismus už nemá s politikou co dělat, stejně jako fašismus. A doby, kdy byla potlačována lidská práva, je dobré si stále připomínat, aby se už neopakovaly...můj názor.
  • 0

#69 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 23:08

Přečetl jsem pozorně slova DLR, ale vzhledem k tomu co listing keše přináší, jsem jednoznačně pro odarchivaci v současném znění. Ať ji odarchivuje jiný Reviewer, protože tento osobní spor nemá žádné řešení a keš je opravdu poučná.
  • 0
VSA

#70 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 23:14

Zerthe napsal/a:
Když jsem se koukla na listing v současné podobě a pokud by keš nesměla být obnovena, v tom případě zrušte všechny historické včetně těch, které jsou zaměřené např. na operaci Anthropoid.


Nevsiml jsem si ze by v nektere z kesi zamerenych na 2. sv. valku zacinal listing takovyhmhle cervenym odstavcem. Pokud o takovem listingu vis, prosim dej link. Ale i kdyby zacinal, neni to uplne to same, viz druhy komentar nize.

Komunismus už nemá s politikou co dělat, stejně jako fašismus.


Zajdi si prosim nekdy na exkurzi do parlamentu. Mozna se budes divit, ale bohuzel tam najdes 26 komunistickejch poslancu. Nebo si zajed do Europarlamentu, i tam je najdes. Poslance za NSDAP jsem tam nevidel.
  • 0

#71 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 23:26

Modrak napsal/a:
Dal si myslim ze aby tu treti osoby zakladaly podobny natlakovy vlakna je dost nemistny. Toto je vec kterou si ma resit owner.

Proč jsem je založil, jsem tady popsal o kousek výš. Nechce se mi tady vypočítávat celou genezi problému, můžete si ji dohledat. Druhé vlákno jsem založil proto, že Hlavas na Pondělí velikonoční nenašel původní krabičku (byly tam ještě asi dva metry sněhu) a dostal se k obnově až včera. Tím byl získán slušný oddechový čas a já jsem za něj byl rád. Jak jsem slíbil na konci minulého vlákna (nechal jsem mu jen 24 hodin a dost), ozval jsem se ve chvíli, kdy byla keš fyzicky obnovena a poprosil DLR o změnu stanoviska. Z toho, co zde napsal vidím, že oddechový čas věci velmi prospěl, za jeho popis mu děkuji. Je mi jasné, že teď je řada na Hlavasovi.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#72 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 6:39

Modrak napsal/a: Dal si myslim ze aby tu treti osoby zakladaly podobny natlakovy vlakna je dost nemistny. Toto je vec kterou si ma resit owner.

Proc by to bylo nemistny ?
To se jako uz ani nikdo nikoho nesmi zeptat na jeho nazor ???
Ja si naivne myslel, ze od toho tady to forum je .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#73 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 7:07

kapsa napsal/a:

Modrak napsal/a: Dal si myslim ze aby tu treti osoby zakladaly podobny natlakovy vlakna je dost nemistny. Toto je vec kterou si ma resit owner.

Proc by to bylo nemistny ?
To se jako uz ani nikdo nikoho nesmi zeptat na jeho nazor ???
Ja si naivne myslel, ze od toho tady to forum je .... :(


Zeptat na ci nazor? Nikdo se prece neptal na nici nazor. Precti si prosim uvodni prispevek, nebyl to zadny dotaz. Formulace je jasna - je to prosba o publikaci. Ta by sla jiste napsat i osobnim mailem, jak je bezne zvykem. Zakladatel vlakna ale z nejakeho duvodu volil neobvyklou formu verejne prosby. Proc asi? Ze by proto aby se pokusil ziskat podporu verejnosti a timto tlacil na reviewra? Ja mu do hlavy nevidim, ale navenek to na me takto pusobi.
  • 0

#74 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 7:25

Modrak napsal/a: Zeptat na ci nazor? Nikdo se prece neptal na nici nazor. Precti si prosim uvodni prispevek, nebyl to zadny dotaz. Formulace je jasna - je to prosba o publikaci. Ta by sla jiste napsat i osobnim mailem, jak je bezne zvykem. Zakladatel vlakna ale z nejakeho duvodu volil neobvyklou formu verejne prosby. Proc asi? Ze by proto aby se pokusil ziskat podporu verejnosti a timto tlacil na reviewra? Ja mu do hlavy nevidim, ale navenek to na me takto pusobi.

Porad ale nevim, co je na tom spatneho - je to proste problem, kterej zaujal docela dost lidi, tak proc to neprobrat verejne?? Proc nedat prostor i ostatnim kacerum, aby k tomu rekli, co si o tom mysli?? Je to proste zajimave tema a docela zajimavy problem ....

Zajimava jsou i vyjadreni ostatnich revirniku :

http://www.geocachin...217#post_342217
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#75 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 7:34

Modrak napsal/a:
Nevsiml jsem si ze by v nektere z kesi zamerenych na 2. sv. valku zacinal listing takovyhmhle cervenym odstavcem. Pokud o takovem listingu vis, prosim dej link...

Řešit formátování textu? To už beru trochu jako fór - kam se tahle diskuze proboha odebrala? Je něco špatnýho zvýraznit text, kterému vkladatel přikládá větší význam? Od čeho tedy html a veškeré nápovědy k němu jsou? Jen proto, že téma je, zdá se, kontraverzní, tak text musí být jak psacím strojem? Lidi neblbněte ;-)

Jiná věc je obcházení reviewera...
Na ownera se už pak nelze spolehnout, že listing zase nezmění...(i když je třeba v právu..)
  • 0

#76 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 7:42

kapsa: Přečti si ten první příspěvek tohodle vlákna. Tady nejde o to cokoliv probrat (to už proběhlo včetně odkazovaného vyjádření v tom minulém vlákně), ale mluvčí ownera vyzývá k odarchivaci prostřednictvím fóra, které ani není určeno pro komunikaci s reviewery, místo aby owner postupoval standardním způsobem (přímá žádost na reviewera a reklamace případného negativního rozhodnutí u groundspeaku jako poslední instance). Takovýhle aktivistický postup kdy jsou přeskakovány standardní kroky rozhodně není vhodný a pokud na něj reviewer přistoupí, tak si zadělává na to, že se takhle bude snažit řešit problémy každý.
  • 0

#77 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 7:45

Zerthe napsal/a:

Modrak napsal/a:
Nevsiml jsem si ze by v nektere z kesi zamerenych na 2. sv. valku zacinal listing takovyhmhle cervenym odstavcem. Pokud o takovem listingu vis, prosim dej link...

Řešit formátování textu? To už beru trochu jako fór - kam se tahle diskuze proboha odebrala? Je něco špatnýho zvýraznit text, kterému vkladatel přikládá větší význam? Od čeho tedy html a veškeré nápovědy k němu jsou? Jen proto, že téma je, zdá se, kontraverzní, tak text musí být jak psacím strojem? Lidi neblbněte ;-)

Tady bych se modráka zastal. Přečti si jeho příspěvek celý a přemýšlej nezaujatě.
Stejně tak nezaujatě by se měl posuzovat i ten červený odstavec. Ten se taky dá chápat dvojím způsobem.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#78 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 7:46

kapsa napsal/a:

http://www.geocachin...217#post_342217

Nezlob se, ale čteš ta vyjádření rev. celá, nebo si z nich vybíráš jen to co se hodí?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#79 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 7:51

Zerthe napsal/a:

Modrak napsal/a:
Nevsiml jsem si ze by v nektere z kesi zamerenych na 2. sv. valku zacinal listing takovyhmhle cervenym odstavcem. Pokud o takovem listingu vis, prosim dej link...

Řešit formátování textu? To už beru trochu jako fór - kam se tahle diskuze proboha odebrala? Je něco špatnýho zvýraznit text, kterému vkladatel přikládá větší význam? Od čeho tedy html a veškeré nápovědy k němu jsou? Jen proto, že téma je, zdá se, kontraverzní, tak text musí být jak psacím strojem? Lidi neblbněte ;-)

Jiná věc je obcházení reviewera...
Na ownera se už pak nelze spolehnout, že listing zase nezmění...(i když je třeba v právu..)


Z téhle diskuze mě trochu mrazí a nevím co si mám myslet.
Dalo by se říci, že kdyby nebyl autor keše GC29ZAR hlavas "sprosťák" a lidsky komunikoval, tak by keš mohla fungovat?
  • 0
Nepropadejte panice!

#80 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 8:00

Pepíček chce novou hračku a tak slíbí mamince, že bude uklízet. Jen co ji dostane, se na pořádek vysere. Maminka mu hračku zabaví a tak je na ní sprostý. Stále hračku nemá a tak začnou na ulici pod okny hulákat někteří jeho kamarádi o šikaně. V příběhu ještě chybí týrání dětí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama