Přejít na obsah


Fotka

Cache Chemie v jidle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#61 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 10:47

plavcik: Když mě podobní lidé z psychologického hlediska tak nějak zajímají. Nejraději mám ty, kteří se vychloubají vysokým IQ, nezpochybnitelnou vlastní pravdou a podobně. Inteligentní člověk by se se mnou hlavně vůbec nebavil a to je celé jádro pudla. :D A ano, souhlasím, já si ego honím, když mě to nedá. :D Mizím se připravovat na výlet, kazím si oči už dlouho. Napsal jsi to pěkně a nemyslím to jako ironii. Díky.
  • 0

#62 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 11:13

Tak já hoši nevím. Jenom obyčejné mléko za můj život změnilo několikrát status ze zdravého na nezdravé a opačně. Ale chtěl jsem napsat něco jiného, protože z polévky z pytlíku mi ještě nikdy nic nebylo ;) Tchýně onehdá vzala bio vejce z vlastního chovu, bio mouku od farmáře, špetku snad ne polské soli, strouhanku z rohlíků, domácí sádlo, kousek echt bio domácího prasete a udělala mi výtečný a zdravý řízek. Bez éček. A dostal mě žlučník.
  • 2

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#63 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 11:25

Jak kluci na pískovišti, kdo z nich má lepší bábovičku :D Já to shrnu, ať se oháníte čímkoli, tak nejlépe to tu přede mnou řekl zlicinaci. Každej den přijde nějakej hloupej vědec, který bere prachy za totální nesmysly a označí nějakou potravinu za závadnou. Za pár dní, měsíců až let přijde další zbytečný vědec, který řekne pravý opak. A tak furt dokola a u všeho. Tito lidé nedělají nic, jen pronesou jednou za čas podobnou hloupost, aby to vypadalo, že něco dělají. Tu vejce zvyšují cholesterol, tu zas ne...já už tyhle žvásty ignoruju, očividně o tom nemají páru. A pokud jde o tzv. "Bio", tak to je jen v obchodech důvod dát obyčejnému výrobku nejméně dvojnásobnou cenu. Při nákupech používám svůj rozum, nic jiného potřeba není.
  • 1
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#64 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 17:52

To je neuvěřitelný, co všechno lidi dokážou řešit :-)
  • 1

#65 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 18:05

Raziel-CZ napsal/a:
Když mě podobní lidé z psychologického hlediska tak nějak zajímají.

To mě taky zajímá. Jak je možné, že vzdělaní a docela rozumní lidé skočí na lep různým šarlatánům, nesmyslným hoaxům a když jim to někdo vyvrací, hned za tím vidí spiknutí různých lobby apod?
Pár takových znám ve svém okolí, a Tebe taky nepodezírám, že bys měl IQ tykve. Ono by to chtělo více kritického myšlení a alespoň špetku skepse.
A když se vrátím k těm "éčkům", tak první "šokující" leták o jejich škodlivosti jsem viděl již před cca 10ti lety. Už mockrát to bylo vyvráceno, ale vždy se zase odněkud vynoří. Holt vstanou noví bojovníci. :|
Celá ta hysterie vede k tomu, že dnes pomalu neexistuje jediný výrobek, kde by byla "éčka", přestože ten výrobek je jich plný.
  • 1

#66 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 21:24

PLAJ family napsal/a:
Celá ta hysterie vede k tomu, že dnes pomalu neexistuje jediný výrobek, kde by byla "éčka", přestože ten výrobek je jich plný.


Trochu OT: jeden nejmenovany vyrobce polevek to dokonce dotahl tak daleko, ze v pismenkove polevce vyradil i ty pismenka ve tvaru "E", aby jimohl nazvat bez "ecek" :D
  • 2

#67 MV

MV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 22:23

Jé, písmenková polévka, to se ještě vyrábí? Jinak, jak to tady čtu, tak jsem dostal chuť na kuřecí párky vyrobené z drůbežího separátu, dochucené glutamanem sodným a k tomu hořčici s kyselinou benzoovou a žlutým barvivem na jehož název si nemůžu vzpomenout. Mňam!!!:)
  • 0
M.V.

#68 spadi

spadi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 23:58

tak se zde velice musím smát jak nad poplašným listingem tak i těmi zdroji co se tady mnoho lidí ohání a docela dobře mi posloužilo toto vlákno jako úsměvná pohádka na dobrou noc. Ono by možná stačilo si občas zopakovat přečíst základní pojmy, co je to vlastně doporučená denní dávka, jaké jsou limity a dávky pro potraviny aditiva a chemické látky, za jak dlouho tyto látky vúbec vyvolají účinky a v jakém množství atd a hlavně tyto pojmy správně pochopit,ono totiž může být v určitém množství toxická i voda ,,,, no jsem zvědav co sem ještě přibude já si myslím že i ti lidé profesoři jejichž odkazy na díla se sem dávají by se možná podivili jak jejich publikace mohou být pochopeny ...
  • 0
Garmin Oregon 300
www.haspirja.webnode.cz

#69 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2012 - 0:06

noelin napsal/a:

PLAJ family napsal/a:
Celá ta hysterie vede k tomu, že dnes pomalu neexistuje jediný výrobek, kde by byla "éčka", přestože ten výrobek je jich plný.


Trochu OT: jeden nejmenovany vyrobce polevek to dokonce dotahl tak daleko, ze v pismenkove polevce vyradil i ty pismenka ve tvaru "E", aby jimohl nazvat bez "ecek" :D

...čímž ji chudák noelin vyřadil ze svého jídelníčku, pač nemohl poskládat svůj nick. :-)
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#70 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2012 - 8:06

Jsem si to pročetl. Zhruba. Listing pobavil. Někdo (vystudovaní v oboru) pošle odkazy na publikace vyvracející data v listingu, a jediná reakce ownera "Kolik z vas mi zde poslalo nejaky zpochybnujici zdroj informaci na misto prazdnych slov, vysmesku a neprimych urazek?" :D Ale byl bych spíš pro to, aby se diskuse vedla tam, kde byla začata, tudíž v listingu kešky toho, kdo diskusi vyvolal založením listingu. Pak se tomu tady totiž nemá říkat žumpa, když sem zakladatel tématu tahá taký h***a. Doporučuji zamknout...
  • 0

#71 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2012 - 9:00

Evidentně bude potíž v tom "zhruba". Zamkněte to, beztak se píší jen tací, kteří mají potřebu se jen projevit.
  • 0

#72 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2012 - 9:18

Já listing keše beru jako varování, že než jeden něco sežere, tak by se nad tím měl trochu zamyslet, stejně jako nad skladbou svého jídelníčku obecně. Dnes je ovšem taková doba, že snažit se vyhnout jakékoli potravině, která by Vám mohla ve svém důsledku uškodit, je stejně nereálné, jako se snažit po městě kličkovat tak, aby Vás nezachytila žádná pouliční kamera. Ano, můžete se odstěhovat na venkov, kde je riziko podstatně nižší, ovšem ani to není zárukou, že Vás tam big brother neuvidí. To však nic nemění na tom, že složení dnešních potravin je děs běs, vyvoláno tlakem na stále nižší cenu, resp. zisky, snahou o delší trvanlivost i jiné výhody spojené především s výrobou a distribucí, při zachování vlastností které se vejdou ještě do "zdravotních" tabulek toho, že se to dá sníst a někdy to i chutná. Smuté pak je, že když se napijete například mléka přímo od krávy, tak se z toho pos*rete, protože už na takovou kvalitu dávno nejste zvyknutí. A než se do mě opřou odborníci na mléko, kteří budou tvrdit, že na to není lidský organismus stavěný, a bla bla, tak to mléko byl pouze jako příklad rozdílu kvality. Nad zarputilostí některých diskutujících obzvlášť z vysokoškolským vzděláním mi však zůstává rozum stát, docela by mi od těch moudřejších stačilo vysvětlení stravitelné pro smrtelníka, jestli jsou či nejsou zaznamenány dopady na lidské zdraví, nebo jestli ta škodlivost bude asi tak nastejno se ne/prokázanou škodlivostí mobilního telefonování.
  • 0

#73 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2012 - 9:30

Přesně jak to Pinokio.CZ napsal to bylo zamýšleno. Absolutně se ztotožňuji s celým textem. Škodlivým potravinám se nikdy zcela nevyhneme, můžeme ale u výběru myslet a v celkem podstatné míře jejich přísun omezit.
  • 0

#74 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2012 - 15:39

Docela mne pinokio překvapil tím nekonfliktním příspěvkem ;) Což nic nemění na pro mě přehnaně panikářském až demagogickém listingu. :-) Ovšem pravdou je, že v honbě za cenou se zvlášť uzeniny vyrábějí ve strašné kvalitě. Speciálně mi vadí ohromný podíl vody i v suchých salámech, které se pak rychle kazí. když přinesu domů uzené a ono doslova smrdí, to mě fakt odrazuje. Proto poslední dobou jim mnohem raději tvrdé sýry. A taky je pravda, že ta voda souvisí s dusitanem... Prostě na rozdíl od keše o smrti roverů bych se u tohoto tématu přimlouval spíš za umírněnější tón.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#75 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2012 - 20:50

Pinokio.CZ napsal/a:
Já listing keše beru jako varování, že než jeden něco sežere, tak by se nad tím měl trochu zamyslet, stejně jako nad skladbou svého jídelníčku obecně...........

+1
Jeden z mála rozumných příspěvků tohoto šílenýho flame vlákna.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#76 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2012 - 21:32

Když mne stejně přijde, že si to život udělá po svém. Příklad: Soused, táhne mu na sedmdesátku, otravný líný hulvát, který nikdy nic nedělá a všem do všeho kecá, celý den sedí na zadku na slunci, že je černější než cikán, hulí jedno cígo za druhým a pořád tu je. Moje máma umřela nedávno cca před 4 lety ve věku 52 let. Nikdy nekouřila, alkohol pila příležitostně, jedla střídmě a kvalitnější potraviny, často vypěstované u nás na zahradě, denně chodila kus z práce pěšky a pak se pohybovala většinou venku. Po dlouhé nemoci ji porazila leukémie. Tak se ptám, i když budeme žrát jako hovada, nevyjde to nastejno? Proč často žijí déle ti, kteří vůbec zdravý styl neřeší? Přijde mi, že je to dáno, a že naše chování to příliš nezmění. Ale tohle je všechno neprokazatelné. Když někdo dostane rakovinu, je to životním stylem, nebo že mu bylo prostě dáno? Jinak já jsem pro kvalitnější stravu, a moc se mi nelíbí, že se tu stáváme prasečákem Evropy, tj. co jinde nechtějí, my v akci skoupíme a sníme po hromadách...
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#77 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 12:40

Koukám že tady se najdou odborníci na všechno :-D Jsem v oboru naprostý laik, i když jsem si teď dal vzdělávací rychlokurz po internetu :-D, ale naučil jsem se ne všemu věřit. Podobných zaručených varování mi už přišla spousta mailem (tuším že tu byl i zmíněný hoax o éčkách, tak tady je http://hoax.cz/hoax/...dy-do-potravin/ ) Nechci zlehčovat téma, některá Éčka asi nejsou ideální přísada do jídel, ale vše je vícekrát testováno a v principu by to člověku nemělo uškodit. Samozřejmě že může někdo udělat chybu a nebo se může závadnost projevit až po dlouhém používání, ale tvrdit že když se budu cpát uzeným tak téměř jistě dostanu rakovinu je taky přehnaný :-) Spousta Éček jsou i naprosto přírodní produkty a jsou i zdraví prospěšné. A svádět zvýšený výskyt některých nemocí jen na jídlo také nejde. Myslím že když si půjdu odlovit pár keší u magistrály v Praze, tak se otrávím víc, než když si dám aljašskou pomazánku a zapiju jí kolou :-D Jestli měl být listing námětem k zamyšlení nad tím co konzumujeme (s čím bych souhlasil), tak se to moc nepovedlo. Já to prostě vidím jako poplašnou a řádně nepodloženou zprávu.
  • 0

#78 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 13:45

Dneska máme málo skutečných existenčních starostí a tak jsme obecně posedlí blbinami. A přitom si žijeme jako prasata v žitě, poprvé v historii lidstva je víc obézních než hladovějících. Legendy o Éčkách, multivitamínové všecko, bůček light, anorektické topmodelky s prsy vycpanými silikonem… Vymknuta z kloubů doba šílí. Zdraví se stalo naším bohem.
  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#79 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 15:31

Ono totiž je to tak, že upozorňování na jednotlivá éčka a strašení jimi odsouvá pozornost ohledně potravin někam jinam, než kam by měla být upřena. Nemá smysl vyhýbat se pár konkrétním strašákům, v jedné potravině jich není nikdy tolik, aby to škodilo, a jak si kdo nakombinuje jídelníček, to je na něm. Některé přísady jsou rakovinotvorné, ano. Kyslík taky, plyne z toho snad, že zdravější je nedýchat? Není od věci přečíst si na obalu složení toho, co kupuju, JENŽE! Ty nejvhodnější potraviny, ze kterých by se především měl skládat jídelníček, žádné obaly s rozepsaným složením nemají, ty se prodávají volně. Ostatní jsou pochutiny a doplňky. Chce to míň konzumovat produkty a víc jíst jídlo, pak se nemusím bát jedné nudlové polévky.
  • 1
You can't get lost if you don't know where you're going.

#80 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 16:38

Citace:

Jedy - dobre tema, zajimam se o nej velmi dlouho, z tech logu si nic nedelej, oni to pochopi, az najednou nebudou mit na O5 a T5 a pak na 4, pri trojkach zacnou zjistovat ze je neco spatne, a pak navstivi lekare, ten jim oznami zavazne onemocneni, a pak je teprve zacne zajimat, jak je to mozne. Osobne jsem rad, ze 15ti lete usili rejpani do kontrolnich organu a retezcu konecne spustilo alespon nejakou cinnost proti nebezpecnym nahrazkam a prisadam. Lidi sami musi prijit na to, ze jim to skodi a ze reklama prodava sunt a ne kvalitu. Osobne znam spoustulidi, co si aspartamem zkomplikovali cukrovku a zrak :( Mej se.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama